3952
  • KeKKSZike
    #70
    Csak jövőre lesz kapható a telefon Magyarországon...

    Cikk
  • asysoft
    #69
    Persze, hogy nem kell minden szavát elhinni egy cikknek, de amíg nincsenek felhasználói tapasztalatok, kénytelen az ember arra támaszkodni. Nomeg ez az első cikk (legalábbis amire ráakadtam), gondoltam helye van a topicban:) Amúgy videókon sok dolgot nem látni, ráadásul az 5800-t bemutatók néhol ellentmondásosak (egyiken szerencsétlenkedik az ürge a kezeléssel, másikon semmi gond, igaz, a menürendszer lehetne gyorsabb). Én igazából arra leszek kíváncsi, mennyire válik be majd a mindennapokban a készülék, azt pedig csak a tulajdonosok tapasztalatai alapján derül ki (és mire elér hozzánk, kijön 1-2 SW frissítés, ami úgy általában a Nokiákon sokat segít:))
  • mukievil
    #68
    http://origogsm.hu/modules.php?name=Shop&s_op=viewproductdetails&lid=2495&cid=151

    elvileg itten elörendelhetö... 130 000 ft-s áron , de mintha a csomag tartalma hiányos lenne :)

    Ugyérzem, azért még érdemes várni :)
  • pyrohun #67
    jobban hiszek a szememnek (alábbi videó, meg majd élőben), mint egy cikknek. ;)
  • pyrohun #66
    "ha"

    ennyit erről :)
  • asysoft
    #65
    Angolul tudóknak itt egy cikk. Azoknak, akik nem beszélnék az említett nyelvet, összefoglalva: az OS gyors, stabil, a kijelző szép képet ad, nincs gond az érzékenységével, beviteli lehetőségek jól használhatók, hangminőség kiváló.
    Szóval számomra úgy tűnik, megvan a következő telefonom:) (persze ebbe még egy rosszul sikerült magyar árazás beleszólhat).
  • mukievil
    #64
    Erre én is kiváncsi leszek!!! Uj telefon kéne... :)
  • Máté94
    #63
    Arra még várni kell pár hetet:)
  • Sipee
    #62
    fasza :) mostmárcsak jelenjen meg maga a telefon :D
  • Máté94
    #61
    Van.Alulról kell bedugni.
  • Sipee
    #60
    máté nagyon szeretném ha igazad lenne:) btw a ceruzának vanbenne hely? mármint ugy mint a pdakban hogy oldalt van egy kis hely ahova bedugható
  • Máté94
    #59
    Jól van na.Ezek biztos demo mobilok)
  • asysoft
    #58
    Idézet a Nokia oldalról:
    "Egykezes használatra optimalizált, érintőparanccsal irányítható"
    ...
    "Kialakításából adódóan rendkívül kényelmesen kezelhető egy kézzel is, érintéssel illetve ceruzával vezérelhető..."
  • Máté94
    #57
    Eleve nem újra tervezték!Hanem ceruzára hahÓ!
  • asysoft
    #56
    Azt hittem úgy általánosságban a resistive kijelzőkről írtál. Igen, a videón szereplő készülék valóban nem állt a helyzet magaslatán -s akkor még finom voltam- de kizártnak tartom, hogy ilyen formában ki merje adni a Nokia. Fényerő szerintem nem függ a TS technológiájától, legalábbis a lent említett PDA-m-nak ilyen téren nagyon nincs szégyenkezni valója.
  • GregSB
    #55
    Szerintem a pontatlan, és nem túl érzékeny is. Legalábbis az eddig kikerült videók alapján nincs szinkronban az ujj mozdulataival a képernyő (pl weblap görgetésekor), és sokszor mellényomnak a menüben is. Csekk #22 + itt a cikk alján lévő videót.

    A kevésbé fényerőst csak olvastam általánosságban a resistive touchscreenekről, ezt lehet hogy feltuningolta a Nokia.
  • Máté94
    #54
    A végén van akép róla:)
  • Máté94
    #53
    Igen:)
  • Sipee
    #52
    de egyébként adnak hozzá tokot nemm?
  • asysoft
    #51
    Szerintem az általad említett problémák közül egyedül a sérülékenység reális, viszont az nagyon. Kijelzővédő fólia alap lesz a készülékre, de azért így is vigyázni kell majd rá rendesen... (Többit A696 PDA-m után nem tudom megerősíteni.)
  • Sipee
    #50
    üs helyett is mikosné helyett mikorén :D bocs csakmég nemtelejsen szoktam hozzá az iphonehoz:D
  • Sipee
    #49
    Van benne valami...bar nekem Az iphone ts-nje üs szarakodni szokott neha,pl Mikosné ezt irtam se akarta bevenni A' p betut :P
  • GregSB
    #48
    "Touchscreen elég vicces"

    Sajnos olcsó húsnak híg a leve. Nem véletlenül kerül majd feleannyiba mint az iPhone vagy a HTC Diamond: az érintő képrenyője a "resistive" technológiára fog épülni. Ez jelenleg a legolcsóbban előállítható touch-screen. Amiben elmarad a "nagyoktól": fényerő, kontraszt, pontosság, érzékenység, és nem utolsó sorban az hogy karcosodik.

    Youtube teli van videóval amiken iphone-t kulcsomóhoz dörgölik mégsem látszik rajta utánna semmi, na ezt ezzel nem igazán lehet majd megcsinálni, vigyázni kell rá nagyon.

    Mindezek mellett elég nagy tudása lesz, a €279-s európai ár korrekt érte. Aki együtt tud majd élni a kicsit béna touch-screen-nel annak jó vétel lesz.
  • Máté94
    #47
    Én is:)
  • Sipee
    #46
    köszöntem:D
  • Máté94
    #45
    Most Októberbe:D
  • asysoft
    #44
    Tudom, nem is vontam kétségbe. Remélem UI terén is megközelíti az ötletadót... Ha márbtudás terén egyértelműen lekörözi azt. (Amúgy jelenleg én is SE user vagyok, a K550i-mmel:))
  • Sipee
    #43
    egyemaszived nemtalálom sehol, lehetnél oly drága hogy mondasz egy számot :D:D
  • Máté94
    #42
    Ha tudsz olvasni akkor megtudod:D
  • Sipee
    #41
    egyébként várhatóan mikortól kapható?:D
  • Máté94
    #40
    Azé!
  • Máté94
    #39
    És az kit érdekel,hogy most iPhone alaötlet.Ha ez jelenik meg előbb és utána az iPhone akkor ez lenne az alapötlet?
  • Sipee
    #38
    Ő alatt a nokiát értemm :D
  • Sipee
    #37
    egyetértek,de ennek az alapötlete egyértelműen az iphone :) nekem a következőm biztos hogy Ő lessz :) (most K770i-m van)
  • Máté94
    #36
    Nekem is:)
  • asysoft
    #35
    Bár általában én sem csípem, ha egy érintőkijelzős készüléket azonnal az iPhone-hoz hasonlítanak, de ez esetben egyértelműen az iPhone ellensúlyozása lehet a cél a Nokia részéről (azonban a "másolat" jelző kétségkívül erős).
    Amúgy az 5800-t kíváncsian várom, nem tartom kizártnak, hogy jól sikerült UI esetén (és -idővel- megfelelő ár mellett) ez lesz a következő készülékem.
  • Máté94
    #34
    Ne hasonlítsátok már az iPhonehoz!
  • Benny04
    #33
    ájfon másolat
  • ElectricalTech
    #32
    Szeretnék tanuja lenni annak, hogy hogyan fogja meghódítani Amerikát, de min. európát a magyar fejlesztésü mobil telefon :)
  • Máté94
    #31
    Ez igaz:)