90029
  • Borg
    #85939
    Kb így.

    Egy régi erősen átszabott QX2000-es doubledecker ház, alul az alaplap, felül meg a táp winyo ssd stb.

    Elöl alul szív, a műanyagot onnan csak lepattintom, és lehet pucolni a szűrőt.

    Hátul meg 3db AC F8 Pro van, ami kifúj.
  • Solten
    #85938
    Ugy hogy ez a haz a tetejen tolja ki a levegot foleg es kozelebb volt a polc teteje a kelletenel. Nagyon kozel nem volt a falhoz valahogy megrekedt a meleg levego, passz. Nem mondom hogy a mukodes hataran allt csak melegebb volt igy.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.02.06. 15:03:06
  • Blum
    #85937
    Expedit polc? Az gondolom nem zárt minden irányból, tehát minimum elől és hátul nyitott. Akkor nem értem, hogy hogyan lett melegebb. Ha nem tolod nagyon közel a falhoz és van hely arra, hogy hátul eltávozzon a meleg levegő akkor nincs azzal gond. Az oldscool számítógép asztalok is olyan voltak, hogy elől-hátul nyitottak és simán mászkált a levegő amerre akart.

    Haverom file servere egy régi Chieftec házban laik, ő úgy oldotta meg, hogy a komplett gépházat berakta a szekrénybe. A szekrény hátulján egy asztalossal csináltatott 2db 12-es ventinek helyet meg egy kisebb nyilást a kábeleknek, elől pedig résnyire nyitva hagyja az ajtót aztán jónapot. Neki konkrétan az volt a célja, hogy eldugja a gépet mert kevés volt a hely és tény, hogy nem valami elegáns megoldás de működik. És nem melegebb mint volt :)
  • Solten
    #85936
    Anno en is behelyeztem a Lian Li mini itx kockat az Expedit polcba, de jobban melege lett mintha az asztalon acsorogna (vagy a szekreny tetejen ).

    De tenyleg dobhatnal kepet hogy oldottad meg... :)
  • arty
    #85935
    képet nem osztasz meg róla? hajlok valami hasonló, rejtett megoldás felé ...
  • broman191
    #85934
    Ha mindent számolni akarok, akkor nálam 10 venti, csak ugye nem mindegy milyen fordulatszámon...amilyen beállítással általában működnek, úgy alig hallom őket. Többnyire fülessel játszom én is, de bőven hallhatóak mellette, ha felemelem a fordulatszámukat - igaz semmi szükség rá, terhelés alatt sem. Más kérdés hogy kinek mi számít zavarónak... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.05. 18:49:42
  • alyr2
    #85933
    Ja ja! ha felveszem a fulest akkor meg ugy sem hallom. Eldugni nem tudom mert a szobam az nem nagy mondhatni kicsi..1 aszatl 1 ágy es tele is van! Már megszoktam a ventik hangjat. Bar szerintem a cooler master hangos ahogy atszivja a levegot a szuron meg szivacson, mert ha leveszem az elolapot akkor semmi hang nem jon a gepbol.
  • Borg
    #85932
    Én többet biztos nem rakom ki a gépet sehova szem elé... 3 éve be van épíve egy ikea expedit 335x335-ös polcába. Elöl szív, hátul fúj, hangját nem hallani. Na jó most épp igen, mert valamelyik AP15 kezd csapágyas lenni 3.5 év 24/7 után, van egy kis enyhe morajlása ami engem már zavar, mert amúgy aludni lehet a gép mellett....
  • arty
    #85931
    de ugye nem gondoljátok, hogy ez az általános? hogy a gép "úgyis bazi hangos"?

    meg lehet, hogy a Tri-X valóban nem hangos, de pl az MSI 290 gamer-je még igencsak az volt, pedig az sem "alap hűtés" !
    és sajnos nincs hova "bekúrni" a gépet :(

    ;)
  • Blum
    #85930
    :)

    Ezen én is mindig elmosolyodok, amikor rinyálnak a userek, hogy hangos a proci/VGA/akármi...aztán ott van az asztalon a gép egy karnyújtásnyira...lol
    Van a házon gumi talp/görgő, lekell rakni a földre minél messzebb magadtól aztán szarni bele.
    Még amikor megvolt az asztali gépem, abban volt 3db 9-es venti ami a 8 darab HDD-t hűtőtte. 2500-on forogtak, na azoknak volt hangjuk. Bekúrtam a házat az asztal mögé aztán süvítsen csak ahogy akar..:D
  • alyr2
    #85929
    295W van a 3xx re irva, Levegovel is lehutheto szerintem(vapor x vagy tri-x) nekem az sem baj ha kicsit hangos..igy is 8 ventilator porog 50 centire tolem..
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.02.04. 22:24:23
  • Solt
    #85928
    Úgy-úgy, bár lehet, hogy elnéztem, mert 200W-al kevesebbet fogyaszt mint a 295X, és a hőfok meg azonos... fene sem tudja mi lesz már... :))
  • broman191
    #85927
    A teljesítményének növekedéséhez képest a fogyasztása alig nőtt, ez legalább jó hír...ésszerű döntés lehet hogy vizezik, felesleges egy újabb, éppen nem sül le a GPU jellegű, hangorkán mellett kínlódó mókuskerekes hűtés a bizonyos TDP tudatában...az igényes - nem halláskárosult - usernek úgysem volt élhető a 290X ref. hűtése, nem csoda hogyha az AMD egy kis önkritikát gyakorol és az egyébként is egy-két szakajtó pénzért árult csúcsmodelljéhez immár képes adni egy értelmes gyári hűtési megoldást... :)
  • pHNxX89
    #85926

    Utoljára szerkesztette: pHNxX89, 2015.02.04. 18:58:09
  • grebber
    #85925
    Szegények.

    Remélem a 380X már értelmes hűtéssel jön amit el is akarnak adni.
  • arty
    #85924
    :(
  • Solt
    #85923
    Kis érdekesség...

    Ez alapján kompakt vízzel jön, és kurva drága lesz... :)
  • arty
    #85922
    http://software.muzychenko.net/eng/vac.htm

    http://www.chevolume.com/ - ezt pl írják, hogy chrome-t támogat

    mindkettő fizetős, de van belőlük próbaverzió (demo) és végülis 20$ nem olyan sok, ha TÉNYLEG kell
  • lo9in
    #85921
    közben megoldódott, high presettel fhd-ban szépen fut :)
  • lo9in
    #85920
    üdv.
    először is bocs hogy itt kérdezek megint,
    a wolfenstein new orderrel vannak gondjaim, akár hogyan állítom a grafikát mindig késve élesíti ki a textúrákat, van esetleg valami konzol parancs erre a gondra ?
  • BooMiller
    #85919
    Értem:) nálam nehezítésként 3 helyre megy a hang, optikain az erősítőbe + HDMI de azt tiltom és a sima pc..
  • Blekk Síp
    #85918
    Át lehet de csak úgy, hogy ha a lejátszóeszközöknél a tv-t választom ki alapértelmezett eszköznek de ebben az esetben nem csak a böngészőben lejátszott tv stream szól a tv-n, hanem minden más. Én pedig olyan megoldást keresnék ahol a böngészős stream a tv-n szól, de ha pl. játszom is közben az pedig a PC-s hangszórón szóljon.
  • BooMiller
    #85917
    De manuálisan át tudod rakni nem?
  • Blekk Síp
    #85916
    Értem, pedig ez látszólag annyira alapvető dolognak tűnik legalábbis szerintem. :)
    Egyébként igen, lejátszóalkalmazásokban ez a dolog könnyen áthidalható, csak nálam a probléma abból fakad, hogy olyan netes tv-ket nézek amikhez nincsenek VLC linkek, így csak böngészöben tudom nézni. :F
    A válaszokat köszönöm!
  • MerlinW
    #85915
    Igen.
  • arty
    #85914
    vannak alkalmazások, amiket be lehet így állítani, a böngésző tipikusan nem ilyen :)

    (ellenben zene és filmlejátszók igen)
  • Borg
    #85913
    Nem lehet. És ez nem a videokártya driver feladata, hanem egyszerűen a windows nem tud váltogatni a hangkimenetek között, csak ha te állítod át manuálisan.
  • Blekk Síp
    #85912
    Hali! Catalystben hogyan lehetne beállítani azt, hogy ha a tv-t rákötöm a gépre HDMI-n keresztül akkor a TV-n halljam a böngészöben nézett video hangját, minden mást pedig a gép hangszoroján? A futo alkalmazásokat nem lehet valahogy a kiválasztott hangkimenetekhez rendelni kulon kulon?
  • broman191
    #85911
    Fuuu...Hitleres még nincs?
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.01. 14:38:04
  • arty
    #85910
    ez így azért merész kijelentés (volt már pár esetem :D ), de még ha el is fogadjuk: tényleg megéri 20 órát szenvedni egy hibával, ahelyett, h 2-3 óra alatt visszaraknánk a rendszert+programokat? ;)
  • DONGUBA
    #85909
    Es akkor jatekok megmaradnak es futnak majd amik fentvoltak?Meg progik?
  • MerlinW
    #85908
    Berakod a Win 7 DVD-t és simán nyomsz egy intsall-t. Megkérdezi hogy oda akarod-e, ahol a régi volt, azt mondod igen. Ennyi.
  • DONGUBA
    #85907
    Most sikerult feltelepitenem az nvidia experience progit ami azt irja nem erzekelheto a vidikari a gt540 a gepben...mi lehet a problema,??
  • DONGUBA
    #85906
    nEM OLDOTTA MEG...MOST MAS HIBARA hivatkozik.....
    Hogy kell ezt a reinstall opciot csinalni?
    Jatekok mgmaradnak ugy,Legyszi ird le hogy kell koszonom
  • MerlinW
    #85905
    Akkor a lenti linken az első kettő közül ami neked kell (64 vagy 32bit)

    x86-alapú (32 bites) Windows 7 SP1 és Windows 7 verzió
    x64-alapú (64 bites) Windows 7 SP1 és Windows 7 verzió
  • DONGUBA
    #85904
    win7 em van
  • MerlinW
    #85903
    W7 óta nincs olyan állapota a windows-nak amit ne lehetne helyrerakni telepítés nélkül. Egyébként van ugye reinstall opció is, ami gyakorlatilag repair-nek felel meg, hiszen minden beállításod, telepítésed megmarad, csak a rendszerfájlokat írja felül.
  • MerlinW
    #85902
    Telepítsd ezt. Ha W8-ad van, válaszd ki azt felül.
  • DONGUBA
    #85901
    Ezt probaltam elkerulni
  • arty
    #85900
    winreinstall :)