29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #356
    MIt kell itt bonyolítani a dógot.Simán leugrott söré..
  • Richtofen
    #355
    Vagy ellőted az biztonsági övét és egy negatív manővernél kiszállt ;)
  • bajsz
    #354
    Lehet össze szedte az elhagyott alkatrészeket!

    :D
  • RedRiot
    #353
    Olyat látott már valaki, hogy ellenséges gépből kiugrik a személyzet? Az előbb leszedtem egy német kétülésest. Már lecsipegettem róla pár alkatrészt a géppuskákkal, nyomtam egy pausét, és szadista örömmel meg akartam nézni közelebbről mit alkottam. :) Akkor vettem észre, hogy a pár perce még igen aktív hátsó lövész már nincs a gépben! Rázoomoltam, hogy hátha meghalt és becsúszott a gép belsejébe, de töküres volt a gép. Elege lett az I. világháborúból és kiszállt menetközben? :)
  • RedRiot
    #352
    "a gépek vezetése meglepő módon nagyon könnyűnek tűnik."

    Ja ja, én 2 nap alatt mindössze háromszor zuhantam le irányíthatatlan dugóhúzó miatt, pedig nem vagyok jó pilóta. Valóban ennyire könnyű volt az égen tartani ezeket a madarakat? Ettől függetlenül nagyon élethűnek érződik, csak azt hittem gyakrabban fogok saját hibából lezuhanni. :))

    A leszállás már nehezebben megy. Ha sikerül is szépen földet érnem, a kigurulás vége felé gyakran kifarol a gép hátulja, hiába korrigálok oldalkormánnyal azonnal.

    "Jó lenne, ha lehetne a kitérési görbéket állítani.:-("

    100% egyetértek. És még sokan mások a hivatalos és a SimHQ fórumon. Előbb-utóbb meg kell csinálniuk.

    Ami viszont nagyon tetszik:
    -a gépek mind egyéniségek. Mind máshogy viselkedik, mindegyiknek vannak erősségei-gyengéi. OK, ez az Il2-ben is így volt, de itt talán még markánsabban különböznek egymástóla gépek.
    -sérülési modell: a halál ezer arca. Még nem láttam két gépet ugyanúgy szétesni. A legjobban azt szeretem, mikor sikerül lebontani a szárnyak közti merevítéseket, és utána a terheléstől leválnak a darabok. Gyönyörű.

    Más: Megvettem reggel az SE5a-t. Megérte azt az 1500pénzt. Nagyon szép kívül-belül, és elég erős gép. Nem olyan gyors mint a Spad, de azért 200lóerő befigyel. Nem repül annyira simán mint az Albatros, de jól kezelhető, és a tűzereje is elegendő. A hangja pedig állat.
  • Richtofen
    #351
    Egy 4MB-os csomagot töltött le, sajna most nincs időm tesztelni, de találtam egy fórum bejegyzést róla.

    Hey guys,

    Here is some info about the upcoming Hotfix patch I received this morning from neoqb.

    Our code team has some feedback after the last patch and has prepared the hot-fix patch version 1.005. We plan to make it available for customers on the next week. It will very little 10 Mb.

    In this patch should be fixed several bugs, which was fast-spotted in version 1.004:

    1. MULTIPLAYER: pane debris looks like numerous planes when camera is far away from them.

    2. MULTIPLAYER: when game-server have VPN-type network connection – clients are unable to connect to it.

    3. MULTIPLAYER: when «Debriefing Timeout» was set on significant value (a minute or more) – clients losing their connection to game server when mission is rotating (when debriefing timer is out). Should be re-checked for ingame server and for dedicated server (dedicated config parameter is “delay”).

    4. AI PLANE: bombers are not using bombs for ground attack.

    5. AI PLANE: bombers are attacking only leader of tank group (if tank group make resistance).

    6. INPUT: toggle automatic level flight command is not working (LShift+A).

    7. GUI: when ASPECT RATIO is very wide (MatroxTH2GO systems) – briefing and debriefing map have no background at left and right.

    8. GUI: only 3 error windows may be displayed simultaneously, not more.

    9. GUI: password on login screen should have no limitation for symbols.

    10. GUI: randomly wrong color of side-screen target markers.

    11. GRAPHICS: “flying” cars and trains, camera and planes falling under the ground.


    Jason


    Edited by 777 Studios - Jason (07/30/09 12:10 PM)
  • Papirzacsi
    #350
    Tegnap végre sikerült letöltenem az Aerosofttól a progit, így ki tudtam próbálni. Az itt olvasottak alapján valami nagyon komoly flightmodelre, és nehezen vezethető gépekre számítottam. A komoly flightmodellel nincs is gond, szerintem egész fasza lett, de a gépek vezetése meglepő módon nagyon könnyűnek tűnik. Gyorsan megjegyzem, csak a subtitles van bekapcsolva, minden más kikapcsolva.:-) De nem okozott különösebb gondot se a felszállás, se a leszállás, se a repülés. Egyedül a célzás nehéz, mert az oldalkormány legapróbb kitérítésére is nagyot leng a gép. Jó lenne, ha lehetne a kitérési görbéket állítani.:-( (egy óriási negatívum).
    Tapasztaltam egy számomra furcsa dolgot. Két joystickom van... Az egyikkel a pov előre nyomására nem a fejét emeli a pilóta, hanem belehajol a kabinba. Majd megörjített, hogy csak le, és oldalra tudtam forogni. Így egérrel kellett nézelődnöm légiharban, de így marhára nem érzem a gépet, ha olyan irányba nézek, hogy nem lóg bele a képbe a gép egyetlen része se. Aztán egyéb okokból kicseréltem a másik joyra, és láss csodát, ott a POV úgy működik ahogy neki működnie kell, így már a légiharc is azonnal jobban ment.:-) (mindkét joy Saitek, csak az egyik 3d platinum, a másik meg 3d rumble force)

    A grafikában nagyon kellemesen csalódtam. Kellemes 20-40FPSem van, egy Q6600-os procival (húzás nélkül), 4 giga memóriával, és egy 9800GT 512 megás vidkarival úgy, hogy a talaj részletességet kivéve minden high. :-)

    A többi negatívumáról, és pozitívumáról nem írnék, megtették már ezt előttem. Összességében nekem tetszik, de most először érzem úgy, hogy egy trackir meg tudná könnyíteni az életem.:-)
    Végezetül egy link, ahova feltettem pár ingame videót. Nincsenek vágva, meg semmi.:-)
    videók
  • Sanyo
    #349
    Kiadtak egy 1.004 hotfixet is, megnéznéd nekem, hogy mi változott? :)
  • Richtofen
    #348
    "jött az szintben"="jött az AI gép szintben"
  • Richtofen
    #347
    Amit tegnap is írtam az erősít meg abban, hogy valamit elkurjantottak: a földön álltam a géppel, jött az szintben, amikor fölém ért akkor akarta lenyomni az orrát vízszintből függőlegesbe, hogy megsorozzon, úgy túllőtt rajtam mint a pinty, azt hittem beleveri magát a földbe.

    Amúgy tényleg azt csinálja, hogy eltávolodik, ez az előző patchben is ilyen volt. Nem ismerem még annyira a gépek képességeit, hogy tudjam lehetséges e ez, de hogy agresszívabb volt korábban az tutti.
  • RedRiot
    #346
    Nem tudom, hogy a Nieuport 28 motorja erősebb-e az Albatrostól, de tegnap gond nélkül el tudott távolodni tőlem, gyorsan lemaradtam. (Üa.keverékállítás Albin automata, trim nem létezik, így talán nem a bénaságom volt az oka. :)))

    Ennek alapján könnyen gyűjthetett volna energiafölényt, de mégsem talált fogást rajtam. :/

    No mind1, egy 10 perces próba alapján még nem mondok végszót az AIról.
  • Richtofen
    #345
    A patch readme-jéből:
    "Also included are improvements to the artificial intelligence that allow computer-controlled planes to fly and fight more effectively, increasing the simulator's challenge and realism."

    Én ennek az ellenkezőjét tapasztalom (ahogy írtad is, hogy gyenge az AI). Az előző verzióban sokkalta agresszívabb és precízebb volt az AI.
  • RedRiot
    #344
    Köszi, otthon csekkolom a linket!
  • LeonSilver
    #343
    Csak ajánlani tudom.Igaz én most lecseréltem egy TrackIR5-re de előtte a wiimoteos cuccom volt és nem sokkal gyengébb ( ha egyáltalán gyengébb ) mint a gyári.Itt sok, hasznos infót találsz.

    Hidd el, ha megcsinálod és kipróbálod nem fogod érteni, hogy eddig hogyan bírtad nélküle.
  • RedRiot
    #342
    Már gondolkoztam rajta.
  • LeonSilver
    #341
    Miért nem vágsz bele egy freetrack projectbe?
    Szinte csak a webkamera kerül pénzbe ( vagy a wiimote ).
  • RedRiot
    #340
    Ja és mégegy pozitívum: kicsit paráztam, hogy a TrackIR hiánya sokkal fájóbb lesz mint az Il2-ben. Sok fordulóharc, mindenütt szárnyak és drótok a gépen, káosz stb. Annyira azért nem gáz a helyzet: igaz hogy a biplánokból rosszabb a kilátás, de az egér mozgatására valahogy finomabban változik a nézőpont mint az Il2-ben.

    Nyilván TrackIR-ral sokkal jobb, de ha valakinek nincs, és megszokta az Il2-t egérrel, akkor ezt is nyugodtan kipróbálhatja.
  • RedRiot
    #339
    No, tegnap végre feltelepítettem én is. Kb. 2-3 óra játék után egyáltalán nem csalódtam a programban.

    A grafikai motort jól optimalizálták: Athlon X2 6000+ /2GB RAM/ HD3850 512M konfigon kellemesen fut 1280x1024 2xAA, high repülőgép low/medium egyéb beállításokkal, igaz eddig csak egyedül keringtem az égen.

    Fizikai modell: bevallom nehezebbre számítottam. Igaz leszállni még csak egyszer tudtam géptörés nélkül, és akkor is kifarolt a gép, de dugóhúzóba talán ha kétszer estem, és akkor is sikerült kijönnöm belőle. Ettől függetlenül nagyon tetszik, a gépek között érezhető a különbség. Eddig az Albi tűnik a legnyugisabbnak, de ma asszem megveszem az SE5a-t is.

    AI: az első gépet ami elém került sikerült legyőznöm. Albatrossal repültem egy N28 ellen. Éles fordulókat csinált, aztán mikor reménytelennek látta a helyzetet mindig elmenekült 4-500 méterre, majd visszafordult. Magassági előnyt nem nagyon próbált összeszedni, pedig az Albival leszakadtam tőle. Egy pillanatig nem éreztem magam veszélyben, a béna célzásom miatt kb. a háromszor tudott megszökni, aztán vagy a pilótát találtam el vagy a kontroll-kábeleket/rudazatot mert szép lassan lezuhant.

    Utána egy Breguet kétüléses jött. Próbáltam az alacsony hatóráján maradni, de egy fordulóban a faroklövész pofán lőtt és azonnal meghaltam. Esélyt nem hagyott, mégcsak nem is a motort lőtte szét. Érdemes lesz vigyázni velük.

    Ami nagyon nem tetszett, az a bill. konfigurálás, de ez csak apróság, majdcsak kijavítják.
  • Richtofen
    #338
    További patch tapasztalatok:

    A menü kicsit ésszerűbb és esztétikusabb lett (bár még mindig nincs ingame options)

    Az erőforrás igény mintha csökkent volna, de nem végeztem konkrét mérést.

    A repmodell is más lett kicsit, stabilabban lehet célozni (??) vagy csak a beállításaim miatt érzem most másként.

    Single Mission/1vs1 módot próbáltam, az AI egyértelműen butább lett, vagy csak ebben módban visszafogták. Bénán mellélő. Nem tud földre támadni (leszálltam, jött felém, majdnem átrepült fölöttem, aztán lenyomta függőlegesbe és próbált eltalálni, álló helyben sem ment neki :| )

    Költői kérdés: AI nehézségi szint állítás van?
  • Richtofen
    #337
    Figyelem bajtársak!

    Úgy tűnik az új patch szemrebbenés nélkül felülkúrta az összes beállításaimat (pl a verejtékkel bekonfigurált billentyűket).

    A config fájlokat archiváljátok ha fontos (bár nem tudom kompatibilis lesz e az új verzióval.

    Én ma este már biztos nem állok újra neki mindent beállítani...

    Ez azért ratyi dolog. az il-2-nél minden patchbe leírták mik az új beállítások, ha akrtad beírtad a conf fájlba osztpá. Ez így fáj.
  • bajsz
    #336
    énis úgy gondoltam:D
  • Sanyo
    #335
    Kösz Hypo, kitettem a hírek közé is.
  • LeonSilver
    #334
    Csak fizetés után.
  • bajsz
    #333
    tuda nekem adni valaki linket oda ,ahonnan töltitek?
  • Papirzacsi
    #332
    Ne töltsétek már annyian, mert így az életbe nem ér le nekem.:-)) Mikor elkezdtem még jött szép gyorsan, elmentem, hazajöttem, a korábbi töltés meg volt állva, és nem akarta folytatni, most meg éppen csak vánszorognak a bitek. :-(
  • Sanyo
    #331
    Az orosz verzióhoz a Nieuport 17-et kapták, az amerikai és az eu verzió pedig a Nieuport 28-at. Eredetileg csak 2 gép járt, szerintem csak azért hagyták bent a webshopban, hogy meglegyen a választék. :) Az is lehet, hogy az oroszok nem kaptak grátisz gépeket, az árak egyébként rubelben is meg vannak adva. :)
  • Richtofen
    #330
    Jó szórakozást! :D

    Szerencsére ma nem járok az Örs környékén ;)
  • Richtofen
    #329
    Kicsit meg vagyok kavarodva a gépekkel kapcsolatban:

    1. négy gép alapból benne van ingyé' ugye
    Spad XIII C1
    Fokker D.VII
    Albatros D.V.a
    Nieuport 28 C1

    Akkor ezekhez miért van ár írva a webshopban? Vagy lehet hogy más régióban nem adják oda őket a programmal együtt?

    2.Ha jól értem a másik három gépet lehet jelenleg külön megvenni: Nieuport 17.C1
    S5.Ea
    Pfalz D.IIIa

    Ez igaz?
  • LeonSilver
    #328
    Ez tuti?Mert például az FC-t 5* lehetett újra aktiválni egy kulccsal.
    Van a letöltőshöz valami sz*r ami elmenti a regisztrációs bejegyzést de nekem soha sem volt jó pedig nem volt hw változás.Ezért is vettem meg a letöltős után a dobozost inkább.
  • Sanyo
    #327
    Szerintem semmit az égvilágon. Nincs benne másolásvédelem, nincs install vagy aktiválási limit, egyszer beregeled magad, utána pedig használod életed végéig. :)
  • LeonSilver
    #326
    Mit kell illetve lehet tudni a letöltős verzióról?
    Ilyenekre gondolok, hogy mi történik ha új rendszert kell telepíteni?Vagy akkor ha új hardvert vesz az ember.
  • RedRiot
    #325
    Köszönöm, köszönöm!!!! Úgy vártam már mint hülyegyerek a karácsonyt! Szerintem hazafelé megdöntöm a melóhely-lakás körrekordomat. Ha az Örs környékén egy fehér Hyundaihoz hasonló gömbvillámot lát valaki átvillani úgy 16:00 körül, az én leszek. :)
  • Hypo #324
    Download verzio kint van AEROSOFT oldalan.
  • Sanyo
    #323
    Közben megjött a sajátom, és akkor már állhatok is neki az S.E.5a és a Pfalz D.IIIa ismertetőnek is. :)
  • Sanyo
    #322
    Dehogy, csak az írás erejéig, amit egyszer megtoldottak még két héttel.

    A jelek szerint két új gép érkezett a patch társaságában.
  • Richtofen
    #321
    Hmm. este rápillantok akkor én is.

    Mit vacakolnak az accountoddal? Nem örökbe kaptad?
  • Sanyo
    #320
    Elég sok fájl változott, de csak a login képernyőig jutottam el, az accountomnak végleg vége. :) Mindegy, a sajátom már úton van, a mission editorhoz meg nem kell.
  • Sanyo
    #319
    Jó nagy (525 megás) patch jön, kíváncsi vagyok, mit zsúfoltak bele. A SPAD leirást még nem tudtam befejezni, sok meló van azon kívül is.
  • Richtofen
    #318
    Szerintem ne aggódj ilyeneken; csak jót fogg tenni az a patch ha kijön, nem kell végigszívnod azokat a problémákat amit másoknak igen.

    Megunni meg nem lehet ennyi idő alatt, igazából én még rá se kattantam igazán, nem lesz szerintem annyira addiktív mint az il-2.
  • RedRiot
    #317
    Pfff, meg kellett volna rendelnem nekem is az USA-ból... A hivatalos oldalon már az új patch részleteit tárgyalják, néhányan talán már meg is unták a játékot, de a digitális terjesztés még mindig nem kezdődött meg.