1688
DOOM 4
  • strebacom
    #1
    A mindenit, teljesen váratlan módon az id bejentette a DOOM 4-et, így a sok manapság divatos négyes számú folytatások mellé a legendás frencsájz is kap egy újabb részt. A sajtóközlemény szűkszavú, nem egy külsős csapat kapja meg a jogokat, mint a Quake 4. esetében, hanem az id egy belső csapata kezdi meg rajta a munkát, lévén - a szavaikkal élve - náluk már genetikailag kódolt a Doom univerzum. Meglátjuk, a harmadik részről meglehetősen megoszlottak a vélemények. Nekem tetszett, de valóban sok dologban rosszul döntöttek a tervezéskor.

    Forrás:Hardwired
  • VRSDM
    #2
    ergó. valamivel ell kell adni az új engine-t mint anno a doom3 motort, most meg az új id4 vagy mineve van :S
  • Bence94
    #3
    doom ezzel az új engine-nel elképesztően brutál lesz.
  • Szabi84
    #4
    Nafene! Nálam azért az 1-2 az etalon azzal a sátáni hangulatával! A 3. rész csak 1 tucatjáték volt, igaz az engine nagyot ütött!
  • Atkamon
    #5
    Hát nálam nem éppen volt tucatjáték a 3... szerintem eszméletlen jó volt, nagyon élveztem minden percét...
  • Istencsászár
    #6
    3 ugyan olyan volt mint az 1,2... csak mai 3dben
  • Szabi84
    #7
    Húha ezt elég sokan cáfolnák, többek közt énis:D
  • NeoMaN
    #8
    mentél a sötét folyosókon és lőtted a monsztákat....
    ez pedig egy az egyben a régi Doom fíling

    szóval én nem cáfolom

    :)
  • Doomista
    #9
    már több mint 1 éve várom hogy doom4röl legyen valami hir,és végre itt van whohohohooooo
  • Snexi
    #10
    Nem a Rage a mostani játékok? (id tech 5 enginnel)?
  • Istencsászár
    #11
    Akkor nem olyan volt... mivolt? 1be mentél lőttél szörnyeket eltelt x év jött csilli villi 3dbe és mentél lőttél szörnyeket... tényleg nem olyan volt.
  • Col Andrew
    #12
    a hármon beszartam párszor, az egy kettőn nem igazán:). Kiváncsi vagyok a 4 re.
  • KILLER2
    #13
    Én még nem is játszottam végig a 3at. Kb 1 éve nem nyúltam hozzá, fosok benne rendesen. De így hogy nem játszok vele, ismét kezd vonzóvá vállni, lehet megint nekilátok, de mostmár akkor be is fejezem.
  • Muki100
    #14
    na, kíváncsian várjuk a vizuális anyagokat :>
  • Szabi84
    #15
    Persze a lényeg a hent megmaradt! De nem volt puska, sem pantera vagy valami hasolnó, pentagram és koponyahegyek is csak a vége felé! Hatalmasat dobott volna a hangulaton ha látszik fószer feje! A szörnyek sem úgy néztek ki mintha a pokolból léptek volna ki! Szóval egy csomó minden! Mondjuk én amúgy is doom 1t akartam doom 3-as motorral, de sajna nem jöt be! Talán majd most!
  • Tigristank
    #16
    Én nem rég vittem végig a DOOM3:RoE-t, mert az eddig kimaradt. Nem volt rossz játék, bár voltak hibái. Mondjuk szerintam annyira nem volt félelmetes. :S
  • VRSDM
    #17
    sokakban tévedés él, doom 1 ? nem mondom hogy idős vagyok de pöttöm korom óta amennyire csak tudom követem a dolgokat.

    az írkálók magas hányada szerintem azzal sincs témában hogy anno a doom1 miatt fejlesztettem gépet.

    hogy fusson TELJES KÉPERNYŐN !

    azért ez valamit nyom a latban így az egész dologhoz való hozzáállásal kapcsolatban.

    doom2 - több emeletes pályák? akkoriban ezek irdatlan csodáknak számítottak ám.
  • 5c0rp330n
    #18
    ez tutira igaz! gecire jónak kell lennie!
  • Szabi84
    #19
    faterom ez miatt vett hangkártyát, pc speakeren elég szarul szólt:DDD
  • VRSDM
    #20
    a lényeg hogy régebben ez óriásit szólt. hatalmasakat ígért amiket be is tartották. kivéve a bfg :] eredetileg 10.000 tűzlabda jött volna ki belőle 1 lövésre . csak éppen minden akkori gépen szétfagyott :D

    szóval a mostani játékoknak (beleértve a doom3-at) nagyobb az elő mint utószele. sokszorosan. régebben más idők voltak.
  • macleod2005
    #21
    És arról megfeletkeztetek hogy a doom 1 be volt co-op multiplayer , egy szenvedés volt elindíani, de utána
  • Doomista
    #22
    az én nevem szent ebben a topikban ! doom örökké !
  • Pigo
    #23
    Ezt nem is tudtam
    Hol lehet ilyet belőni?
  • trogerzsiger
    #24
    nem lehet hogy azért most jelentették be hogy a gta láz átmenjen doom lázba?
  • Prince of Máté
    #25
    hmmm tetszik a cím ^^
    Előtte végig kell tolnom a 3-at mert még mindig nem sikerült :D
  • Prince of Máté
    #26
    EZ igaz, de akkor is izgalmas, nekem tetszett!
    Még ma is ugyanannyira tetszik nálam benne van a ToP 10ben simán.
  • Atkamon
    #27
    Hát azért a Doom 3 miatt is fejlesztették nagyon sokan a gépüket én úgy hallottam. Én nem tudok egy rossz szót szólni a 3ra, nekem nagyon tetszett a grafika, a történet, minden. Végig iszonyatosan féltem, de közben mégis játszani akartam:D Nem tom, nekem a Doom 3 egy nagyon nagy élmény volt.
  • Istencsászár
    #28
    óemmgé:) GTA4ből több mint 6 milla fogyott 1 hét alatt:), a láz még mindig tart... még pár milla elfog menni. Doom4 meg majd valamikor jön, jövőre talán vagy utána.
  • trogerzsiger
    #29
    csak egy feltevés volt! :-)
  • Kandurex
    #30
    na igen, az ID a másik legnagyobb "wenicdán" kategóriájú fejlesztő,..szal sokára lesz ez még ://
  • Panzermeyer
    #31
    Bizony ám!
    Mi meg anno a suli számtech termében az config.sys -ben a sorok elé írkáltuk, hogy "rem", hogy legyen elég memória a játék futtatására :D
  • NeoMaN
    #32
    Szerintem senki nincs itt tisztában azzal rajtad kívűl, hogy Te pont a DOOM miatt fejlesztettél gépet.

    Irdatlan csoda pedig a Quake volt...

    :)))
  • Probatbicol
    #33
    Khm...DOS-ban milyen is volt mikor nem teljes képernyőben futott a program ?
  • NeoMaN
    #34
    Állítható volt a Doom képmérete.
    Sőt, a felbontása is! (300*200 ill. 320*240)

    :D

  • nandorb
    #35
    Kepeket
  • David2
    #36
    remélem most nem egy az egyben a fosatásra fognak építeni, teszem azt h hiába anyámtyűkja motor, ha a pálya 90% a nagy sötétség.

    és így talán végig is merném tolni
  • oneal1
    #37
    azért remélem meglesz az a hangulat:)

    3 ban volt hogy láttam egy helyet, na mondom baaaaazzz én oda nem megyek be:D:D
  • GregSB
    #38
    nagyon soká lesz ebből játék, ha megnézitek az ID oldalát azt írják egy belső csapat fogja fejleszteni a játékot, amibe még most vesznek fel embereket. Magyarul még teljesen az elején vannak. nem csodálkoznék ha ID Tech 6 motorra jönne ki.
  • GregSB
    #39
    Szal én arra tippelek hogy kb 2-3 év mire megjelenik.
  • Szotyiszán
    #40
    óó, ezért akkor érdemes volt megnyitni a topikot