761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • ZilogR
    #81
    sziasztok!
    egy gyors kérdés - biztosan tudja vki ;)

    szeretnék CommandButton-okat rakni a rajzomra, vagy olyan szövegeket, amik azt tudják, ha rajtuk kattintok, akkor a rajzom egy-egy részletére zoomolok rá.
    Megoldható-e ez?
    Némi webes anyag alapján addig eljutottam, h tudtam form-ot kipakolni és azokon nyomógombozgatni, de nekem olyan kell, ami a rajz része és könnyedén tudom a későbbiekben a nyomógomb-listát bővíteni, ha újabb és újabb rajzok születnek ezen a rajzon belül.

    Minden ötletnek örülök - előre is köszönöm!
    (Nameg addig én is gyötröm... :P )
  • Atika :o)
    #80
    ok koszi csak azert kerdeztem mert van egy ket ilyen speci symbol amit pl %%c segitsegevel lehet elerni azert kerdeztem hatha arra is van ilyen csak en nem talalom :)
  • zenoka
    #79
    meselnek olyat elhagyatott autocadkisertethazakban hogy a ttf nevu font tartalmaz ilyet..nah ez nincs beepitve:)
    siman rajzold meg oszt pont:)
  • Atika :o)
    #78
    Hello autocadben hogy tudok gyokjelet rakni szovegben??
  • gedvacska
    #77
    jó köszi, bár ezt a lapot már párszor átrágtam. majd lesz valahogy egyszer úgy is sikerül.
  • zenoka
    #76
    fu nem tudom utana kenne jobban jarni.. amikor utoljara cncztem akkor puszta kezzel programoztam be mindent:)
    de az nem most volt:S
    de mondjuk itt nez korul :) :
    http://www.hobbycnc.hu/CNC/Free/Free.htm
    http://www.hobbycnc.hu
  • gedvacska
    #75
    sziasztok!
    lehet nem igazán ide kapcsolódik a kérdés, de sajnos máshol nem tudnak segíteni.
    szóval..
    van itthon egy cnc gépünk és olyan dolgokat szeretnék kimarni amit magam rajzolok meg. ha megrajzolom autocadba én azt hogy tudom dwg fájlból *.cnc-be konvertálni. lehet túl mulya vagyok a nethez de sajnos nem találok hozzá való programot. ami van azt meg nem tudom kezelni. mert ugyan is tölöttem le Surfcamat de ez valami demováltozat a g-code-ot meg nem találom. a legújabb szerzeményem a post-o-matic de az berak nekem egy kódot amivel semmire sem megyek. tudna valaki segíteni?
    előre is köszi
  • onduty
    #74
    Régen használtam autocadet és nem emlékszem hogyan lehet parancsokat billentyűre beállítani???
    Help!
  • zenoka
    #73
    nahmercsak mert honda rulez:) (nekem 25 eves civic-em van):)
    Hat minel tobb mag annal jobb..de tenyleg ma mar egy alap ketmagos gep megfelelo lehet minel tobb memoval vistat egyenlore felejtsd el nem szereti a civil3d.
    memoria kartya nem igazan szamit egy teljesen egyszeru kozepkategorias megfelel..egesz jol lekezel az is mar mindent amire szukseg van.. tehat egy sima alap 2 magos geppel (ugy 100k) korul boldogan elfogsz vele dolgozni..
    ha nagyon akarnak okosat mondani akkor azert lenyegesen hogy minel gyorsabb legyen a vinyo foleg ha olyan melokkal dolgozol mint az 10/20/100 ezres helyszinrajzok es vannak hozza terkeplapok is mert kurva sokat turja a vinyot..
  • Klon
    #72
    Sziasztok!
    Hozzáértők segítségét kérném!
    Gép vásárlás előtt állok, és a fő szempont az lenne, hogy az
    Autodesk CIVIL 3D gond nélkül és simán fusson! Ti milyen rendszert ajánlanátok? Proc? alaplap? Video kártya? Ram?
    ezek lennének a legfontosabbak!
    Előre is köszi!
  • zenoka
    #71
    noh ezt passszlom soha nem hasznaltam LT-t nem tudom mivel gyengebb..talan egyszer lattam egy 2002-esLT de nem neztem meg mit hagytak ki..de valoszinuleg eltudod inditani a lispeket:D
    egyebkent 2008ban van normalis tablazatkeszito:D basic muveleteket is lehet vele csinalni (osszeadas,kivonas)
  • Atika :o)
    #70
    Nah meg egy kerdesem lenne AutoCad LT-ben el tudom inditani az Autolispben megirt programokat? Pl otthon megirnak egy egyszeru tablazatot hogy ne kelljen mindig rajzolgatni es mindig eltero sorszamu kell na es ezt el e tudnam inditani ltben mert abban nincs autolisp.
  • Atika :o)
    #69
    Ez mind ok en is igy csinaltam de a vonalam amire ratettem hogy szaggatott legyen nem az. Na majd otthon meg megprobalom hogy ott mit csinal mert meloban maniazik valamit az autocadem aztan lehet azert csinalja ezt. koszi a segitseget
  • zenoka
    #68
    van egy ilyen dobozkad hogy properties igy nez ki:

    na ott a masodiknal valaszd az othert es ott kell vagy a global scale factort mahinalnod vagy a currentet a kivalasztot vonaltipuson..ugye ha azt szeretned hogy surubben latszodjon akkor a globalt kisebbre veszed..
    vagy papirterbe oldod meg..
  • Atika :o)
    #67
    Hello az miert van ha szeretnek rajzolni a 0 retegen egy szaggatott vonalat fogom kivalasztom a reteget beallitom hogy legyen szaggatott (HIDDEN) megrajzolom a vonalat es nem szagatott. Neztem mas rajzban ahol valaki mas rajzolta onnan ha atmasolom az meg szaggatott ugyan ugy 0 retegen es beallitva hogy HIDDEN line es az meg ugy jo ezt nemertem
  • Atika :o)
    #66
    En suliban hasznaltam sokat autocadet es ott nagyon is ment de aztan nemhasznaltam mert masban kellett dolgozni most hogy valtottam munkat itt autocad kell es most jovok ra hogy mennyit felejtettem :( A help elhiszem hogy jo de amikor az ember nem tudja hogy mit is keres akkor nehez hasznalni :)
  • zenoka
    #65
    sima qselect parancsot nezd meg akkor..
    tapasztalat...14 eve autocadezek:) ebbol 8 eve olyan cegnel ahol vagyunk 20 es autocad az alapszofverunk amit hasznalunk (helyszinrajzok hossz-szelvenyek meg mindenfele metszetek etc.) es a tobiek max anyit tudnak hogy kell egy rajzot megnyitni:D tehat muszaly volt par trukkot kitalalni hogy a munkam gyorsitsam..
    meg a help tenyleg jo minden benne van:D
  • Atika :o)
    #64
    koszi a tippet jaj itt meloban nem mukodik a ctrl+1 ures az ablak na mind1 amugy autocadben hogy tanultal meg ilyen jol dolgozni szoval ilyen aprsagokat a helpbol keresgetted ki vagy konyvbol?
  • zenoka
    #63
    ctrl+1 (tehat preferences) ott quick select kivalasztod a blockot majd alatta a name-t es kijelolted oket..onnan rad van bizve milyen modszerrel szamolod meg..en kiszoktam torolni megnezem hany darb majd undo
  • Atika :o)
    #62
    na es lenne meg egy kerdesem milyen parancsal tudom megszamolni azt hogy egy rajzban hany egyforma block van?
  • Atika :o)
    #61
    koszi
  • zenoka
    #60
    blockokat kell letrehozni es aba a szoveget attribute deinitionnal kell megcisnalni...tehat megrajzolod a becsetet a szoveg reszeket attdef parancsal konfiguralod es blokka alakitod..
  • Atika :o)
    #59
    Sziasztok azt hogy tudom autocadben megcsinalni hogy van egy sarokpecsetem es ha editalni akarom rakattintok ketszer es kijon egy kis ablak amiben tudom editalni az eggyes mezoket na es ezt hogy tudom megcsinalni ha en csinalok uj pecsetet hogy az is igy legyen??
  • zenoka
    #58
    pedig az expressz jo en is szoktam hasznalni.. a super hatch-et is erdemes megnezni mert sajat geometriaval tudsz hatcheket keszinteni:D
    meg khm...szoval nem ugy vettem eszre igy par ev utan (8év epitoipar/tervezes) hogy az epiteszek nagyon odafigyelnenek hogy milyen adatot szolgaltatnak (optimalizalas):)
  • Petko
    #57
    sajnos az építészek archicadben szolgáltatnak adatot általában, és ezen nem tudok változtatni... épületvillamossághoz kell nekem az alaprajzot kitisztítani
    de közben a prohardware-en is feltettem a kérdést, és ott azét kicsit előbbrejutottam...
    pl. az express toolst én sose raktam fel, pedig sok értelmes dolog van benne, pl. az attribútumokat lehet szétrobbantani szövegre
    a másik dolog volt, hogy a sraffozási mintát át lehet rakni beépítettre, csak fel kell nyomni a MaxHatch változót 500 000-re
  • zenoka
    #56
    archicad meg autocad nagyon nem csipi egymast..
    mondjuk en nagyon nem csipem az archicadet mert szamomra az hordozz irtozatosan sok felesleges informaciot..de ez emberre valogatja..:D
    ha epiteszet es utomunka autocad akkor erdemes elotte nem archicaddel hanem autodesk architecture/revittel (regebben architecture desktop) dolgozni..lenyegesen jobb az osszhang..
  • Atika :o)
    #55
    Koszi a tippet en is ugy vagyok hogy elozot rajzolom at csak az a helyzet hogy ahol jelenleg dolgozok ott eleg nagy bordel van nekik es mindenki olyan layerokat csinal amilyet akar es engem ez picit zavar hogy jo nagy kupi van az egeszbe szoval ezert akarok egy kicsit rendszeresebben dolgozni hogy eligazodjak majd benne :)
  • ZilogR
    #54
    :D vagy inkább :((( ez az, amikor az ipar és a vevő igényei találkoznak illetve találkozniuk kell! Ugyanis aki fizet, az mondja meg a dolgokat. és sűrűn van olyan, h ha el akarsz adni egy építészeti tervet, azt szépen kell tálalni (gondolom én), h a laikus vevő is értékelni tudja és meg legyen győzve, h a pénze jó helyre kerül.

    nekem a gépészeti rajzaim javarészt vonalasak és nem is kell ennél több, mert a negyven éve a szakmában levő szaki úgy olvassa a szabvány műszaki rajzot, mint a huzat. a sok cicoma, felirat, sraff, fölösleges részlet csak bonyolítja a dolgot. aki húsz éve tartályokat hegeszt, annak nem kell térbeli razocska különböző napszakokban, télen-nyáron, fényes laminált parkettával a tartály alatt, vagy macskakővel... :P
  • ZilogR
    #53
    mivel sűrűn már egy rajzot folytat az ember, ezzel nem szok gond lenni, de én is gyártottam anno ilyeneket. igazából soha nem használtam.

    talán új rajz kezdésnél segít némileg, de mostanában inkább előveszek egy befejezett rajzot és más néven elmentve kigyomlálom, kipurgézom és mehet a rajz onnan.

    ha viszont valóban üres lappal indulsz, érdemes írni egy kis startup.scr szkriptet, amiben beállítasz egy-két dolgot


    setvar chamfera 1 ;élletörés beállítása 1mm-re
    setvar chamferb 1 ;élletörés beállítása 1mm-re (másik él)
    setvar filletrad 1 ;él lekerekítés sugár beállítása 1mm-re
    setvar trimmode 0 ;letrimmelje-e vagy sem...
    -layer set Vastag ;legyen az induló layer-em a "Vastag" nevű

    ;
    ; Script vége
    ;


    persze az idők során arra is rájöttem, minek a "Vastag" layer, ha ott van a "0" alapból :P
  • Petko
    #52
    én kezdeném azzal hogy gyűlölöm az acadot mint a szart, egy rakás fos ami iszonyat sok felesleges munkát csinál az embernek, jól megnehezíti a hatékony munkát de sajnos ez az iprai standard, ezt kell használni

    ami pedig kérdésem lenne, hogy nem tud valaki igazán jó kiegészítő modulokat, pl blokk kezelőket ahol egy rakás blokkal lehet műveleteket csinálni, pl átnevezni, instancokat kicserélni más blokkdefinícióra, egy rakás instancot különböző blokkdef ekkel egybeolvasztani egy blokkdefbe, tömegesen resetelni a blokkdef színeket layerre, attributomos blokkokat szétrobbantani, hogy az attributum aktuális értéke robbanjon ki
    kéne valami sraffminta menedzser is, ami a rajzban levő és a pat fileban nem létező mintákat tudja kezelni (mert a faszom kivan hogy ez az elbaszott fos szar geci nem képes kezelni a sraffokat egy olyan rajzban amiben custom minták vannak, és nincs MANUÁLISAN HOZZÁÍRVA a pat filehoz!)

    elképesztő többletmunkám van amikor egy építész által archicadből exportált acad filet kell tisztítanom és feldolgoznom... tiszta pokol amit az a rohadt archicad exportál, összevissza rak layereket és mindent blokkokba rendez, de úgy hogy mindennek saját blokkdefiníciója van, akkor a buzi custom sraffminták, meg a blokkos attribútomos helyiségpecsétek megint atomszarok és órákat kell dolgoznom hogy újraírjam őket
  • Atika :o)
    #51
    Koszi. Hat a valtas nem rajtam mulik sajnos mert meloban nem en dontom el hogy nekem uj kell e vagy se :) de ha joltudom volt rola szo hogy cserelve lesz :)
  • zenoka
    #50
    mentsd el a rajzot tamplate-nek save as-> autocad drawing template es ha uj rajzot kezdesz betudod tolteni...mar ha a layerekre gondolsz..mivel azta a cad a rajzba tarolja...
    egyebkent a 2007 es cad egy [email protected] muszaly volt kiadni..lasd: acad2002 is ilyen volt...erdemes 2008ra valtani tenyleg jobb (bar szokasos autodeskes dolog hogy egy normalis SP-vel siman ki lehett volna valtani)
  • Atika :o)
    #49
    ha elkeszitek retegeket egy ures lapon azt hogy is tudom kimenteni a beallitasaimat tudom erre van valami a menuben csak mar nem emlekszek szoval nem siman elmentem mint a rajzokat. Elore is koszi
  • Atika :o)
    #48
    Hatt itt is tobb milliosak a projektok szoval megeri nekik megvasarolni minthogy aztan megszivjak egy ellenorzes soran :)
  • ZilogR
    #47
    :D egy komolyabb projekt, amit egy kisebb cég (10-15 mérnök) le tud zavarni másfél-két év, a várható haszon a szoftver árának akár több százszorosa is lehet. Mindenképp megéri megvenni.

    Amikor kikerültem az egyetemről, a próbaidős projektem (nulla gyakorlat kényegében) 28MFt-os kisebb erőművi beruházás volt.
  • Atika :o)
    #46
    Hat cegben van szoval muszaj hogy origiban legyen nem en vettem sajat magamnak :) meg ilyen tobb licences a dolog ugy olcsobb ;)
  • luckyboi
    #45
    2007 origi? Nem is tudom, mennyit kellene dolgoznom,hogy visszahozza az árát...
    AutoCAD 2008 4475 €

    ...ebből látszik, milyen keveset kell vele dolgoznom .
  • Atika :o)
    #44
    Ez erdekes mert nalam is ugyan ez a hiba es en is lestem hogy ha mit csinaljak vele de nem oldodott meg de lehet hogy akkor irok az autodeskbe mert nekem original verzio van meg hatha tudnak segiteni :)
  • luckyboi
    #43
    4es!
    ... futott egészen ezelőtt 10 percig. Már segítettem magamon és fut a 2004-es install. Az jónak tűnt. Köszi, majd megpróba vmi jobbat, később. Már 2009 is kijött. Igaz az mekanikal.

    Tenksz fo' szupport! be kell adni még ma ezt a f.o.s.-t és még van néhány vonal...
  • zenoka
    #42
    ehhh..
    1.)es minden rajznal ezt csinalja? vagy csak egy bizonyosnal..
    2.) khmm rendes verzio vagy viragbolti?
    3.) ha rendes irni kell a supportnak
    4.) ha viragbolti akkor kell keresni masikat mert vannak szarul tortek..