3952
  • Retroka
    #390
    Hát nem jött össze Ugyanúgy Angol meyelvű a drágám :S
  • Retroka
    #389
    És jól néz ki az az Invisibles shield rajta? Vagy nagyon elüt?
    Az Update el kapcsiban rájöttem h. angol a Programom feltehetőleg ezért lett angol szegényke... Most próbázom a Magyar Uploader rel... Hátha...
    De mindenképp megnézem azokat a topikokat Köszi :)
    Üdv Retro
  • LoDMaSt
    #388
    Az ez: http://www.ivsnet.eu/
  • Saloom
    #387
    azmiaz? én is most vettem :) a tokja borzalom ugyhogy vettem egy zoknit hozzá. az a shield micsoda? :)) valami jo játékot mondjatok rá nekem :))
  • HTS s3rg1nh00
    #386
    mennyi volt a szállítási költség?látom a teljes shield 4800...na de mennyiért hozzák ki?:)
  • Onuris
    #385
    Uhh gyerekek mire feloperáltam az Invisibles shield-et... nem túlzok kb. másfél órámba tellett! Csak annak ajálom, aki tényleg szereti a telefonját ! :)
  • HTS s3rg1nh00
    #384
    mondjuk én sem egészen értem,mert frissíteni én sem tudom a telót...kikapcsol,aztán ha visszakapcsolom,nem folytatja...
  • Onuris
    #383
    Hogy sikerült neked ez az update? A legújabb verzió 20.0.0.12 ha jól emlékszem! Nézz szét it:

    http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=51&t=37&p=21238&hilit=Magyar+nyelv#p21238

    vagy:

    http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=51&t=37&p=19864&hilit=Magyar+nyelv#p19864
  • Retroka
    #382
    Sziasztok!
    Lol Most Updateltem a telómat a Nokia Software Upploaderel amit kaptam mini DVD-n és így elment a magyar nyelvem... Szóval megérte a dolog...
    De legalább 11.0.0.9 el van mostmár...
    No mind1 valaki tud vmi megoldást hátha tudok felrakni hozzá magyar nyelvet?
    Üdv Retro
  • asysoft
    #381
    Ha szolgáltatótól vetted a telefont, sajnos normális, elég lassan engedélyezik a szoftvereket.
    Nokia szervizpontban ingyenesen frissítenek (csak a garancialevelet vidd magaddal), de arra számíts, hogy minden, a telefonon tárolt adat el fog veszni.
  • LoDMaSt
    #380
    Szerintem nokiaboltban ingyért megcsinálják neked.
  • HTS s3rg1nh00
    #379
    upsz,#348,sry
  • HTS s3rg1nh00
    #378
    Beállítások-telefon-hangutasítások;)
    egy kérdés:az természetes,hogy én itthon az Istenért sem tudok szoftvert frissíteni a telón?mennyibe fájhat egy frissítés a nokia mintaboltban(ha nem ott vettem)?
  • Onuris
    #377
    Serginho ugyan ott tartunk a felfedezésben!:D

    Azt mesélje el nekem egyen szíves valaki, hogy hogyan tudom alkalmazni a hangos tárcsázást, meg a hangvezérlést, mert egyszerűen nem találom, hogy hol vehetem fel a hangomat, hogy pl az esemes írás! kifejezésemre előhozza a telefon az sms panelt!
  • LoDMaSt
    #376
    nincsmit, régi symbianos dolog :D
  • HTS s3rg1nh00
    #375
    tényleg,nem gondoltam h.ennyire elrejtették...köszi:D
  • LoDMaSt
    #374
    Üzemmódoknál :)
  • HTS s3rg1nh00
    #373
    láma kérdés,de nem találom a telóban az üzenetek csengését,valaki segítene?köszi:-)
  • HTS s3rg1nh00
    #372
    oké,közben másoltam őket a datába,aztán felraktam...más:ez a téma kollekció nincs meg valakinek?nincs kedvem regelni holmi kínai oldalakra,rohaggyanak' meg...
  • LoDMaSt
    #371
    Telepítsd fel őket!
  • HTS s3rg1nh00
    #370
    köszi,egy kérdésem viszont lenne:a témákat hová másoljam?
  • LoDMaSt
    #369
    Grat hozzá :D
  • HTS s3rg1nh00
    #368
    megjött...féltem h.túl sokat várok tőle,de eddig tökéletesen megfelel
  • ToM1113
    #367
    Értem!
    kösz a segitséget.
  • asysoft
    #366
    5310 adatai:
    Maximum Heap Size 2 MB
    Maximum JAR Size 1 MB
    Tehát ez azt jelenti, h egy alkalmazás (osztálydefiníciókat leszámítva) maximum 2 MB-nyi objektumot tud létrehozni egyszerre. Lehet, hogy egy 6kbyteos alkalmazás igényel magának ennyit, és az is, hogy egy megás lazán elfér ezen. Minden az alkalmazástól függ...
  • ToM1113
    #365
    Nem értem a kérdésedet.
    Bizonyos Ram(heap)2mb a telefon memória az 30mb körül van, de van memória kártyám is a telefonba ami viszont 2gb. egyáltalán nincs tele se a telefon memóriája se pedig a memória kártya. bőven van rajtuk még hely, több mint a 3/4-e... A Ram(heap) viszont alapbol 2mb ezen a telefonon (5310)
  • LoDMaSt
    #364
    A RAM-ba tölti be a játékot a teló, remélem, jól mondom, azokat a fileokat, amik a játék közben kellenek, ez lehet, hogy egy egyszerűbb játéknál pár kb, máshol meg lehet, hogy mb ok. Biztos, hogy RAM od már csak 2mb? Mennyi van eredetileg?
  • ToM1113
    #363
    Thx!
    Bár nem igazán találtam meg a megoldást, de olvasgattam külföldi fórumokat ahol azt írták erre/hasonló problémára hogy hiába van a telefonban pl. 2gb-os memória kártya, meg hiába pl. 30mb-os a telefon alapmemóriája, mégis a telefon rendelkezik bizonyos RAM(Heap)el.
    Ami az én esetemben(5310) 2Mb. ha jól tudom ezt a memóriát használja a telefon kül programok futtatására. Viszont ami érdekes: volt olyan játék ami jóval 1mb fölött volt és az vígan fut a telefonon, a másik viszont "out of memory error" hibával kidob..... NEM értem:S
  • LoDMaSt
    #362
    Ezt olvastad, itt hátha segítenek, vagy már le is van írva esetleg.
    http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=53&t=212
  • ToM1113
    #361
    Hi!
    nokia 5310 telefonom van, segitségeteket szeretném kérni mert a másik topikban nem válaszoltak multkor se és itt nagyobb a forgalom:)
    Néhány java játéknál a következőt írja ki a telefonom: application error, out of memory error. Ez miért van? mi erre a megoldás? olvasgattam más fórumokat és ezt a progit írták hogy ez segít rajta: binPDA (SECMAN) or DRAKKARIOUS, De nem tudom hogy ez pontosan micsoda és mennyire biztonságos:S
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • LoDMaSt
    #360
    Progik a nokiaprogramok.hu -n vannak, ipmart.com fórumán van külön rovatja az s60v5 nek, játékok http://5800.blog.hu/ -n, meg még a symbian-freak.com -on vannak progik a letöltéseknél, vagy a fórumban.

    Hátterek a #262 ben van néhány.
  • Zsol555
    #359
    Mikor vetted?Vagy mikor gyártották?Úgy tudom a februáriaknál már nincs ez a hiba!
  • Onuris
    #358
    Sziasztok!

    Akit érdekel annak szívesen válaszolok bármilyen kérdésére a telefonnal kapcsolatban!

    Legyetek szívesek írjatok olyan oldalakat, ahol mindenféle hasznos programot találhatok ehhez a csodához :)

  • KeKKSZike
    #357
    Jó neked... Én múlt hét pénteken vittem be a Nokia botba, pedig addig semmi baja nem volt. :( Addig...
  • Zsol555
    #356
    Én októberben fedeztem fel a telefont a neten! Január 15-én meg is vettem (nem bírtam tovább várni)! Nem is bánom mert a T-Mobilnál ha jól tudom csak kékben van és az nem nyerte el a tetszésem!
    A lényeg amiért most ideirtam,hogy nekem eddig semmiféle hangszoró problémám nincs,minden tökéletesen működik!Szerencsére! Nagyon megvagyok elégedve a telefonnal!!!
  • Onuris
    #355
    Én is :) úúú pár óra és itt van!! ÚÚÚÚ:D
  • HTS s3rg1nh00
    #354
    én már megrendeltem neten:-)
  • Onuris
    #353
    Köszönöm szépen a válaszokat! :)
    Hétfőn felhívom azt a boltot, amit oppika írt, és még aznap szerintem meg is veszem. Ha valakinek bármilyen kérdése van az mondja, és akkor megkérdezem a boltban.
    Jah szerintetek érdemes várni mégy egy kicsit? Úgy olvastam, hogy a februártól gyártott nokiákban már normális a hangszóró....


  • asysoft
    #352
    Kézírás-felismerésnél a kis- és nagybetűket külön lehet betanítani, ám pl SMS-írás közben hiába írok A-t, akkor is a-nak fogja venni. Mondjuk ez nem gond abból a szempontból, hogy én nem tudok kis nyomtatott betűket írni, viszont valami gesture lehetne a nagybetűre váltáshoz (eddig hiába próbálgattam a korábban megszokottakat, nem jött be) -azt hiszem este szétnézek a neten.
  • LoDMaSt
    #351
    Onuris: A szervező ugyanaz, mint a többi nokiában (ha a naptárra gondolsz).

    asysoft: Kézírásfelismerést beis lehet tanítani valahol, ott próbáltad?