90029
  • lo9in
    #86184
    4ghz-n most jónak tűnik ha így jó lesz akkor nem babrálom
    cpu featureket kikapcsoltam throttling nem volt engedélyezve c6 state és apm le van tiltva
  • broman191
    #86183
    A magas hőfoknak inkább csak throttling lenne az eredménye - CPU-nál legalábbis - inkább az áramellátás körül keresném a gondot, lehetséges hogy a bizonyos CPU tuningot nem szeretik az alaplap bizonyos részei, esetleg azon melegszik túl valami...bár annak sem feltétlen kellene kikapcsolással végződnie, kidobhatna az asztalra...vagy egyszerűen a táp 'vicces' kedvében van időnként.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.07. 23:03:16
  • lo9in
    #86182
    üdv újra, az utóbbi 1 hétben azt vettem észre hogy random lekapcsol a gép, lehetséges hogy a cpu és igp együtessen olyan hőfokot produkál hogy leálljon a gép, az előbb pl. assassins creed roguenál állt le váratlanul
    most visszaraktam az f7 biost az f8beta helyett és a cput visszavettem 4ghzre remélem ez megoldja a gondot
  • alyr2
    #86181
    Sose benchmarkoltam:D engem nem erdekelnek a szamok:D
  • arty
    #86180
    mondjuk lo9in apu alatt tolja a ramot, ott szinte lineáris a skálázódás ....
  • Blum
    #86179
    Csak azt ne mondd, hogy nem érezted az első sikeres benchmark végén, hogy 4 centit nőtt a bráner...:D
  • alyr2
    #86178
    ez remek tuning en siman minden szarakodas nelkul feldobtam 1600 rol 1866 ra a regi ramomat fesz emeles meg minden nelkul 9-9-9 idozitessel..e semmit sem szamit:D
  • arty
    #86177
    :DD
  • Blum
    #86176
  • broman191
    #86175
    Ha korszerű játékokkal tesztelve összejött a memótuningból általában eredő +1 FPS, akkor jónak számít... ;D
  • lo9in
    #86174
    biztosan stabil mert windows alatt és memtest86+ 5.01-el is teszteltem :)
  • lo9in
    #86173
    üdv az uraknak.
    sikerült összehoznom egy memória tuningot nem tudom mennyire számít jónak, szóval:
    1600mhz 11-11-11-28 1,524V @ 1866mhz 10-10-10-26 1,524V
  • Solten
    #86172
    Nem eleg egyszer ezt hangsulyozni.
  • arty
    #86171
    ez a lényeg, a fizix továbbra is egy fos
  • BooMiller
    #86170
  • BooMiller
    #86169
    Gondolom a flame indito kis megjegyzesedet azt mas irta oda?:))) Azt sem tudom mert nem vagy meg ignore nalam:))
  • Blum
    #86168
    Tehát akkor bannoljuk? :D
  • Solt
    #86167
    Szép kis HG, 5 hozzászólással lentebb linkeltem... :)))
  • MerlinW
    #86166
    Letölthető a CUDA Toolkit és API is.
  • broman191
    #86165
    Az utolsó mondat a lényeg, így látszik hogy nem komoly a betegség...április elsején ellőhetik, hogy megnyitják a GPU-s gyorsítás részt is...
  • Solten
    #86164
    Na mi van itt kerem, ezek megfaztak??

    link
  • Borg
    #86163
    Álmaidban lehet hogy offtopik volt, de valójában csak basztál reagálni rá, mivel nem tudsz mit... csak a blabla megy mindenféle egyébről, aminek semmi köze nem volt hozzá. De hogy lásd mennyire offtopik volt, közben még az AMD is reagált a témára...

    “We are confident that as we get into the second half of 2015 with the launch of that [new graphics] product, we will gain back the market share which is low from my standpoint and historically,” said Devinder Kumar, chief financial officer of AMD. “We need to be significantly higher than where we are right now.”
  • Solt
    #86162
    Gyakorlatilag ingyenesek... a kért összegek "jelképesek".
  • broman191
    #86161
    Amint hasznot akar szerezni a fejlesztő, persze hogy kérnek egy kis tiszteletdíjat, de dícsérendő, hogy saját szórakozásra fejlesztgetni a pénzszerzés gondolata nélkül valóban ingyenes... :)
  • hunbalee
    #86160
    Sehol nem láttam ingyenes engine-t mert a game bevételéből tejelni kell szóval nincs ingyen semmi ,de valóban jó marketingduma hogy ingyenes.
  • Solt
    #86159
    Linux téren nagyon nem vagyok képben... :) A Vulcan biztos javít majd a helyzeten...
  • Blum
    #86158
    Én már a Linuxra történő erőteljes fejlesztést várom nagyon. Eddig sírtak a fejlesztők, hogy az Xorg hátráltatja őket (nem csoda, cirka 20-éves cucc), most kiadták a Wayland első stabil kiadását meg lassan a Mir is jön ami már elég komoly haladás...kíváncsi vagyok, hogy mikor kezdenek el rendes játékokat portolni linux alá...na meg a VGA driverek is léphetnének majd. Röhej amúgy, hogy kizárólag az Intel tud/tudott értelmes VGA drivert írni linuxhoz.
  • Solt
    #86157
    No meg egy csomó játék motor is ingyenes lett... még a végén lépünk előre valamit PC játékok terén! :)
  • Blum
    #86156
    Ez kb olyan, mint amikor az M$ nemrégiben kiadta a .NET-et :)
    Ott is rájöttek, hogy visszanyalt a fagyi és lépni kéne valamit...
  • Solt
    #86155
    Na jó, de már az is durva, hogy a nyílt és az NV egy mondatban elhangzik! :D
  • broman191
    #86154
    "A GPU-s gyorsítás továbbra sincs megnyitva"...szóval a sok 'works' végű zárt zöld bullshit rendszer ugyanúgy robog majd tovább...örülünk Vincent?
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.05. 16:39:55
  • Solt
    #86153
    Már az NV sem a régi! :)
  • hunbalee
    #86152
    AMD to introduce its Radeon R9 300-series lineup at Computex
  • Inquisitor
    #86151
    A TheVR utolsó videójában viszonylag érhetően elmondják a cache problémát, csak pongyolán fogalmaztam. A GTX970-ben a memória utolsó 2/8-a ugyan azon a cache vezérlőn osztozik. A GTX650TI Boost-nál meg a memória negyede csak 64 biten volt elérhető. Most jön ki a GTX960 4GB, ott meg lehet pont kihasználható a teljes VRAM. De az még kevésbé 4K ready. Biztos bennem a hiba, de én eddig is úgy gondoltam a 4K a mostani és a következő generációban IS a csúcskártyák privigéliuma lesz, minden másnál kompromisszum, közepes beállítások, stb. Eleve a felvetést se értem, hogy bárki "jövőállónak" tart bármilyen vasat, pláne videokártyát. Eddig se erről szólt az ipar.
  • alyr2
    #86150
    nem a 4 gigaval van a baj, hanem azzal hogy l2 cash meg rop egyseg nem annyi mint ami a dobozon fel van tuntetve, vagy valami hasonlo...fejbol nem tudom pontosan mi ter el a leirtaktol de 2 dolog nem stimmel. a 4k gaming meg ongol mert arra pont "alkalmatlan". Ezert pl idehaza is lehetne perelni a reklamtorvenyre hivatkozva. A specifikacio elteres miatt pedig a fogy.vedoknel..CSak itt ezt senki nem fogja meglepni mert a magyarnak jo ha mast kap a sok penzeert! Ha erintene a problema en perelnek:D
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.03.04. 14:13:56
  • Inquisitor
    #86149
    Egyik vBlogban elmagyarázták miért gáz a 3.5 vs 4GB probléma. Én esküdtem rá nem lehet probléma, csak buta emberek sírnak. Szóval a gond az, hogy ráírták a dobozra a 4K gaminget, és annál pont tökön lövi az élményt. Viszont elég fura, hogy GSync balhéról is egy blogban hallok először, hazai sajtó nem írt róla? annak a fejleményeire kíváncsi leszek.
  • lo9in
    #86148
    már próbáltam csak melegebb lett tőle XD
  • Blum
    #86147


  • lo9in
    #86146
    üdv. olyan kérdésem lenne hogy igp hd7660d feszültséget hogyan tudnám emelni ? biosban nem találtam ilyen opciót , van esetleg valami program hozzá ?
  • Solt
    #86145
    Legalább elismeri! :))