245
  • wanek
    #45
    Ez az egész biblia, meg az összes vallás szent könyvei csak arra jók, hogy az emberek birkák legyenek, a hatalom pedig kedvére tehessen bármit.
  • wanek
    #44
    Ez rettenetesen nagy baromság, és csak feltételesen lehet ilyesmiket kijelenteni.

    "1. Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!" - deklarálja saját magát. De logikailag hibázik. Ha csak egy isten van, akkor hogyan lehetne más istene? MEGALOL!!!!
    "2. Ne vedd hiába Istened nevét!" - ezt napjában sokszor megteszem, ha káromkodom. De ennek semmi köze a vallás istenéhez.
    "3. Szenteld meg az ünnepnapot!" - számomra nincsenek _szent_ dolgok a szó valódi értelmében.
    "4. Tiszteld atyádat és anyádat!" - egy normális családban erre a pontra nincs szükség, hiszen ez enélkül is megvalósul. De kit és miért tiszteljen az, akiről lemondtak a szülei (állami gondozás, örökbeadás, vagy szimplán csak kuka...)
    "5. Ne ölj!" - ez az egyik legnagyobb baromság. Még úgy is csak szűken igaz, ha azt mondaná, hogy: embert ne ölj. De én húsevő vagyok, de nem döghús evő. Vagyis ölés nélkül éhenhalok. Továbbá megölöm a szúnyogot, ha megcsípett, stb. Egy háborúban én ölöm meg az ellenséget, hogy életben maradjak. De ha simán csak az életemre törne egy bűnöző, azt is megölném. Emellett én a halálbüntetés híve vagyok.
    "6. Ne paráználkodj!" - dehogynem! Miért ne tenném?
    "7. Ne lopj!" - ha valamit tőlem elraboltak/elloptak, azt visszaszerezni nem tartom bűnnek.
    "8. Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!" - a felebarát így megfogalmazva az akkori értelmezésben embertársat jelent, köze nincs a baráthoz. Időnként szükség lehet rá, a kegyes hazugságról nem is beszélve.
    "9. Ne kívánd felebarátod házát!" - az elrabolt/elharácsolt/elcsalt "házat" igenis vissza akarom kapni, igaz, nem saját célra (pl. gyurcsótány villa)
    "10. Ne kívánd felebarátod házastársát vagy bármiféle tulajdonát!" - mivel kettőn áll a vásár, ez csak részben igaz.
  • babajaga
    #43
    "Istenben kellene bízni és nem az emberekben, stb... Ha nem a Bibilia igéit követed, abból csak rossz lesz."

    Itt egy kis baj van. Emberek között élsz ezért velük kell a problémáidat megoldani, nem pedig egy egy láthatatlan megfoghatatlan lénnyel. Nem azért kell bizonyos dolgokat betartani mert a Biblia írja, hanem mert gondolkodó választani képes értelmes lények vagyunk.Nekem nem az isten határozza meg hogy mit tegyek hanem a saját elmém. Mellesleg az isteneket az emberek találták ki, jellemző hogy sokan nem képesek észrevenni hogy különböző népek különböző isteneket találtak ki.
  • wanek
    #42
    Olvasd, tarts be mindent, élj aszerint, és akkor neked biztosan nagyon jó lesz. Én ezt kihagyom. Aki önszántából lesz balek, arra meg inkább nem is mondok semmit.
  • szivar
    #41
    Például ezen parancsolatok közül melyiket nem érdemes figyelembe venni? Melyik befolyásolja hátrányosan a mindenapi életedet? Melyik rontja az életminőségedet? Én talán csak az első három pontnak az értelmét nem látom tisztán.

    1. Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyen más istened!
    2. Ne vedd hiába Istened nevét!
    3. Szenteld meg az ünnepnapot!
    4. Tiszteld atyádat és anyádat!
    5. Ne ölj!
    6. Ne paráználkodj!
    7. Ne lopj!
    8. Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!
    9. Ne kívánd felebarátod házát!
    10. Ne kívánd felebarátod házastársát vagy bármiféle tulajdonát!

    Továbbá vannak pélkdabeszédek és javaslatok, amik ezer év távlatából is megszívlelendőek, hasznosak.
  • Epikurosz
    #40
    Te olvastad Júdás evangéliumát? Vagy csak beszélsz a vakvilágba?
  • Epikurosz
    #39
    "ha egy csillagot kell követniük akkor az égbe kéne menniük nem?"

    Te, ne legyél már ekkora buta bunkó!
    A hajósok a Sarkcsillagot követték, vagyis aszerint tájékozódtak. Akkor ők mind az égbe mentek?
  • totya4
    #38
    Kezeltesd magad.
  • Kornan
    #37
    HÁt te ezt most komolyan gondolod?Mert akkor lemaradt a smájli.Nehéz elhinni,hogy még valaki azt állítja ,hogy a biblia szerint kell élni és "Ha nem a Bibilia igéit követed, abból csak rossz lesz.".Ezen már csak nevetni tudok kínomban.
    Miért pont a biblia?Még ezer más vallás létezik.Ha már nem fogadod el a valódi magyarázatokat.Aki szigorúan eszeint éli le az életét az nem több mint egy bábú,amit több ezer éve meghalt emberek rángatnak akik kitalálták a bibliát.
    Nem keres magyarázatokat,stagnál,elfogadja amit abban az ócska könyben leírnak,semmi alapja nincs az egésznek.Ha mégis van,akkor is van rá ésszerű magyarázat.Gondolkodni kell,nem elfogadni mindeféle alaptalan magyarázatot,amit a vallások kínálnak.Lehet,hogy nem kéne az emberek hülyeségein felidegesiteni magam.
  • dez
    #36
    Hát igen, aki akarja, ma is láthatja (nézheti) egyoldalúan a dolgokat...
  • gErEth
    #35
    jah de látom ez már meg van vitatva bocs
  • gErEth
    #34
    ha egy csillagot kell követniük akkor az égbe kéne menniük nem?
    mind1 elindulnak a bölcsek a csillag "felé" de mire eljutnak oda hogy "alá" kerüljenek az alatt eltelt 3 hét, vagy hónap... ezalatt a Föld annyit forog amennyit csak akar, meg a Nap körül is elmozog egy kicsit, szal sehogy sem jelölhet ki egy csillag egy konkrét helyet... persze akkoriban még nem tudták hogy a Föld egyáltalán létezik-e...
  • mad mind
    #33
    *Júdás
  • mad mind
    #32
    És mi van Júás evangéliumával? Az kissé másképp írja le Jézust.
  • Newfronter
    Szüli
    #31
    Pedig jó lenne ha elolvasnád a Bibliát, és jó lenne ha aszerint élnél, és mellékesen betartva a 10 parancsolatot. Istenben kellene bízni és nem az emberekben, stb... Ha nem a Bibilia igéit követed, abból csak rossz lesz.
  • Motoroj
    #30
    Igen, egyik legfőbb szerepe, hogy kapaszkodót nyújtson. Ahhoz kell fogás.
  • wanek
    #29
    Na persze. És mind ott voltak a születésénél is, ugye, mint leendő tanítójuknál... LOL!
    Mese ez az egész, tele nagy kamukkal.
    Egyébként engem nem zavar, ha valaki megkajálja ezt a sok f@szságot, csak utána ne akarja elhitetni magáról, hogy ő egy logikusan gondolkodó ember.
  • wanek
    #28
    Csak fogást lehet benne találni...
  • Epikurosz
    #27
    Ráadásul az ún. 3 szinoptikus evangélium majdnem egyformán írja le a történetet, bár 3 különböző személy írta. Az egyforma tanúvallomások még egy világi bírót is elgondolkodtatnak, netán meggyőznek.
    Fogást, persze lehet keresni a Biblián, de legalább legyen benne logika.
  • Epikurosz
    #26
    Bravó!
    Az neked ugye nem számít, hogy az evangélisták (4-en) Jézus kortársai, sőt tanítványai voltak.
  • babajaga
    #25
    Azt nem tudják sokan megérteni hogy a Biblia egy irodalmi mű, és sok ember írásaiból lett összeszedve. És ezek az írások nem maguktól álltak össze valakinek össze kellett állítani. Így elkerülhetelenül belekerültek az ő véleményei feltételezései.
  • wanek
    #24
    A tényeket nagyon el lehet ferdíteni. Még manapság is, gondoljon csak bele mindenki a politikusok hazudozásaiba. Nem kell eltelnie csak fél évnek, és már homlokegyenest az ellenkezőjét állítják (azt hiszem példákat mindenki tudna mondani). És persze aki el akarja hinni, vagy nem foglalkozik ilyesmivel mélyebben, az be is veszi. Pedig a ma embere sokkal műveltebb, képzettebb, mint az akkoriak. Ma újságok, tévék, rádiók, internet, mobiltelefon, stb. mellett is meg tudják csinálni. Akkor régen, amikor semmi ilyen nem volt, ráadásul csak nagyon sokára íródott meg a dolog, bármi lehetséges.
  • wanek
    #23
    Hmmm... Mivel a biblia nem online íródott, hanem párszáz év eltelt, így bármit bele tudtak hazudni. Mivel akkor már élő szemtanu nem volt, így a dolgok hitelessége erősen megkérdőjelezhető, hiszen sem igazolni, sem cáfolni nem lehet. csak közvetett módon. Különösen akkor, ha abban még "csodákat" is emlegetnek. Persze nem zárható ki, hogy volt valami fény, de erősen gyanítom, hogy csak a hatásvadászat miatt került bele.
  • Szeszmester
    #22
    Mit magyaráztál el, csak kiragadtál egy gondolatot Erich von Däniken munkásságából. Sok érdekes dolgot írt még a Bibliával (meg sok egyéb misztérikummal) kapcsolatban, nem csak ez az ufos dolog jópofa. Vagy nevezzük inkább nevetségesnek?
  • neoG
    #21
    az agyad toktya zuhanó ufó!Hát nem elmagyaráztam, hogy hogy volt?:)))))))
  • Reyes
    #20
    Én is:DDDDDD
  • Viet
    #19
    Lehet hogy egy zuhanó U.F.O-volt.
  • Epikurosz
    #18
    Öregeeem! Klaus Matefi mitológiakutatót nehéz lesz überolni...
  • Epikurosz
    #17
    És még mindig nincs vége:
    - Origo cikke itt

    - Ez csak ufóhívőnek, hogy meglóduljon a fantáziájuk: műhold volt a bethelehmi csillag! :-)
    - ...
  • Epikurosz
    #16
    A. Molnár Ferenc írja emitt:

    "...egy másik, már Kepler által felvetett, újabban inkább számba vett magyarázat szerint pedig a ritka fényjelenség oka a Jupiternek és a Szaturnusznak Kr.e. 7.-ben történt találkozása a Hal jegyében. Ezt az (egyik) akkori „asztronómiai szótár” szerint lehetett úgy értelmezni, mint az utolsó idők (a Hal ennek a szimbóluma), Izraelben (Szaturnusz) megszülető uralkodójának (Jupiter) a jelét."
  • roliika
    #15
  • Epikurosz
    #14
    No, épp ez az, hogy nem tudták, hogy hol lesz. Sőt, ha biblikus olvasmányaimból jól emlékszem azzal a mocsok Heródessel való találkozás után a csillag ki is aludt egy adott pillanatban, úgyhogy én nem is tudom, végül hogy tudtak lebóklászni Betlehembe. Talán azért megint felcsillant, de úgy, hogy Heródes pribékjei ne lássák...
  • Epikurosz
    #13
    Különben érdemes felidézni József Attilánk betlehemi versét (1929. dec.), mer' annyira szép:

    Betlehemi királyok

    Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!
    Három király mi vagyunk.
    Lángos csillag állt felettünk,
    gyalog jöttünk, mert siettünk,
    kis juhocska mondta: biztos
    itt lakik a Jézus Krisztus.
    Menyhárt király a nevem.
    Segíts, édes Istenem!

    Istenfia, jónapot, jónapot!
    Nem vagyunk mi vén papok.
    Úgy hallottuk, megszülettél,
    szegények királya lettél.
    Benéztünk hát kicsit hozzád,
    Üdvösségünk, égi ország!
    Gáspár volnék, afféle
    földi király személye.

    Adjonisten, Megváltó, Megváltó!
    Jöttünk meleg országból.
    Főtt kolbászunk mind elfogyott,
    fényes csizmánk is megrogyott,
    hoztunk aranyat hat marékkal,
    tömjént egész vasfazékkal.
    Én vagyok a Boldizsár,
    aki szerecseny király.

    Irul-pirul Mária, Mária,
    boldogságos kis mama.
    Hulló könnye záporán át
    alig látja Jézuskáját.
    A sok pásztor mind muzsikál.
    Meg is kéne szoptatni már.
    Kedves három királyok,
    jóéjszakát kívánok!
  • roliika
    #12
    Frankó de miért követték ha tudták hol lesz?
  • Epikurosz
    #11
    Hát, izé, roliika, én a tűzoszlopra nem emlékszem, az mintha Mózest kalauzolta volna...
    A háromkérályokat a betlehemi csillag vezette, bár nem "lángos csillag" (üstökös), ahogy sok régi kalendárium ábrázolta, és ahogy József Attila is írta, hanem csillag (ami szerintem nem volt más, mint a bolygók együttállása). Mellesleg a mezopotámiaiak (babilóniaiak) nagy csillagászok voltak, betéve ismerték az első 9 égitestet: Napot, Holdat, (Fődet), Vénuszt, Merkúrt, Marsot, Jupitert és Szaturnuszt. Az Uránuszban nemvok biztos, és ugye ott volt még az a titokzatos Nibiru. :-)
  • Epikurosz
    #10
    A IV. lehetség a nyerő.
    Elárulom, de csak nektek, hogy az őskeresztények jelképe a Hal volt. Talán, nem véletlenül... "E jelben győzni fogsz!" - vonatkozik a keresztre, de a halra is, amelyből Krisztusnak elég volt 2 db. plusz 5 db. kenyér, hogy megetessen lelkiekre kiéhezett, de attól még korgó gyomrú 5 ezer embert.
    Különbern most tapossuk a Halak korszak utolsó éveit, tán le is járt már, és lépünk be a Vízöntők korszakába. Isten legyen velünk!
    :-)
  • roliika
    #9
    Hááát izééé..ugye több napig követték a csillagot, vagy akármit és napközben tűzoszlopot!!! Tehát nem csillagot!

    Ha kiszemelek 1 csillagot az égen, amelyik nekem tettszik vagy szép fényes vagy kékszínű,vagy vibrál stb. az életbe nem fog elvezetni a pápához, vagy az eldugott kincshez vagy akármihez. :D A csillagokról tudvalevő, hogy viszonylag periodikus a mozgásuk, vagyis mindíg felfedezhetők adott időben az égbolton. Még az üstökösök is.

    Arról nem is beszélve, hogy tudták mikor fog megszületni Jézus, és várták a jelet ami vezette őket...tehát csillag és üstökös kizárva mert még ma is vezetné őket. :D Szupernova robbanás az viszonylag rövid. Nem voltak olyan jó csillagászok ha hihetünk a tankönyveknek, hogy megtudják mondani mikor következik be pontosan 1 rendkívüli égi jelenség.

    Ha mégis tudták mikor következik be akkor meg mi a frásznak követték ha úgyis tudták merre tart?? És ezek közül egyik sem magyarázza a nappali tűzoszlopot.
  • Tothenkopf
    #8
    Én már a cikkelet el sem olvasom.Egyből a fórumban kezdek,itt úgyis jobban megmagyarázzák.Az ezsgén mindenki okos!
  • neoG
    #7
    hjaa, igyexik az ember:)
  • csibcsab
    #6
    Ő eléggé érdekes... amugy inkább hihető mint a sok bibliai baromság... lehet h télleg z volt:P amugy a következő ijen eggyüttállás 2012. dec. 21edikén