459
  • beela
    #379
    Nem. xD
  • beela
    #378
    Soha sincs ott a pont.

    Nem tudhatod biztosra. Csak a halál a biztos.
  • Epikurosz
    #377
    Nem beszélve arról, hogy a pontos tömegét is ismerjük:
    9.109×10−31kg

    Fotonnak sok, fekete lyuknak kevés.
  • Epikurosz
    #376
    "The classical electron radius of 2.818×10−15 meters is substantially larger than its Schwarzschild radius. "

    Ott a pont.
  • HabibX
    #375
    na kicsit több komolyságot a folytatáshoz :)
  • mikike
    #374
    szerintem létezik, de én nem tudom nektek bebizonyítani :(
  • HabibX
    #373
    PL: Nabukonodozor erről eszembe jutott 1 film amit régen láttam, amiben a végén egyre csak távolodtak-távolodtak tejutrendszer galaxisok, majd ezek is már el-eltüntek és teljesen sötét már semmi sem volt csak üresség majd mutattak 1 golyót 2 hatalmas lény ilyenekel játszott, guritották őket. :)
  • HabibX
    #372
    :D abszolut
  • Nabukonodozor
    #371
    Mikikének tényleg igaza van, tényleg az az igazi amikor 100%-os dolgokból indulunk ki, de sajnos nincs nagyon ilyen a világon, szóval muszáj nem 100%-os dolgokból kiindulni.Mi a fizikának egyenlőre a világegyetemnek csak nagyon kis részét ismerjük, mondható úgy, hogy szinte semmit.
    Egyébként nem biztos, hogy egyáltalán létezik Föld meg Hold.Lehet, (de az esély nagyon kicsi,) hogy mi most a Mátrixban vagyunk.
  • HabibX
    #370
    mikike értelek, ha csak biztos és 100%-os tényeken indulunk el az az igazi.
    Hát ez szép is addig amig alap dolgokat elemezgetnek a munkások. De a szaki valamit akar mondani a feketye lyukról (mert hall róla a fiucska/lányocska és megkérdi kiváncsiságától izgatottan) akkor a : után ennyit mondana: 1 Holdja van a Földnek, de ez biztos....
  • HabibX
    #369
    -pl Az atomszerkezetek többsége.
    - tesztkamrákban megfigyelték
  • mikike
    #368
    mindig irigyeltem az optimistákat
    de tulajdonképpen mi az, ami edddig minden kétséget kizáróan be van bizonyítva?
    és milyen módszerrel lett?
  • HabibX
    #367
    Azért ez igy nemigaz, de kedves gondolat :) .

    Vannak szépszámmal bizonyított dolgok is, de a fekete lyuk minden jellemzője nem tartozik ide valóban.
  • mikike
    #366
    összefoglalnám a cikket:
    fogalmunk nincs, mi zajlik a világegyetemben
  • HabibX
    #365
    Fejtsd ki joban mire gondolsz, kiváncsi vagyok rá
  • HabibX
    #364
    Kár hogy angolul van (számomra)
  • beela
    #363
    Úgy látom, már mások is gondoltak arra, hogy az elektron lehet egy fekete lyuk

    Black hole electron
  • HabibX
    #362
    Lehet rá mértékegység ettől ....
  • HabibX
    #361
    Bocsi rosszul fejeztem ki magam, persze hogy nem a végtelen mérésére gondoltál tudom. Hanem az éternek nem kellen olyan tulajdonság, hogy végtelen, legalább míg nem "bizonyított". Az anyagi mivoltát illetően énis gondban vagyok, anyagtalan-ra hajlok én (énis), hogy 1 fajta -hely- csupán
  • Epikurosz
    #360
    Nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. Én nem a végtelen megmérésére gondoltam, hanem testközeli dolgok, például egy emberi lépés hosszának megmérésére. Előbb-utóbb be kell vezetned a mértékegységet, vagyis a teret máris összekapcsoltad az anyaggal, és már nem abszolút.
  • HabibX
    #359
    És ha valaki előbb- utóbb mégis valami különleges oknál fogva félresöpörve a logikák és az ésszerüséget haszszálnyi megnyözö bizonyitékot talál végtelen tulajdonságára, ezután muszály lesz végtelennek venni.

    Addig csak akadályozó tényező volna végtelensége...
  • HabibX
    #358
    Egy MÉG általunk nem mérhetőhöz mit szólnál? Mert pl olyan összetett vagy éppen annyira "hiányos alkotóelemü" (abszolut tér, éter) tehát valamekkora de nem bír végtelen tulajdonsággal...
  • Epikurosz
    #357
    A féreglyuk elméletnek épp az a baja, hogy
    - még soha senki sem látta a fekete lyuk párját, a fehér lyukat
    - ha működne is, csak egyirányú utazást tenne lehetővé (bár a forgási irány variálásával talán ezt meg lehetne oldani)

    Egy megjegyzés az abszolút térrel is idővel kapcsolatos korábbi szösszenetekhez:
    - Az abszolút térrel, idővel addig nincs semmilyen baj, amíg nem akarod megmérni őket. Márpedig, mi emberek szeretünk méricskélni.
    Ezt ajánlom wanek kolléga figyelmébe is.
  • HabibX
    #356
    Örülök valaki még ébren van :) wanek ; szingularitás véleményed? lehet teljesen egyszerü megfogalmazás is sőt.. de ahogy érzed
  • wanek
    #355
    Ez így van. A mai "fizika" kicsit hasonlít a "vak vezet világtalant"-ra, és érzésem szerint egyre jobban eltévednek. Persze engem ez nem zavar, mert szerencsére az anyagi világ jól tudja a fizikát, és a legkevésbé sem befolyásolja pár képzelgő elborult elmélete.
  • HabibX
    #354
    Csak nem? elindultunk.... na akkor :1. *szingularitás, avagy nem a fekete lyuk belselye, illetve tartalmazhatja -e?* Epikurosz és jómagam ellene voksolunk, aki melette érvel fejtse ki miért! na had szóljon
  • Epikurosz
    #353
    Azért a tudomány nem demokrácia ;-)

    Mindenestre, örömmel tapasztalom, hoy van egy dolog, amiben egyetértünk, és amit én vetettem fel: a fekete lyuk nem lehet szingularitás, mert akkor kézen-közön eltűnne a mi világunkból. Az átjáró-elméleten még elmélkedem én is, bár nem sok esélyt adok neki, viszont jó lenne, ha lenne.

    Nebukadnezár: köszi a fotnos infót, látod nem is tudtam, hogy a foton perdülete 1, hasra ütve azt gondoltam, hogy 0. Mondjuk ez azért logikus is volt, de én titkon örülök, hogy nem 0, mert az bonyolított volna pár dolgot.
  • HabibX
    #352
    Hmmm.. lehet ebben valami. 352 edik CSAK a fekete lyukakhoz. De még ezt sem látjuk át rendesen, pedig próbálunk egyszerüsíteni is. :D
  • beela
    #351
    Einstein elmélete nem hibás, csak lehet hogy korlátoltan érvényes.
    A lényegesebb az az, hogy a Lorentz elmélet teljesen ugyan azt adja.

    Csak bonyolultabb. Az ember meg lusta, és az egyszerűbbet választja.

    Occam borotvája
    Az még kérdéses, hogy aki a világot létrehozta, az ismerte vagy nem ezt az elvet.
    Vagy nem számított neki a bonyolultság, mert átlátta úgy is.

  • beela
    #350
    Nem pazarlom a drága agykapacitást formális dolgokra.

    ;)
  • HabibX
    #349
    érdekes információ http://209.85.135.104/search?q=cache:aOW-VCIds_8J:www.evilagonline.hu/modules.php%3Fname%3Darchiv%26file%3Dolvas%26cikk%3D200602-441b4bc736a52+EPR+k%C3%ADs%C3%A9rlet&hl=hu&ct=clnk&cd=15&gl=hu&ie=UTF-8&inlang=pl
  • HabibX
    #348
    És ha abban van hiba netán, akkor amit erre épit azis hibás lesz.
  • HabibX
    #347
    1.de egybe van irva ugytudom
    2.de egy összetett szó :)
  • beela
    #346
    Az megeshet.
  • Anteris
    #345
    az esemény horizont nem egy szó?
  • beela
    #344
    Amit tud, azt Einstein egyenleteiből 'tudja'.
    Azok pedig lehet hogy nem érvényesek mindenre.

    Nem arról van szó, hogy ő téved vagy nem.
    Itt a relativitás érvényességi köre a kérdés.
  • Nabukonodozor
    #343
    Szerintem Hawking jobban tudja, hogy mi van a feketelyuk belsejében, mert neki ez a szakterülete, de persze ő is tévedhet.
  • Nabukonodozor
    #342
    Úgy értettem, hogy a hatalmas gravitációnak nem bír ellentartani a degenerációs nyomás, ezért majdnem szingularitás lesz nem?
  • Nabukonodozor
    #341
    Tudtam, hogy számíthatok rád.
  • Nabukonodozor
    #340
    Mellesleg a foton spinje nem 0.