850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • Bucser
    #130
    Ő hidd el ez minden szakon így van. Kivéve a bölcsészeknél. Ők sehogy nem képzelik el:)

    Nálunk is ifjú titán most jött céghez és a főnökét áttették máshova erre közli: "Én felém ne tegyetek senkit" Ahhan persze:)
  • Carlos
    #129
    ah. ok. :D
    Bár a legális verziónak eléggé limitált az elérhetősége! :)
    Nekem hálistennek az van. :)
  • Molnibalage
    #128
    Mármint 2-3 év.
  • Molnibalage
    #127
    Kell mindkettőből, csak az arányokkal van a baj a képzésben. A frissen végzett műszakisok közül nagyon kevés olyannal találkoztam aki azt merte volna mondani, hogy frissen végzettként ő belőle egyből valami kisfőnök lesz.

    Épp pár napja olvastam, hogy az egész felső oktatásra vetítve 25% képezli el egyből vezetőként magát. Hol van ez a sok eltévedt ember? 2-3 mimima kell valami beosztásban. Lehet, hogy ezalatt egy adott projekt adott részében éppen jobb vagyok a főnökömnél, de ez édeskevés a boldoguláshoz.
  • Bucser
    #126
    Azért az is jó mikor a mérnök hiszi azt hogy neki kéne a tápláléklánc csúcsán csücsülni:) Közben meg olyan lendülettel vinné csődbe a cégét hogy öröm nézni:)

    (hogy mennyi pénzügyhöz semmit nem értő mérnökkel találkoztam már és mekkora mellényük volt... és nézték le a közgázosokat. Azt ha nincsen pénz utána úgyis a közgázost kérdezik meg először, hogy mit csináljak?)

    (mondom ezt közgáz/kockázatkezelőként)
  • BaliBoy
    #125
    Tavaly volt egy olyan nevű tárgyam, hogy Média és kommunikáció ami tulajdonképpen egy az egyben informatikai, távközlési hálózatokról szólt, nagyon sok topológiával. Azt gondolom azzal a programmal csinálhatta amit belinkeltél.
  • BaliBoy
    #124
    Sajna erre van szükség. (Engem is kínoztak Assembly-vel is C-vel is) Automatika (műszer) szakon alapvető, híradástech-en is mostmár egyre inkább előnyt jelent ha fel tudsz programozni egy DSPic-et, de itt még ki lehet húzni programozás nélkül. Talán egyedül az energetika ahova még egyelőre nem kell prog egyáltalán.
  • Carlos
    #123
  • bazza
    #122
    dettó matek/fizika faq. matek kicsit nehezebb (pl. analízis)
  • BaliBoy
    #121
    Mostmár legalább tudom miben csinálta az egyik tanárom azt a rahedli diát amit be kellett biflázni vizsgára. :))
  • tigerbácsi
    #120
    símán excel táblasorral! :-DDDDD mivel nekünk a lehető legrosszabb állapotot kell alapul venni, s ezenfelül tervezés során (út s vasút illetve repülőterek stb) min. 130 pontos monitoringozást csinálunk! :-) (mármint a technikusok, mert nekem csak meg kell adni a pontokat hogy hol, esetleg ha keci vagyok ellenörzöm őket! :-)
  • tigerbácsi
    #119
    ha én mindent összeadok (munkahely és privát meló) akkor nekem is 800 fölött lenne a bruttóm szerintem. 350 nettóért dolgozom a munkahelyemen, plusz jönnek a privát melók ami havi szinten alsó hangon 300. szóval én azthiszem nem panaszkodhatom!
  • Molnibalage
    #118
    És a zajterjedés számítását azt mivel csináljátok? Esetleg IMMI-vel?
  • tigerbácsi
    #117
    jaja teljes mértékben hozzánk tartozik! sőt olyannyira, hogy már az árnyékoló falak statikai méretezését is én csinálom, mert tanultam statikát meg mechanikát! :-DDDDD
  • Molnibalage
    #116
    Attól függ, hogy honnan jössz. Mivel és fizika faktos voltam és emelt szintű matekos nekem annyira nem volt durva.
  • Borg
    #115
    Ahahaa :D Assembly... mai "mérnökök" jó ha delphiben, vagy javaban össze tudnak dobni valami hello worldöt :D
  • Molnibalage
    #114
    Pont fordítva. Tudtommal a közlekedésmérnök sokkal specializáltabb, mint egy gépész.
  • bazza
    #113
    Viszont arról valaki mesélhetne, hogy középsulihoz képest ténylegesen mennyire gyilkos az egyetem. Mire számíthat az ember elsőévesként a műszaki egyetemeken?
  • bazza
    #112
    Lehet, hogy nem igaz, nincs tapasztalatom. Csak ezzel is a szélesebb körű látásmódra akartak rámutatni (gondolom)
  • ivjoe
    #111
    Hát azért nem árt, ha tudsz PLC-t, *ROM-ot, beágyazott cuccokat, mikrovezérlőket stb. programozni, meg egyébként is, egy villamosmérnöktől mérnök informatikusként elvárnám ha netalán együtt kell dolgoznunk egy projekten, hogy legalább assamblyben meg C-ben tudjon programozni. :)
  • immovable
    #110
    neem lehet
  • Molnibalage
    #109
    Jópofa csak nem igaz. A gépész és közlekedésmérnök szinte ikertestvérek. Az alapképzés elég nagy része ugyanaz.
  • Borg
    #108
    Mert az is lesz. Főnöknek nem olyan ember kell aki ért a dolgokhoz, hanem aki (le) tudja kezelni az embereket. Érteni azon a szinten csak annyira kell mindenhez, hogy ne tudjanak hülyének nézni.

    Hozzánk is jött egy friss diplomás QS-es srác isot bevezetni... 800 bruttót kap, plusz egy rakat költségtérítést, és teljesen jól előadja mintha ő találná ki a spanyol viaszt. Holott az egészet a TÜV XY cég irányította, ő csak szervezkedett... ellenben kitűnően benyalta magát a főnököknél, és előadta a nagy tudását, mintha mindenhez értene. A cégnél meg mindenki csak röhög rajta, hogy magától semmire se megy, mindenért jobbra balra kérdez meg telefonálgat. Viszont már az elején is biztosak voltunk benne, hogy főnököt csinálnak belőle. Na most itt tartunk.
  • praksi
    #107
    de várj, én villamosmérnökként azt hittem, hogy valami félvezetős zajra gondoltak. ÉS NEM! a helyes válasz a ventillátor
  • praksi
    #106
    amúgy ha már szóba került a villamosmérnök szak, nekem az a problémám vele (annak ellenére, hogy én is annak készülök), hogy nagyon elmozdult a szakma a számítógépek irányába, és a villamosmérnökök is programoznak; közben pedig egy alap tranzisztoros kapcsolást nem tudnak elemezni, forrasztópákát meg még nem is láttak életükben....
  • immovable
    #105
    :DDDD
  • praksi
    #104
    az a baj a műmenedzserekkel, hogy az összes teljesen meg van arról győződve, hogy valami nagyfőnök lesz...


    múltkor megnéztem egy gtk-s informatika zh-feladatsort, kérdés: mitől zajos a számítógép? :-)
  • bazza
    #103
    Tavaly a BME nyílt napon egy érdekes példát hozott az egyik előadó. Egy villamosmérnök, egy gépészmérnök és egy közlekedésmérnök utazik egy villamoson. A villamosmérnök érti milyen elven működik a villamos, a gépész érti, hogyan működik egy-egy alkatrésze, a közlekedés mérnök pedig érti az egészet.
  • PrasCo
    #102
    Hadd ne linkeljem be a műszaki menedzserek megítéléséről az idevágó (nem éppen színjózan) videót... =)
  • Borg
    #101
    Műszaki menedzser :D Egyike a tipikus semmirevaló végzettségeknek...
  • Carlos
    #100
    No, én ilyesmivel foglalkozom mostanában (tanulom):
  • immovable
    #99
    zsebelni a milliókat? akkor rossz irányban gondolkozol, hogy tanulni akarsz
  • Balo
    #98
    Szerintem bármelyik mérnöki szakról (bme-vik biztosan) lehet valaki mérnök menedzser. Csak tartozzon azon szűk embercsoportba, hogy mérnök és érdekli a menedzsment.
  • David2
    #97
    nagy rálátás minden területre, plusz menedzsment akkor ajánlani tudom a műszaki menedzsert. Vannak tárgyai minden mérnöki szakterületről, meg közgázból egyaránt.
  • David2
    #96
    nem kéne minden diplomát egy kalap alá venni. Egyrészt ne akarjunk egy bme vik diplomát egy művelődés szervezőével összehasonlítgatni. Másrészt furán hangzik olyan emberkék szájából, akik nem végeztek egyetemet.

    azért senki se engedné, h olyan "orvos" műtse aki autodidakta módon tanulta a szakmát, mert hát érdekelte:P
  • bazza
    #95
    Egyébként tényleg a nagyobb rálátás a szempont nálam, hiszen nem érdekel konkrétan egy dolog. (pl. suliban minden tantárggyal elvagyok, legyen az humán/reál, sok minden érdekel)
  • bazza
    #94
    Mit szeretnék csinálni. Jó kérdés. Zsebelni a milliókat :D
    Minden esetre érdekel a fizika, a mérnöki gondolkodás és a menedzsment. Nem szeretnék konkrétan egy valamivel foglalkozni, és nagy rálátást szeretnék sok területre. Gondolkodtam, hogy jó lenne egy infrastruktúra fejlesztő cégnél dolgozni (autópályák, hidak, közlekedés szervezés). Így a közlekedésmérnök és az építőmérnök van a legközelebb ezekhez szerintem. De tapasztalatokat várok, hiszen még nem tudtam dönteni.
  • luckyboi
    #93
    Csak jótanács , ha építőiparban gondolkodik valaki:
    - egyetemi szintű diploma, mindegy milyen (építő/építész)
    - angol felsőfok + műszaki nyelv
    - másik európai nyelv, mindegy mi, legalább középfokon
    - elhelyezkedés lehetőleg leghamarabb pályakezdéskor, fent említett anyanyelvű BERUHÁZÓ cégnél, esetleg nagyobb bonyolítónál. Semmi esetre sem kivitelezésben, mert magas a korruptció(nem a javadra) és a likviditás nagyon-nagyon csökken, az előfinanszírozáshoz szükséges banki hitelek kamatlábai elrugaszkodóban.
    Ha minden ok, jöhetnek a milliók.
  • Carlos
    #92
    Vagy a szokásos kamu szakokra:
    marketing, meg píár...
  • Carlos
    #91
    Jaja.
    Én csak reflektáltam a mérnöki keresetre, hogy egy ilyen turha melóval mint amit én csináltam mennyit lehet keresni.

    Na de majd most, talán...