1688
DOOM 4
  • Shep
    #1648
    Hát a véleményem nem változott. 9 pályáig tök jó volt a játék aztán kész vége embertelen nehéz lett számomra a sok hülye maruder, meg villámgyors szörnyek miatt, a Kán Méker meg az Ájkon of Szin is idegölő, meg lehet kövezni de az utolsó 2 pályát már god mode-al nyomtam le, mert ha addig eljutottam már csak érdekelt a történet vége.

    Szerintem nem volt jó ötlet ez a mindenkit begyorsítottunk dolog, néha azt sem tudotam mi van a képen villogások, fényes pacák mindenütt.
    A pályák néhol áll ejtősek, néhol meg hát ezt meg ki hányta ide kategória.

    Összességében jó játék ez csak számomra brutál nehéz néhol, főleg a marudereket nem tudom hova tenni.
    Na mindegy számomra a ez az utolsó két rész már nem az a DOOM amit én anno szerettem. Jó lenne megint egy olyan rész, mint a 3 volt.
  • bardocz
    #1647
    Végére értem a játéknak. Az első két pálya utáni véleményen teljesen megváltozott, szimplán kurvajó. Csak meg kell várni, hogy legyen többféle fegyvere az embernek.
    A belerakott eszközök nagyon jól használhatóak és hatásosak, pl. a lánc, vagy a fagyasztás.
    Az első két pályát leszámítva konzolon, legkönnyebb módon sehol se volt istentelen nehéz, sőt, egyedül, amikor egy archvile bebugolt, de azt egy újratöltés megjavította.
    Az ugrabugra az elején picit zavart, de a vége felé már abszolút nem, egyáltalán nem ezen van a hangsúly, és két darálás között egész jó kis levezető.
    A zenék talán még jobbak, mint az előzőben, abszolút illik a játékhoz.
  • RelakS
    #1646
    Rohattja, nem regisztrálta, hogy kimaxoltam a nehéz gépfegyvert, így nem kaptam meg az összes fegyver kimaxolós érmet sem...
    Kezdhetem előlről :D
  • RelakS
    #1645
    Nézem, hogy a figura a másik pályát is megcsinálta

  • bardocz
    #1644
    Kontrolerrel tök jó, mert amúgy ezeket a pontokat nehéz lenne eltalálni, plusz ugye nagyobbat üt a heavy cannon úgy.
  • RelakS
    #1643
    Én meg hülyét kapok tőle. Ugrok, lelassul az idő, és ha valami nem azonnal tüzelő módot használok, akkor lemegy a nap, mire történik valami. Teljesen kiesek miatta a nem létező ritmusomból :D
  • bardocz
    #1642
    Ha használod a rúnát, ami ugrás közben lelassítja az időt, akkor azokat érdemes headshotolni a heavy cannonnal. Nekem az a rúna nagyon hasznos, mancubus, pókrobot, revenant ellen nagyon hasznos.
  • benőmenő
    #1641
    Én is szinte csak a whiplash-re használtam, mert nem igazán volt türelmem azokra a gyors dögökre. :D
    Plusz az igazán nagy és kellemetlen ellenfelekre is hat, ami életmentő tud lenni.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2020.04.02. 11:32:59
  • RelakS
    #1640
    Pinky és Spectre ellen szinte kötelező. Megfagy, mögé mész, akármivel szétszeded.
    Nagy dögöket is megállít, van időd pár találatot bevinni anélkül, hogy szétkapnának.
    Makrózható billentyűzet/egér előnyben :D (vált-vár-tüzel-vár-vált a jégbombára, sima tüzel a gránátra)
  • bardocz
    #1639
    Nekravol második szintjén lehet el kéne már nekem is kezdeni használni a jégbombát? :D
    Eddig azt alig használtam, de ez alapján egész hasznos.
  • RelakS
    #1638


  • RelakS
    #1637
    Mivel most már nincs rúna, ami random dobna BFG lőszert is, ezért ez sajnos a "túl jó fegyver ahhoz, hogy használjuk" kategória lett. Ha épp van a közelben egy BFG lőszer, akkor vagy el lehet sütni, vagy otthagyni, hogy a végén visszateleportálva begyűjtse az ember, de spórolni kell vele.
    Az viszont mekkora marhaság, hogy a kardnak is van lőszere, és nem úgy működik, mint pl a lélek kocka a Doom 3-ban? Kinyírt démon lelke töltené, ha meg irtasz vele, az démon lelket fogyasztana.
    Ami igazán értelmetlen fegyver, az az Unmaykr. Értem én, hogy ez is Argent plazmát használ, mint a BFG, de akkor legalább lenne extra lőszer szétszórva, ha megvan a ránézésre nem is különösen erős fegyver.
  • Doom 4
    #1636
    Pont tegnap csináltam meg újra azt a pályát, igen csak bug volt neked.
  • bardocz
    #1635
    Na néztem egy végigjátszást, szerencsére csak bug, amibe belefutottam az Archvile-lal kapcsolatban. Kb 10 percig futkostam körbe, irtottam mindent miközben vért izzadtam.
  • RatBaG #1634
    Ott én is keringtem körbe-körbe, kerestem a kurva totemet, közben aprították a seggem.
    Nekem így ultra violán, első végigjátszásnak ez így tökéletes. Csak akkor szoktam meghalni, ha nagyon elbaszom, pl valami nagy állat beszorít a sarokba és nem tudok eldashelni.
    Egyébként ííízi, mindig ott van a láncfűrész, hogy kihúzzon a szarból, vagy a meathook. A bfg-t meg a cruciblet alig használom.
    Attól tartok, ezek után egy Doom 2016 replay közben megaludna a tej a számban...
  • bardocz
    #1633
    Ugyan itt tartok, és szerintem bugos. Az Archvile halála után is teremtek újra a lények, messziről láttam is a narancssárga burkot, de közel menve csak egy hulla volt. 4-5 életem elment, mire ráuntam, és nyomtam egy load checkpointot. Rögtön üres arénába rakott ezután, mintha befejeztem volna. Remélem ez tényleg bug, és nem feature, mert akkor az ilyen részek nekem lehetetlenek, nem tudok olyan tempóban ölni, ahogy újrateremnek. A pálya korábbi részén is volt bug, eltűnt a talaj, a mancubus meg a semmin sétált felém, amint ráléptem arra a részre, megjavult.
  • RelakS
    #1632
    Pont a 9. pályán 2 életem is elment, mire rájöttem, hogy nincs Buff Totem a környéken, csak egy rohadt Achvile. Erről persze nem volt tutorial, mint az összes többi dögről.
  • Shep
    #1631
    Jó hát asszem a készítők elmennek a fenébe. 9. pályáig tök jó volt a játék aztán beindult az agymenés, minden nagy dögöt bedobál lőszer már szinte alig csak ha a kis hülyéket levágom de amíg lő 3-4 superdög addig elég gáz még guberálni is. ja és mindez legkönnyebb fokozaton, ezek után nem igazán tud érdekelni milyen lehet a legnehezebb, meg lehet a játék sem érdekel már, eddig élveztem de itt ez nekem sok.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2020.03.31. 20:18:17
  • Doom 4
    #1630
    Hát a videóban elmagyarázza szépen, de tulajdonképpen, azelőtt leváltod a fegyvert mielőtt újra töltene (weapon swap suit upgrade kell hozzá, hogy az igazi legyen) . Szóval miután lőttél egyszerűen leváltod a fegyvert, lősz, és vissza váltod. De kell hozzá a keybind.
  • RelakS
    #1629
    Jónép, aki találkozott a Marauderrel: Kapják be a fejlesztők.
    DraQu, mielőtt sokadjára találkozik a Marauderrel: Let's go, fight a n00b!

  • RelakS
    #1628
    Mi az a Quick Switch? Más játékokban az "előző fegyver"?
    MMO egérrel játszok, aminél a gombsorra kikonfigoltam az összes fegyvert, de ha nagyon akarom, rommá is makrózhatom :D
    Pl: rakéta - vár - tűz - vár - ballista - vár - tűz - vár - SSG - vár - tűz. Ezzel három fegyverrel oda lehet pörkölni, és olyan sorrendbe rakva, ahogy közeledik a dög, egyre kevésbé ön, viszont egyre inkább közveszélyes fegyverekre váltva.

    Jeget már így is bemakróztam, így nem kell váltogatni equipmentek között :D
  • RelakS
    #1627
    Én kérek elnézést, de ezt itt hagyom :D
  • Shep
    #1626
    Este már voltak olyanok is.
  • Doom 4
    #1625
    Hát kb. 1 mp, az amikor zöld lősz. Javaslom, tanuld meg a quick switchet, bár annak én is most fogok csak neki kezdeni. Ki kell találnom valami jó keybindot.... A Marauderhez tekertem, de javaslom az egész videót megtekinteni. Quick Switch Amúgy egyszer sikerült BFG-vel is végeznem vele amikor épp spawnolt, de azt nem tudom pontosan, hogyan csináltam x'D illetve ha jól időzited a BFG-vel is tudod harc közben intézni. BFG vs Marauder
  • RelakS
    #1624
    Buff totemes dögökkel találkoztál már? :D Na, azok fürgék!
  • Shep
    #1623
    Az amúgy csak engem zvara, hogy a zombikat kivéve, minden szörny marha gyors?
  • RelakS
    #1622
    Megnézve 1-2 videót a legfőbb bajom, hogy a ződ után mennyi időm van? Nem mindegy, hogy 3 másodperc, vagy mikor már nem ződ, rábaxtam. Esetleg annyi időm van, amíg előveszi a pajzsot, ez meg akármennyi?
  • RatBaG #1621
    ha villanáskor meglövöd, akkor megtorpan egy kis időre. pl két super shotgun belefér.
    egyébként csak menekülsz, és várod a zőődet.
  • RelakS
    #1620
    Mi a trükk a Maraudernél?
    Valahogy kinyírtam, de engem ez a "valahogy" rész zavar.
    Arra rájöttem, hogy a kutyái lelőhetőek, de miután villan a szeme, meddig sebezhető? Vagy hogy?
    Az egész egy nagy káosz volt. Legalább akkora, mint a konyha előtti kis harc, ahol kis helyen millióan voltak, itt viszont gyakorlatilag csak egy idióta volt.
  • Nomad90Hun
    #1619
    Nálam is. Tavaly a Fallen Order is ezért lett részemről csak 8/10 mert erőltettek, 1-2 helyen jól állta játéknak, de sokszor kb. 5 méterenként kellett valami ugra-bugra az már nekem kicsit sok volt.
  • Shep
    #1618
    Jó ez a játék de ezek az idióta ugrálós részek kimerítőek, ez tényleg marhára fontos volt egy ilyen játékba, számomra ezek a részek totál lehuzzák az amúgy egész jó játékot.
  • Doom 4
    #1617
    Na akkor, azóta kicsit kipihentem magam, kimaxoltam ténylegesen az első save slotot, kampány achikból már csak 3 hiányzik.
    Escape The Madness = Finish an Ultra Nightmare camaign
    Cant Perfect Percection = Finish with 1 sentinel crystal and praeator suit point
    Running Up The High Score = finish the campaign with 10 extra lives on extra life mode
    Az UN-es majd valamikor, most újra kezdtem a legkönnyebben, Extra life modeban.

    De először had reagáljak pár gondolatra. Igen valóban nem a Doom volt az első játék amivel játszottam, de játszottam azzal is, bár nem jutottam túl sokáig benne, nehéz volt akkor még számomra. Amiről vannak emlékeim, és egy pár éve sikerült kiderítenem, hogy igen ez az volt, az a Rise of the Triad volt azzal még ovis koromban felső osztályban elég sokat nyomattam... De nyilván más akkor egy játék mint most.

    "Ez a játék nem agyatlan, és nem chilles ez tény, nem is értem, hogy lehetett ezt feltételezni..." Bár én a 2016-ot sem hívnám chillesnek, de lehet, hogy könnyű szinten az, úgy nem próbáltam. De ha csak pár trailert, vagy interjút a készítőkkel megnézett valaki az nem kapott zsákba macskát, látszik is az anyagokon meg ki is van hangsúlyozva, hogy egy "fast-paced" "intense" game. Emellett a Doom táncra is felkészítettek (maradj mozgásban, lángszóró -> páncél, láncfűrész -> lőszer, glory kill -> élet).

    Réteg játék? Lehet, bár melyik nem az? Minden játéknak megvan a célközönsége...

    Illetve egy kérdésem van. Szerintetek ki ha kiadtak volna mondjuk egy Doom II-t a mostani motorral, meg új pályákkal, kivették volna a glory killeket, akkor az megállta volna a helyét a piacon? Azok akiknek gyors ez a játék biztos örültek volna neki. A sajtótól megkapták, volna hogy milyen király nosztalgia faktor, de ez ma már kevés.

    Mennyi kritika érte a CoD-ot mondjuk cod 4 és a ghost között (hozzáteszem szerintem jogosan), hogy igazából ugyan az a játék semmiben nem változik. Aztán a Titanfall hatására az Advanced Warfareban behozták a falon futást, meg a nagy ugrásokat (amik nekem nagyon bejöttek) és akkor jött, hogy hát mi ez, ez nem cod, mekkora hülyeség... De anno a Doom 3-at is elég keményen savazták, és sok olyan Doom fan volt akinek nem tetszett, vagy még mindig nem tetszik. De a kiege is kapott kritikát többek között, a gravity gun miatt amit a Half-Lifeból loptak. Hát most itt egy Doom game ami nem másol, hanem létrehoz, és aki hagyja, hogy a játék tanítsa, annak elképesztően jó élmény lesz amint, megtanulj a tánclépéseket.

    Szerintem teljesen megérdemli a Doom nevet. Csak szintet lépet.

    És most akkor kicsit bővebben a játékról.

    Most, hogy újra elkezdtem aláírom, az eleje tényleg nem az igazi, kevés fegyver, kevés lőszer (bár az első pályán az arénákba amúgy van bőven elszórva de azért használni kell a láncfűrészt is) és lassabb mozgás (dash hiánya). A harmadik pálya (Cultist base) amikor elkezd ragyogni a játék. És igen, amíg nincs Dash addig tényleg nehéz a játék, mert iszonyatosan hiányzik és az egésze mozgás mechanikát, a démonok támadási mintáival egyetemben a dash által nyúltott mobilitás digyelembe vételével alakították ki. Aki eddig nem jutott el, hát lelke rajta...

    Platformer részek: Vannak, egyik sem túl nehéz, ha van Air mobility rúnád (ami nekem az első volt amit unlockoltam) akkor meg igazából még csak nem is kell úgy csinálnod, ahogy azt eltervezték neked, simán le tudsz rövidíteni csomót. Valóban volt pár Mario flashbackem, de nem ment a játék rovására, és pont megfelelően lassítják le a játék menetét.

    A jelenleg elérhető Master Levelt az ARC Complexet és amint lehetett megcsináltam, kihívás volt, de nem lehetetlen, várom már a többit.
    A történet nekem bejött, a cinematicokakt, el lehet nyomni, ha valakit zavarnak, de amúgy jók lettek, meg nem is túl hosszúak.
    Secretek terén egy kis gondolkozás, és keresgélés után megtaláltam mindet nem voltak túl nehezek, kettőt kivéve amihez Youtube kolléga segítségét kellet kérnem. Mind a kettő Taras Nabad nevű pályán volt, egymás közelében de egyszerűen nem találtam meg magamtól... azokon kívül max 2 perc alatt meglett mind.

    És akkor pár tipp, és ajánlás.
    -Az egéren a Dasht a játsó oldasló gombra bindeltem, a gránát típus váltást az elsőre, és a görgőt lenyomva használom a gránátokat, a fegyverváltást meg leszedtem a görgőröl.
    -A slayer gateken kívül minden kihívást (Secret Encountert is) meg lehet csinálni később is Cheat modokkal. Szintén Tabas Naradon a 2 SE-t én is így csináltam meg, mert amúgy elképzelni nem tudom, hogy lehetne megcsinálni...
    -Rúnákból én az Air Controlt, Blood Fueled, és Chrono Striket használtam majdnem végig (1x váltottam le a Chronot egy SE miatt mert amikor belassul az idő, a számláló ugyan úgy megy tovább). Az Air Controlt használtam már a '16-os Doomban is, illetve a platform részeket eléggé megkönnyíti, és harc közben is jól jön. Chrono Strikeval, a Heavy Riflen scopeval ha vannak weakpointos démonok (Revenant, Arachnotron, Mancubus) prioba a weakpointok, és utána lehet váltani akár.
    -Érdemes az elején legalább egy Sentinel Kristály fejlesztést az Ammoba tolni.
    -Suit upgradeből, az ice bomb azon perkjét amikor életet dobnak az befagyasztott démonok minél előbb rakjátok ki, mert össze lehet kombózni a lángszóroval, és ha sikerül pár fodder démont elkapni (imp, zombi, soldier) még nightmaren is elég szépen droppolnak.
    -Fegyverekből azokat maxoljátok amiket szerettek is használni. a Végén lesznek majd mastery tokenek amikkel a mastery challengeket ki lehet váltani. Én asszem 4-5 öt használtam fel és maradt még kettő. A végére, szóval ha megcsinálsz mindent akkor lesz elég.
    -Van lehetőség Extra életet farmolni. Ezt a videót én raktam fel, a leírásba is leírtam, aki nagyon küszködik annak nagy segítség lehet, de nem javaslom összeszedni túl sokat, mert az utolsó bosst kvázi brute forceolni tudtam, meghalltam sokszor de maradt még 80+ Extra Lifem, szóval konkrétan elveszett a kihívás. (Korábban ezt nem tapasztaltam valahogy, csak a végére).
    -Marauder. Eleinte küszködtem, de aztán rájöttem, hogy egy attack windowba 2 super shotgun lövés belefér, illetve azóta tudom, hogy még egy balista lövést is be lehet rakni (bár ezt még nem próbáltam) így mindjárt nem olyan gáz. Pro tipp: asszem a 4. vagy 5. Salyer gater végén lesz marauder 2 Maykr drone társaságában, ha Dronennak a fejét lövöd el, (távcsöves heavy rifle módban) akkor, életet meg ammot is bőségesen dob.
    -Glory kill, láncfűrész, és a Crucible használata alatt I-Frameben vagy, azaz akkor sebezhetetlen vagy. Volt pár eset, amikor bekaptam volna nagyobb sebzéseket, és ezek mentettek meg.
    Utoljára szerkesztette: Doom 4, 2020.03.25. 20:28:28
  • RelakS
    #1616
    Lövöldöző zombik is voltak, amikből az egyik elkolbászolt, ezért buktam az egyik menetet.
    5. pálya első SE-ről van szó amúgy.
  • bardocz
    #1615
    Kétszer buktam egymás után emiatt, utolsó szörny volt, és ilyen tizedmásodpercekkel futottam ki az időből.
    Mancubust amúgy ha az elején tudod glorykillezni, úgy, hogy robbanjon, az akár segíthet is.
  • RelakS
    #1614
    Na, erre már én is azt mondom, hogy kapják be.
    Ha elindítasz egy Secret Encountert, eszedbe ne jusson glory killezni. Egy mancubus kinyírása pl lehet, hogy akár 2 másodperces animáció, simán elég, hogy lejárjon az idő.
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2020.03.24. 20:47:13
  • Ssenkradlive
    #1613
    A véleményed teljesen elfogadva : Azért érdekelne hogy szerinted miben is voltak a régiek, illetve az Eternal is előremutató a "technológiai" részen kívül.
    Hatalmas és megérdemelt sikereit pont a "letisztultságnak",és egyszerűségének köszönhette az első kettő, meg a brutál grafikájának, a harmadik egy kicsit "elkolbászolt" horror irányba, de a játék alapjai ugyanúgy semmi forradalmit nem hoztak az akkor csúcs grafikán kívül, a 2016-os, meg egyértelműen az első kettőt akarta folytatni, jó kis letisztult "közérthető" csúcs grafikás shooterként...
    Éhhez képest azt előremutatásnak gondolod, hogy a "felhasználói értékelések" alapján ez egy igen megosztó játék lett, és igen sokan ezt inkább egy : "rouge-like"/soulslike/platform-shooter és egyéb változatokban, de mindenképpen rétegjátéknak hívják ?
    Attól függetlenül, hogy a megvalósításának első osztályú minősége vitán felül áll...



  • bardocz
    #1612
    Perzselőt nagyon ritkán használom, pedig kéne, láncfűrészt nem szoktam elfelejteni. Mondjuk az ciki, amikor még van egy nagyobb dög, és keresni kell valami szétfűrészelhetőt :D
  • RatBaG #1611
    Egyrészt 3-4 fegyverrel már tényleg sokkal könnyebb, másrészt ha egy upgradet nyomtok az ammora, már az is hatalmas különbség.
    Nekem pont az a bajom, hogy elfelejtek láncfűrészelni. Vagy ha figyelek a gránátra, akkor tuti, hogy a perzselő meg a fagyasztó esik ki a fejemből...
  • Maala
    #1610
    Majd ha jönnek a Master levelek. ;)
  • RelakS
    #1609
    Na, majd ha jön a Doom Hunter :D
    Az a pálya eleve olyan, hogy aki kitalálta, megcsapnám :)