761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • luckyboi
    #41
    hmm... asszem a gond továbbra is fennáll. maga a tulajdonságok , mint opció, elérhető és be is hozza a párbeszédpanelt, de azon nem észlel semmi kijelölést, illetve ha elmozdítom a pozíciójából, akkor egy nagy fekete felület ( láthatatlan) takarja el a fél képernyőt és nem lehet semmit se csinálni,mert a kezelőgombjai ( kilépés, alwaysontop,stb.) meg se jelenik. Ez vmi nagy BUG lesz!
  • zenoka
    #40
    hehe nekem az object tulajdonsagok az a ctrl+1 :)
    ami neked kell az a tools->customize->interface->double click action-nel megkeresed a dimensiont es megnezed mi van benne elmeletileg a properties parancsnak kenne lennie ha nem az van akkor beteszed azt az alatta levo command listbol...ha jol emlexem ez 2007 es acadnal is mukodik:D
  • luckyboi
    #39
    jah, autocad 2007 full version
  • luckyboi
    #38
    Hello Mki!

    Térjünk a lényegre: duplakattintás -> tulajdonságok

    Ehelyett: duplakattintás, kiugrik a menü, de nem észlel objektumot ( Nincs kiválasztás) ; ráadásul annyira kinyúlt, hogy nem tudom a sarkánál megragadni, hogy kisebbé tegyem a párbeszédpanelt.
    Valaki esetleg találkozott ezzel? Már egyszer újraraktam, de elba**ódott megint.
    HELP!
  • Atika :o)
    #37
    Koszi
  • zenoka
    #36
    menu sor view-> regen all..
    azert van mert vektorosan tarolja a cuccokat a cad es igy sporol neked eroforrast..hogy gyengeb videokarival is tudj jatszani:) ha egyszerre sok kort kell megjeleniteni esetleg..
    paracncsorban meg siman asszem csak: re es enter:D
  • Atika :o)
    #35
    Hello az mitol van nekem autocadben hogy csinalok egy kort pl es szepen nez ki ha elmentem es kinyitom akkor meg mar olyan szogletes a korom nem szep a korvonala es ugyan ez van a korivvel meg mindennel valahol ezt be lehet allitani mert zavaro. elore is koszi
  • zenoka
    #34
    nem igazan kompatibilis..meg lehet hekkelni hogy fusson rajta de szvsz nem erdemes.. szolj a cegvezetosegnek hogy ha mar volt penzunk ceges vistara akkor legyen autocad frissitesre is..
  • Lord Percy
    #33
    Sziasztok!

    Bocsánat hogy hivatlanul betolakodom...

    Az lenne a kérdésem, hogy az AutoCAD LT 2000-es verziója használható Windows Vista-n? Feltételezem nem... De azért rákédezek...

    Előre is köszönöm!

    Üdvözlettel: Lord Percy
  • Atika :o)
    #32
    volt nekem fasza kis jegyzetem minden fontos benne volt de eltunt nem talalom mikor szuksegem lenne ra :) koszi a segitseget
  • zenoka
    #31
    khm jah F1 help benne van minden elmeletileg:D rendszervaltozoktol kezdve minden:D csak jol kell keresni:D
  • Atika :o)
    #30
    Meg egy ilyen kerdes hogy van valahol neten az ilyen parancsokrol leiras vagy ez benne van az autocades helpben is?? Latszik hogy regen hasznaltam elszoktam tole sajnos :(
  • Atika :o)
    #29
    ahh ez az koszi szepen
  • zenoka
    #28
    :)
    beiroda purge parancsot es ott kitudod torolni a nem hasznalt layereket blockokat fontokat etc..:D ami meg hasznalatban van ezt nem engedi:D

  • Atika :o)
    #27
    Sziasztok autocadben hogyan tudom kitorolni a nem hasznalt retegeket tudom hogy letezik ra parancs ami kitorli azokat amiket nemhasznalok mert van belle seok es nemtudom hogy melyik an hasznalatban es melyik nincs. elore is koszi
  • zenoka
    #26
    szia valszeg az van hogy a leptekezes at van allitva..tehat vagy atalitod a units parancsal a lepteket..vagy mikor atteted metrikusba egy select all utan basic pont megadassal a megfelelo meretre scalezed.
  • Ficsek.hu
    #25
    Hali,

    AutoCAD 2002 verzióban van arra lehetőség, hogy amerikai méretformátumban készített rajzot át tudjak tenni metrikus formátumba?
    Az amerikaiból még copy-paste-val sem tudok még egy vonalat sem átmásolni a metrikusan megnyitott rajzba. Hibaüzenetet sem találok, csak a parancssorba annyit, hogy pasteclip, de gyakorlatilag nem történik semmi. Az is elég volna, ha copy-pasteval át tudnék másolni dolgokat.

    Köszi előre is a segítséget.
  • ZilogR
    #24
    :) köszönöm a tippet, már néhány programrészletet copyztam magamnak, átbogarászom és ha elakadok, akkor beregelem magam arra a fórumra is!
  • zenoka
    #23
    itt nez korul:
    http://www.cadtutor.net/forum/forumdisplay.php?f=21
    ha nem talalsz valaszt ezzen a forumon keresd fuccaro mestert (magyarul is beszel) kifejezetten segitokesz genius:)
  • ZilogR
    #22
    ...nah, estig sem lettem okosabb és még most sem műxik. A weben talált példaprogramok is csesznek működni... :P
  • ZilogR
    #21
    akkor nekem (a topiknyitónak :P ) kellene némi tudás:

    azt írja a kézikönyv, h ha összetett objektumok adataihoz akarok hozzáférni, akkor az (entnext()) paranccsal a "mélyére" lehet ásni ezeknek. Nekem ez eddig nem jött össze - biztosan rosszul fogok hozzá. A konkrét (saját magamnak kitalált) feladat az, h AutoCAD-ben cső középvonalat megrajzolok polyline-ként és azt egy AutoLISP paranccsal elmentem olyan txt formátumban, amit a CAEPipe progi már be tud olvasni.

    Elég sok anyagom megvan már, de ez a "sub-entity"-hozzáférés nagyon nem megy nekem, de még nem is ástam bele annyira magam... :P Este jelentkezem megint, hátha addig rájövök, hogyan működik az (entnext())...
  • Mezga Geza
    #20
    Sziasztok!
    "Az AutoCAD 2007-bol szeretnék exportálni rajzot WMF formátumban...."
    SzakE23 kérdésére a válasz:
    Kicsit bonyolult, de remélem sikerül.
    1. Az AC-ben beállítasz egy új nyomtatót fontos, hogy vektoros legyen
    peldaul 7586B
    2. Beállitod a perspektivát, és ezzel a nyomtatoval nyomtatsz file-ba (hide a nyomtatáskor)Létre jön egy .plt file
    3. Ha jól csináltad akkor ha CorelDraw-ba exportálod megjelenik a kép, és innen tudod exportálni. (wmf-be vagy akár dxf-be is)

    Sok sikert!
  • SzakE23
    #19
    Sziasztok!
    Az AutoCAD 2007-ből szeretnék exportálni rajzot WMF formátumban, de úgy, hogy 3D-s rajzot perspektívikus nézetből és a nem látható élek elrejtésével. Egyenlőre nem sikerült. Mi a megoldás? A sima Export parancs nem jó, mert akkor semmi nem látszik, vagy nem lesz perspektívikus és még a nem látható élek is látszanak!
    Köszönettel:
    SzakE23
  • shakyman
    #18
    Hali

    nekem olyan kérdésem lenne, hogy acadban rajzoltam egy olyan ajtót amilyen a buszokon van, hogy tudnám azt megcsinálni, hogy a hidraulika mozgassa nekem az ajtót?
    Gondolom ehhez meg kell adnom neki az útvonal és forgás koordinátákat, ezeket megadhatom pl olyan útvonal meghatározás módszerrel mint a kihúzás útvonal mentén esetén?
  • janos666 #17
    Valaki talált már Angol (vagy magyar) nyelvű 64-bites verziót az AutoCAD 2008-ból? (inkább sima, vagy legfeljebb civil verzió, nem MIP meg electrical istentudjami...) Mert 64-bites még csak spanyolból láttam (és nem sikerült átállítani angolra), moddolt installeres 32-bitest meg német nyelvű architecture verzióból. Dehogy lenne egy sima 64-bites vagy moddolt 32-bites angolul az túl egyszerű lenne....
  • janos666 #16
    Nah, nagynehezen találtam egy moddolt .msi és .ini filet amivel engedNE telepíteni, de az meg a német verzióhoz észült, nem a multishoz, és németül süketel valamit és szintúgy nem telepít.
  • janos666 #15
    Kiszedtem a setup.ini-ből a machinecheck részt, így elkezdett telepíteni de a végefelé leált ugyanazzal a hülyeséggel hogy 64-bites vistára 64-bites autocad kell.
  • janos666 #14
    Nem tud valaki egy linket a 2008-as autocad 64-bites verziójához? A 2007-es fut 64-bites Vistán (opengl-ben nem, csak szoftveresen, de én úgy is csak 2D-ben használom alapszinten), most lehúztam a 2008-ast (torrent oldalakon sehol se látom kiírva hogy 32-es vagy 64-es, ha 64-esre keresek rá nem dob ki semmit) és azt mondja a telepítője hogy a 32-bites autocas nem telepíthető a 64-bites vistához. (elég nagy baromság de na...)
  • zenoka
    #13
    ne ezt a topicot nem ismertem...beteszem kednvecekbe..ha valakinek kerdese van lehet hogy tudok segiteni...13 autocadezem kb:D
  • ZilogR
    #12
    ;) ...elvileg...

    Az ilyen topicnak az a célja, h a "guruk" a "lámáknak" magyaráznák a hasznos dolgokat, de ez manapság a legritkább esetben szokott megtörténni. Én is ludas vagyok, mert nem volt annyi időm, h a feldobott témáknak utána járjak és h elkezdjek végre én is AutoLISP-elni (pedig kéne)...
  • otlozut
    #11
    Él még ez a topic?
  • otlozut
    #10
    Üdv mindenkinek! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Remélem hosszú életű lesz. Kezdő autolisp használó lennék és lenne pár kérdésem amire sehol nem találok választ. Szeretnék string-ként kezelt számot konvertálni és amikor konvertálom mindig kerekít 1 tizedes jelgyre. Azt már pár napos szenvedés után észrevettem, hogy a valós értéket megtartja, de nem tudom kiíratni vele. Melyik rendszerváltozóval lehet erre bírni az autocad-et? Segítséget előre is köszönöm.
  • foisti
    #9
    A torzulást arra értettem, h a vonalak/hosszak megnyúlnak, szögek változnak.. Ok, félreérthető volt.
    Viszont izomertikus nézetben lehet, és szoktak is 2d-s testeket tenni, nézz meg egy izometriás rajzot pont ez a lényege! Térben is tucc sík testet nézni...
    Ezek szerint nincs ötlet..

    Üdv
  • ZilogR
    #8
    ...erre hátha tud valaki jó megoldást: ha elrontok vmit, azt UNDO-zom, de ha jobb egérkattintok, akkor a beugró menüben a "Repeat UNDO" helyett hogyan oldható meg, hogy az UNDO-t megelőző utasítás legyen?!

    Csak "indoklásképpen", h miért jó ez: ha valamit elrontottam és visszavonom, akkor nagy valószínűséggel újra meg akarom csinálni ugyanazt (másodszorra majd igyekszem jól csinálni), tehát értelemszerűen, ha UNDO-ztam, akkor az után már NEM az UNDO-t akarom újra csinálni, hanem azt, amit előtte elrontottam...

    Asszem túl is beszéltem... :P Ötlet?
  • osborne
    #7
    szerintem izometrikus nézetben, csak 3d-s lehet ábrázolni, mivel a testeknek 3 dimenziójuk van. a torzulás prspektívikus nézeteknél van szerintem.
  • foisti
    #6
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet egy 2D-s, de akár 3D-s testet izometrikus nézetre leképezni. Nem azt akarom, h izometrikus etbe akarom megnézni, mert az ugye nézet kérdés, és meglévő parancs. Azt szeretném, h izometrikus raszterű rajzba tudjam az alkatrészt beilleszteni! Így torzulni kell a hosszaknak szögeknek.

    Köszi a segítséget!

    ui.: remélem életre kel már egy autocad topik, hasznos lenne sokunknak!
  • Borg
    #5
    Ja, ami meg a LISP-ben lehetne feladat:

    Ha rajzolok egy rectanglet, 2 sarokkal, vagy méretekkel, akkor annak meg tudjam fogni a közepét anélkül, hogy az átlóit berajzolom, és a metszéspontra fogok rá.

    Vagy, legyen lineáris méretezésben is automatikusan átmérőjeles. Elvégre nem mindig átlós méretvonallal méretezünk köröket.

    Aztán, nem ártana egy chain selection. Bár lehet hogy csak én nem találtam meg ezt az évek során autocadben, de cadkey-ben hasznos volt. Tehátegy összefüggő vonalláncot lehessen végig kijelölni egy elemére kattintással akkor is, ha nem polyline. És ennek lehessen megadni illesztési toleranciát is, hogy ol az egymástól 0.001-re végződő vonalakat vegye összefüggőnek, a felett ne. Ez ellenőrzésnek is hasznos, ha utána át akarom vinni CAM-be.
  • Borg
    #4
    Nekem pl az bassza a csőröm, hogy AutoCAD 2007LT-ből hiába mentem ki 2000-res DWG-be a cuccot, a 2000-res autocad megnyitja ugyan, de egy csomo funkcio nem működik a rajzon. Pl block move, copy, paste stb. Az egyetlen workaround, ha dxf-ben viszem at a masikba. (bár ez is megoldódik, ha a 2000-res lincensem helyett megjön a 2008LT végre)
  • bertino
    #3
    programozásféleség lehet :ASD
  • ColdFire
    #2
    és akko ezmiez? :D