13357
Miért pont így és erre...
  • HUmanEmber41st
    #209
    Látom simán lenézed a dolgozó réteget. A melós csak hülye lehet?
  • juzosch
    #208
    A zsiráf-témában tévedtek. (valszeg, mai álláspont szerint)
    Látszólag a hosszú nyak semmi előnyt nem biztosít. A FÖLDRŐL legelnek, nehézkesen mozognak menekülnek stb...

    Na akkor miért is jó? Arra jutottak h egyszerűen a zsiráfcsajoknak a hosszú nyak jön be.
    Tanulság:
    sokan azt hiszik, hogy az életre alkalmasabbak örökítik tovább, de nem!!!
    Az örökít tovább, aki többet szexel!
    Ennek része, h az életre alkalmasabbak általában többet szoktak, de csak része.

    Lásd az Idiocracy c. filmet. idióta vígjáték, de elgondolkoztató.
    Ott az értelmiség jött a családtervezéssel, karrierrel stb, nem is lett gyerekük, szemben a csöves gyárimunkással, akik azt se tudták mi az a koton és ontották a gyerekeket. Mi lett belőle? Pár100 év alatt minden ember idióta lett:D
  • HUmanEmber41st
    #207
    Pl a csőrös pipetta is a kihalás szélén van, már csak laboratóriumokban van 1-2 élő példány..:(
  • Ron Ragm
    #206
    Nincs egyensúly, folyamatos változás van.
    Egyéb: Amúgy máig probléma az, ha az őserdőírtást csíkban végzik, mert egyes majomfajoknál melyeknek nem szokása az hogy a fákról lemennek a földre ilyenkor kettévágódik a populáció is - és egy idő után a két különböző közösség már nem képes megtermékenyíteni egymást, ami elég kellemetlen, ha kihalás szélén álló fajról van szó.
  • Kicsikiraly
    #205
    2012.dec.12 - Hatalmas földrengés, világvége :P

    (maják szerint)
  • soulhunter
    #204
    köszönöm a választ,értem is :) megmagyaráztál még jopár kérdést,amitől a hszeim nagyon hosszuak lettek vna :)
    ezexerint legalább a zsiráfokrol nem olvastam hülyeségeket :)

    viszont marad 1 kérdésem:
    mi célja a természetnek azzal,h leröviditi az életet? (méretcsökkenés)
    csak nem igy akarja elérni a természet,h minél rövidebb idő alatt "több probát is tegyen 1 ujabb,jobb faj érdekében"???

    a fekete hajas génekről ttam ezt a dominanciát,ez olyan,mint a finneknél (v a svédeknél, erre nem emléxem pontosan) a szőke :)
    nade északon azért a "hideg éghajlati tényezőkre" fogják :)
    kinaiaknál nincs mire fogni :)
    mondjuk itt ismét felmerithetném a kérdést: az eszkimoknak miért fekete a hajuk? :)hisz ők aztán tényleg hidegben élnek :)

    jelenleg azért elismerésem a csotányoknak :)
    de az,h az ember csucsragadozo.....
    ezzel a kövi példával szállnék szembe:

    az állatoknak nincsenek fegyvereik...
    az embernek meg van...

    "embernek lenni = 10 lépés előny"
    "állatnak lenni = 10 lépés hátrány"

    hol itt az egyensuly???
    ezt még itt nem értem,pedig tényleg elolvastam anno (2-3-4 éve) jopár ezzel foglalkozo olvasmányt
  • guardian hero
    #203
    Na jó, megpróbálok válaszolni a felvetéseidre.

    A méretcsökkenéssel kapcsolatban nincs igazad: a megfigyelések azt mutatják, hogy az evolúció általában a méretnövekedés felé halad. Persze ilyen egyszerű szabályok nem alkalmazhatók egy olyan összetett rendszerre, mint az ökoszisztéma, ezért van az, hogy sok állatóriás mára kihalt. Egyébként az egyed szintjén a nagyobb méret általában előnyös (az erősebb győz), viszont ha a faj emiatt elkezd növekedni, az megnövekedett hosszúságú életciklussal jár együtt, ami viszont csökkenti a faj rugalmasságát a gyorsan bekövetkező változásokkal szemben. Ezen a példán is jól látszik, hogy az evolúció egy sokkal összetettebb folyamat annál, mint hogy mindig fejlettebb, jobb, stb. lények jönnek létre.

    A kardfogú tigrisnek rendszertani besorolása szerint ugyanannyi köze van az oroszlánhoz, mint a mai tigrishez (a latin nevükből is látszik), mind a macskafélék családjába tartoznak, de azon belül más-más nem/alcsalád. A szőre színére gondolom lehet következtetéseket levonni az élőhelyéből, esetleg barlangrajzokból is (10.000 éve halt ki körülbelül az utolsó alfajuk), de nem hiszem, hogy ennek különösebb jelentősége lenne az evolúció szempontjából. A kardfogak azért tűntek el, mert kihaltak a kardfogú fajok - egyes elméletek szerint az utolsó jégkorszakot követő gyors felmelegedéshez nem tudtak alkalmazkodni, mások szerint az emberek vadászták le vagy őket, vagy zsákmányállataikat, és ezért pusztultak ki (ekkoriban az ember már "csúcsragadozónak" számított - gondolom több esélye volt a túlélésre vele szemben a kisebb, gyengébb, és ebből kifolyólag óvatosabb ragadozóknak, akik esetleg más "szerepkört" is töltöttek be az ökoszisztémában.

    A zsiráf "kialakulását" nagyjából jól levezetted, nyilván több táplálék jutott a hosszabb nyakú egyedeknek, így alakult ki a faj. A természet amúgy nem "teremt" semmit, ezek hosszú, lassú és összetett folyamatok.

    A fekete hajjal kapcsolatban: vannak domináns és recesszív gének. A feket haj génje domináns, így az öröklődés során nagyobb eséllyel továbbmenni, mint mondjuk a vörös vagy szőke recesszív gén. Hacsak nem áll be valami olyan környezeti változás, ami károsan érinti a fekete és barna hajúak túlélési esélyeit, és kellő "keveredés" megy végbe a populáción belül, jó eséllyel bizonyos idő múlva minden embernek sötét lesz a hajszíne.

    A csótány pedig egy igencsak szívós faj, de olyan, hogy "tökéletes", nem létezik. Az mindig a körülményektől fog, hogy ki a "nyerő", a körülmények pedig folyton változnak. Ez az evolúció motorja.
  • soulhunter
    #202
    nem bántasz,de én a helyemben ezekre a kérdésekre vagyok kivi igazán...
    mivel ezekkel kapcsban nem igazán találtam választ sehol :)
    v csak rossz cimszavakkal kerestem,ha ez történt,akkor ez van,én is tévedhetek :)
    de legalább anno kerestem, csak nem találtam...

    és ezek végülis akárh is nézzük, faji,fajmodosulási, és fajfennmaradási kérdések :)

    de amellett kitartok,h a géntudomány nem tud mindent :)
    még 5700ban is fognak ujat találni :)
    bár azt nem fogom megérni,de talán 1 irattárban olvasni fogják a joslatom :D
    (márha addig ki nem pusztulunk,ami elég valoszinütlen teljes földi megsemmisülés nélkül,mert ugye vannak egyedeink,akik nyul modjára szaporodnak) :)
  • HUmanEmber41st
    #201
  • guardian hero
    #200
    Nem akarlak bántani, de én a helyedben kicsit gondolkoznék, ne adj' isten utánanéznék egy-két dolognak, mielőtt leírok valamit. Így, ebben a formában nem lehet komolyan venni a hozzászólásodat, vagy legalábbis nagyon sok türelem kéne, hogy érdemben reagáljunk rá.
  • soulhunter
    #199
    akármennyit és akárhol olvasok vissza, mindenhol a génmutáciokrol van szo,mint "tökéletesedő" fajok...
    hááááát, nemtom...

    a génmutácioval szvsz mindenki egyetért,mert azt kiválthatja éghajlat változás, sugárzás, de akár még a föld mágneses mezejének tartos (több100 éves) változása...
    nézzük csak meg a leleteket:
    régen minden ma "tökéletesnek" vélt faja sokkal nagyobb termetü volt...
    lásd: kardfogu tigris
    tigrisnek tigrisnek mondják,holott lehet,h csak 1 oroszlán volt :)
    mivel ma nincsenek élő példák, ugye a géntudomány se tud mindent, szal kérdés,h a szőre szine milyen volt :)

    itt kapásbol felvetül a kérdés:
    miért tüntek el a kardfogak??? mi váltotta ki,h már nem volt rájuk szükség???

    aztán ittvan a zsiráf is...
    ugye többnyire az olvashato,h azé hosszu a nyaka,mer leginkább a fákrol legel...
    miért is???
    a talajon nem volt fü?
    miért nem volt fü??? felették a földszintü állatok,és az életbenmaradásért nyakat növesztettek???

    miért nem teremtett a természet olyan fajt,ami a lombokat eszi,és huzta ki a zsiráfot az állatvilágbol???

    nameg azért itt felmerül bennem a kérdés:
    miért nem látni szőke kinait???
    minden kinai és japán haja fekete...
    semmi más,csak és kizárolag fekete... (festést ne nézzünk)
    akármilyen tipussal állnak össze, akkor is fekete lesz az utod haja... (ugyanez az afrikai bennszülött népeknél)
    ezexerint a fekete haj génje a tökéletesség 1 része? :)


    ezek alapvető kérdések,de akárhogy is nézzük, sztem helyén-, és idevaloak :)


    végülis minden olvasmánybol 1 dolog derül ki:

    a létező legeslegtökéletesebb faj:
    a csótány :)
  • HUmanEmber41st
    #198
    Már az evolucionisták is elismerik Ádám és Éva történetét?? :D
  • juzosch
    #197
    Sőt ez szinte biztos. Már elég régi hír:)
    Van ősádám és őséva is.
  • guardian hero
    #196
    Egy kis érdekesség, nem tudom, hallottatok-e már erről. Lehet, hogy a teljes ma élő emberi faj egyetlen egyedre vezethető vissza? (Ez úgy érzem, jó érv lehet az evolóció mellett.)
  • juzosch
    #195
    Egyébként ma már egyes ilyen tuladonságot ki tudnak mutatni a génkészletben, és azt is meg tudták nézni, hogy az ősökben NEM VOLT BENNE.
  • juzosch
    #194
    Szted hogyan lett a kedvenc húsvéti háziállat, a fehér nyuszi?
  • juzosch
    #193
    Sajna nem az enyém az érdem.
  • Aquir
    #192
    mi az, hogy tökéletes? jön egy nagyon erős környezeti változás és az ember egymagában meghal míg pl. más állatok megmaradhatnak... :) Más esetben meg csak az ember él túl valamit.. Nics tökéletesség, a körülményektől függünk. Nem tudunk egyszerre repülni és úszni, nem tudunk egyszerre Oxigénnel és szén-dioxiddal lélegezni mondjuk.
  • Aquir
    #191
    de miért írod hogy nem nevezhető mutációnak a termet- vagy a kültakaró változása? :)
  • zerosdfd
    #190
    Ja, én meg láttam képen ember-koala átmenetet.
    Meg a haverom mesélte, hogy a youtube-on látott az anyukája egy zsiráf-egresbokor átmenetet! Tényleg így volt!
  • sz4bolcs
    #189
    #184
  • HUmanEmber41st
    #188
    A puli az egy kutyafajta, ez a fajta szőrzet, ( mint sok minden más) benne van a kutya génkészletében, csak tenyésztésel fel lett erősítve.
    Keress rá a longhorn szóra, és csak képeket válassz! Meglepődsz, milyen sokféle kinézetű szarvasmarha-bikát tenyésztettek ki az idők során.
    ( az igazi longhorn igen brutálisan néz ki a maga sok száz kilójával..)
    Amúgy nemrég bemutatták az sg-n is a tigris és az oroszlán közös kölykét, fele csíkos, másik fele meg egyszínű..hát érdekes volt :D
  • soulhunter
    #187
    szeretném,ha vki mutatna 2 állatot,amiből lett a puli (főleg a szőrszerkezet miatt,mer "puliszőrü" állatot még nem láttam) :)

    ennyi volt a lényege a levezetésnek :)
  • HUmanEmber41st
    #186
    Te oszd már meg a bizonyítékaidat légyszi!
    Mikor mész átvenni a bilógiai Nobel Díjat?
  • juzosch
    #185
    Az evolúcióelmélet az bizonyított ez tény, de darwin sokmindent mondott:)
  • juzosch
    #184
    Amúgy mik között kerestek átmenetet? A ma élő fajok között? Az nehéz lesz, mert nem egymás leszármazottai.
    A mai fajok ősei között amiket kiástak? Azok meg maguk az átmenetek a mai utódjuk és az ő őseik között.
  • HUmanEmber41st
    #183
    Talán olvass vissza egy kicsikét..
  • sz4bolcs
    #182
    ?
  • rikox
    #181
    Az evolúció működik ez bizonyított már Darwin is meg mondta és igaza volt.
  • soulhunter
    #180
    átmeneti faj:
    szamár és lo = öszvér...
    az öszvér külön faj(ta ???) :)

    nah,ennyit az átmeneti fajokrol...
    az öszvér élet-, ámde nem utodképes, mégis élt, él, és élni fog :P

    ennyit a "tökéletes és tökéletlen" fajokrol :P

    ezt csak azért irtam be,mert ugy látom, mindenki arra érvelget,h 1 konkrét faj tud a saját fajával szaporodni,másokkal nem...
    hát sztem a lo más kategoria,mint a szamár...

    mind1ik patás, mind1ik loféle, és ennyi...
    ennyi erővel lehetne a kövit is mondani:
    átmeneti faj: farkaskutya (németjuhász)
    eredeti fajok:
    farkas, kutya...

    farkas = kutyaféle
    kutya = ??? (háziasitott farkas???)
    és a puli micsoda??? hasonlo farkas nem létezik...

    ennyit az átmenetiségről :)
  • sz4bolcs
    #179
    Hát ez ixdédédé.
    Még mindig a tökéletes, a kiváló, fejlett..
    Ezt belétek a komcsi rendszerben oltották, v. a mostaniban? bár tökm1

    Ki hogy képzel el egy átmeneti fajt, ami számára bizonyítaná az átmeneti fajok létezését?
    Nem csodálnám, ha sokaknak nem menne, annyira kockásan képzelik el az átmeneti fajokat.
  • juzosch
    #178
    Sztem amúgy ez hülyeség h a fejlődés csúcsa. Inkább csak egó. Lehetnénk mi is sokkal jobbak. Bár mint mondtam ez is a környezettől függ, hogy mi a fejlettebb.
  • juzosch
    #177
    De mivel egyenlőre jól működik a mostani felépítésünk, egy darabig marad is így. Majd ha meteor csapódik be, vagy atomháború lesz akkor lehet h valamelyik mutáció elterjed.
  • juzosch
    #176
    Hogyne lennének. Vannak sziámi ikrek, olyanok akiknek két szíve van, 6 ujja stb. A nagy részükre betegségként tekintünk.
  • juzosch
    #175
    De általában az eredeti faj sikeres a saját területén, szóval egy változás sem tud igazán elterjedni, mert egyszerűen kissebbségben van.
    Amikor valami nagy környezeti változás történik, na akkor "indul be" az evolúció. Az elszórt mutánsok közül 1-1 képes alkalmazkodni az új feltételekhez, míg a többiek nem.

    Ezért van az, hogy egy egy faj akár évmilliók óta változatlan.
  • HUmanEmber41st
    #174
    Darwin szerint a fejlődés csúcsa a homo sapiens, mert van öntudata, meg intelligenciája.
    Még egyszer elmondom: ha léteznének ezek az átmeneti fajok, akkor pl rentgeteg féle ember létezne: mondjuk vastag gerinccel, másfajta ( jobb ? ) csípőízülettel, vastag szőrbundával születettek ( pl eszkimók ilyenné válnának) hatujjúak 2 hüvelykujjal, vagy négykarúak, vagy 4 szeműek , meg ki tudja még...szinte nem is lenne 2 szemre egyforma ember, de állat sem! Teli lenne a Föld most is átmeneti fajokkal.
    De ez ugyebár nincs így.
    Állandóan emlegetik ezeket a gyűrű fajokat. De ezekből igen kevés van. Ha igaza lenne Darwinnak ( ebben a kérdésben) minden faj akkora változatosságot mutatna, h szinte meg sem lehetne állapítani, miféle állat került a szemünk elé..
  • Kicsikiraly
    #173
    és így, hogy ugye még a gerincünk nem tökéletes, így mi is átmeneti faj vagyunk. szerintem.

    tehát nem átmeneti fajnak tekinthetők azok a fajok, amelyek tökéletesek, semmi hiba nincs bennük. Tehát majd hamarosan elvileg ki kell fejlődnie erősebb gerincű embereknek, amelyek lesznek egy nem átmeneti faj hanem hát.. tökéletes faj. vagy hogy mondják :D
  • HUmanEmber41st
    #172
    Az alapfeltételezés szerint apró változások összegéből jön létre egy új faj. Történik egy mutáció,( környezeti behatásra, vagy "véletlenül" ) és ezt a változást tovább örökíti egy kisebb populáció. Ha ez a változás segíti a fajt, akkor megmarad (a változás) és felerősödik a mértéke(?) és lassan-lassan egy új, jobb képességű faj lesz belőle.

    A feltételezés, h a változás egy faj életében nagyon hoszú idő, több ezer év. Kellene lennie minden most élő fajból több milló féle "átmeneti formának" amit nem találnak az őslénykutatók. És ma sem él egy fajnak rentgeteg kisebb-nagyobb eltérésű populációja. Mert ha tudnak egymással szaporodni,akkor nem tekinthetőek különálló fajnak.
    pl a kutyák: bármilyen a forma, a méret, "belül" akkor is csak kutya, elvileg egy palotapincsi is lehet szerelmes egy bernáthegyibe :), és születhet utóduk is. Azonkívül a kutyát az ember alakította ilyenné. A természetben ez nem figyelhető meg.

    Érdekes dolog a szimbiózis is, amikor két teljesen különálló faj életközösségbe kerül, és egyik sem tud élni a másik nélkül.
    Pl az őserdőben számtalan olyan virág van, melyet csakis kizárólag egyfajta rovar tud beporozni. A többiek hiába szállnak rá. NatGeo-n láttam így nem tudom a virágok nevét.
  • juzosch
    #171
    Nem is az, hogy nem kell, inkább nem tetszik nekünk:)
    Magyarul a szőrtelenekre buktak a nők:D És ez a trend ma is megfigyelhető. Főleg a másik irányba. Hisz ki szereti a szőrös nőket?
  • juzosch
    #170
    Még véletlenül sem fejlettségi szintjük alapján vannak osztályokba sorolva, hanem ROKONSÁGUK alapján. Ezt mi így is tanultuk, nemtom ti hogy.
    Pl egy madár nem fejlettebb, mint egy emlős, mégis külön osztályt alkodnak.