459
  • Torrent911
    #18
    mi történik ? besszipant és szarrá préssel ENNYI
  • Frosty01
    #17
    a második képen mi látható? nem tudom kivenni lol
  • szivar
    #16
    Hmm. Megnézném azt az űrhajót, ami túlélné az árapály erőket még egy kisebb tömegű neutroncsillag közelében is... Már ha azt a kevés sugárzást ami keleletkezik, nem is számítjuk bele... Elbaltázott egy példa, egy olyan objektummal kapcsolatban, amiről egyenlőre csak találgatások vannak.
  • wanek
    #15
    Egyelőre még az sem biztos, hogy van. Csak agyalások léteznek, de az viszont vég nélkül.
  • Epikurosz
    #14
    OK, akkor térjün vissza a feteke lyukakra
  • Kis-Bob
    #13
    huhh, bazz, minnyá kiosztok pár diplomát!
  • eax
    #12
    "Én még nem hallottam olyanról, hogy ritkább anyag sűrűbb anyagon át tudott volna hatolni."

    Nem jatszottal meg eleget nagynyomasu levegovel (eleg kozelrol, eleg nagy nyomassal gond nelkul ki tudsz lyukasztani vele egy aluminium lemezt).

    "Ott azt mondta egy kutató, hogy volt rá példa, hogy az örvény által elragadott 200 km/h-s sebességnél is gyorsabban mozgó faág átfúrt egy acéllemezt. Furcsa..

    Ebben mi a furcsa? Majd egyszer nezz szet a terepen egy tornado utan, vicces dolgokat lehet latni.

    gplay: de, hulyeseg (a tornado belsejeben alacsony nyomas, es igy eleg komoly sebessegu felaralmas szokott lenni, ami ritkan egeszseges - a tobbszaz km/h-val repulo dolgoktol, ~10 centi atmeroju jegtol (igen, ennek a gravitaciojaval kell ellentartani a felaramlasnak, hogy letre tudjon jonni), es hasonloktol eltekintve).
  • cskalmi
    #11
    Volt valamikor a Mindenttudás egyetemén ('asszem), hogy egy vastag lemezt (vagy tán falapot), egy grafitceruzával löttek át úgy, hogy annak nem tört el a hegye.
    Utánajárok, lehet be tudom majd linkelni ;-)
  • UnnameD
    #10
    Szerintem akkora lenne a gyorsulás, hogy már jóval a becsapódás előtt szétrobbanna mind az űrhajó, de főként a benne lévő utasok. Meg ha most elnyeli a fényt, akkor a külső szemlélő semmit sem lát.. na persze el lehet képzelni.
    "Ha egy órát dobunk egy fekete lyukba, akkor kintről nézve az óra járása lassulni kezd, a horizonton pedig megáll az idő, az objektum dermedten áll ott az világegyetem életének végéig."
    Nemrég volt egy cikk, miszerint a fekete lyuk is elpárolog egy jó idő után. Most akkor ez csak hablagy?
  • gplay
    #9
    A tornádós dolog lehet nem hülyeség. Majd, ha valaki bizonyítja az ellenkzőjét. Nem elméletben természetesen.
  • Epikurosz
    #8
    A tárgyra térve:

    Én még nem hallottam olyanról, hogy ritkább anyag sűrűbb anyagon át tudott volna hatolni.
    Illetve mégis: nagyon rég olvastam, vagy láttam a TV-ben hurrikánokról vagy tornádókról. Ott azt mondta egy kutató, hogy volt rá példa, hogy az örvény által elragadott 200 km/h-s sebességnél is gyorsabban mozgó faág átfúrt egy acéllemezt. Furcsa...
  • Epikurosz
    #7
    Különben azt, hogy eseményhorizont egybe kell írni!!!
  • Epikurosz
    #6
    Tudod te mi tette az embert emberré?
    A fantáziája. Szeritned erről le kellene mondani?
  • Darth Sith
    #5
    érdekesnek érdekes. Csak spec ennek semmi értelme, azon filózni hogy mi lenne ha egy űrhajó bele kerülne.. Imádom a csillagászatot meg az asztrofizikát, de ez spec pont hülyeség, meg annyira tárgytalan jelenleg.
  • Borzpapir
    #4
    Már nem azért, de akkor mit javasolsz? Ha egy asztrofizikusnak eszébe jut, hogyha létezik olyan, hogy feketelyuk, vajh hogy működhet, akkor egyszerűen jusson eszébe, hogy nem ezért fizetik?

    (mellesleg az ilyenfajta kutatások mind szolgáltatnak valami újat, ebben az esetben mondjuk gravitációs dinamikából, vagy mittomén, és talán használhatják arra, hogy 'tudjunk egyik bolygóról a másikra embereket szállítani mondjuk órákon belül')

    U.i: ha a munkáltatónak megéri, hát fizesse őket.
  • nfr
    #3
    Én úgy tudtam hogy a feketelyukban nem a szingularitás a para, hanem az, hogy a gravitációja szétszakít, már a feketelyuk közelében is.
  • Magnetic
    #2
    Egyes embereknek mire nincs ideje.
    A vicc az egészben az, hogy fogalmuk sincs az egészről (nekem se) mert senki nem járt ott, de még csak a közelében se. "Sorra" dőlnek meg az elméletek a világűrről kapcsolatban és ilyenen agyalnak, és még pénzt is kapnak érte.
    Holnap kitalálom, hogy ezek a fekete lyukak galaxisközi átjárók, mert a tornádóknak is csak a széle pusztit a közepén fény és ragyogás van, és ha átmész a közepén semmi bajod nem lesz....
    Bocsi mindenkitől, de az ilyenek mindig is kiakasztottak. Ha legalább a saját naprendszerünkben tudnánk egyik bolygóról a másikra embereket szállitani mondjuk órákon belül, akkor azt mondanán, jól van tudunk már ezt azt, de igy.....
  • turul16
    #1
    De jó 5 perccel tovább nézheted, hogy egy fekete lyukba zuhansz, és nincs menekvés :)
    Bár kétlem, hogy egy valódi ürhajónak ilyen problémái lennének, rég szétépte volna (egy ürfarkas) ilyen közel az oduhoz.