90029
  • broman191
    #86063
    Sehogy, a bizonyos hardveres környezetben ennyi az annyi és sok review szerint nagyjából ott áll meg az élet, alaplaptól és egyebektől függetlenül is... ;) A 'stabilnak stabil de lassú' pedig már erősen a ne tovább jele...nem mintha bármi értelme lenne további tuningnak...szerintem a szorzón kívül ne nyúlj máshoz, csak sok hűhó lenne semmiért...és az instabilitás hajhászása. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.19. 19:26:01
  • lo9in
    #86062
    talán a szorzó emelés helyett a blck frekit emeljem és úgy húzzam ? mondjuk 40x115mhz ? és ebből adódóan 2070-es north bridge clock ?
  • lo9in
    #86061
    üdv.
    olyan problémám lenne hogy 4,5ghz-ig simán tudtam húzni a procimat, (a10-5800k)
    ha viszont 4,6ghz-ra húzom akkor nemhogy gyorsulna hanem lasabb, stabilnak stabil de lassú, cpu feature-k ki vannak kapcsolva nem tudom hogy húzhatnám 4,5 fölé hogy gyorsuljon is , ötlet ?
  • arty
    #86060
    nem :) de nem a tdp miatt nem, hanem mert CF (sli) ... 1 gpu ftw!
  • Inquisitor
    #86059
    Te megvennél egy ilyen hősugárzót most az x390 árnyékában amikor a játékok nagy részében a második GPU dísznek van rajta? :D
  • arty
    #86058
    2gpu, darabja 250w-os - mennyi legyen? :)
    csodák nincsenek
  • Inquisitor
    #86057
    http://news.softpedia.com/news/Behold-the-XFX-Radeon-R9-295-X2-Core-Edition-Graphics-Card-437403.shtml
    Ezt most MIÉRT?
    Ajándék reaktort adnak mellé? 500W TDP, normális???
  • BooMiller
    #86056
    Asszem meg is van az a kártya ami 4k(ezt lefosom)-ban de inkább triplescreenben használható sebességet tud felmutatni és single core!!! Viszont ez aranyárban lesz...
  • Rita79
    #86055
    Kizártnak tartom, hogy 50-60% telj. növekedést ki tudjanak hozni bármilyen csavarással. Max. 20% lesz a Ti előnye az elődéhez képest (legalább is ez a tendencia sok évre visszamenőleg is)
  • grebber
    #86054
    Szerintem meg az NV csavar egyet a maxwellen és a 980Ti egy szinten lesz ezzel (léghűtéssel)
    De q2 vége még nagyon messze van :(
  • broman191
    #86053
    Akkor remélhetőleg túlhúzva is 95 ºC alatt jár majd egy hajszállal...
  • Rita79
    #86052
    Ez egy vadállat kártya lesz. Lehet visszaköszön a 2000-es évek 2010-es évek eleje Radeon dominanciája, amikor is mindig egy lépéssel az Nvidia előtt jártak sebességben.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.02.15. 11:50:39
  • grebber
    #86051
    AMD Fiji XT R9 390X Coming With Cooler Master Liquid Cooler
  • arty
    #86050
    Máskor meg a legdrágább volt, nem is kicsivel :)
  • BooMiller
    #86049
    Bárhol nézem majd a legolcsóbb :)
  • arty
    #86048
    "sokszor" :D

    háppersze ... csak pont akkor volt kurva drága, amikor a ref karimat vagy az msi-t vettem :D
  • Jim Morrison
    #86047
    Srácok nincs hír, hogy kapunk valamikor egy új catalystet?
    Mármint, hogy végre kicsit újraírják és kap egy modernebb, gyorsabb felületet.
  • Rita79
    #86046
    Na az a bő 10%-os tuning motiváló lehet. ;) Kösz a linket
  • broman191
    #86045
    Van még benne tartalék... ;-) Az már más kérdés, hogy egy ilyen erős GPU-nál szükség van-e rá és amilyen helyzetben esetleg nem lenne meg a gyári órajelekkel a 30/60 FPS vagy élményölően ingadozna a frametime, ott segít-e rajta a tuning adta plusz nyers erő...
  • Rita79
    #86044
    Ok-ok. de a 980-t ki is emeltem, hogy überel mindent ár/teljesítmény/fogyasztás szempontból, nem is állítottam szembe az R9 290X-el (pedig azért megállná a helyét a Radeon jelenleg még).
    Kösz a hőfokokra vonatkozó értékelésedet, az én karim kb. 80℃-ig emelkedik a leg-legjelentősebb igénybevételekkor.
    Ez ezek szerint "rejthet" némi tuning lehetőséget is, ha a 100℃ elméleti max. igaz.
  • broman191
    #86043
    Hogy kinek mi a 'szignifikáns' mindenki eldönti magának, mindenesetre egy ref. GTX980 és R9 290X között ~80-100W fogyasztásbeli különbség van, bárhogy nézzük...pontos terméktől és a túlhajtás mértékétől függően könnyedén lehet még több. Az AMD-nél elég hosszú ideje gondot jelentő projekt a fogyasztás csökkentése, CPU-k és GPU-k tekintetében egyaránt. A hőfokokat tekintve VRM témában általában 100℃ mondható gyárilag elfogadott üzemi hőmérsékletnek, jelentősen felette hosszabb távon nem garantált az megfelelő működés - és inkább többek között ettől lehet félni, mint a GPU melegedésétől. A GPU-k maximális hőmérsékletét max. 95 ℃ környékére lövik be általában a gyártók, persze a boost órajeleknek már jóval hamarabb búcsút lehet mondani, az adott kari meghatározott temperature target értékétől függően (pl. 80℃)...magyarán egy többet fogyasztó, súlyosabban melegedő kari esélyesebben bukja el a fenntartható magasabb órajelek lehetőségét, mint egy kevesebbet fogyasztó, kevésbé melegedő példány...ezért is rossz vicc például a referencia R9 290/290X hűtés... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.14. 14:04:05
  • BooMiller
    #86042
    A tri-x semmivel nem drágább sokszor a legolcsobb 290/x
  • arty
    #86041
    mert az kb a legjobb hűtés, amit a 290-290x kapott :)
    és talán az egyetlen ami értelmes zaj mellett képes hűvösen tartani...

    el se tudod képzelni, hogy milyen a stock, vagy akár az egyáltalán nem rossznak tartott msi gamer...
    lásd: "ami valójában nem is létezik" - biztos nvidia fan vagyok, amiért az msi-m hangosnak találtam (és még hol a nyár), míg a vidiám egyáltalán nem.

    az a +90 watt baromira létezik és kurva nagy hangban testesedik meg :((
    legalábbis azoknál, akik nem tudtak-akartak trixre vagy a többi(?) csúcs-cuccra beruházni.
  • grebber
    #86040
  • BooMiller
    #86039
    Elviseli de mindent felmelegít a környezetében:)
  • Rita79
    #86038
    Uhhh, az elég soknak tűnik. Egyébként a lélektani határoktól eltekintve mi az a hőfok, amit általában a hardwerek elviselnek károsodás nélkül?
  • BooMiller
    #86037
    Stock 290x 95 fokos terhelve, 970 70 alatt valamivel:)
  • Rita79
    #86036
    Ja értem, kösz a választ.
    De továbbra se értem azt, hogy a MELEG úgy van feltüntetve, mintha az csak a Radeon privilégiuma lenne, mert az Nvidia inkább hűti a házat. magyarán továbbra sem értem ezt a szignifikáns megkülönböztetést (ami valójában nem is létezik)
  • BooMiller
    #86035
    Mert az jó cucc, pl egy stock ahoz képest úgy szól mint egy rakéta porszívó:)
  • Rita79
    #86034
    Lehet kicsit tájékozatlan vagyok, mivel az utóbbi 2 évben nem nagyon nézelődtem, mert a 7950-em kiszolgálta az igényeimet (kb. eddig). Ezért elnézést a kérdésemért, de a Tri-X miért is lényeges szempont a jelen kérdésekben? (Amúgy igen azom van)
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.02.14. 13:09:44
  • BooMiller
    #86033
    Én anno kaptam a 7870-hez, ugyan abban az árban, srác átállt autóra költésre:)
    Majd eladom a kártyát a gyárival, nem is érdekel mennyiért mivel kiszolgálta az árát..
    Peter 2 való rá, de én bármit bármire:DDD
  • arty
    #86032
    amikor megvettem a ref290et, sokat nézegelődtem... asszem valami peter2 rémlik, h az való rá, ill. h mókolva még más is... de utóbbihoz nincs tehetségem, előbbi meg 20k lett volna, ami a bestbuy 290et egyből nem tette (volna) bestbuy-á ... :(
  • BooMiller
    #86031

    Persze ha nem lenne Peter más lenne.
  • arty
    #86030
    1-2 órát, max.
    tehát 365 x 90w a többlet amd-n, ~32 kwh / év, 32 x 45 = 1500ft évente

    nem véletlen nem ez a lényeg! a lényeg, ami a fogyasztásból jön, ezt kéne már megérteni :)
    MELEG.
    és ami ebből következik: ZAJ.
    (és ami még ebből: tuningolhatatlanság)

    nekem is van légkondim, amikor tehetem, nem használom, mivel egészségtelen (és fogyaszt... :D és megint nem a pénz a legfontosabb, noha nem rossz, ha van, több, akár ha csak 1440-el...)

    Rita79 - neked pontosan milyen 290x van? tri-x? mert akkor értem, h miért nem érted :)

    BooMiller - logikus lépés volna a 290, ha a péter rámegy! de ha nem volna pétered? ;)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.02.14. 12:44:50
  • BooMiller
    #86029
    Persze értem én, indokokat vártam.
    Nekem most egy kazán van:D 7870LE ami 925/1500@1200/1600-on megy na itt van hőtermelés.. de egy Alpenföhn Peter van rajta így tök kuss és 70-fok főlé nem megy.
    Tervem ha kijön az új soroztat veszek egy használt 290-et szigorúan stock hűtéssel, rá abálom a petert és megy tovább az élet:)
  • Rita79
    #86028
    Véleményem szerint egyáltalán nem drámai a két termék közötti különbség a "kellemetlen" hatásokat tekintve. Nyilván az Nvidia jelenleg jobb fogyasztás/hőfoktermelési mutatókkal bír, főleg a 980-as kártya, ami kenterbe veri ilyen szempontból a jelenlegi palettát. De azért ilyen szempontokra visszavezethetően kártyát váltani szerintem túlzás.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2015.02.14. 12:14:20
  • broman191
    #86027
    Megfeledkeztél a magasabb fogyasztáshoz társuló jelentősen magasabb hőfokról és zajról...+5e Ft-ért bőven jó üzlet elfelejteni az ilyen gondokat, még ha kérdéses is, hogy azt az 5e Ft-ot áramszámla vonzatában mikor kaphatja vissza az ember...nem kezdek el számolni, de régebbi emlékeim alapján általánosan évben kifejezhető téma... :))
  • Solt
    #86026
    Na jóóóó, de attól még a 100 fokos vrm nem fog 75 fokra hűlni... :)) Nem is a VGA hőfokától tartok egy bizonyos szint felett, hanem, hogy mennyire forrósít át mindent maga körül... 80-85 fok a lélektani határ nekem, de jobban szeretem, ha 75 alatt van minden érték... ez már ilyen beidegződés. :)
  • BooMiller
    #86025
    Köcsög vagyok de légkondi van a szobában ahol a gép van:D
  • Solt
    #86024
    Szerintem a hőtermelésre gondolt, csak rosszul fogalmazott... :) Részemről, ha lehűtik rendesen, leszarom mennyit fogyaszt! :)))