90029
  • BooMiller
    #86144
    Szerencsetlent en valoban sajnalom... De ez most poen volt mert meg o megmagyarazta hogy egy offtopic troll, azert ez valoban ritka:DD
  • Solt
    #86143
    Azért jó nézni a vergődésed! :D
  • alyr2
    #86142
    Kivancsi leszek nVidia mennyit fog fizetni amerikaban a "teves" specifikaciok miatt, meg EUban meg ahol elitelik es vagy mennyi vasarlot veszit.
  • Borg
    #86141
    Nemtom, csak annyit olvastam el abból, hogy vau vulcan vau mantle vau vau, pont mint bodrinál :D
  • Solt
    #86140
    Tehát a harmadik! Gondoltam... ;)
  • Borg
    #86139
    Nemtom feltűnt e, de a táblázatnak semmi köze nem volt ahhoz, hogy ti milyen általatok érdekesnek vélt témáról beszélgettetek előtte. Tudod ott jobb alul, válasz erre... ez van akkor, ha kapcsolódik valami előzményhez.

    Szal az, hogy bodrinak meg neked ennyi ment át, nem az én ügyem ;)
  • alyr2
    #86138
    Szoval akkor egy fx 6300 meg jodarabig eleg lesz dx12 es vulkan/mantle/ tarsasagaban:)
  • Solt
    #86137
    CPU fronton sarokba voltak szorítva, mert az egyszálas teljesítményben nem tudták behozni az Intelt... ennek egyik fő oka a DX korlátaiban volt keresendő, tőlük ez független dolog, zsákutca. GPU fronton ők fejlesztettek, az NV megelégedett azzal, hogy az aktuális DX korlátaihoz igazítja a kártyáit... mivel a szoftveres környezet itt sem tőlük függött, hiába a fejlesztés, maradt minden a régiben, itt is zsákutca.

    Egy ilyen környezetben húztak egy zseniálisat, és kikényszerítették, hogy az Intel előálljon egy új DX-l, ergo elérték, hogy szoftveresen ne legyenek korlátozva. A DX12-vel újra jó választás lehet egy olcsóbb AMD CPU ár/érték arányban, GPU fronton pedig megszűnt az NV visszahúzó ereje... és mindezt egy "filléres" fejlesztéssel...

    Ha valakinek az elmúlt 1-2 év eseményeiből annyi ment át, hogy egy ilyen táblázatot berakjon, akkor az a valaki vagy nem követi az eseményeket, vagy nem fogja fel, vagy csak trollkodik! Te melyik vagy ezek közül? :)
  • BooMiller
    #86136
    Igen úgy nehéz megtalálni a te halmazodat hogy az konkrétan te magad vagy egyedül, senki nem létezik a földön rajtad kívül csak az mi szerinted jó, írtam már óvodai szint! vannak akik fejlődtek azóta akiknek ez nem megy azoknak kiváló szakemberek állnak rendelkezésre.

    Megnyugtatlak más azért nem baszogat mert ők már bele fáradtak a szélmalomharcba, teszek egy szívességet neked én sem foglak mész ingorba (értelmes dolgot ugysem posztoltál még életetbenami itt nem volt off) bye
  • BooMiller
    #86135
    Kb annyira tartozott ide mint amit befostál előtte:DDD Mi közünk nekünk ehez, hmmm?
    Behányod ide a zöldhályogos baromságaidat, posztold a geforce topicba és kész.. és majd ha azokat akik ide járnak ha érdekli őket oda mennek elolvasni!
    Nekünk mért kéne itt a te AMD oltogatásaidat olvasni? troll vagy flame keltő mi kell még?

    Útánna meg szétteszed a kezed hogy jaj de hát mért bántanak engem, pfff 5 éves óvodai szint...
    Szóval kérlek ne beszél itt elvárásokról, meg színvónalról.. mert azt nem tudom milyen színvonal hogy te ennyi idősen nem tudod értelmezni a topicok címeit....
  • Borg
    #86134
    Nem mintha többet vártam volna tőled, de... mi közöm is nekem ehhez? Hol beszéltem én erről?

    A Vulcan egy pont ugyanolyan science-fiction elmélet jelenleg, mint a Mantle volt. Majd ha egyszer netán lesz konkrét implementációja, meg játék rá, ami érdekel is, meg jobb is tőle, akkor lehet érdemes lesz rá szót fecsérelni. A Mantle is a mai napig olyan fasza, hogy a játékosok különböző halmazaiból egy olyan metszetnek hoz plusz teljesítményt, ami konkrétan üres...
  • BooMiller
    #86133
    Arról értekezzél hogy te akkor ilyet soha nem fogsz el indítani ugye, ami vulcanon fut?:)) Mert te nagy ellensége és szapulója vagy a mantlénak:DDDDDDD Gondolom itt jön a nagy csönd:)) Attól hogy kivettek 5% gcn spec kódot attól az még mantle:DDDDDD
  • Borg
    #86132


    Ha ilyen amikor mindent jól csinál az AMD, milyen lesz az, ha valamit nem?
  • Inquisitor
    #86131
    Ahogy ott írta valaki "csak" 95%-ban. És ha jól sejtem ezután is együtt fejlesztik.
  • Inquisitor
    #86130
    Ahogy ott írta valaki "csak" 95%-ban. És ha jól sejtem ezután is együtt fejlesztik.
  • MerlinW
    #86129
    Majdnem, de ja.
  • Inquisitor
    #86128
    Azt a vita hegyet, ami PH-n megy a zöld rajongók által a Vulcan API hírnél. :D
    Az AMD megszívta, halott a Mantle! :D
    Ja, hogy a Mantle lett az új OpenGL Vulcan néven? Nem baj, megmagyarázzák.
  • hunbalee
    #86127
    Irányt vált az AMD Mantle API-ja
  • broman191
    #86126
    1 év után teljesen felesleges szétszedni (ha a hőm. értékek megfelelőek), portalanítsd azokat a részeket, amelyekhez hozzáférsz a szétszedése nélkül is, használhatsz pl. kis ecsetet stb.
  • rvn
    #86125
    Hello! Van egy sappgire r9 270x dualx vga, elmúlt egy éves és kicsit szétszedném portalanítás és hűtőzsir csere céljából. Az a probléma, hogy hiába veszem le a 4 csavart ami a hűtőt tartja, a memóriákon? van valami ragasztó ami nem engedi el. Van erre valami módszer, hogy hogyan tudom szétszedni biztonságosan?
  • SigS
    #86124
    Nem tudom, mert a papírján ír 1 évet, meg 36 hónapot is (IPON) . De köszi, aszt hiszem megpróbálom új W-al.
    Egyébként hűtés, por, tisztítás megvolt, és teszteltem is
    Furmark-al teszteltem 10 percig és ott nem jön elő
  • arty
    #86123
    r7 elég uj lehet, garis még? mert ha te nem tudod kipróbálni másik gépben, akkor gariztasd le ...

    (hőmérsékletek rendben egyébként? tuti nem porosodott be az egész hóbelevanc és nem túlmelegedéskor jön elő? mondanám, h rakd ujra a windowst, directx, játék indit és ha akkor is előjön (tehát egy nem teletelepített win esetn), akkor tényleg szerviz ... de a legjobb csak egy másik gép lenne)
  • SigS
    #86122
    Sajnos nem igazán tudom más gépben kipróbálni. Az van még hogy nem mindig csinálja, de inkább játékoknál jön elő, és ahogy észrevettem, ha alatta Firefox fut, és sok a flash az oldalon.
  • arty
    #86121
    szokásos első tipp: vram :)

    feltéve, hogy másik gépben is csinálja...
  • SigS
    #86120
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, ilyeneket hibázik a vga-m ( AMD Radeon R7 200 Series ). Mi lehet a baja?


    Utoljára szerkesztette: SigS, 2015.02.28. 17:23:48
  • lo9in
    #86119
    már megvan , radeon pro , azért köszi :)
  • lo9in
    #86118
    olyan kérésem lenne hogy mi a neve az ati tray tools utódjának szánt programnak
  • lo9in
    #86117
    az igp feszültségét hogyan tudnám emelni azt nem tudja valaki ?
  • lo9in
    #86116
    nekem is feltűnt hogy függ az időjárástól :D
  • arty
    #86115
    4100 nagyon kevés, ennek minimum 4130-nak, napos időben 4133-nak is meg kellene lennie!
  • broman191
    #86114
    Szvsz jónak, itt hasonló órajelen működő CPU kicsit kevesebbet futott...mindenesetre a 26607 KB/s lenyomására még gyúrni kell! ;D
  • lo9in
    #86113
    megyek vízhűtésért azonnal aztán mondom a fejleményeket :D
  • Blum
    #86112
    Nem.
    Azt a szuper processzort minimum 7Ghz-ig kéne húznod, a RAM-ot pedig 4500-ig. Addig senki vagy. Futás vissza e-bránert növelni!
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.02.27. 20:39:56
  • lo9in
    #86111
    a10 5800k 4,5ghz , ddr3 2133mhz rammal jónak számít a winrar benchmark 4100 kb/s ?
  • Blum
    #86110
    Az a csoda, hogy nem hibázott a GPU és egyben maradt a kép/nem volt kékhalál.

    Mostmár legalább tudjuk, hogy vizzel menne 1200-at is az 5770 :D
    Utoljára szerkesztette: Blum, 2015.02.27. 18:58:53
  • Metalmilitiakid
    #86109
    akkor lehet ez volt a melegedési probléma, hogy feltolta nekem a catalyst az egekbe....
  • broman191
    #86108
    1200 MHz GPU órajel egy HD5770-nél?! 1 GHz környékén, de inkább alatta, 9xx MHz mellett megáll az OC tudomány a legtöbb példány számára...de lehet a driver rontott el valamit tényleg, bár az órajelekhez nem sok köze van, kivétel ha egyéni beállításon voltak...
  • Metalmilitiakid
    #86107
    Most Graphic Overdrive ban lockoltam 1200Mhz ról 850Mhz re a GPU órajelet. Sejtem te is erre gondoltál. De viszont még mindig nem értem miért történik ami történik... (igen rosszul írtam a memóriát)
  • broman191
    #86106
    A VRAM órajelének változtatása alig hat ki a fogyasztásra, avagy melegedésre...a GPU órajalei és az ahhoz társuló feszültség értékek annál inkább! :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.27. 17:16:14
  • Metalmilitiakid
    #86105
    Nem ez a gond, simán elviszi a kártyát, legalábbis vitte eddig, most újraraktam a drivert és megőrült. És nem csak az érzékelés, mert fizikálisan is érzem hogy melegebb levegő jön ki a gépből.
    Catalystban csak Mhz állítás találok ilyen konkrét power limit et nem. De megpróbálom, hogy ha lehúzom kicsit a memóriát mi történik.