1688
DOOM 4
  • RelakS
    #1688
    Mifasz? Holnap jön a 2. DLC?!

  • RatBaG #1687
  • Synchronous
    #1686
    John Carmack mondta anno, hogy mindig is olyan Doom-ot akart, mint amilyen a 3-dik rész. Csak a 90-es évek elején még nem volt meg a kivitelezéséhez szükséges technikai háttér. A 3-dik Doom egy felnőttes Doom volt, az új részek pedig csak paramentes hentelde gyerekeknek. Éppen az bennük a koncepció, mint ami a Painkillerben vagy a Serious Samben is van, csak elegánsabb és igényesebb kivitelben.
    Mióta Carmack lelépett az id-től, a csapat meg sem próbálkozott egy újabb sci-fi horror epizóddal. Pedig a 3-dik rész minden tekintetben innováció volt az előzőekhez képest, nem is véletlenül lett siker.
  • Kancsalborz
    #1685
    Én is vitatkoznék azzal hogy a 2016-os DOOM meg az Eternal az 1-2-höz hasonlítana, szigorúan saját élményeimből merítve...
    Ez tudom hogy ma már röhejesnek hangzik, de az 1-2-hangulatában kőkemény horrorjáték volt, amit én és haveri köröm is a gyomrunkban egy nagy csomóval rettegve a következő sarkon óvatosan befordulva, azután visítva kettőt visszaszaladva játszottunk, de iszonyatosan imádtuk...XD
    Persze gyerekek voltunk 11-12-évesek, de a világ is más volt, ugyanis internet híján saját magunknak kellett kiismerni a pályákat, ami igen sok mászkálással, kutakodással járt, és a harcoknak sem volt ilyen erős aréna jellege, sokszor kifizetődőbb volt a lassabb megfontoltabb haladás pont ott ahol kurva sok ellenfél volt.
    Ehhez jöttek még az iszonyatosan nyomasztó zenék, az akkor szenzációs fény-árnyék hatások, meg az akkori színvonalon iszonyatosan beteg es ijesztő ellenfelek...
    Azután az internet elterjedésével láttuk mi is hogy egyes "félistenek" milyen sebességgel játszották ezeket, a speedrunokat stb, ezek "égtek be" legjobban a köztudatba de az "átlaggémerek" a saját korukban nem így játszott ám, hanem hozzánk hasonlóképpen. És a játék meg is adta mindkét stílusnak a lehetőséget.
    Na most szerintem a DOOM 3 ezek fejlettebb egyenes ági leszármazottja volt, a kibaszott horrorisztikus sötét atmoszférájával, meg ocsmány beteg és félelmetes ellenfeleivel ( saját korához viszonyítva természetesen).
    Na ehhez képest a 2016-osban felröhögtem amikor az Imp- előugrott az első pályán...
    Az mondjuk még két arénaharc között talán még visszaadta a "felfedezés élményét", de horrort már csak nyomokban, az Eternal meg már abban sem tartalmaz. A zenék is kurva jók az újbakban de inkább csak a "gyakás" aláfestéseként kevésbé hangulatilag, a pályák is ehhez vannak felépítve és bár nagyon látványosak abszolute nem félelmetesek ( max. néha kicsit undorítóak, de az rendben van...XD), az ellenfelek meg inkább rajzfilmszerűek amit tovább erősít a belőlük kihulló rengeteg szivárványszínű bizbasz...
    Félreértés ne essék, a 2016-os, meg az Eternal is egy kurva jól felépített látványos és okos aréna shooter ami bizony tűpontos reflexeket, és a mechanika ösztönös használatát igényli, de szerintem sincs sok köze a klasszikus DOOM-"érzéshez". Ezek teljesen új játékok egy régi brand nevével.
    Azt valakinek bejön, valakinek kevésbé.
    Nekem is csak úgy, ha nem DOOM-ként tekintek rájuk.
    Nekem a "klasszik" DOOM-ok folytatása a Dead Space volt, annak is szigorúan az első része. :)
  • grebber
    #1684
    Felőlem lehet a neve jancsi és juliska is ha jobb mint a másik kettő mostani.Ez a név nem veheti el tőle.
  • mooo
    #1683
    Spin-off :) Nekem is jobban bejött a stílusa és a hangulata miatt 3. rész
  • MerlinW
    #1682
    Maradjunk annyiban, hogy az első kettő és az utolsó 2 rész a Doom. A 3. rész nem Doom volt, csak úgy hívták.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.10.21. 01:25:02
  • grebber
    #1681
    Szerintem is a 3 volt a legjobb lesz. Ez az új egy bootok elleni lófasz okádék.Mintha egy onlymulti gamebe tettek volna bele gyakorló részt
  • MrAndree
    #1680
    Én szeretem, bejön a horroros megközelités, de jah, a valódi Doom az sokkal inkább a mostani széria mint a Doom 3. :)
  • MerlinW
    #1679
    Waaaaat? Doom 3 a sorozat legrosszabb része :)
  • RelakS
    #1678
    DraQu 2 és fél óra alatt letolta, és nincs elragadtatva.
    A környezet legalább szép.

    JonasSandor
    Mindenkinek pont fordított a véleménye :D Játszottál-e az eredeti Doom-okkal?
  • RatBaG #1677
    A 2004es doom volt a fekete bárány, ez sokkal inkább passzol a franchisehoz.
    Majd megnézem milyen hosszú, mik a vélemények, de szerintem majd akkor veszek game passt, ha kijön a part 2 is.
  • JonasSandor
    #1676
    Én biztos nem, ez a doom nem az a doom ami 2004-be volt az volt az igazi utolsó jó rész.
    Nagy csalódás hogy átment tiszta márió ugrabugra baromságba.
    Utoljára szerkesztette: JonasSandor, 2020.10.20. 16:28:25
  • RelakS
    #1675
    Na, mindenki nekiállt tolni a DLC-t? :)
  • RelakS
    #1674
    betegállat XD

  • RelakS
    #1673
    komolyan már... :D

  • RelakS
    #1672
    aki akart függőlegesen dash-elni víz alatt, mostantól megteheti
  • RatBaG #1671
    :(
    https://www.reddit.com/r/Doom/comments/gdg25y/doom_eternal_ost_open_letter/
  • RelakS
    #1670
    lusta cacodemon
  • RelakS
    #1669
    Amikor az nyomorult Marauder képébe robban egy hordó, de nem veszed észre, és legalább fél percig rohangálsz, hogy hol a bánatban lehet a rohadék.
  • RelakS
    #1668
    Nyomorult nem elteleportált, hanem összeesett XD
  • RatBaG #1667
    fuuuuuuu

    https://www.pcgamer.com/doom-eternals-official-soundtrack-wasnt-mixed-by-its-composer-and-you-can-tell/
    https://www.reddit.com/r/Doom/comments/g4afzw/i_commented_about_it_yesterday_i_turned_id_break/
  • undY1ng #1666
    Biztos vagyok benne, hogy még végigfogom tolni de valami olyasmi fokozaton...
  • benőmenő
    #1665
    Nekem ez már megvolt az előző Doom-nál. Azóta tudom, hogy a sima new game-en nálam az Ultra Violence bőven elég.
  • RelakS
    #1664
    Eddig csak I'm too young to die-on voltam hajlandó végigjátszani. Lehet, még egyszer végig fogom így vinni, hogy meglegyen a Can't perfect perfection (fullra felpumpálva is van baj a vége felé, de ha csak egy kristályt és egy felszerelés fejlesztést lehet használni, az jó nagy gáz), de ha csak úgy letolom megint, akkor is maximum Hurt me plenty-re leszek hajlandó.

    Más:
    A Phobosra érkezéskor nektek is beesik 60fps alá a sebesség? A belső adatokból legalábbis az derül ki, hogy az i9-5600K nem bírja a kiképzést abban a cutscene-ben akármilyen felbontásban. Tudom, ne Ultra-Nightmare-ben szívassam a gépet :D Holnap megnézem alacsonyabb felbontáson is.
  • undY1ng #1663
    Fuuu én is nightmare-on kezdtem el az egészet, hogy kemény vagyok alapon... Mire a játék végéhez értem, már le is töröltem... :D Fel kell dolgoznom ezt a sok elhalálozást a játékban...............
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2020.04.12. 00:56:06
  • RelakS
    #1662
    Profi játékosok is úgy gondolják, hogy pont nem kellett volna. Akkor is, ha szó szerint pár másodperc alatt kivégzik a Maraudert, Nightmare fokozaton. Egyszerűen nem illik a többi dög közé a viselkedése.
  • Shep
    #1661
    Azt értem de akkor is durva szerintem, de mindegy én azok táborát erősítem akik úgy gondolják nem hiányzott a játékba pláne nem ilyen formában.
  • RelakS
    #1660
    Argent pajzsa van, mindent is blokkol.
    Kivéve a mögé lőtt távrobbantásos rakétát.
    Kivéve, ha támadás közben meglövöd, onnantól kezdve egyedül a fagyasztás nem hat rá. BFG instakill.
  • Shep
    #1659
    Komolytalan, hogy a bfg-t és a kardot is blokkolja, közben a karaddal a cyberdemon-t is le lehet vágni. Maruder olyan mintha a Darksidersbe bedobálnál 1-2-t Dark Souls boss-t.
  • RelakS
    #1658
    Supershotgun vált ballista.
    Esetleg még flame belch és gránát, hogy érezze a szeretetet (makrós billentyűzet/egér rulz)

    Csak egy fegyverrel az a baj, hogy lassú, ha váltasz, úgy eszméletlen sebességgel tudod küldeni az áldást.

    Az ugrabugrára én is azt mondom, hogy b@asszák meg. Amit meg tegnap este DraQu művelt ugrabugra címén, arra meg lehet, hogy a fejlesztők mondják, hogy b@asssza meg, nem így tervezték
  • Maxtreme
    #1657
    lehetséges :) Szerintem nálam ez már inkább um. az utolsó csepp effektus volt.
  • bardocz
    #1656
    Pedig a Marauder csak elsőre nehéz.
    Ahogy zölden világít a szeme, duplacsövűvel kell bele lőni egyet-kettőt, esetleg a ballistával, és kifekszik.
  • Maxtreme
    #1655
    uhh hát biztos én vagyok pussy (vagy öreg) imádtam az összes doomot, mind végigjátszottam. Ezt az első marauder-ig bírtam, és ment neki egy combos alt+f4 majd az uninstall.
    Sajnos emiatt a sok supermarios style rész miatt már amúgy is eléggé érett a dolog. Nincs bajom a platformerekkel sem, de egy doomnál én nem centizgetve akarok ugrálni lőszert számolgatva...
    Sajnálom pedig ugy ahogy az előzőt, ezt is megvettem volna.
  • RelakS
    #1654
    Japán streamer játékát nézem. Hiányzott a lila kulcs a Mars Core pályán.
    Ha csalással játszol, akkor ez ilyen.
    De ahhoz, hogy csalással végigvihesd, először végig kell játszani a pályát, és akkor az alap 5 fegyverpont megvan, nem?
  • RelakS
    #1653
    Esetleg beszúrhatsz egy képet onnan, amikor először megjelenünk a pokolban, és már onnan látszik Bábel tornya (nem tudom hirtelen, hogy a játékban mi a neve, de arra hajaz a lélekfeldolgozó üzem)
    Illetve bármelyik környezet, amelyik a Sentinel világban játszódik.
    A Doom Hunter base-en is ha lenézel a mélybe, akkor gyakorlatilag egy kisebb falu figyel a földön.

    A Portal 2 beépített pálya szerkesztőjében meg nem nem tudsz annyi objektumot kitenni, mint itt egyetlen jól berendezett teremben van, mert jajj, elfogy az erőforrás
  • benőmenő
    #1652
    "aZ EtErNaL neM iS NéZ kI JoBbAN!!!"
    Környezet a 2016-os Doom-ban: nagykép
    Környezet a Doom Eternalban: szintén nagy kép

    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2020.04.10. 19:48:49
  • RelakS
    #1651
    A sokkal agresszívebben nem vagyok biztos, igaz, csak az első pályát nyomtam le. Egymás után végigjátszottam Hurt me plenty-n és Nightmare-en. Gyakorlatilag egyetlen különbséget véltem felfedezni: utóbbin annyit sebződsz, hogy hibának szinte nincs helye. Szerintem a második pályát már nincs az az isten, hogy végigvigyem :)
    A platforming is jobban büntet. Leestem, 50 pont egészségnek szevasz.
    Az egyik helyen ráadásul olyan volt, mintha a szokásos katona hiányozna. (megjelenő Cacodemon, kiiktatod, marad három zombi, meg egy katona, utánuk jön a harc a bevásárlóközpont szerűségben a három Cacodemonnal, és a többiekkel)
  • Chipii
    #1650
    Magasabb fokozaton sokkal többet sebződsz, és a szörnyek SOKKAL aggresszívebbek. Próbáld ki egy arénában próbaképp legkönnyebben és nightmare-n, a legkönnyebben szinte csak kóvályognak.
    A szörnyeket ugyanaddig kell lőni, ez szerintem pozitív, mert ha alacsonyabb fokozaton megtanulod, hogy milyen lövésekkel tudsz megölni pl egy hell knight-ot, akkor magasabb szinten nem kell újratanulnod.

    Buff totemek és ugrabugra - az első végigjátszást tényleg megkeserítik (hogy én mennyit anyáztam az ugrálós részeken :D ), de később nem lesz velük gond, tudni fogod hova menj, és az ugrabugra rész is egyszerű, Urdakon van 1-2 nehezebb, de ott is csak hp-t vesztesz, ha elsőre nem sikerül.

    Summoner/Archvile - tényleg mocsok, nem elég, hogy lényeket idéz, még brutálisan tápos is. Elsőre letámadni, rakéták, ice bomb, blood punch, rakéták, ballista, mehet minden (vagy bfg).
  • RelakS
    #1649
    Nekem az ugrabugra továbbra sem jön be. Mintha valami 16bites régi játék előtt tisztelegnének. A Doom2016-ban legalább nem érezte úgy az ember, hogy ezt itt csak azért van, hogy ugrálni kelljen. Urdak-ban volt jó pár ugrás, amit csak sokadjára tudtam megcsinálni, annyira precíznek kell lenni. Ahogy valaki jellemezte egy videó alatt: Olyan, mint egy felbosszantott Super Mario :D
    Aki a buff totemeket kitalálta, annak is sünt kívánok. Ja, megjelenik, hogy van egy a környéken, de hol? Van, hogy egyértelműen látszik, máskor meg már egy fél hadsereg rohan utánam, mire megtalálom.
    Az Archvile miatt is anyáztam eleget. Főleg, hogy arról nem volt kisokos, mint az összes többi dögről.
    Ha ráérez az ember, akkor a Marauder sem akkora gáz, de én N00b-nak akkor sem nevezném, ha egyesek Nightmare fokozaton olyan gyorsan kicsinálják, hogy ha tüsszentesz, lemaradsz róla.

    Szóval én szerintem még lenyomom Hurt me plenty fokozaton is.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi a különbség a fokozatok között. Ránézésre mintha a dögöket ugyanannyit kellene lőni Ultra Nightmare-en is, csak esetleg durvább támadásokat is intéznek, meg a Slayer lesz sokkal kevésbé ellenálló.