1688
DOOM 4
  • bardocz
    #1608
    Így az első két pályát letudva azért megváltozott a véleményem, így több fegyverrel annyira ammo gond sincsen, és kifejezetten élvezetessé vált a játék. Meg mondjuk most annyi robot pókkal se futottam össze, azok borzasztóak :)
  • Maala
    #1607
    Egyetertek, zsenialis jatek. Tartja az IDsoftware Doom jatekaitol megszokott eloremutatast.

    Kihivast jelento, jol atgondolt, jol optimalizalt. Latszik rajta, hogy olyanok keszitettek, akik Doommal nottek fel.

    Egyetlen hianyossaga, hogy az Unmaykr elegge lopikula ahhoz kepest, amit elvarna az ember egy Bfg ammot hasznalo cucctol.

    Maraudert kitalalo embert meg innen is udvozlom, bekaphatja, es imadom. :)
  • Voltan
    #1606
    Na, szóval nem az első részt, hanem az ELŐZŐ részt :D

    Egyébként az az érzésem, hogy az arénák is valahogy kevésbé áttekinthetőek, mint az előző részben voltak. Ez nyilván szubjektív, de sokszor számomra kevésbé átláthatók. Valamint abban egész biztos vagyok, hogy az ellenfelek sokkal agresszívabban tapadnak rád, mint a 2016-os játékban. Hiába hintázok át a pálya túlfelére, amint megfordulok, már a sarkamban vannak. Mondanám, hogy csak az idő homályába vész az előző rész, de hát tényleg pár hete toltam legutóbb, és határozottan ez az érzésem.

    Ugyanakkor valóban igencsak oda van rakva, tetszik is, élvezem is, de nem vártam, hogy egy Doom-ban annyit fogok szopni, mint egy Dark Souls-ban :S
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2020.03.24. 10:46:57
  • RelakS
    #1605
    Nekem eddig inkább az ugribugris dolgokkal gyűlt meg a bajom, de asszem az időlassító rúna egyre jobb ötletnek tűnik bármi mással szemben. Legalábbis eddig megúsztam, hogy felhasználjak extra életet, viszont néha olyan kavarodás van harc közben, hogy azt sem tudom, hol vagyok.
    Egy biztos: ha tömeg van, menekülni, menekülni, menekülni, és ha épp nincs az ember körül senki, akkor lődözni. Persze, ha valami menekülés közben véletlenül előttünk van, azt is lőni :)
    Még valami: Sok gombos mmo egér és billentyűzet, mindkettő makrózható billentyűkkel most igen jól jön. Jó dolog elhajítani egy gránátot, fújni egy jeget, majd hajítani a következő gránátot anélkül, hogy equipmentet kéne váltani XD
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2020.03.24. 10:41:19
  • lwb
    #1603
    A korod azért szempont mert mínusz -1 évesen egészen biztosan nem játszhattál újonnan a játékkal és egész más később, 10-15 év múlva elővenni valamit, mint klasszikust és úgy kipróbálni és egész más day 1-on játszani vele, amikor az a legszebb, legmodernebb, legszuperebb. És a Doom az volt 93-ban. A Doom 2-nél emlékszem még kevés is volt a gépem és le kellett venni a felbontást, hogy jól fusson, ami azt jelentette akkoriban, hogy kisebb lett a kép.

    Mindezt csak azért bátorkodtam felhozni, mert te indítottál azzal, hogy "nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni...". Hát így. Mert az eredeti játékok és a legutóbbi reboot is meg ilyen volt. Chilles. Ez meg nem ilyen. Ezért feltételeztük, hogy ez is ilyen lesz és tévedtünk. Ettől neked még tetszhet, egészségedre, nekem nem tetszik. Ez van.
  • Voltan
    #1602
    "Ráadásul a 2016-t nemrég toltam le normal-on, de az mintha könnyebb lett volna, mint az eternal easy-n " Így van, kb. egy hónapja vettem elő az elsp részt megint, készülve az újra, és - második fokozaton - kb. a játék feléig nem nagyon döglöttem. Az újat a legkönnyebben játszom, és hullok, mint a nyárfalevél, már az első pályán is fűbe haraptam.
  • RelakS
    #1601
    Nem néznéd meg, és írnád le, hogy az egyes nehézségek hogyan viszonyulnak egymáshoz? Néhol a legkönnyebb fokozat is indokolatlanul nehéznek tűnik, a 2016-hoz képest mindenképp.
    Ráadásul a 2016-t nemrég toltam le normal-on, de az mintha könnyebb lett volna, mint az eternal easy-n

    Más:
    Amit Draqu csinál, az eszement :D majdnem 6 óra, Ultra-Nightmare... have fun
  • Ssenkradlive
    #1600
    Természetesen a te véleményed ugyanannyit ér mint a miénk és mindenki másé, de nekem is, és úgy nézem másnak is az "jött le" a "chilles" részéből hogy a 2016-os DOOM-on kívül a többivel max. képen találkoztál. :)
    Ezen ne sértődj meg, neked ugyanúgy igazad van hogy ez jó játék mint nekünk hogy ez egy fos.
    Csak arra próbált rávilágítani a "kolléga" hogy sokan nehezményezzük ám, hogy már sokadszorra fordul elő a játékiparban, hogy egy régi és szeretett "brand" nevén az orrunk elé basznak valami inkoherens baromságot.
    Természetesen nem a változás ellen szólva "mer' régenmindenjobbvó't," mert az baromság, és én is elvárom, igénylem a fejlődést.
    De jelen esetben ez az Eternal szerintem is sértés a DOOM-ra nézve, ennyi erővel lehetne Prince of Persia, vagy Super Mario is, azokhoz ugyanannyi köze van,ráadásul ez a játék sokkal kisebb réteget szólít meg a hülyére bonyolított játékmechanikáival, meg a platform elemekkel mint az eredetiek.
    Mindössze ennyit akartunk mondani neked. ;)


  • Doom 4
    #1599
    "amikor te még meg sem születtél" Grat, nyertél tiéd innentől semmi jogom véleményt formálni, minden úgy igaz ahogy te mondod, tényleg 26 évesen semmit nem érhet a szavam egy ilyen tapasztalt emberrel szemben...

    Ok, boomer.
  • lwb
    #1598
    "Ez a játék nem agyatlan, és nem chilles ez tény, nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni..."

    Úgy, hogy amikor az eredeti Doom kijött, amikor te még meg sem születtél, az "chilles" volt. Vagy lehetett. Kikapcsolós, gőzleengedős. Ha nem a legnehezebb fokozaton játszottad egészen biztosan. A lőszer soha nem volt gond, csak arra kellett figyeljél, hogy te találd el az ellenséget és ne ők téged. Nem kellett mikromenedzselni három statot párhuzamosan. A Doom II ugyanez volt. A Doom 2016 ehhez a régi formulához tért vissza, az Eternal viszont valami egész más, ami a Doom sose volt.
  • Ssenkradlive
    #1597
    Ne haragudj, de erre muszáj reagálnom : "a platform részek sem voltak bántóan túltolva." ???
    Baszki én a játék egyharmadáig bírtam, amikor ráuntam hogy az időm 70%-át a f@szom ugra-bugrával töltöttem...
    Meg ember a DOOM-ban egyáltalán mi a f@szt keres a platform, és főleg ennyi ???
    "Ez a játék nem agyatlan, és nem chilles ez tény, nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni..."
    Mikor volt a DOOM agyatlan ? Az első résztől kezdve (a maga korában) egy technikás shooter volt, ( a megfelelő nehézségi szinteken persze ), viszont "chilles" az mindíg is, és kibaszottul. Fantáziadús pályákon, fasza fegyverekkel irtottad a pokol népségét, mindenféle buzi lőszer, életerő és egyébb f@szom "managelés" meg ugra-bugra, piruett és pukkedli nélkül...
    Tudom, mert játszottam velük a megjelenésüktől.
    A 2016-os is százszor inkább DOOM mint ez, még úgy is, hogy az sem volt akkora szám mint amekkora "hájp"-ot kapott megjelenéskor. Jellemzően abból állt az a game : elmentél A-ból B-be, arénafight, B-ből C-be és arénafight stb stb...és ez kb. a játék felétől b@szott monotonná tette, valamint a szana-széjjel ajnározott "glory kill"-t is legalább ugyanannyian utálták mint szerették, a platform részei meg jó hogy voltak egy kis változatosságnak, de bőven elég is volt annyi ahogyan az kiderült a következő években letisztuló véleményekből minden fórumon, ...
    De ettől még az egy jó kis játék lett.
    Ehhez képest az Eternal annyit "fejĺődőtt" hogy ugyanúgy folyamatos két pályarész közti arénaharcok vannak még kisebb területen még több enemivel, csak most ugra - bugrálgatni kell köztük, a "glory killezést" meg a játék kikerülhetetlen részévé, és egyetlen opciójává tették, a fegyverekben meg nincsen lőszer. Egy magát DOOM-nak nevező játékban... Röhej.

    Én értem hogy ez neked tetszik. Ezzel nincs is semmi bajom, miért is lenne. De ez a game nem DOOM.
    Meg főleg nem egy 90-akárhány százalékos "korszakalkotó játék" mint ahogyan a hivatásos sajtó felszopkodta.
    Látszik is minden fórumon ez a "felhasználói véleményeken", amit én személy szerint "kissé" relevánsabbnak tartok.
    Ez még a névtől is eltekintve is csak egy egyáltalán nem rossz, de kissé "identitászavaros" "rouge-like-fps-platform hibrid" erősen rétegjáték, és annak rendben is lenne, de mint DOOM, ez egy rakás gőzőlgő birkafos, szerény véleményem szerint mint "ős DOOM felhasználó" ha nem haragszol... ;)
  • Ssenkradlive
    #1596
    Ne haragudj, de erre muszáj reagálnom : "a platform részek sem voltak bántóan túltolva." ???
    Baszki én a játék egyharmadáig bírtam, de az időm 75%-át a f@szom ugra-bugrával töltöttem...
    Meg ember a DOOM-ban egyáltalán mi a f@szt keres a platform, és főleg ennyi ???
    "Ez a játék nem agyatlan, és nem chilles ez tény, nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni..."
    Mikor volt a DOOM agyatlan ? Az első résztől kezdve (a maga korában) egy technikás shooter volt, ( a megfelelő nehézségi szinteken persze ), viszont "chilles" az mindíg is, és kibaszottul. Fantáziadús pályákon, fasza fegyverekkel irtottad a pokol népségét, mindenféle buzi lőszer, életerő és egyébb f@szom "managelés" meg ugra-bugra, piruett és pukkedli nélkül...
    Tudom, mert játszottam velük a megjelenésüktől.
    A 2016-os is százszor inkább DOOM mint ez, még úgy is, hogy az sem volt akkora szám mint amekkora "hájp"-ot kapott megjelenéskor. Jellemzően abból állt az a game : elmentél A-ból B-be, arénafight, B-ből C-be és arénafight stb stb...és ez kb. a játék felétől b@szott monotonná tette, valamint a szana-széjjel ajnározott "glory kill"-t is legalább ugyanannyian utálták mint szerették, a platform részei meg jó hogy voltak egy kis változatosságnak, de bőven elég is volt annyi ahogyan az kiderült a következő években letisztuló véleményekből minden fórumon, ...
    De ettől még egy jó kis játék lett.
    Ehhez képest az Eternal-ban ugyanúgy folyamatos két pályarész közti arénaharcok vannak még kisebb területen még több enemivel, csak most ugra - bugrálgatni kell köztük, a "glory killezést" meg a játék kikerülhetetlen részévé, és egyetlen opciójává tették, a fegyverekben meg nincsen lőszer. Egy magát DOOM-nak nevező játékban... Röhej.

    Én értem hogy ez neked tetszik. Ezzel nincs is semmi bajom, miért is lenne. De ez a game nem DOOM.
    Meg főleg nem egy 90-akárhány százalékos "korszakalkotó játék" mint ahogyan a hivatásos sajtó felszopkodta.
    Látszik is minden fórumon ez a "felhasználói véleményeken", amit én személy szerint "kissé" relevánsabbnak tartok.
    Ez még a névtől is eltekintve is csak egy egyáltalán nem rossz, de kissé "identitászavaros" "rouge-like-fps-platform hibrid", erősen rétegjáték, és annak rendben is lenne, de mint DOOM, ez egy rakás gőzőlgő birkafos, szerény véleményem szerint mint "ős DOOM felhasználó" ha nem haragszol... ;)
  • Doom 4
    #1595
    Jó ideje nem jártam erre, főleg a spoileres videók miatt. Most mivel végeztem a Játékkal, első nekifutásra Nightmaren, 2 pályán nincsenek meg a challengek, azon kívül minden max.

    Holnap felveszek egy videót, hogy lehet gyorsan és könnyen Extra Lifet farmolni nagy segítség lehet akik túl nehéznek találják...

    Szerintem nagyon ott volt, minden téren rendben volt, a platform részek sem voltak bántóan túltolva. Ez a játék nem agyatlan, és nem chilles ez tény, nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni...

    Az ammo managelés nekem is nehezen ment az elején, de aztán nagyon szépen bele jön az ember, ha hajlandó tanulni a játéktól. És igen, vannak olyan taktikák amik OP-nak hívhatók egyes démonok ellen, de akkor sem vagy rákényszerítve. Twitteren olvasgattam, és ott olvastam egy Mini Bossal kapcsolatban, hogy milyen módon harcolnak ellene, és az szöges ellentéte annak amit én csinálok, illetve nem is gondoltam, hogy lehetséges máshogy csinálni... Szóval annyira fogva van a kezed, mint egy társasjátékba is. Meg van az előre felállított szabály rendszer aminek a keretein belül cselekedhetsz, de azon belül azt csinálsz amit akarsz.

    Valóban nem való mindenkinek a játék de szerintem legalább annyira DOOM mint a 2016-os.

    Nekem a 2016-os is Nightmaren tetszett igazán, UV volt ott az első végigjátszásom aztán rögtön egy Nightmare, és jobban élveztem mert bár nehezebb volt, nagyobb kihívást nyújtott, de nagyobb volt a sikerélmény is egy-egy encounter végén.
  • RelakS
    #1594
    Ha eddig azt gondoltad, hogy a pokol hátborzongató, akkor nem jártál még a mennyekben.


    De messze járok még ettől :S
  • RelakS
    #1593
    próbáltam, de sajnos nagyon rendszeresen nem működnek vele a játékok. Talán egyedül a Half Life 2-ben működött, de lehet, hogy az sem az volt, hanem kapcsolható kontroller
  • robogo81 #1592
    Hali! a x360ce program nem segíthetne? sok kontrollernek segít hogy xbox-os irányítónak látszódjon.
    Ui.: a ds4windows meg a ps4 irányítójának segít.
    Utoljára szerkesztette: robogo81, 2020.03.23. 11:03:28
  • bardocz
    #1591
    Megnéztem, azt a joystickot szerintem soha nem tudnám megszokni.
    Abban a szögben tartva a kezem alig mozog a hüvelykujjam fel-le irányba.
  • RelakS
    #1590
    Át akartam állni fél controlleres módra, ezért vettem egy Logitech G13-mat.
    Hááát.... Csak DirectInputot támogat, ergó a sok XInputos játék kilőve...
    Ráadásul olyan vacak helyen van a jostick, hogy a végén most ott tartok, hogy csak a rommá konfigurálhatósága miatt használom.
  • bardocz
    #1589
    Én PS4-en tolom, kontrollerrel, utóbbi időben nem volt ilyen, de itt megzavarodok a gombokkal rendesen néha :D
    Érdekes amúgy, mert bár a célzás nehezebb, mint egérrel (mondjuk én azzal is nagyon béna vagyok), a többi gomb annyira kézre áll, hogy nekem minden játék egyszerűbben kezelhető vele. Bioshock meg Dishonored 2-vel nem igazán volt gondom a kontroller miatt.
  • RelakS
    #1588
    Már valahol a 4. pályán tartok, de a harcok szerintem egyre cifrábbak. MMO egerem van, szóval minden francot rá tudtam a 20 gombjára rakni, plusz még beállítottam egy makrót, hogy eszközt vált+eszközt használ+eszközt vált, így nem felejetem el a jégbombát, de így is elég pusztító.
    Hogy hogy fogom én ezt végigtolni Hurt Me Plenty-n, az még kérdés :D

    Eddig két nagyon bosszantó dologgal találkoztam:
    1: Amikor a Revenanttal meg kell szerezni a super shotgunt, akkor előre beállított gombokat kell használni, nem konfigurálható.
    2: A Tab néha meghülyül, és nem működik :S Ez a Revenantos dolog óta jön elő
  • bardocz
    #1587
    Levettem a nehézséget a legkönnyebbre, így már tűrhető, a második pályát így fejeztem be, azt sikerült 100%-ra teljesíteni.
    Én azért az eladás előtt adok neki még pár óra esélyt. Talán több fegyverrel már nem lesz annyira gáz a lőszer, mivel több cucc között lehet váltogatni.
    Illetve az erősebb ütés nagyon hasznos, rá kell szokni, hogy használja az ember, úgyis két glory kill feltölti.
  • lwb
    #1586
    2 óra a refund limit. Ha valami az első egy órában nem köt le, azzal minek kínozzam magam? Hogy véletlen kifussak az időkorlátból? Majd megveszem occsón, ha akcióban lesz, ahogy a Doom 2016 is kb minden steam sale-ben benne van forinthúszért, úgy ez is benne lesz. Én Doom 2016-ot vártam, ez meg nem az.
  • RelakS
    #1585
    1 óra?
    Akkor nem jutottál vele semeddig.
    2. pálya végén már ott tartok, hogy a plazmát kezdem profira tuningolni, szóval még csak most kezd érdekes lenni a játék.
    Steam-en panaszkodnak, hogy a spéci kihívás (ehhez kell kulcsot szerezni, és ad három lila fegyverpontot) közben a fegyverek vízipisztollyá válnak. Baromság, csak annyi a dög, hogy folyamatosan pucolni kell még easy-n is, és a gránátot/lángszórót/fűrészt igen aktívan használni.

    1 óra játékra analógia: Serious Sam BFE-ben 1 óra játék után szintén kb két pályával lehet végezni. Lenne kalapácsod, pisztolyod, puskád. Az igazi jó cuccok meg ellenfelek még messze.

    Eddig az egyetlen igazán bosszantó dolog az ugrabugra. 20 évvel ezelőtt is gáz volt már az ilyen egy nem gyerekeknek, vagy profi ügyességi játékosoknak szánt lövöldözős játékban. Szerencsére ha elcseszi az ember, akkor némi pajzs/életerő levonása után újra lehet próbálni, még életet sem vesz el.

    Mondjuk én már 8 órát beletoltam, mert először próbálgattam, most meg ahogy haladok, a történetet is követem. Még Hurt me plenty-n akarom végigtolni, a nehézséggel kapcsolatban akkor lesz szerintem használható véleményem, de akkor a történetet már le fogom tojni, szóval haladni is fogok :D
  • lwb
    #1584
    Nem sokáig, kb 1 órát játszottam vele. Ha egy óra játék után sem nyeri el a tetszésem valami, az a hátralévő órákban sem fogja. Ez alatt az egy óra alatt konzisztens volt a játék, nincs okom arra gondolni, hogy majd 18 óra jéték után valami egész más lesz.

    Egyébként a refund feltétele a 2 óránál kevesebb játékidő.
  • RelakS
    #1583
    Azt megtudhatjuk, hogy meddig jutottál, hogy ez a véleményed a játékról?
  • lwb
    #1582
    Ez baszta az én csőrömet is. Hogy van egy db optimális mód egy nagyobb démon legyőzésére. Minden más bár elvileg lehetséges, de szuboptimális és potenciálisan halálos. Úgy érzem, kézen vezetnek végig az egész pályán és ha valamit nem úgy csinálok, ahogy ők elképzelték, akkor load checkpoint.
    Nekem a Doom 2016 a gondtalan hentről szólt. Ez pont az ellenkezője. A refundomat közben jóváhagyták, sajnálom nagyon, de ez nem ér 60 eurót. 5 euróért megveszem majd x év múlva, akcióban.
  • RelakS
    #1581
  • RelakS
    #1580
    Kissé fáradt vagyok a szövegek megértéséhez, de ahogy elnézem, rögtön a második pálya valaha Argent D'Nur része volt. Az írások gyakorlatilag elmesélik, hogy hogy lett a civilizáció a pokol áldozata. Vagy a menny áldozata. Elég nehézkesek a régi szövegek.
  • JonasSandor
    #1579
    Hát igen rohadt nehéz.
  • Nomad90Hun
    #1578
    Az még hagyján, de gamer is a lelkem még mellé, plusz zeneimádó is ahogy elnéztem.

    Komolyan inkább előveszem mindjárt a resident evil 2 remake-et amúgy is lassan jön a 3 és kell a hangolódás. Ez az Eternal annyira nem adja, hogy most is szó szerint erőszakolnom kellett magam, hogy elindítsam. A 2016-osban legalább volt ritmusa a harcoknak itt meg eszeveszett kapkodás az egész amitől csak rám jön a gyomorgörcs...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2020.03.21. 22:26:57
  • Nomad90Hun
    #1577
    Nekem az ugra bugra része sem jön be, plusz a lőszergonddal szintén egyet értek a hp dologról ne is beszéljünk. Azt sem is értem az újratöltést mér vették ki, egyedül videok alapján a super shotgunnal van csak ami kiábrándító. A helyek látványosak, azt aláírom, de ez az ugrabugrázás, meg ilyenek nekem se gyere be. Többet vártam, hangulat eddíg nem jött át nálam se, hiába a zene, a 2016-osban legalább azért volt anyázás mikor jött a hellknight mert adta környezet is, és megvolt a parafaktor, de itt ha jön a hellknight max azért anyázok, hogy van-e elég lőszerem rá, vagy ha nincs akkor a láncfűrészbe van-e elég üzemanyagom, hogy félbevágjam a karrierjét. Másik, hogy akármennyire azt mondogatják, hogy a 2016-osnak ez a közvetlen folytatása, eddíg semmi kapcsolatot nem véltem felfedezni. A hp és lőszertöltést meg nem is említem, egyedül a páncéltöltésnek látom némi értelmét, de az meg olyan keveset ad (alapból kevés van a bekapott sebzéshez képest), hogy kapsz 2 pofont a hellknighttól és már jújuj low hp max shielden és hp ami ugye a 2-ik pályán elérhető, mindezt easy-n... Asszem nálam is törlés lesz hamarosan.
  • RelakS
    #1576
    Jelenleg a platformingtól kapok agyfaszt. Általában meg tudom csinálni, de na! Ez jobban hasonlít egy mérges super mario-ra, mint egy agyatlan lövöldözős játékra.

    A Doom Fortress viszont nagyon ott van :) A előző ruhát is megtaláltam benne. Egyben is, meg szétszedve is :D Úgy tűnik, a Doomguy is szeret bütykölni.
  • bardocz
    #1575
    A lőszerrel szenvedés engem is eléggé zavar. Főleg, hogy egy hell knight, meg a robotpókba is elég sok kell, hogy végre megdögöljön. Gyakorlatilag folyamatosan glory kill-ek meg láncfűrészelés között kell váltogatni. Cacodemon is kb legyőzhetetlen, hacsak nem dobsz a szájába egy gránátot, amit persze meg lehet csinálni, de ne ez legyen már az egyetlen opció. Második pályán vagyok még csak, de ezek nagyon zavaróak. Mi lesz majd egy cyberdemon ellen? Legkönnyebb szinten is vért fogok izzadni valszeg. A 2016-os szerintem jobb, az eddig tapasztaltak alapján. Azt vásárlás után folyamatosan nyomtam, most meg inkább cod-ozok e helyett.
  • RelakS
    #1574
    A ripatorium csak egyszer használható két küldetés között?
  • Ssenkradlive
    #1572
    Ja fasza hogy megválaszthatod hogy mit dobjanak, de attól még én is hidegrázást kapok ettől az erőltetett glory killezéstől. Lőszer lófasznyi, olyan ez a játék nekem mint egy bespeedezett Dead Space-be oltott Prince of Persia...XD
    Csak még a DS-nek jól állt a lassú megfontolt játékmenetéhez a lőszerrel "sakkozás" itt kifejezetten erőltetettnek érzem, csak azért hogy a készítők büszkén az arcomba tolhassák ezeket - az egyébként fasza, csak nekem már második harmadik alkalommal unalmas - "kivégzőanimációkat"...
    Ne értsd félre fasza jól összerakott kis játék ez, nagyon hangulatosak a pályák, a szörnyek, fegyverek, a zene kurva jó, csak valahogy én egy DOOM - tól nem ezt az "ugra-bugra mortal kombatozást" várnám, hanem hogy a brutál fegyvereimmel látványos ( ez a része megvan ) környezetben szarrálőjjem. Mint a régiekben...
    Meg hogy (én azon kevesek közé tartozván akiknek bejött a 3-ik rész horror felé mozdulása ) parázzak közben, mert akármilyen viccesen hangzik ez ma már, az első, de főleg a második DOOM kifejezetten horror játék volt akkor, és nem csak gyerekfejjel. ;)
    Szóval nekem sem DOOM ez mán', de hát én már öreg csóka vagyok. XD
    Le sem tagadom hogy a "wirágbolti verziót" tesztelem, pont azért mert én már az előzőtől sem voltam szétájulva főleg a horrorhangulat hiánya, a repetitívsége miatt, (folyosón A-ból B-be, "aréna fight", és ez ismétlődve százszor amitől már a f@szom kivolt és az Eternalban is ugyanez van bárhogyan hangsújozták a tesztek hogy ez változott XD...) úgyhogy játszok vele még egy két órát tényleg a jól eltalált design meg zene miatt, azután törlöm a f@szba... XD

    De no offense, neked jó szórakozást hozzá... :)
  • lwb
    #1571
    Szomorú vagyok,de óriási csalódás a játék. Ez az első steames játék, amire refundot kértem életemben. Tudom, hogy soha nem fogom végigvinni. A Doom 2016 egy laza, gőzkiengedős lövölde volt. Ez pont az ellenkezője: stresszes, folyamatosan figyelni kell még a legkönnyebb fokozaton is (!!!!!!!), hogy melyik erőforrás fogy el és mit kell visszatölteni glory killel vagy láncfűrésszel vagy lángszóróval. A lőszer szó szerint 15 mp-enként elfogy. Teljesen. Nem az, hogy nehéz a játék, mert nem az, ha figyelsz, meg odakoncentrálsz, de épp ez az, hogy végig koncentrálni meg figyelni kell. Nincs agykikapcsolós démonhent, mint az eredeti Doomokban vagy a Doom 2016-ban volt. Ez nem az én világom.
  • JonasSandor
    #1570
    Elértem egy vonathoz amin át kéne ugrani de azzal a rúddal se lehet elég nagyot ugrani.
  • RelakS
    #1569
    Egyik legjobb rész, hogy ha pofátlanul lusta vagy összevadászni az elszórt vackokat, vagy kevés van elszórva, akkor te tudod megválasztani, hogy a sétáló cachek mik legyenek: élet, lőszer, pajzs. Villogó dögök azonnali széttépése is könnyít a lőszerkrízisen.
  • JonasSandor
    #1568
    Csak érdekel nem faszverésre raknám.
  • Cassell
    #1567
    Nahát én töröltem is a vérbe, semmi doom hangulat nem jött át, ammo alig, ez a glory killes health töltés is meehh...