29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • RedRiot
    #236
    Nem feltétlenül új gépekre gondoltam, hanem apró javításokra, kiegészítésekre. Mint pl. a QuickBattle mod az il2-höz, ami hozzáad pár plusz mapot az igen szűkös alap QB választékhoz, plusz néhány extra opció a QB beállításához (pl. ellenség relatív magassága hozzánk képest.)

    Ez a billenytű-konfig dolog nagyon nem tetszik: az il2-ben nemhogy a játékon belül, de repülés közben is(!) lehetett állítani minden opciót, néhány grafikai alapbeállítást kivéve. Így baromi kényelmesen be lehetett lőni mindent. Mindezt 8 évvel ezelőtt. Ennek tudatában a RoF-féle programon kívüli szerencsétlenkedésre nincs mentség. :/ Remélem érzik ezt a készítők is, és kijavítják ezt a malőrt.
  • LeonSilver
    #235
    Egészen pontosan néhány trehány cégnél működik így és alapvetően nem kellene, hogy így működjön.
  • COOLancs
    #234
    A leírtak alapján nem úgy tűnik mintha egyáltalán modolni lehetne ( eléggé rontaná az üzletüket ha mindenki ingyen gyártaná hozzá a gépeket stb.)
  • RedRiot
    #233
    "Szerintem fasza kis gém lesz, csak még kell néhány patch rá."

    Vagy legyen mod-barát, és akkor feljavítja majd a közösség. Sok játék van, amit a modok tettek klasszikussá.
  • RedRiot
    #232
    Az, hogy nem jelzi a program, ha ugyanahhoz a billentyűhöz több funkciót is hozzárendel a user, iszonyat nagy trehányságra vall. A játékból nem elérhető konfigurálási lehetőséggel és a hosszú töltési időkkel kombinálva tényleg nagyon zavaró lehet.

    OK, hogy a legjobb WW1 szimet akarják a készítők letenni az asztalra, de magán a szimuláción kívül azért a körítésre is kellett volna ügyelni.
  • Richtofen
    #231
    Ha hiszed ha nem, a szoftverfejlesztés valahogy így működik. Nem csak a játékiparban. Az üzleti életben mindig rövidebb a határidő mint ami kellene egy stabil verzióhoz.

    Szerintem fasza kis gém lesz, csak még kell néhány patch rá. Az viszont akkor fogja megérni a fejleszztőnek, ha elég sokan megveszik. Szóval hajrá szimulátor-rajongók! :)
  • LeonSilver
    #230
    Nekem ezekből a leírásokból az jön le leginkább, hogy olyan mintha egy félkész játékot adtak volna ki " legyen kint aztán majd lesz valami" alapon.

  • Richtofen
    #229
    Nos komolyabban belevetettem magam a programba, és leírok pár gondolatot (privát vélemény, néhány órás tapasztalatból) :

    Beállítások/kezelőfelület: borzalmas.
    A játékon belül az egyes küldetések előtt megadható realisztika kapcsolókon kívül SEMMIT nem lehet beállítani. Egy nem működő Options gomb van csupán a menüben. Az összes beállítás a külső setup programban érhető el. Vagy 15-ször kellett ki/belépnem (ami a töltési idő fényében nem egy vidám dolog) mire be tudtam konfigurálni szájízem szerint a kezelőszerveket, kamervezérlést, irányítást.

    Ezzel kapcsolatban az egyik legidegesítrőbb pontja a játéknak a billentyűk/funkciók beállítása, ami különösesn gyengére sikerült:
    - könnyedén kitörlhetők az egyes funkciók sorai, aztán lehet újrakezdeni a default profile alapján
    - duplikálhatók a funkciók (akárhány billentyűhoz/tengelyhez, stb)
    - ugyanaz a billentyű/tengely akárhány funkcióhoz kapcsolható, ezzel szívattam magam vagy fél óráig. Nem szól a program, hogy már valamihez hozzárendelted a billentyűt, csak a másik funkcióhoz is hosszácsapja. Ilyenkor legalább kitörölhetné az eredeti helyéről, mint az Il-2-ben.

    Ezek miatt összesen vagy másfél órát szórakoztam csak a billenytű kiosztással, pedig feleannyi funckió van mint az Il-2ben (van cserébe egymillió felesleges kamera és nézet vezérlő gomb...)

    Training küldetések: gyenge (ahogy Trucker mester már megjegyezte tegnap)
    90-es évek színvonalú animáció. Az oktató és a tanuló pilóta szinkronhangja ugyanaz(!)
    Ugyanakkor a training küldetések egész jól meg vannak oldva, kijelölt pontokat kell elérni a pályán ahhoz hogy sikeres legyen a lecke.

    Grafika/Hangok: itt van még mit javítani, hatékonyságban főleg. A fülkék részletesek és szépek; a műszerek leolvasásához zoomolgatni kell, ez kicsit lassú (de lehet hogy van jobb módszer is, pl megtanulni a mutatók állását ;) )
    A táj nem túl megnyerő az IL-2höz képest, és nem tudtam maxra csavarni még 1280x1024-ben sem.
    A egész élvezetesek így elsőre, de azért találtam bugot, játék közben valamitől eltűntek bizonyos hangok (motorindítás, külső nézetből minden hang, stb)

    Engine management: ez nagyon tetszik. Egy nagyságrenddel ráver az il-2-re, pedig maguk a gépek sokkal egyszerűbbek.
    Indulás előtt üzemmelegre kell melegíteni a motort, különben fulladozik. Már az indításhoz be kell állítani a gázkart és a keveréket, nem indul ám be akárhogy. A keverékállítás is komolyabb az il-2-nél, mind a motor hőmérséklete, mind a magasság befolyásolja, hogyan kell beállítani optimálisra. Ezt szokni kell mig tud rá figyelni az ember.
    A hűtőzsalukkal is kell játszani. A földi melegítés alatt célszerű zárva tartani. Repülés közben általában teljesen nyitva hagyható, csak alacsony motorfordulaton ereszkedve célszerű zárni, a túlhűtés veszélye miatt. A motor hőmérésklete is intenzíven váltakozik repülés közben, nem úgy mint az il-2-ben (ahol gyakorlatilag bináris, overheat vagy normál)
    Ide kapcsolódóan megemlíteném, hogy nem elég finom a kezelőszervek mozgatása, nagy ugrásokban mozgathatók (vagy csak be kell állítani valahol, de nem találtam)

    Flight model: szerintem korrekt a fizika, de még kevés tapasztalatom van. Nincs az a zsinóron vontatás érzés. A felszállás/leszállás kifejezetten kihívás elsőre. Érdekes megfigyelés, hogy a taxizáskor a gép gördülési ellenállását befolyásolja a magassági kormány állása (hamarabb kezd el gurulni azonos gázadás mellett ha orra nyomjuk a botot).

    A sérülésmodell ellentmondásos: harci sérülésmodellről még nem tudok sokat nyilatkozni, viszont nem túl valósághű a földbe ütközés :), ebben biztos vagyok (szépen szétesik a gép, de a roncsok szinte egy helyben maradnak).

    Összeségében: eddig pozitív véleményem van, jó játék lesz ha néhány csúnya kényelmetlenséget kijavítanak benne.

    Jah, találtam egy maximálisan feleslegesnek tűnő lehetőséget: ki lehet tenni a játék dekstopjára a megszerzett kitüntetéseket...
  • Richtofen
    #228
    spawenoln=spawnolni
  • Richtofen
    #227
    Igazatok van, az online játékok sorát lehet tört szerveren játszani.
  • Richtofen
    #226
    "Multiplayerben azóta sem sikerült sehová sem csatlakozva repülnöm. A csatlakozásig, meg eseteleg a gép választásig eljut, de ott megjelenik egy tábor látképe és ennyi."

    Ugyanez nálam. Biztos van valami billentyű amivel spawenoln lehet, de még nem kutattam ki.

    "A realitás állitása jól tudom, hogy csak azon az oldalon van, ahol az egyszerüsitések? Mert mást nem nagyon találtam."
    Szerintem igen, az egyszerűsítések kikapcsolása jelenti a nehezítést.
  • LeonSilver
    #225
    Egy kis adalék ;)
  • PhantomAss
    #224
    idő kérdése a crack, már ha lesz rá kereslet, mivel egy rétegjátékot, amiről a kutya sem hallott, senki sem fog feltörni
    sztem tört szerveren meg lehetne oldani a multit
    eddig még nem volt olyan játék amit ne törtek volna fel (sajnos, hozzáteszem)
  • Trucker39
    #223
    Igen ez meglehetösen ellenszenves tulajdonsága ennek a programnak. Multiplayerben azóta sem sikerült sehová sem csatlakozva repülnöm. A csatlakozásig, meg eseteleg a gép választásig eljut, de ott megjelenik egy tábor látképe és ennyi.

    A realitás állitása jól tudom, hogy csak azon az oldalon van, ahol az egyszerüsitések? Mert mást nem nagyon találtam.

    A Fokkernek és az Albatrosnak viszont nem találtam külön keverék állitását. Ott csak egyetlen kart, a boton lehet tekergetni.

    Más gondom is felmerült. Próbáltam Campaign-t inditani, de kilépett a pogram. Másnál is történt ilyen??

    Visszatérve a multiplayer részhez. A kézikönyvben nagyon jól néz ki hogy a keresöben telistele van szerverekkel. Nos én még 2-nél többet egyszerre nem láttam :) Remélem ez a dolog is javulni fog mihamarabb.
  • Sanyo
    #222
    Azok a saját szerverek is ugyanolyanok, mint bármilyen otthon indított dedikált szerver. Nekem kettőt kell vennem, mert egy a szervernek, egy meg hogy én is repülhessek, áhh. :)
  • RedRiot
    #221
    "Így bolond lenne bárki közétenni a saját számát, "

    Kb. ezt mondtam én is. Hasonlít egyébként a rendszer az iRacing autószimulátorhoz, azzal is csak netes bejelentkezés után lehet játszani, minden alkalommal be kell lépni.

    Annyiban más mint a RoF, hogy még ikonja sincs a játéknak, böngészőben kell belépni weboldalra, és onnan kell indítani. Magán a vezetésen kívül minden ezen a böngészős felületen történik: a pálya és az autó kiválasztása, a kocsi festése, bajnokság és verseny választása, statisztikák stb. A program a statisztikák alapján igyekszik hasonló képességű versenyzőket indítani egy futamon.
    Nagyon profi rendszer, teljesen zökkenőmentesen működik.
  • Richtofen
    #220
    Nem tudom hogy lehet majd cracket csinálni hozzá, mert a játék minden(!) indításkor updateli magát és online ellenőrzi a szériaszámot.

    Így bolond lenne bárki közétenni a saját számát, ha ezáltal magát is kizárhatja amint észreveszik, hogy több gépről próbálkoznak ugyanazon szériaszámmal.

    Szerinten ha fel is törik a programot, nem lehet majd updatelni és így az online móka, (ami a lényege lesz az egésznek) nem nagyon fog működni.

    Sanyo: említetted hogy ded.szervert tervezel. Nem csak a saját szerverein (keresztül) lehet majd játszani?

  • RedRiot
    #219
    Nyugi, nyugi. :) Sajnos nincs crack, és valószínűleg nem is lesz egy darabig. Serialja csak annak van, aki megrendelte az USA-ból a játékot, és ők szerintem elég érthető módon a kódot nem nagyon szeretnék kiadni a kezükből. Persze én is örülnék ha ez nem így lenne :)

    1-2 héten belül már Európában is kapható lesz a játék, 40 ojró körüli áron. Visszaolvasva a fórumot ez nem lesz kidobott pénz, úgy érzem. (Bár olyan kurva nagy konkurenciája nincs a játéknak: egy félév alatt több Sims2 kiegészítő jelenik meg, mint I.világháborús szimulátor az elmúlt 20 évben. :)))
  • melfoy
    #218
    Mindegy..akkor várunk egy crack-re..vagy más megoldásra..jaaa a 745-ös nem kell..van egy 320-as diesel bömösöm..sem a miniszteri fizetés..elvagyok ebből a 130-140 rongyból..miért kell egyből háborogni?Én csak feltettem(igaz..egy elég hülye)kérdést.
  • RedRiot
    #217
    A motorhangok mennyire "mesélnek"? Pl. ha egy hideg motort beindítasz, először darabosan pöfög, aztán ahogy melegszik egyre finomabb lesz a járása. Ezt visszaadja a játék? Vagy kb. olyan mint az Il2 - ha nagy gebasz van meghallod, de egyébként semmi extra?

    Más: a videókon eddig nem láttam "indítóembert". Pedig ha jól tudom a forgómotoros gépeket a klasszikus, légcsavarcibálós módon indították:

    Sopwith start

    Ezekután kis csalódás lenne, ha úgy pöcc-röff indulnának a vén madarak, mint egy 0 kilométeres Toyota...
  • Sanyo
    #216
    Nem olyan vészes. Pár dologra nem árt odafigyelni:
    - a keveréket addig kell szegényíteni, amíg el nem kezd kihagyni a motor, akkor nyomsz egyet a dúsítás felé és jól van
    - hűtőzsalukat leginkább nyitva kell tartani, alapjáraton sűlyedésben érdemes bezárni, nehogy túlhűljön
    - ha nagyon nyomja ki a vizet a hűtőből, érdemes kissé visszavenni a gázt, sajnos elég lassan hűl le

    Megvan a kézikönyv képanyaga, csinálok belőle egy műszerismeret cikkecskét, csak legyen rá egy kis időm.
  • Richtofen
    #215
    A kiadót kéne megkérdezni, biztos tudnak adni.
  • COOLancs
    #214
    0123-4567-8910-1112

    majd küldöm a számlát
  • RedRiot
    #213
    Mindjárt megy, de kérnénk egy bankkártyaszámot is, ahová a miniszteri fizetést utalhatjuk, és név/cím, amit az új BMW 745-ösöd forgalmijába írhatunk.
  • LeonSilver
    #212
  • melfoy
    #211
    Sziasztok,egy serial-t tudna valaki adni..priviben,köszi!
  • Richtofen
    #210
    Sejtettem, hogy kézzel át lehet konfigolni valahogy.
    Köszi a tippet!

    Nekem a következő lépés, hogy megtanulom a billentyűket, és a műszereket, mert úgy látom figyelni kell az engine management-re. Csak full real beállítással gyakorlok, de így is vannak külső nézetek?? vagy ez csak offline van így?

    Mennyire komplex a motor szimuláció? A Nieuportot már sikerült megfőznöm, először csak nem húzott, aztán leállt és tehettem le a dzsindzsásba.
  • Sanyo
    #209
    Rise of Flight\data\startup.cfg

    A lényeges rész:
    [KEY = graphics]
    filter = 1
    forest_quality = 1
    full_height = 768
    full_width = 1024
    fullscreen = 1

    Írd át kézzel, utána 1024-ben fog futni. Érdekes, hogy amint ismét belemész a setupba, visszaállítja. Még arra figyelj, hogy a startup.cfg-ben ott van az email és a password sima szövegként, szóval ne csinálj róla screenshotot vagy töltsd fel akárhova. :)
  • RedRiot
    #208
    "A töltési idő szerintem is elég magas, bár refly esetén nálam az alap idő kb 1/3-a, fele."

    Azért az pozitív, ha refly esetén nem kezd el mindent elölről betölteni...

    "Az il-2-t a mai napig 1024x768-ban nyomom, egyrészt a monitorom, másrészt megszokás, harmadrészt a játék jellege miatt."

    Az ilyen játékoknál nálam örök dilemme marad a pixelvadászat vs. nem túl életszerű ikonok használata. Én az utóbbiakat használom, mivel TrackIR-om nincs -ha már egyik az kezem lefoglalja "virtuális fejem" forgatása, legalább ennyivel kompenzálhassak. :)
  • Richtofen
    #207
    A töltési idő szerintem is elég magas, bár refly esetén nálam az alap idő kb 1/3-a, fele.

    A konfigodra nem tudok mit mondani, nem vagyok naprakész a hardverekben. Nálam Core 2 Duo E8500 (3,16GHz), Nvidia 9800GTX+ 512, 4G (persze XP miatt nem használja az egészet) konfigon a default beállításokkal remekül futott (így szemre legalább 50-60 FPS). Táj Medium, minden más részletesség High, alapértelmezett effektek, 8x AF, 4xAA (?? ez a max?)

    Ami fura, hogy 1280x1024-nél kisebb felbontást nem enged (a felületen). Az il-2-t a mai napig 1024x768-ban nyomom, egyrészt a monitorom, másrészt megszokás, harmadrészt a játék jellege miatt.
  • RedRiot
    #206
    "Kisség idegesen reagálnak a gépek a kormányra, de ez lehet normális is"

    Korabeli leírások alapján ez így rendben van. Nagyon könnyű, pocsék aerodinamikájú gépek, nagyon instabil viselkedés: a kormányfelületek is elég nagyok a legtöbb típuson, érthető ha baromi érzékenyen, idegesen reagálnak a kis kormánymozdulatokra is.

    Trucker viszont ír a beszámolójában pár aggasztó dolgot: optimalizálatlanság, hosszú töltögetések (Refly esetén is! :(

    Remélem 1280x1024-ben medium táj / high repülők beállítással azért még elfut a gépemen. (AMD X2 6000+@3GHz, HD3850/512, 2GB RAM)
  • Sanyo
    #205
    Kaptam, de úgy tűnik, hogy visszavonták gondolván, hogy már eleget használtam (3 hét). Írtam már nekik, de egyelőre nincs válasz, a pr osztály néha nagyon lassan reagál.

    Trucker39: mindezek ellenére remélem nem bántad meg, hogy megrendelted és hogy a kezdeti rossz tapasztalatokat később ellensúlyozni fogják az élmények.

    Próbáld meg 2-3000 méterről a függőleges zuhanást, majd úgy istenesen tépd meg. Külső nézetből látványosabb, belülről pedig tragikusan gyorsan közeledik a föld. :) Én minden percét élveztem a játéknak, bár ehhez hozzátartozik az is, hogy a béta segítségével már több időt töltöttem el vele.
  • Richtofen
    #204
    Az Il-2 magasra tette a mércét ez tény.

    Nekem a regisztráció simán ment, bár az automatikus frissítgetős megoldás felvet néhány kérdést (nem térhetsz vissza egy régebbi patchez, ha nem tetszik az új repmodell?, stb) .

    Botot, TrackIR-t magától felismerte.

    Az erőforrás igényről még nincs tapsztalatom (csak 1280x1024-ben futtattam eddig és szépen ment, bár ez a gépemtől elvárható). A töltögetés sebességében osztom a véleményed. A grafika minősége nem indokolja (a quick missönökben alig van földi objektum, és kb 1 percig tölött elsőre)
    Szerintem ez még lesz sokkal jobb, gyorsabb.

    Én a fák és fű minőségét kapásből lentebb csavartam, ki nézegeti ezeket?
    A tájat viszont nem tudom maxra venni (legalábbis 120%-ot jelez video memória kihasználásra)

    A repmodell elég érdekes, de csak az il-2-vel tudnám hasonlítani és az egy másik éra. Kisség idegesen reagálnak a gépek a kormányra, de ez lehet normális is.

    A gépek vásárlásával kapcsolatban: szerintem a fejlesztő ebből fog még jócskán alábbadni; erre utal a plusz két ingyen gép amit máris odaadtak. Nem olyan időket élünk, hogy sokan fizetnének ezekért, és így az alapjátékot is kevesebben veszik meg.

    Én egyelőre ismerkedek a programmal. Az il-2 után nem tud semmi olyan lehengerlő élményt nyújtani, de szerintem jó kis program lesz ez néhány patch múlva. :)

  • Trucker39
    #203
    Nos akkor a tapasztalataimról:

    A regisztrálós dolog szerintem elég rossz ötlet, meg nincs is jól kitalálva. Némi nehézségek után elfogadta a regisztrálásomat és végre beengedett a játék.
    Itt jöttek az érdekes dolgok.
    Elöször is a botkormány beállítása, hát a 90-s éveket idézi. Annak is az elejét. Kicsit felháboritónak tartom, hogy 2009-ben ilyen gagyi konfigurációs panellel álljon elö egy cég.
    Némi segitség után, méltoztatta a botkormányt felismerni, a pedál beállitása ezután már könnyen ment.
    Pozitívum hogy a TrackIR-t automatikusan felismerte és a 6DOF funkció is azonnal müködött.
    Nagy mellénnyel kezdtem bele a grafikai beállitásokba. Rögtön 3840x1024 beállitást adtam neki. Kellemes diavetités lett a dologból. Minimális grafikai beállitások mellet sem volt élvezhetö a repülés ezen a felbontáson.
    DirectX-t használ, de szerény véleményem szerint rettenetesen optimalizálatlan a program.
    Van beépitett térkép, amiröl külön szólnék.
    A játék környezetétöl, hangulatától teljesen elütö, oda nem illeszkedö, egyszerü szürke felületen mutatja meg mit is kellene csinálni. összehasonlításképp az Il-2 térképe mérföldekkel használhatóbb.
    A másik óriási hiba a térképben hogy megnyitáskor a képernyö közepét foglalja el kitakarva a a repülögép fülkéjét. Lehet hogy ellehet mozgatni onnan, ezt nem próbáltam ki. Az viszont azonnal feltünt, hogy ez az igen gyenge minöségü, megmerem kockáztatni, tanuló programozók által összedobott térképszerüség a megjelenése pillanatában körülbelül 50 %-al !!! vissza veszi a másodpercenkénti megjelenitendö képek számát.
    Magyarul azonnal diavetitéssé válik a repülés, egészen addig mig a térképet gyorsan be nem csukjuk. Borzalmas.
    A repülögépek, fülke, táj kidolgozottsága egészen szép, de nem estem töle hanyatt, ismerve az Il-2 csatorna modját. Annál szerintem nem sokkal szebb, viszont sokkal eröforrás igényesebb.
    Természetesen beállitottam, hogy használja mind a két processzort, valamint mind a két video kártyát. A fenti kritika ezen beállítások alapján született.

    Repülés fizikája. Nem vagyok egy hú de profi pilóta, de kiváncsi voltam mit is tud ez a szimulátor un. full reál beállitáson.
    Jól meghajtottam dogfight-ban a gépet, de azon kivül hogy némi motor csörgést elértem más nem nagyon történt. Nem szakadt le szárny, nem történt semmi kölönös technikai dolog, meg merem kockáztatni, hogy kicsit arcade igy is a repülés.
    Leszállás, felszállás: Itt is is tartottam a dologtól olvasva az infokat.
    Sajnos azt kell mondjam, ettöl sem ájultam el. Felszállással semmi gond nem volt. Leszálláskor eltörtem elsöre a légcsavart. Másodjára meg kifarolt a gép és felgyürödött a jobb alsó szárny. A Fokkernek meg egyszer kitört a kereke. Ettöl függetlenül a többi alkalommal simán le lehetett vele szállni.
    Repülö gépek. Valóban elég kevés a repülhetö gép, viszont érezni a repülési tulajdonságuk között a különbséget.
    Megvásárolható repülögépek ?? No comment :(
    Multiplayer. A szimulátor automatikusan keresett szervereket. Hát... összesen kettöre akadtam, de egyiken sem sikerült repülni. Jól látszik hogy ez a dolog meglehetösen gyerekcipöben jár.
    Single, Training, Carrier: Nos ebböl a Trainert és a Single-t próbáltam ki, a Trarinerhez kreált, borzalmas, szintén 90-s éveket idézö grafikával megáldott jelenetekben magyarázzák el a repülés mikéntjét. Nos ezt nem kellett volna beletenni. Már ezt a szegényes, izléstelenül megrajzolt emberkéket is meglehetösen szaggatottan játszotta le a gépem. Tudom fejleszteni kell. De az tény, hogy ilyen grafikát más játékok még véletlenül sem alkalmaznának mert szégyelnék beletenni.
    No és végül a vesszöparipám. A játék betöltése: Nos ez katasztrófa. Kísérletezni még elmegy, de amikor menne az ember repülni és minden alkalommal hosszú perceket töltöget a játék (elnézést hogy ezt irom) az bizony jelentösen rontja a játék élményt. csak egy példa hogy érzékeltessem, miröl is van szó: Single mission, take off. Kivárjuk a nagy nehezen betöltödö játékot, induláskor elrontunk valamit, ami egy pillanat müve is lehet, ekkor gyorsan kérünk egy restartot, amit csak papiron tud a játék, mert a valóságban ujra végig kell szenvedni a betöltést. Egy cigi - már aki dohányzik - majdhogynem belefér.
    Összességében elégedetlen vagyok egyenlöre ezzel a játékkal. Azt kell mondjam, sokkal többet vártam töle. Emlékszem anno, mikor az il-2 megjelent, messze többet tudott és azt jobban is tudta mint ez.
    Olyan kezdö versenyzök próbálkozásának érzem ezt a játékot, ami még messze nem jutott el a kiforrott stádiumba.
    Remélem, ennél már csak jobb lesz.
    Még valami az eszembe jutott a végére. Ha nyomdász lennék és ilyen minöségü térképet ki mernék adni a kezemböl, irtózatosan gyorsan éhen halna a családom. Rettenetes minöségü papirra, ami ráadásul fénylik mint a majom segge, azonnal szakad ahogy széthajtom. Egyáltalán nem használatra tervezték. természetesen olyan méretü, hogy a szkennerbe sehogy se férjen bele. Nehogy a jogos tulajdonos néha nyomtasson magának egyet papírra, ha elkoszolódna.
    Elnézést kérek ha túl szigorú vagy szarkasztikus lenne a véleményem, de jelen pillanatban azok a tények amiket tapasztaltam, ezt mondatták velem.
  • Richtofen
    #202
    Próbálgatom 1:1-ben a gépeket, egyelőre minden finomság (engine management, stb) nélkül. Csak bot, gázkar és TrackIR.

    Az Albatrossal bedugóztam és leestem.
    A Fokkerral győztem (azt hiszem egy Nieuport ellen, leállt a motorja, kényzerleszállt és átfordult)

    A kódod miért nem megy? Kaptál egy teljes verziót ugye?
  • Sanyo
    #201
    Elvileg ezeket simán, ha elindul a játék, akkor meg biztosan. A kódomat még mindíg nem kaptam vissza, szóval nem repülhetünk kötelékben, pedig nagyon szeretnék rágyúrni az editorra és dedikált szervert is tervezek. Kénytelen leszek venni egyet.
  • Richtofen
    #200
    Négy gépet látok (de még csak ismerkedek a felülettel, nem tudom mindet repülhetem e)

    Nieuport 28 C1
    SPAD 13 C1
    Fokker D.VII
    Albatros D.Va
  • Sanyo
    #199
    Megvan a 4 repülhető típus, leszámítva a Nieuport 17-est?
  • Richtofen
    #198
    Az első training pályán elsőre sikerült le/felszállni ;)
    Még finomítani kell a beállításokat mert alapból nagyon érzékeny szerintem.
    Most ismerkedem egy kicsit...
  • Richtofen
    #197
    Nem a licence-szel volt gond.

    Amíg le nem szedtem/újra nem telepítettem a DX9-et, VS2005Redistribtable-t és a Dotnet Framwork 3.5SP1-et, cseszett működni a játék... (mindhárom fenn volt és 4-5 másik játék alatt működött)

    Most úgy tűnik elindul. :)