761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • Atika :o)
    #121
    kerek printscreent :) es koszi
  • zenoka
    #120
    van egy ilyen resz felul (mondjuk) ahol tudsz ugye vonaltipust valasztani ott van legordulo es annak az aljan egy other nah ott tudod a scale factorokat bazirgalni:) (ha nincs meg lovok printscreent)
  • Atika :o)
    #119
    Hello autocadben be lehet azt allitani hogy ha letrehozok egy uj layert beallitom a szint es a vonal tipusat pl hogy szagatott vonal de az a gond hogy amire rarakom folyton a propertisben (ctrl+1) at kell allitanom a linetype scalet hogy jol mutassa az autocad na es az a kerdesem hogy ezt a linetype scalet nem lehet valahogy a layerben beallitani hogy automatikussan amit azon a layeron rajzolok allitsa at ezt az erteket??
  • ZilogR
    #118
  • tigerbácsi
    #117
    ok! :-D
  • zenoka
    #116
    nah terjunk at privatra mielott megleszunk cseszve...
  • tigerbácsi
    #115
    most a geotechnikai szakvéleményt keresem, de nem találom! :-)
  • tigerbácsi
    #114
    ohh még nem dolgoztam benne! eddig a blabla szöveget szerkeztettem! :-)
    work/507/lantoszsolt/8sz. út/hmmm ezt....doc
  • zenoka
    #113
    es hogy megy a cadezes kerdes/ohaj/sohaj?:)
  • tigerbácsi
    #112
    :-D

    nekem az autoCadről nioncs sok infóm! nemhogy a 2009 esről! :-)
  • zenoka
    #111
    regen voltak emberek akik ezzen kerestek ma mar kovethetetlen:DD
    kepesek a kivitelezok atterveztetni egy teljes nyomvonalat akar epitesi terv szinten is:)

    egyebkent autocad2009 rol van valakinek infoja milyen ujitasok lesznek benne?
  • tigerbácsi
    #110
    :-D áááá nem éri meg itt befektetni! nekem sem jön be annyi lééé mint számoltam! tod van 2 lakásom mi ki van adva, meg egy fél házam. de itt kicsi a bevétel belőle, gondolkodom is, hogy lehet eladom! meg a földet is! azt lehet tőzsdézni kezdek! :-)
  • ZilogR
    #109
    no, kedves bennfentesek, a topicindítónak tessék bezippelve elküldeni, merre felé lesznek Bp környékén ilyen beruházások, h tudjam merre vegyek és merre ne vegyek telket!
  • tigerbácsi
    #108
    már bent vagyok 8.00 óta! :-)

    /nem vaok munkamániás/ bár vona melóm, de egyedül nem megy! :-)
  • zenoka
    #107
    ilyen keson kezdeni a melot:)
  • tigerbácsi
    #106
    szépyoooreggelt! yooo munkát! :-)
  • zenoka
    #105
    hehe:D mi dolgozni geotechnika...(en csinalom a rajzi reszeket mindig (ut/hid tokmindegy:P) szoval biztos dolgozunk egyutt:D nah jo ejt holnap melo van:)
  • tigerbácsi
    #104
    a pecsétet azt sejtettem, mert a szobában is az körül volt a vita! :-) köszy! s köszy a segítséget! :-) akkor tutira majd összefutunk! :-) megyek majd érdeklődni a 8-as út aszfaltozásáról! :-) ekkolákko! :-)
  • zenoka
    #103
    ehh pecset az amit a tervekhez kell adni (tervszam, munka megnevezes, tervfazis meg mindenfele szar ize van rajta) nah az a legfontosabb:P legalabbis a legnagyobb felhajtast a korul forog mindig:)
    sok sikert:D ha valami nem megy itt mindig megtalalsz segitek:) ha meg majd szallitunk hozzatok valamit beugrom:)
  • tigerbácsi
    #102
    köszy a bíztatást! :-)

    ok akkor tényleg fegyverrel fogok járni melózni! :-) még yooo hogy dolgoztam a nemzetvédelemben! :-D mi az a pecsét? :-D de majd küldök párat hátha vmelyik megtetszik! :-D
  • zenoka
    #101
    no para rendes brigad segiteni fog..ebben az egesz autopalyatervezeses biznicben meg nem ritka a hatarido tolas (8 eve tolom mint tervezo technikus egyik allvalalkozonal). aztan neha (surun) van olyan is hogy tegnap volt a hatirod holnap kapsz adatszolgaltatast:) autocadet meg tenyleg nem nehez megtanulni annyira amennyire nektek kell:P
    jah ha tovabb kerul hozzank a melo es szar pecsetet kuldesz (mindig sarkalatos pont) akkor megkereslek:)))))
  • tigerbácsi
    #100
    köszy!

    én a környezetvédelmi részét csinálnám, ahogy kivettem a többiek szavaiból a műszaki leírástól kezdve a környezetvédelmis rajzokig bezárólag kell vele foglakoznom. nem tom hogy kell nekikezdeni, de álítólag majd holnap már segítenek benne! :-) hétfő volt az első napom, s az volt a beadási határidő is talán, bár az úttervezők azt mondták, hogy már az is megváltozott, bár senki nem tudja mikor lesz! :-)
  • zenoka
    #99
    8 as ut ha jol emlexem ugy 6 eve megy mint project:) (legalabis en akkor foglalkoztam vele eloszor)
    rajzolasnak vagy a tervezesnek nem tudsz neki kezdeni?:)
    itt van egy kisebb segedlet autocadhez jo regi verziohoz de az alapok ugyanazok:
    http://www.szef.u-szeged.hu/~temut/letoltes/acad14pszi.pdf
  • tigerbácsi
    #98
    ekkolákko!
    :-)

    Kuli... Tamás helyére! :-) Kovács Tibor féle szoba 512-es rajtszámmal! :-)
    megkaptam a 8-as utat! :-) azt sem tom hogy kezdjek még nekie! :-)
  • tigerbácsi
    #97
    köszy! megnézem!
  • zenoka
    #96
    hali szomszed..(mi szoktunk veleltek dolgozni) kihez kerultel ha megkerdezhetem?
    net tele van segedlettel egyebkent es jelent meg jopar konyv is:)
  • ZilogR
    #95
    A szerzőre már nem emlékszem, de van egy 2 kötetes tankönyv AutoCAD R14-hez. Annál nincs jobb, elég régi, magyar szerző és magyar nyelvű. Az első kötet a síkbeli, míg a második a térbeli ábrázolással foglalkozik.

    Arra tökéletes, hogy az alapoktól elindulva, RENDSZEREZETT tudást adjon. Ha elkezded használni és csinálsz példákat a könyvből, alaposan olvasod az elejétől a végéig, majd utána HELP, guru leszel! :P
  • tigerbácsi
    #94
    ekkolákko!

    most helyezkedtem el egy tervező cégnél. s meg kell tanulnom használni az autocad 2007 hun változatát. sikerült otthonra is megszereznem, de lövésem sincs hogy kezdjek neki megtanulni használni. tudtok nekem ebben segíteni valamit?

    köszi szépen előre is!

    yaaa a cég az UVATERV s most egy út környezetvédelmi tervét kell megcsinálnom! köszi még1szer
  • Atika :o)
    #93
    koszi koszi :)
  • zenoka
    #92
    a "palettadon" van egy szep A betu azzal irj szoveget es ott tudsz szerkeszteni mindenfelet symbolumokat beszurni etc..ez is az:D
  • Atika :o)
    #91
    Hello ha autocadben szovegben szeretnem azt irni hogy meter a negyzeten a negyzetet hogy tudom fole rakni??
  • Atika :o)
    #90
    ertem szoval akkor azt mashol kell beallitani ok koszi a segitseget
  • Petko
    #89
    onnantól, hogy a plotternek előhozod a tulajdonságait már nem az acad dolga hanem a printer driveré
  • ffxi
    #88
    Aha értem. Köszi szépen!
  • ZilogR
    #87
    a függőleges szimmetriatengelyt offset-eled jobbra 5mm-rel
    az 5mm-es szakasz mivel nincs megadva, milyen szögben indul az átmérő_95-ről befutó (a szimmetriatengellyel 4 fokot bezáró) szakasz végétől, így úgy értelmezhető, hogy az az átmérő_120-as ív egy darabja.
    A fogakat meg úgy kapod meg, hogy ezt a két szakaszt kiosztod 10-szer a teljes körön, majd megrajzolod az 5mm-es szakasz végétől az óramutatóval megegyező első 95-ös átmérőn levő szakasz kezdőpontjával összekötő szakaszt és ezt is kiosztod 10-szer.
  • ffxi
    #86
    HELP!
    AutoCad 2000. Hogy tudom kimérni az 5mm-t?



  • Atika :o)
    #85
    na szoval autocadben ha nyomok ctrl+p akkor kinyilik a nyomtatos ablak ott kivalasztok egy plottert es ramegyek a propertiesra azon belul a custom properties -ra es ott szeretnek beallitani sajat media sizot es nekem ott inchekben mutassa az erteket milimeter helyett neztem a beallitasokat autocadben ott mindehol mm van szoval nemtudom miert mutat nekem inchet :) Elore is koszi
  • zenoka
    #84
    nah ennek megegyszer es neki marmint a mondatnak:) nem ertem:)
  • Atika :o)
    #83
    Sziasztok azt hol tudom megvaltoztatni autocadben hogy ahol a nyomdat allitom be es kivalasztom a custom papert nekem ott incsben keri az ertekeket es nekem ott mm kellene. Elore is koszi
  • zenoka
    #82
    szerintem visualbasicbe siman megoldhato annyi gondolom hogy beallitod hogy megkora teruletet zoomoljon be a nyomogomb hatasar mint ahogy megtudod adni zoom-->window eseteben is a sarokpontokat hogy mit hozzon be..gondolom ez is leprogramozhato..
    ez csak otleteles mert nem vagyok egy programozo tipus:)