1688
DOOM 4
  • RelakS
    #1404
    Kis semmi csírák vagyunk
    Ez a fickó halálra csiklandozta a végén a pókot...

  • Pilutika
    #1403
    ingyenes dlct hogy lehet leszedni ? azt írta a játék amikor beléptem,hogy free dlc 1.
  • RelakS
    #1402
    Franc.... elkezdtem játszani vele, mert azt hittem, te csináltad, és nem "ömlik a dög a nyakadba" stílusú...
    Erre a sárga ajtó mögött már azt sem tudtam, mi van
  • RelakS
    #1401
    Talán Duke Nukem 3D-hez láttam olyan modot, amiben kicsit tuningolták a fegyvereket.
    Pl a pisztoly szerintem gyorsabban lőtt, mint egy rendes minigun Az RPG talán gyorsabban köpte a rakétát, mint az eredeti Devastator. A sörétes is inkább tűnt gépfegyvernek a hangja után...
  • Maxtreme
    #1400
    Jó hogy mondjátok ezt a custom map dolgot, felcsavarom már a cuccost, meg nézem miket alkottak hozzá. Megjelenés óta eltelt némi idő, hátha van 1-2 igényesebb darab :)
  • msnforever2
    #1399
    Ez már a DOOM2-ben is eléggé népszerű volt. Mármint a rengeteg szörnyes pálya.
  • goregrind #1398
    Ma sikerült egy újabb "remekművet" találnom! A lényege annyi, hogy tonnaszámra ömlik rád az űber-alpha-super-mega baron tömeg és éld túl, ha tudod! Természetesen a többi megadémon se egyesével szabadul el, belőlük is kap rendesen a játékos, amennyi csak kifér a csövön.

    Fegyverek, lőszer mindenhol tömegével, semmi agyalás csak mész és lősz mindenre ami mozog! Kábé 2 perc után már rendesen unatkoztam annak ellenére, hogy kb 30 másodpercenként ment az újjászületés mert természetesen bedaráltak...

    Akinek van felesleges ideje és nagyon unatkozik, annak itt a kód: 5YPJRTSD
  • MerlinW
    #1397
    Azért van Snap-en pár piszok jó logikai pálya meg egyéb ötletes dolog:) Persze a többség trash, de hát a community az ilyen:)
  • RelakS
    #1396
    Vagy van benne valami kretén játékmenet, amit még meg is kell fejteni :)


    Mondjuk nekem az egész SnapMap nem tetszik. Olyan, mintha a Multit lehetne használni saját pályákkal, viszont így a fegyverek kezelése botrányosan gáz a Single-höz képest.
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2016.08.10. 23:19:55
  • goregrind #1395
    Jelenleg még ott tartok, hogy nincs értelme közzé tenni! Amit te készítettél (ha jól értelmezem az infókat) azt sem játszotta más rajtam kívül - végig! Hihetetlen...
    Ma egész nap az egyszemélyes kreálmányokat tesztelgettem, van/volt köztük pár figyelemre méltó, melyekből nagyon jó alkotásokat lehetne összehozni. De a legtöbb csak egy rossz vicc! Szinte az volt a lényege az összesnek (az általam tesztelt pályáknak), hogy behánytak egy rakás fegyvert, majd szinte megállás nélkül özönlöttek tizenkettesével a cacodaemon/hellknight/baron csordák - természetesen az életük ezresre feltolva! Tipikus agyatlan hülye gyerekeknek való deathmatch hajazás a jelenleg közzétett lobbyk nagy része, de ha mégsem akkor meg egy üres, pár modulból álló "mestermű"!

    Utoljára szerkesztette: goregrind, 2016.08.10. 23:13:46
  • RelakS
    #1394
    Ajjaj, ha ennyiből nem jött le, akkor nehéz elmagyarázni.
    Talán úgy tudnám érzékeltetni, hogy mindenki 4K-n akar játszani, a te videókártyád azt nem bírja, ezért csak 1440 sorban hajlandó renderelni, és mutatsz egy FullHD videót, hogy nézzétek meg, mi baj van ezzel?
  • Pilutika
    #1393
    és ez mit jelent pontosan ?
  • RelakS
    #1392
    Elég tré videó...
    Még jó, hogy frankónak látszik, ha csak 30fps-es, nem 60-as. 60-asnál már kijönne, hogy folyton lejjebb van a lerenderelt képek száma, mint kéne.
  • Pilutika
    #1391
    hogy mit csinál?? :D
  • benőmenő
    #1390
    Én ezen azt látom, hogy végig droppol, mert nem bírja kártya a high presetet, illetve a vram használat nincs mérve.
    Ellenben én mértem megjelenés után 4.3-as opengl-el 1440x900-ban minimálisan tweakelt low preseten: #939
    Most épp nincs fent a játék, de ha itt valaki igényli leszedhetem és megmérem újra az aktuális patchel és driverrel.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.08.02. 16:34:45
  • Pilutika
    #1389
    ezt most találtam...https://www.youtube.com/watch?v=iI2mYKiSMlg szerintem engem igazol :)
  • benőmenő
    #1388
    Izé, nekem opengl-el kb. minden low-on tele volt a 2GB végig. Vulkánnal már fel tudom rakni mediumra, de többre nem. És még csak nem is 1080p-ben tolom a krumpli monitor miatt.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.08.01. 23:13:32
  • RelakS
    #1387
    Csak szólok, hogy 4 gigával is látszik időnként, ahogy előkotorja valahonnan hátsó Mongóliából a textúrákat a motor. 2GB-nál jóval alacsonyabb részletességet fog megengedni, ott még inkább előtérbe kerül, hogy amíg mozogsz, homályosak a textúrák, amint megállsz szépen élesedik ki körülötted minden.
    Hogy milyen hátrányt jelent még a kevés memória a kevésbé részletes árnyékokon kívül, azt már nem tudom.
  • Pilutika
    #1386
    attól, hogy Te azt gondolod még nem neked van igazad :D
  • bardocz
    #1385
    Ja, azért van az, hogy a játék megjelenésénél akinek 2 gigás 960 volt, nem futott rendesen, nekem meg semmi gondom nem volt.
  • Pilutika
    #1384
    tesztekben kb 2% kap jobb pontokat. 4gb meg teljesen fölösleges :)
  • bardocz
    #1383
    Kötve hiszem, és amúgy ide kell a 4 giga.
  • Pilutika
    #1382
    akkor a gtx760 asommal se lesz gond. Mindenkitől azt hallottam h kb egy erő van a két vga-ban :)
  • bardocz
    #1381
    4 gigás 960-al nem volt sehol gondom 1080p-ben.
  • KaBuTo666
    #1380
  • RelakS
    #1379
    Várjuk! :)

    Amúgy ezt tegnap este pár óra alatt dobtam össze, hogy legyen mit feltölteni.
    Nézegettem, milyen poklos cuccok vannak, két invázió, néhány unwilling, elrejtett szörnyek, két egy hullámos invázió, két boss event, "kulcsok", és gondoltam, elég is lesz, minek szívatni a másikat? :D
  • goregrind #1378
    Most biggyesztettem a pályát, faszányos lett! Igaz nem kellett sokat agyalni, de szerencsére te kihagytad az elmebeteg démon inváziót/inváziókat is, melyet sokan szeretnek alkalmazni!

    Én is dolgozom már 1-2 hete egy pályán. Egy picit kell majd keresgélni ezt azt, lesz benne pár rejtett dolog is, de a játékmenet hasonló lesz majd! Amint sikerül végre befejeznem dobom a kódot a népnek... :)
  • Pilutika
    #1377
    köszi :)
  • RelakS
    #1376
    Achievementért csináltam "fantasztikus" pályát.
    "Hell of a try" néven, vagy FM54LMVB azonosítóval megtaláljátok.

    Lehet röhögni
  • RelakS
    #1375
    Motion blur
    Igen, nagyon szép, ha be van kapcsolva, viszont mintha kevésbé látnám, hogy van-e még mit lőni, hála annak, hogy a dögök is jobbára olyan színűek, mint a terep
    Ezért is kapcsoltam ki, egyébként tényleg nagyon szép.
  • benőmenő
    #1374
    TLDR;
    A Chromatic aberration a régi, elnyűtt, vagy alapból trágya kamerák defektjét imitálja. Ennek eredményeként az objektumok szélei mellett ilyen színes szellemképek lesznek. Ésszel alkalmazva (a Doomban nem tolták túl) hozzájárulhat egy cinematic, "soft" képminőséghez. Ha ez a célod, akkor ajánlott még a sharpen-t tökig balra húzni.
    Ha túltolják, akkor meg egy zsizsgő okádékot varázsol bármiből (lsd.: Bloodborne).
    A teljesítményre szinte mérhetetlenül kicsi hatással van.

    A motion blur gyors kamera mozgásnál "elmossa" a képet, illetve gyorsan mozgó objektumoknál magát az objektumot.
    A video options-ben tudod a mértékét, az advanced alatt pedig a minőségét állítani. A teljesítményre ez sincs túl nagy hatással és ezt is igen szépen implementálták a Doomban, pedig nem igazán rajongok a kamera motion blur-ért. Igazából ez az egyetlen "baj" van vele itt konkrétan, hogy nem lehet külön a camera és az object blur-t kapcsolgatni.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.07.30. 18:32:04
  • grebber
    #1373
    chromatic aberration

    Motion Blur
  • Pilutika
    #1372
    ezek micsodák ? motion blur / chromatic aberration
  • RelakS
    #1371
    Ez + Az

    Gondolom 1-2 nagyobb fájlt is megpiszkáltak, és a Steam az egészet leszedi ahelyett, hogy csak valami különbözeti fájlt kellene letölteni. A lefoglalt hely fel is szabadul telepítés után.
  • Pilutika
    #1370
    mi kap akkora updatot ?
  • RelakS
    #1369
    Gondoltam, kicsit ránézek erre a sebességre.
    12GB-os update Jesszus...
  • RelakS
    #1368
    GTX960 4GB-al szinte folyamatosan megvolt a 60FPS FHD-ban. A részletesség majdnem teljes, csak kikapcsoltam a motion blurt meg a chromatic aberration-t, meg nem engedte a játék a nightmare textúra cache-t és árnyék részletességet.
    Igaz, nem bámultam a jobb felső sarkot, de nagyobb röccenést csak snapmap pályán tapasztaltam, ahol kicsit túltolták a tüzet. Még a Serious Sam 3 is képes jobban megfogni a kártyát 1-1 füvesebb részen.
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2016.07.30. 13:08:46
  • Pilutika
    #1367
    ennyi pénzem lenne rá. viszont érdembeli változást nem igazán hozna. uh szerintem pár évig marad még a gtx 760 :) majd ha olcsóbbak lesznek akkor cserélek, de az tényleg pár év még
  • broman191
    #1366
    Az érdemi váltás egy GTX 1060 lenne, vagy esetleg egy alatta lévő termékkategóriában futó, majdani hasonló generációs, korszerű modell, szóval GTX '1050' esetleg '1050Ti'.
  • Pilutika
    #1365
    egyébként sok helyről halottam hogy ha lecserélem a Gigabyte geforce gtx 760 oc 2gb gddr5 windforce karimat egy gtx 960-ra kb alig alig tapasztalhatok majd érdemi javulást fps-ben. Magyarul nem érné meg..:S