850
Gépész-, vegyész, építő-, építész-, informatikai, stb. mérnöki munkák itthon a nagyvilágban.
  • BaliBoy
    #170
    Nekem is volt menedzsmentem. Az az egy tárgy nagyon jól mutatja, hogy mi a gond az egész menedzsmentel. A tanárunk a legelső órán kiadta az ukászt, hogy írni kell egy házi dolgozatot. Na most azt, hogy miről szóljon 2 percben sorolta el, miután kérleltük, hogy ne csak annyit mondjon, hogy: "írjatok valamit a menedzsmentről". Tehát valójában magát a feladatot 1 szóban intézte volna el. Az óra további 70-80 percében azt magyarázta, hogy külsőleg, hogy nézzen ki!?!?!?! Ez mindent el mond.
  • Bucser
    #169
    Ez így igaz:)
  • BaliBoy
    #168
    Hát ha azt állítod, hogy mérnökökből túlképzés van akkor nem vagy képben. Ráadásul terelsz. Ugyan igazad van benne de akkor is. Eddig a mennyiségről volt szó nem a minőségről. De akkor beszéljünk arról. Nézzük csak meg, hogy mennyi minőségi közgazdászt képeznek? Hát nem sokat. Legtöbb suli csak valami kamu. (Kandós vagyok szóval első kézből tudom mondani, hogy pl mi folyik a Keletin.)

    Az utolsó mondatod is teljesen igaz. A probléma csak az, hogy az elvégzett munkáért kifizetett bér nincs arányban. A közgazdász sokkal kevesebb munkáért, szellemi befektetésért jóval többet kap mint az az ember akinek köszönheti, hogy egyáltalán van mit eladnia.
  • BaliBoy
    #167
    Huhh.. Akkor megnyugodtam. Már csak arra emlékeztem, hogy tv szerelést is tanult. :))
  • Molnibalage
    #166
    Végzettségemnek megfelelően helyezkedtem el.
  • PrasCo
    #165
    Én bejártam ugyan böcsülettel mikromakróra, de ha egy szögvassal vernék szét az agyam, se lennék hülyébb belőle. =)
    Van aztán "menedzsment és vállalkozásgazdaságtan", ahol "menedzsmentre" tanítják az hülyegyerek fejét (azaz tudja felsorolni, hogy Fayol, Taylor, stb.), négy kreditért. Összességében eddig két óra tanulással - és szerencsével - négyesre állok belőle, és igen jó esélyem van ezzel is zárni. Gépelemek tárgyam második feladatába most feccölöm bele a tudom is én már, hányadik órámat (kétszámjegynél járok, és még semmi rajz nincs a dologban), mert tisztességes munkát szeretek kiadni a kezeim közül: hozzámvágnak érte három kreditet.
    Én azt mondom, jól van ez így, aki hallgató nálunk akar, az gond nélkül elmehet gazdasági irányba. De az arányokkal akadnak problémáim...
  • I.C.ram
    #164
    Pedig nagyon is kepben vagyok. Nem az szamit, hogy mit vegeztel, hanem azt, hogy hol.

    Kozgazdaszok meg mindig benne vannak a berezesi top5-ben, pedig elvileg "tulkepzes" van.

    Hiaba tervez a mernok, ha nem tud eroforrast teremteni a termekenek. Hiaba szamolgat a kozgazdasz, ha nem tud mit eladni. Ezek ketten kiegeszitik egymast.
  • I.C.ram
    #163
    Aki a kozgazon vegzett annal is kb ez a helyzet ne aggodj. Nem azert keresnek meg teged ert gepeszmernok vagy, hanem mert a BMEn vegeztel. Ennyi. Sokkal tobbet szamit hogy hol vegeztel, minthogy mit vegeztel.
  • ZilogR
    #162
    ..én mégse mesélek!
    Úgyis mindenki magának fog rájönni a dolgokra!

    Én is mérnök vagyok - ráadásul gépész :P
    Szerencsére tervezek és nagyon nagy szerencsére legyártják, odaviszik, összeszerelik és beüzemelik!
  • m1c1mack0
    #161
    http://hu.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1ks%C3%B3_L%C3%A1szl%C3%B3
    "A József Attila egyetem francia szakán kezdte tanulmányait, majd a 624. számú Szakmunkásképző Intézetben folytatta, mint rádióműszerész"
    Szerencsére nem...
  • BaliBoy
    #160
    De, van. Ráadásul a lehető leghülyébb. Még pedig Jáksó. :D Ha jól tudom valami vill. mérnök féle. :))
  • m1c1mack0
    #159
    Amúgy sem divat a dolog, egy mérnök 'celeb' sincs a tévében és az emulzió szag sem menő :)
  • m1c1mack0
    #158
    kifoghat+sz
  • m1c1mack0
    #157
    De miért is van ez így?

    Hát azért, mert állás tényleg van, még itt a sötét borsodban is, de ha szerencsés vagy, vannak kapcsolataid, akkor bizony 'könnyebb' munkákat is kifoghat hasonló fizetésért. Ezt bizony mindenki jól tudja, nemhiába van mérnökhiány itthon és az egész nyugati világban kb.
  • BaliBoy
    #156
    Mindkettőtöknek igaza van sztem. Van nekem is olyan barátom aki info-könyvtári szakon végzett. Hát mit mondjak. A windowst is én szoktam neki telepíteni. :)
  • BaliBoy
    #155
    Ezek szerint nem vagy képben a munkaerő piacon. A mérnökökből nem, hogy szarásig nem képeznek, de még hiány is van.
    A nehéz bekerülésre meg csak annyit, hogy mondjuk bölcsész karra sem könnyű, mégsem ér semmit.
  • bardocz
    #154
    Hát pedig én leginkább úgy hallom,hogy oda megy a sok buta,apuci befizeti,és jólvan,tanuljon a gyerek.Ha nem így van,akkor elnézést;)
  • Molnibalage
    #153
    Hát ezt nem mondanám. Viccből hajkurásszák a gépészket és villamosmérnököket? Én 1 hét alatt szereztem jó állást úgy, hogy hivatalosan nem vagyok diplomás, mert nincs nyelvvizsgám és csak keresgettem és nem kerestem (van különbség!). Utána 2,5 hónapig áltagban 2 hetente hívtek fel tök ismeretlenek, hogy lenne egy állás nekem. Nem az, hogy gyere egy interjúra, meg egyebek. Állas van, gyere.

    Az egyik azzal nyitott bemutatkozás után, hogy mikor tudok kezdeni. Eh... Mondtam, hogy sajna már nem aktuális a dolog. Nem gyenge mi? És mindez pályakezdőként...

    Akkor miből is van rogyásig? 10 év múlva, ha a mostani főnökeim nyugdíjasok lesznek nem lesz kit felvenni!!
  • Borg
    #152
    Szerintem meg nem. Még mindig az informatika a sikerkar azok körében, akik csak alibinek akarnak diplomát. A mai napig rendszeresen találkozok olyanokkal, akik egy számítógép biosában sem találják fel magukat, pedig van egy info diplomájuk. (ha szigoruan csak a mérnök diplomákat nézzük)
  • I.C.ram
    #151
    Megis oda a legnehezebb bejutni.

    Legnagyobb ostobak azok, akik lenezik a masik oldalt (mernok, kozgazos egyarant)
  • bardocz
    #150
    Mert minden ostoba közgázra megy.
    Természetesen most nem azt mondom,hogy minden közgázos ostoba,hanem azt,hogy az ostobák nagy része odamegy.
  • I.C.ram
    #149
    Mernokoket is szarasig kepez. Sot gyakorlatilag minden diplomasbol szarasig kepez az orszag.
  • BaliBoy
    #148
    http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/kozgaz-reklam/


    (BTW szarásig képez az országunk közgazdászokat mégis egy helyben toporgunk. Lehet gondolkodni is kéne...)
  • Molnibalage
    #147
    Az utolsó megjegyzésben van valami... :)
  • praksi
    #146
    elég ha az ember bejár mikro- és makroökonómiára, nem lesz pénzügyi szakember, de legalább érteni fogja a dolgok működését.


    amúgy hallottam ma egy jó poént:

    Ha nem létezne a "határidő" fogalma, a mérnökök soha semmivel nem készülnének el. :-D
  • I.C.ram
    #145
    Ezert kell egyszerre kozgazra es bme-re is jarni :P
  • Molnibalage
    #144
    Mérnökként bevallom én nem értem, hogy a pénzügyi rendszer hogyan műküdik, de a helyzet mérnöki szemmel tényleg bicskanyitogató, mert az átlagembernek az jön le ami. A felelősség teljes hiánya az ami dühítő és akkor még ott a mentőöv. Más szakmában dolgozó embereket század ekkora hülyeségért úgy segbberúgják, hogy ehaj és örüljön, ha nem ültetik le... Persze biztos azért tűnik így nekem, mert nem értem. Bucser értelmes és biztos el tudná magyarázni, csak nem érteném. A szavak felét nem értem amikor ilyesmikről ír.

    Persze egy pénzügyi szakember sem értene valószínűleg egy kukkot sem abból, ha áramlástanról kezdenék el neki beszélni. A világ már csak ilyen.
  • m1c1mack0
    #143
    megoldani:

    'húúú bazzeg én hülye, már az utolsó hajléktalannak is hitelt adtam, mert kellett a pénz egy privát luxusra pipmelt an225-re, hogy lehettem ekkora hüüülye?!?!?!
    Én nagyravágyó barom, be kellett volna érnem azzal a G5-el, most mindjárt tönkremegyek ITT a vég áhhh'

    'Dehogyis!!! lehúzom az államot 1000 millárdal, végülis én vagyok a pénzügyi rendszer, én vagyok a pénz maga, nélkülem nincs víz, nincs levegő, én vagyok mondern kor egyháza! rám más szabályok vonatkoznak'

    'Pfuuu ezt most megúsztam, ezután tényleg csak annak adok kölcsönt, akiből ki is lehet verni'

    Na de most már kussolok, nem akarok flémelni ebben a jó kis topikban:)
  • m1c1mack0
    #142
    Egyértelmű! Én azt is tudom, hogy egy rosszul tűrésezett rajz volt a hibás. :)
  • Bucser
    #141
    De megoldani sem ők fogják abban biztos lehetsz:)
  • Bucser
    #140

    "valahogy elfelejti, hogy az alatta lévő autóban ~100év mérnöki munkája van, és kiröhögi a középszerűen élő mérnököt, akinek ha befuccsol a cége biztos nem dob az állam utána 1000 milliárdos mentőövet."


    speciel csak 25 milliárd dollárt és 20 milliárd eurot kapnak. (25 milliárd dollárt már kaptak 2 éve az amerikai autógyártók)

    Szóval miről is beszélsz?

    Az 1000 milliárdos mentőöv meg azért kell, hogy a drága cégek továbbra is kaphassanak hitelt. mert abbol a reálgazdaságban 10 000 milliárd lesz.
  • praksi
    #139
    és különben is, a gazdasági világválságot se a mérnökök okozták :-D
  • Bucser
    #138
    Bocs, de akkor a műszakicikk eladókat ugyanennyire utálhatnád hisz a drágábbnál drágább szarokat sózzák az emberre olykor olyat amire szükége sincs.

    BTW: egy egyszerű értékesítése frontost ne hasonlítsunk már egy backoffice-os elemzőhöz és kockázatmenedzserhez.. hisz az értékesítési vonalon nem számít a végzettség míg az elemző munkához elég komoly ráhatás kell.

    Pont az hogy a backoffice-on próbálják visszafogni afront irreális elvárásait.
  • m1c1mack0
    #137
    Tudom, én is részesültem már belőle bőven:P
  • David2
    #136
    az igazsághoz az is hozzátartozik, h minden mérnökképzés magábafoglal némi közgazdaságtant is
  • m1c1mack0
    #135
    Segít a bajbajutott szegény embereken, szeretetből és emberségből és mivel ilyen emberséges csak 400% THM-et számol fel K. Istvánnak aki önhibájából hülye, de ezt kihasználva sikerült rávenni arra, hogy hitelből vegyen új plazma TV-t.
    Egy ilyen kemény nap után bankár barátunk beül az s500-ba és miközben suhan haza, valahogy elfelejti, hogy az alatta lévő autóban ~100év mérnöki munkája van, és kiröhögi a középszerűen élő mérnököt, akinek ha befuccsol a cége biztos nem dob az állam utána 1000 milliárdos mentőövet.
  • David2
    #134
    az a bizonyos bankár nagyon is ért az emberek megkopasztásához:P
  • Molnibalage
    #133
    Egész jól megy a topik. Benne van a top10-ben.
  • Bucser
    #132
    ingyenélő persze.. attól hogy fingod nincs róla mit csinál egy bankár attól még nem ingyenélő...
  • m1c1mack0
    #131
    Én gépész leszek hamarosan (NME gépgyártástechnológus) és már nagyon bánom, hogy nem valami ingyenélő bankárnak mentem.