63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Hosszas
    #12994
    Mestechko ezt a pályát szeretném leszedni valahonnan, de ahová fel van teve valami orosz oldal onnan sehogy se tudom leszedni, be kell írni valami kódot a képről, de képet nem tölti be. Nem tudtok más oldalt ahová fel van még rakva??
  • tuningmark
    #12993
    Nemezának megvan, ő mondta is hogy ideadja, de nem nagyon elérhető ezen a fórumon.
  • dgufoplast
    #12992
    Valaki elkezdte csinálni talán ha jó rémlik a dolog de nem biztos meg szerintem max akkor fogja vagy fogják oda adni ha bele unnak vagy nem megy nekik valami építés közbe vagy másba stb....
  • tuningmark
    #12991
    Valakinek megvan a Man SL223-as elkezdett busz omsihoz? kellene.
  • Hosszas
    #12990
    Nekem is szokta csinálni, de nem olyan sűrűn mint neked. 5 percenként (néha egyáltalán nem) és 2-4 másodpercre elmosódik a kép és vissza áll, engem nem zavar... Megoldást nem találtam rá, eddig...
  • mysimspocok
    #12989
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám. :S
    Csak nálam van úgy, hogy a játék megy kb fél percig, utána pedig megáll olyan 10 másodpercre, elmosódik a kép és utána újra folytatja? :S
    De ezt ismételgeti dél percenként. Eléggé játszhatatlan így.
    Nincs rá megoldás? Minimum grafikán is ezt csinálja. :S
  • Bence000012
    #12988
    A ráncos ajtós Ikarus -nál hogyan kell beállítani a harmadik ajtót ésa csengőt gombra???
  • dgufoplast
    #12987
    Talán itt is van videó mit hogy kell használni kezdőknek csinált videókat Routeres meg azoknak akik most ismerkednek a játékkal

  • kuhnzsolt
    #12986
    Én is üdvözöllek téged!

    Elindítod az omsi-t, pálya betöltése busz nélkül funkció, a pálya legyen például a grundorf! A pálya betölt, ALT gombbal előhívod a menüt, rákattintasz a balról 3. ikonra, kiválasztasz egy buszt, a honállomás legyen a grundorf! Betöltődik a busz, megint ALT, kattints a menetrend ikonra, járatszám, stb kiválasztod, és ok! IBIS beállítás: CTRL+* 07600
    CTRL+/ 01 vagy 02 attól függ, hogy Bauernhof vagy krankenhaus felé mész!
  • gabcsibkv
    #12985
    Szia!
    "Ansagen\" (L.$.yard) $+ "\" $+ (L.$.act_busstop) $+

    ilyen modosítással működik ha Vehlices/SD202/Sound/Ansagen/pályaneve/
  • tibi842
    #12984
    Hogy kell beállítani azt hogy melyik szakaszon akarunk menni ?
    pl 76 os járat, bauernhof,....stb
    vagy tudtok e erre egy jó videót, hogy hogy kell játszani ezt?
  • Zoliikp
    #12983
    Letöltötted a pályához tartozó jegycsomagot?
  • nemeza
    #12982
    {Macro: IBIS_PlayAnnouncement}

    (L.L.IBIS_busstop) 0>
    {if}

    "..\..\Ansagen" (L $. Act_busstop) $ +

    (LLIBIS_RouteIndex) (MVGetBusstopCount) 1 - (LLIBIS_busstop) <=
    {if}
    "Der Begriff _ #" + $
    {endif}

    . "WAV" $ +
    $ Msg
    (T.F.ev_IBIS_Ansagen)
    {endif}

    Így a Vehicles mappában legyen az Ansagen almappa.
    A pályák szerinti rendezéshez kellene egy megfelelő pálya azonosító változó
  • Geri556
    #12981
    Blender.
  • dgufoplast
    #12980
    Persze mibe csinálod programra gondolok ?
  • Geri556
    #12979
    Üdv.
    Csinálgatok egy MAN EM192-t.
    Épp az üvegeknél tartok, de nem tudom hogy hogyan kell átlátszóvá tenni a fehér üvegeket.
    Azt tudom, hogy valamit a Fenster.tga-val kell csinálni, de pontosan valaki leírná, hogy mit és hogyan ?
  • Colos111
    #12978
    OFF: Én ezt élőben hallgattam! komolyan nem értem ha egyszer fel készültek a nagy hóra akkor ilyen miért van!?!?!?!?
  • bocskor3
    #12977
    Tudom tisztelt Nemeza épp azt mondtam hogy a 280-as NEM tolócsuklós mert a "B" tengely a hajtott de a Rába Contact az már tolócsuklós.Ha félreértettétek azt írtam hogy nagyobb baj lett volna ha egy Rába Contactal megyek mert ha az tolja ki a farát akkor azt nehezebb visszahozni...
  • feca3339
    #12976
    innen töltöttem le:
    http://omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=2335
  • gabcsibkv
    #12975
    Köszönöm, próbálgattam.

    "Ansagen\Spandau_Xtreme\" (L.$.act_busstop) $+
    "Ansagen\Bad Kinzau\" (L.$.act_busstop) $+

    (L.L.IBIS_RouteIndex) (M.V.GetBusstopCount) 1 - (L.L.IBIS_busstop) <=
    {if}
    "_#terminus" $+
    {endif}

    ".wav" $+
    $msg
    (T.F.ev_IBIS_Ansagen)
    {endif}

    Az elsőnél a modosítás bevált viszont gondoltam alá másolom a következőt,de azt már nem vette be (nem szólt a bemondás)
    Valami "és" jel kell oda?, mert egymás alatt nem jó
  • dgufoplast
    #12974
    Ibis hang be mondás talán meg van benne tolató hang mód is de lényeg ibis be mondás meg a tolató hang
  • Hosszas
    #12973
    Köszi. Mire keressek?
  • dgufoplast
    #12972
    Ha buszra gondolsz meg lehet meg lett csinálva mindegyikhez keres vissza be is linkeltem
  • Hosszas
    #12971
    Sziasztok!

    Meg lehet oldani azt, hogy a hangosbemondó ne csak az MAN_D92-nél szóljon hanem az egésznél?? Legalábbis nálam csak annál megy, a New Berlin-Spandau Map V1.4-es pályán játszom.
  • kifli
    #12970
    Nekem a kiflibe fagyott buszra adott tanács tetszik :D
  • Zoliikp
    #12969
    A bus-fájlban a kameranézetek balról kezdődnek, és általában a harmadik a sorban, de zárójelben szokás jelezni a sofőrnézetet (std)...
  • zorba3333
    #12968
    Köszönöm!
    Ezek szerint rossz fájlban keresgettem....:)
  • Zoliikp
    #12967
    Két különböző dolog, két fájl:
    a sofőr pozíciója a passengercabin_NL202.cfg-ben;
    a kameranézet a MAN_NL202.bus-ban található.

    Halkan jegyzem meg, hogy vezetési pozíció nem egyezik meg a kameranézettel...
  • ozimak
    #12966
    OFF:"fönnmaradtam a... főpostánál...","na úgyis innentől kezdve a menetrend az...csak tájékoztató jellegű...","gyerekek még a temetőbe is jöttek velem!!! Há borzalom a vénasszony!!!"

    De marhára igazuk van...
  • SnyperD
    #12965
    Ezek hogy készülnek? :D
  • zorba3333
    #12964
    Sziasztok!

    A MAN_NL202.bus fájlban, melyik értéket / értékeket kell átírni ahhoz, hogy a vezetési pozíció lejjebb kerüljön, illetve a vezetői nézetet függőlegesen dönteni lehessen?
  • kifli
    #12963
    OFF: BUSZ rádioforgalom szegeden, havazás után :D
  • Zoliikp
    #12962
    Amennyiben kideríted, melyik pályához melyik bemondás szerepel, majd egyenként, minden busz scriptjében kijavítod az elérési utat, akkor lehetséges. Jelen pillanatban kötött a könyvtár-elérése:
    {macro:IBIS_PlayAnnouncement}

    (L.L.IBIS_busstop) 0 >
    {if}

    "Ansagen\" (L.$.act_busstop) $+

    (L.L.IBIS_RouteIndex) (M.V.GetBusstopCount) 1 - (L.L.IBIS_busstop) <=
    {if}
    "_#terminus" $+
    {endif}

    ".wav" $+
    $msg
    (T.F.ev_IBIS_Ansagen)
    {endif}
    {end}
  • gabcsibkv
    #12961
    Szép havas délutánt !
    Ansagen-nel kapcsolatban lenne kérdésem:
    Az megoldható lenne valahogy hogy ugye minden pályához tartoznak bemondások, de ez 1 mappában van. Az lenne a jó ha ahány pálya annyi helyen a bemondások hogy ne keveredjenek.
    pl. Ansagen/Xtreme I/......, Ansagen/Xtreme II/......, és így tovább illetve ezt valahogy az IBIS2.osc-be a megfelelő résznél modosítani.
    Ez lehetséges?
    Köszönöm a válaszokat.
  • ccv520
    #12960
    OFF: Az húzócsuklós, mert a B tengely "húzza" előre a kocsit.
  • nemeza
    #12959
    OFF: A 280-as nem tolócsuklós! Attól tolócsuklós valmi, hogy az utánfutóban van a motor, és a hajtott tengely. A 438.81T-k pl. nem tudom minek nevezhetőek, hiszen ott a motor hátul van, de a hajtás a 2. tengelyen.
  • buszosatesz
    #12958
    Sajna ugyan úgy nem megy. Álligattam a grafikánál is valamit, de az se segített.
  • bocskor3
    #12957
    OFF:Tegnap utaztam Oroszlányról Tatabányára a vértes volán egyik 280-asával,szerintem még mindig jobb hogy a "B" tengely a hajtott mert hát nemtudom hogy valki tudja ae de Tbányán a templomnál a busz "kidobta a seggét" és a söfőr nehezen vissza tudta hozni.De ha egy Rába Contactal történik ez meg,hát... sztem nagyobb baj lett volna mert ugye az is tolócsuklós.Úgy biztos nehezebb lett volna visszahozni.
  • Milan1909
    #12956
    Az a gyalogos felüljáró, és azt Dgufoplast készítette.
  • Zoliikp
    #12955
    Gyönyörű, meseszép!

    Milan1909, ha megengedsz egy kérdést, azon a felüljárón melyik busz fog közlekedni?
    Ha ilyen részletesen kidolgozod az objektumokat, akkor senki nem fog tudni a pályán játszani.
    Természetesen, ha valami pályázatra készíted, nálam tuti első helyezett...