761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • ZilogR
    #321
    err... 0-ból indulni az mit jelent?

    azt sajnos nem tudom értelmezni, hogyan indul egy rajz az origóból

    ellenben ha arra gondolsz, hogy a 0-ás fólia legyen aktív, amikor megnyitod, akkor az talán megoldható... (én csináltam anno olyat, hogy ha új munkalappal kezdek, akkor hozza automatikusan létre a fóliákat(?) és azok közül az egyik legyen aktív (ne a 0-ás pl.))
  • zenoka
    #320
    ???
    vagy az ucs parancsal hozol letre uj koordinata rendszert vagy megfogod amit szeretnel es mozgat bazis pont aztan 0,0 vagy nem ertem a kerdest:D
  • Atika :o)
    #319
    AutoCad-ben ha van egy rajzom es nem a 0 bol indul ki es en szeretnem athelyezni azt hogy tudom a 0-ba tenni???
  • Atika :o)
    #318
    Hat sajnos ez van en is szenvedek a 3D-s porigval amikor mar nagy az osszeallitas akkor mar van mit csinalnia a gepnek hiaba van quadro FX kartya benne
  • Klon
    #317
    :S
    nem erre a válaszra számítottam :(
    azért köszi!
  • Atika :o)
    #316
    A legtobb CAD-es progi nem tudja kihasznalni a tobb magos procikat sajnos ez van ezert szoktak ajanlani minel nagyobb orajelu procit. En pl a cegben hasznalok Solid Edget ott ugyan ez a problema ket magosat ajanlottak ra.
  • Klon
    #315
    üdv!
    hardveres kérdésem lenne a hozzáértőkhöz! :)
    adott egy gép 4 magos proci, 4gb ram és egy gigabyte ep35 ds alaplap.
    ezen fut a Civil 3D. kérdésem az lenne, hogy akármilyen komolyabb feladat elvégzésénél sem emelkedik a proci használat 34% fölé. Miért nem?
    Ha mondjuk egy sima rar-t futtatok tömörítéshez, akkor fölmegy akár 90%-ra is, de az autocad-nél nem.
    Érzésem szerint olyan, mintha nem használná ki mind a 4 magot, hanem mondjuk csak 2-t.
    Be kell állítani valohol, hogy használja a CAD mind a négyet??
    Előre is köszi!
  • ZilogR
    #314
    Cute pdf Writer - LINK
    Nyomtatóként megjelenik egy CutePDF nyomtatód és azzal kell kinyomtatnod a doksit. A valaha írt legjobb program.
  • STREEX
    #313
    Hello, Tud valaki olyan programot amivel a dwg-t át lehet konvertálni pdf-be úgy, hogy megmaradjanak az ékezetes betűk? Kösz
  • OgefrMitzlaff
    #312
    Sziasztok!

    Még kezdő vagyok, tudnátok nekem segíteni?
    Egy olyan problémám lenne, hogy 3 dimenziós takartvonalas a modellem, nyomtatásnál mindig tele van sok zavaró vonallal (megjelenítővonalak), az lenne a kérdésem, hogyan lehet ezeket eltüntetni?

    Itt az ábrám:
    http://img30.imageshack.us/img30/969/65318205.jpg
  • Szepy2884
    #311
    Egy másik fórumban megkaptam a választ, szóval ez nem egyedi probléma.

    ".... Én/mi is belefutottam már ilyen dologba, nem is egyszer, sajnos. Biztos, hogy van rá "szebb" orvosság is, de én nem találtam, pedig próbáltam a neten is fórumokban stb. Nálunk a problémát csak egy komplett format c: oldotta meg. :-( Gondolom nem örülsz ennek. Meg gondolom a rendszargarázda sem. Esetleg volt olyan hogy jól működött? Mert akkor egy rendszervisszaállítással még megoldható, ha jól emlékszek. Ha a rendszer újratelepítése mellett döntesz, akkor azt ajánlom, hogy miután felállt a rendszer, alaplap, és grafikus kártya után, rögtön az Inventort telepítsed. (win SP2 kell, természetesen). Náunk így megoldódott.
    Ennyit tudtam mondani.
    Szerk:
    A félreértések elkerülése végett: az egész programcsomag le- és feltelepítése sem oldja meg a problémát, pedig megpróáltam minden nyomot eltüntetni utána, de biztos maradt még valahol, valamilyen bejegyzés ami miatt nem megy fel az ADMS."
  • repvez
    #310
    nekem is ez a problémám vele.Érdekelne hogy hogyan lehet ezt feltelepiteni, mert lényegesen megkönyitené a dolgomat ha a szabványos alkatrészeket csak kiválogatom a listábol és mehet a rajzba nem nekem kell megrajzolni mindent.
  • Szepy2884
    #309
    Ja bocs, a 2009-es Inventor-ról van szó.
  • Szepy2884
    #308
    Hello

    Szabványos alkatrészeket szeretnék importálni az összeállításomba, de sehogy sem sikerül. Persze, mondhatnátok, hogy előbb a telepítő CD-ről felkéne raknom az elemtárat ún. "Content Center Libraries"-t na dehát pont ez az ami nem megy, ugyanis ezzel párhuzamosan valami szervert is ún. "Autodesk Data Management Server 2009" is fel akar telepíteni, ami valami hiba folytán nem akar sikerülni.

    Próbáltam érthetően elmagyarázni, ezért kérem aki tudja érti hogy mit gagyogok, vagy csak találkozott hasonló problémával az segítsen.
  • Atika :o)
    #307
    ok megoldottam :) regen hasznaltam lispet de mar helpben megkerestem es mar minden vilagos koszi szepen
  • Atika :o)
    #306
    koszi szepen csak van egy kis gondom nekem nincs acad.mnl fajlom sott semilyen *.mnl sincs AutoCAD 2010-es van jelenleg fent :(
  • pfprg
    #305
    Ha még érdekel a dolog, a következő AutoLisp kódot másold bele az általad használt AutoCAD menühöz tartozó *.mnl fájlba (Alapértelmezetten acad.mnl).

    (defun c:layki ( / ) (layonoff T nil)) ; Kikapcsolja a nem XREF -hez tartozó rétegeket.
    (defun c:laybe ( / ) (layonoff nil nil)) ; Bekapcsolja a nem XREF -hez tartozó rétegeket.
    (defun c:xlayki ( / ) (layonoff T T)) ; Kikapcsolja az XREF -hez tartozó rétegeket.
    (defun c:xlaybe ( / ) (layonoff nil T)) ; Bekapcsolja az XREF -hez tartozó rétegeket.
    (defun layonoff (ki xref / reteg szin flag)
    (setq reteg nil)
    (while (setq reteg (tblnext "LAYER" (not reteg)))
    (setq eleml (entget (tblobjname "LAYER" (cdr (assoc 2 reteg))))
    szin (cdr (assoc 62 reteg))
    flag (cdr (assoc 70 reteg))
    )
    (if (or (and xref (> (logand flag 16) 0))
    (and (not xref) (= (logand flag 16) 0))
    )
    (if (or (and ki (> szin 0))
    (and (not ki) (< szin 0))
    )
    (entmod (subst (cons 62 (* szin -1)) (cons 62 szin) eleml))
    )
    )
    )
    (princ)
    )

  • Atika :o)
    #304
    koszi mindenkinek
  • ZilogR
    #303
    Ugye, mint minden Windows környezetben működnie kell a SHIFT+KATT és CTRL+KATT dolgoknak:

    1.) Megnyitod a Layer Properties Managert
    2.) Katt az egérrel az első fólián a listában, hogy kék legyen
    3.) SHIFT gombot nyomva tartva katt a legalsón, ekkor mindegyik kék lesz
    4.) Katt a villanykörtén/napocskán/kislakaton/stb... amit csak akarsz ;) és csinálja

    Az aktuális fóliát valszeg nem fogja fagyasztani, de a többit igen.
  • zenoka
    #302
    haat asszem mar 2007 tol (de lehet hogy csak 2008tol) lehet a layer kezelobe groupokat csinalni layereknek es ugy kezelgetni oket..gyorsan is megvan es egyszeru es finom:P
  • Atika :o)
    #301
    azt a verziot en is ismerem :) csak ez valahogy megoldhato joval gyorsabban is mert mikor van vagy 100 retegem picit szar kulon kulon kikapcsolgatni
  • repvez
    #300
    rákattintasz a layer ikonra és kipipálod a megfelelö ikont azoknál a layereknél amiket el szeretnél tüntetni.
    itt a villanykörte ikonra
  • Atika :o)
    #299
    Sziasztok azt hogy tudom autocadben megcsinalni hogy van 20 retegem es el akarom oket tuntetni (hide) az aktualis vagy a layeron kivul ??
  • Atika :o)
    #298
    lehet nemtudom en rhinot meg nemhasznaltam :)
  • zenoka
    #297
    Ilornak rhinonak biztos van olyan modulja amivel lehet cnc-t programozni..raadasul szerintem jobb mint az inventor mar ha bonyolultabb format akar osszepakolni:D
  • Atika :o)
    #296
    nekem vagy © ilor189-nak :) Rhinot nem ismerem de azt tudom hogy cnc gepet inventorrol lehet programozni.
  • zenoka
    #295
    nezd meg a rhino-t is..szerintem erdemes..meg lehet neked jobban fekudne..
  • Atika :o)
    #294
    hat akkor inventor es 3D abbol meg lehet rajzokat kesziteni szoval autocadet el lehet felejteni
  • ilor189
    #293
    rajzolni illetve tervezni hogy utána cam programban meg tudjam tervezni a megmunkálását cnc gépen
  • Atika :o)
    #292
    az autocad es az inventor picit masra van az autocadet jobban 2D-re hasznaljak mig az inventort 3D-s tervezesre ;) nem tudom hogy te rajzolni akarsz e vagy 3D-ben tervezni
  • ilor189
    #291
    üdv.

    érdeklődni szeretnék hogy nem-e tudtok véletlenül 1olyan oldalt ahol valamelyik autocad mechanical program magyar nyelvű verzioját tudnám letőlteni. és nem tudnátok képeket felrakni hogy milyen rajzokát csináltok csak hogy tudjak csodálkozni abban hogy az autocad mennyire is jó program főleg az autodesk inventor 2009.
    és hogy még melyik autocad programot ajánljátok rajzoláshoz illetve tervezéshez.
    köszi
  • ZilogR
    #290
    a.) mert nincs még egy a piacon ;) ami AutoCAD lenne
    b.) mert ha tervezőmunkára használják, egy hónap alatt behozza az árát - akár többszörösen is

    szóval nem is olyan drága
  • hungary27
    #289
    nekem ez a progi magyarul van...
    de ez miért is olyan drága?
  • ZilogR
    #288
    persze az már más kérdés, ha odarakod a kihúzandó profilt az egyik végére, azt kihúzza-e a helix mentén

    a helix gondolom egy spline, aminek nem érhetőek el az alappontjai

    erős bennem a gyanú, h nem lehet csak úgy kihúzni e mentén egy alakzatot
  • ZilogR
    #287
    ENNYIRE nem tom, de azt tom, h hogyan kell a helpet használni, sőt még az se kell, ha esetleg végiggondolom, h mit akarok: RAJZOLNI, akkor DRAW menü és lám, ott meg is van a HELIX parancs!



    Így ránézésre kéri a

    "körülfordulások" számát,
    azok irányát (óramutató járásával megegyező/ellentétes)
    az alap középpontját
    az alap sugarát
    a "tető" sugarát
    és a magasságot

    gondolom a sugarak a kezdő és végpontok érintőköreinek sugarai, azaz a végpontokba húzható görbületi sugarai a görbének
  • zenoka
    #286
    spiral..loft..es kesz..
  • bartuczcsaba
    #285
    ha ennyire tod akkor azt mondd meg h 3d-ben h csinálod?
    mert 2d-ben künnyű...
  • ZilogR
    #284
    err... műszaki rajz szabályai szerint vagy olyan csigabigásan...?!?
  • bartuczcsaba
    #283
    hy
    autocad 2007-em van és nem tudnátok segíteni h h lehet menetet rajzolni?
  • tomi555
    #282
    Sziasztok! Már egy ideje nem használtam AutoCAD-et és most ebben az új 2009-ben sehol nem találom hogy hol tudnám beállítani, hogy az x-y tengelyek automatikusan beálljanak a nézethez. 2000/2004-ben emlékszem hogy volt egy pipa amit ki kellett pipáli de már rég volt, nem emlékszem pontosan mi az opció neve. Nem tudja véletlenül valaki 2009ben ezt hol találom? Köszi