245
  • Morden23
    #125
    A probléma az, hogy olyan dolgokat állítasz, amit még magad számára sem hiszem, hogy képes lennél bebizonyítani.

    Megjegyzem, a te példád is remekül illusztrálja, hogy egy kevésbé felvilágosodott világban mennyire remekül lehet a vallások segítségével végrehajtani a humánszabályozást.

    A kedvencem akkor is a hívek által telibe hajtogatott baromság, az "Isten azért adott szabad akaratot az embernek, hogy Őt választhassa". Na meg persze a Tízparancsolat első mondata, ami gyakorlatilag elfogadja más Istenek létezését (azaz híveik/tanításuk létezését), de egyértelműen állást foglal egy, a létezését be nem bizonyított lény felsőbbrendűségében és csalhatatlanságában, kijelentve, hogy "másban hinni nem lehet, illetve ha mégis, arról az Ördög tehet".

    Amúgy lenyűgöz a dolog komplexitása: hogy jut el addig a pontig egy ember, hogy a saját érdemeit önmagától megtagadja, és ezzel egy időben a negatív dolgokat egy képzeletbeli gonosz számlájára írja - természetesen önmagát ezzel kivonva mindennemű felelősség alól, hiszen "ha jó, akkor Isten ujja, ha rossz, akkor az Ördög ármánya".

    Ha tényleg van egy Isten, aki megteremtette az embereket, vagy sír, vagy röhög "legelkötelezettebb híveinek" grandiózus méreteket öltő ignoranciáján, kevélységén és szimpla ostobaságán.
  • Newfronter
    #124
    Bárcsak te is megtérnél, imádkozom te érted is ma este, hogy legyen igazi boldog életed, és ne az ítélet érjen utol! :)
  • Newfronter
    #123
    Nem így van. Nem módosul, Szent és örök!

    Ó dehogynem jártam iskolába, csak nem minden úgy van ahogy tanítják. Tudod?
  • totya4
    #122
    "Te meg azt nem, hogy nincs :) Lehetne vitatkozni napestig, nem lesz itt ma meggyőzve senki."

    Egy fórumon soha senki nem vált világnézetet az tuti. Viszont te hátrányban vagy, mert olyan dolgot hangoztatsz, ami nincs bizonyítva, ergó csak kitaláció :)
  • szivar
    #121
    A kiragadott szófordulatok félreértelmezésére egy példa:
    "... Mert egymás szeretetében a hívők jobbak..."
    Ez sehol sincs másképpen. A hasonszőrűek egymás társaságát keresik. Sőt továbbmennék, Jézus nem azt mondta hogy szeresd a vallásos testvéreidet, hanem azt hogy szerest felebarátodat. De lehet hogy csak én értelmezem félre...
  • totya4
    #120
    "Nem sokéves és nem agymosás, idén nyáron tértem meg..."

    :)
  • totya4
    #119
    "a Bibliát olyan emberek írták, akiket Isten jelölt ki abban az időben, semmiféle utólagos módosítások nincsenek benne."

    Tényleg nem jártál iskolába.
    Persze ésszel fel nem is foghatod azt, hogy az általad legszentebbnek tartott könyv nem más, mit egy propagandakiadvány, ami mindig úgy módosult hogy a katolikus egyház nevű erőszakszervezetnek éppen a legjobban megfeleljen.
  • Newfronter
    #118
    Nem kell sajnálnod, nekem így jó.
  • Newfronter
    #117
    Nem kell üzenned, ő ezt látja amit írsz, és eképpen alakítja az életed!
  • Newfronter
    #116
    Igen, nem erőltethetem rájuk, az ő döntésük mit tesznek ezzel, de kötelességem elmondani ezt. :)
  • Newfronter
    #115
    Nem agy nélküli és nem is az agy aminek az embert vezérelnie kell!!!
    És kérlek ne minősíts másokat!

    1. Nem a születés dönti el, hogy milyen lesz az életed.
    2. Ezt mire érted? Lelki dolgokra? Mert egymás szeretetében a hívők jobbak, HA netán vétkeznek ebben (mert egyik hívő sem tökéletes, viszont próbálja követni Jézus útját, minél jobban hasonulni hozzá és nem bukik el benne(!)), megbánják Isten előtt amit tettek és megbocsájtják a másiknak.
  • szivar
    #114
    Jól van. Viszont látásra :D.
  • Morden23
    #113
    "Nem én döntöm el, hogy összejövök-e egy lánnyal. "

    Borzasztóan sajnállak, ha te az életben elért sikereidért eszedbe sem jut a magad/barátaid/akárkik vállát megveregetni, mert még egy lánnyal való öszejövésben is Isten ujját látod. Gondolom, ha valami rossz történik, akkor pedig az Ördögöt okolod.

    Eszméletlen, hogy milyen naivitással tud párosulni a hit. Az még eszméletlenebb, hogy egyes embereknek van képük "reklámozni" a megváltást, ráadásul olyan kegyetlenül ostoba és félművelt módon, hogy nem kell ördögi befolyás a vallás/istentagadóvá váláshoz.

    A szép az egészben, hogy az "igazi" hívők tökéletesen elégedettek a saját hitükkel (nem próbálják megmagyarázni, hogy minden Istentől ered, nem látnak a rockzenében Sátánt etc.), de az igazi vérgőzös szektamókusok bezzeg imádják a KELL, ÍGY VAN, PÉLDÁTLAN, ISTENI CSODA kifejezéseket nyakló nélkül dobálni.
    Ezek után persze csodálkoznak, hogy a legtöbb (értelmesebb, kevésbé elcsavarható fejű) ember azonnal kereket old, ha akár csak közelítenek felé ezek az ún. igehirdetők, akik minden csipkebokor tövében lángnyelveket látnak.
  • totya4
    #112
    ""Te tényleg kezeltesd magad.""
    "Mondom Biblia által vagyis Isten igéje által kezeltetem magam."

    Hát izé...lehet hogy ez a gond? :)
  • wanek
    #111
    Ha majd találkozol az isteneddel, mondd meg neki, hogy egy szar alak, azt üzenem neki.
  • szivar
    #110
    Hihetsz Istenben, de rá nem erőltetheted a hitet a többi emberre. Maximum csak meggyőzheted őket (logikusnak tűnő érvekkel) az igazadról.

    Amúgy hiszek Istenben. De semelyik vallásban nem. Ezt összeadva vajon milyen irracionális felekezethez tartozhatom? :D
  • wanek
    #109
    "Én sem szeretek olyan dolgokkal foglakozni amelyek érdekelnek." - MEGALOL!!!!!

    Már leírtam a pontokkal kapcsolatos véleményemet, nem kívánok több szót elfecsérelni egy baromságra.
  • totya4
    #108
    "Ahhoz mit szólsz hogy az evolúciót NEM LEHET bebizonyítani(mivel nincs is bizonyíték rá), mert az egész egy kamu. Az ember csak megpróbál megmagyarázni egyes dolgokat, de csak próbál és nem tud."

    Te nem jártál iskolába?
  • szivar
    #107
    Tehát te HIHETSZ abban hogy Isten szól hozzád a Bilbia szavain keresztül, de... Bizonyosságot nem szerezhetsz róla. S ha valakinek érdekében áll, az megmásíthatja Isten lejegyzett szavait és csodáit, a saját érdekei szerint. Lsd.: boszorkányüldözés, keresztes hadjáratok, stb.
  • Newfronter
    #106
    Hát a válaszaidból épp nem az jön le, hogy Isten irányítja a te kezedet! :)

    Amúgy vannak olyan emberek, akik ilyen álhívők, de őnekik az életük ugyan olyan, amilyen előtte volt, cseppet sem jobb.
  • totya4
    #105
    "Nem így van, a többi vallás tévtanítás, de ezt hiába is mondom, mert akit nem Isten vezérel azt a gonosz."

    Na, ez tipikus példa az agy nélküli emberre.

    1. Annyira bele van buzulva a saját hobbijába (keresztény vallás) hogy a másé az biztos rossz, fúj! És ha mondjuk a törököknél születsz akkor mi van? :)

    2. A da vinci kód kapcsán már mondtam, hogy érdekes mód én pl azt figyeltem meg, hogy a vallásosak kicsit defektesebbek mint az átlag. Talán pont azért, mert beléjük lett beszélve az, hogy ők "jobbak". Önigazolási hurok.
  • Newfronter
    #104
    Ha nem lettek volna, akkor is lehet valaki Isten gyermeke, Biblia sem kell hozzá, csak meggyőződés, hogy ki által vagyunk...

    Nem emberektől függök, hanem Istentől. :) Pl. Nem én döntöm el, hogy összejövök-e egy lánnyal.
  • szivar
    #103
    Álltalam Isten szólt hozzád az alábbi szövegekben, az Úr irányította a kezemet a klaviatúrán, hát áldassék az Ő neve.

    Na. Most vagy hiszel nekem, vagy nem. Ha 2000 évvel ezelőtt írtam volna, akkor hinnél a szavaimnak? Mert meg vagyok győződve hogy Isten irányítja a szavaimat...
  • bippo
    #102
    Te meg azt nem, hogy nincs :) Lehetne vitatkozni napestig, nem lesz itt ma meggyőzve senki.
  • totya4
    #101
    "Azthiszem már kezeltetve vagyok és de jó hogy nem emberektől függök!"

    Hát kitől függessz ha nem emberektől? :) Ha nem lettek volna emberek körülötted, akkor sose találkozol ezzel a vallásnak nevezett hókuszpókusszal... ;)
  • Newfronter
    #100
    Remélem egyszer az enyémre is ilyen választ írsz! :)

    Taxy01: Hallgass kérlek bele az egyik igehirdetésbe, de akkor végig, és gondolkozz el rajta! ;)
  • totya4
    #99
    Nem tudod bebizonyítani hogy van, tehát nincs. Elhiszem hogy ez fáj neked..de akkor mit okoskodsz?
  • Newfronter
    #98
    Pont nem, mert Isten Szent lelke által íródott a Biblia minden egyes szava, olyan emberek írták, akik meg voltak győződve arról hogy Isten irányítja az életüket.

    Ma is úgy van, akinek Isten irányítja az életét, az igazi örömteli élet, nem kell ide a pénz, nem kell ide semmi. Sokan példát vehetnének róluk... de ott vannak az igazi példák a Bibliában.

    Amúgy akit netán érdekel, hogy mi is van egy ilyen igehirdetésen, az hallgasson legalább bele az egyikbe:
    Pasaréti Református Gyülekezet
    Itt a Prédikációk menüpont alatt tölthetőek le az igehirdetések.
  • Taxy01
    #97
    Jaj, ezt szivar üzenetére akartam írni :)
  • Taxy01
    #96
    Így van....
    Arról nem is beszélve, hogy Jézus nem akart vallást alapítani. :)
  • Taxy01
    #95
    Na jól van, én lépek.....
    Ennek így nincs értelme. Ezen vitatkozhatnánk estig. Nem látsz tovább annál, mint amit egy 2000 éves könyv hiányos fordításában olvasol, és ahogy azt a hataloméhes vallási vezetők neked félremagyarázzák.
    Vannak normálisan gondolkodó papok is, például Dúl Antal. Szerintem olvass utána annak miket írt, hogy teljesebb legyen a rálátásod...
    Vagy Hamvas Béla, Müller Péter könyveit. Ne skatulyázd be magad.
  • szivar
    #94
    Az lehet hogy olyan emberek írták, kik erre hivatottak, de te nem az ő írásukat olvasod, hanem többnyire másolatokat. Továbbá a biblia több ember írását foglalja magában(lsd. evangéliumiok, stb). Nem Isten döntött arról hogy mi kerüljön be a jelenlegi formájába, hanem az ember - ki mint tudjuk önző egy dög, pláne ha hatalomról van szó. Ezért nem mindig szentírás a szentírás. Mert emberek alakították az ő képük szerint.
  • Newfronter
    #93
    Ez így van.
  • Newfronter
    #92
    Nem sokéves és nem agymosás, idén nyáron tértem meg...
    A Bibliát még senki sem tudta megcáfolni(aki pedig azt mondja hogy igen, annak az alapja nem igaz viszont).
    Csak az Istent követem és nem a vallási vezetőket, mert az egy dolog ha egy pap igét hirdet, de a bibliát dolgozza fel minden alkalommal és aszerint élünk.
  • bippo
    #91
    Még annyit: aki keveri a különböző keresztyén felekezeteket, aki egy skatulyába rakja az összes keresztyén embert, és ez alapján vélekedik róluk, vagy aki a félrekefélő papok miatt ítéli meg őket, az ugyanúgy használhatná végre a buksikáját egy percre.
  • Newfronter
    #90
    Hívők között is van katona, mivel ha Isten ara a szolgálatra hívta el, hogy harcoljon, akkor azt kell tennie. Akit pedig lelő, az egy végítéletre szánt ember, ennyi. Az Ószövetségben is sok embert kiírtott Isten, mert amit tettek az Isten ellenes volt. Ezt hogy tette? Más ember által.
  • Taxy01
    #89
    Newfronter, mi (legalábbis én) nem akarlak bántani. Csak felnyitni a szemed. nem fog menni, ezt már látom, mert a sok éves agymosás megtette a hatásást. Azzal, hogy cáfolom a dolgokat amiben hiszel, nem tévtanító vagyok. Nem azok a Buddhisták sem. Egyszerüen: Téged manipuláltak, a vallási vezetők a saját akaratukra, követőikké tettek.
    Sok minden amit hallasz tőlük csak arra jó, hogy követsd őket, hogy veled is nagyobb legyen a nyáj, és ezáltal a hatalmuk.
    valami valóságalapja lehet, hogy van. Jézus létét nem cáfolom, de abban egészen biztos vagyok, hogy az nem úgy történt ahogy azt most a bibliában olvasod.

    Csak ennyiról van szó......
  • Newfronter
    #88
    "Arról is tudtál hogy a bibliában nincs olyan hogy a papnak nőtlennek kell lennie?"
    Tudtam hogy nincs, de ki mondta? A papnak is lehet felesége, sőt...

    Amúgy a postod tele van értelmetlenségekkel, a Bibliát olyan emberek írták, akiket Isten jelölt ki abban az időben, semmiféle utólagos módosítások nincsenek benne.

    A Karácsonyt azért ünnepeljük, mert megszületett a megváltó Jézus Krisztus.
  • szivar
    #87
    "Ha nem tudták normálisan és egyértelműen megfogalmazni, akkor ezek tehetségtelen hülyék voltak."

    Te meg csökönyös vagy. Csak így egyszerűen. Gyanítom hiába magyarázná el valaki is hogy egykoron (és ma is) vannak olyan szavak, melyek az eredeti nyelvből fordítván hiányosságot szenvednek(a jelentés tartalma szerint), mert nincs rá megfelelő szó, vagy csak a fordító szimplán nem ismeri a szó teljes jelentését az adott szövegkörnyezetben. Gondolom az sem érdekel hogy a biblia(újszövetség, ószövetség, a teljesség igénye nélkül) az eredeti nyelvéből hány soron lett lefordítva olyan nyelvre, emit te is megértesz. Illetve ezen fordítások közben tartalmilag és formailag is sérülhetett az eredeti tartalom a fordítóknak köszönhetően.

    1. Ne számíts semmire és senkibe, ne bízz semmiben és senkiben, nem ér csalódás. De öröm sem sok. És itt nem csak a testi örömökre gondolok.
    2.Bizonyítsd be :D.
    3.Ha értelmezted volna a leírtakat(feltételezem olvastad a bibliának,koránnak v. a tórának, neadjisten Buddha tanításának egyes részeit), akkor rájönnél hogy így van.
    4.És nem gondolod hogy ez egy útmutatás egy normális család létrejöttéhez?
    5.Lsd. a nyelvészkedéssel kapcsolatos gondolataimat.
    6.Valóban rosszul írtam. Mellesleg a paráznaság és a szimpla hetero dugás közt ég és föld a külömbség, de ezt hiába mesélem a 'lyuk az lyuk, csak a keret más' felfogású emberkéknek, akiknek mindegy mi az, csak hajoljon már le azért a szappanért...
    7.Miért? Ez jogrend?
    8.Nah igen.
    a).Waneknek mindig igaza van.
    b).Amennyiben nem lenne igaza, automatikusan az a. pont lép érvénybe.
    9.És mit tennél az elvett javakkal?
    10.Ne kívánd felebarátod házastársát vagy bármiféle tulajdonát. Hála Istennek(vagy sajna?), a nő manapság már nem a tulajdon kategóriába tartozik.

    Én sem szeretek olyan dolgokkal foglakozni amelyek érdekelnek. De majd eljön ennek is az ideje :D.
  • Newfronter
    #86
    ""csak azt mondom ami az egyetlen igaz" - LOL! Te vagy a nagy megmondóember, igaz?"
    Isten ígéjét mondom, nem a magam igazát.

    1. DE szitkozódtál... olvass vissza!
    2. DE létező dolgot káromolsz!
    3. Ne engem sajnálj, hanem magadat!

    Amúgy tudtátok, hogy minek az ünnepe Karácsony? Sokan nem tudják...