245
  • szivar
    #165
    th =dd
  • szivar
    #164
    Már rávettek :).
    Lehet, ha befolyásolják a döntéseidet. Pláne ha kevés||téves információval látnak el, aminek a valóságalapját nem tudod ellenőrizni.
    Stimt. Minden vallásnál.
    És te láttad vagy ott voltál? Mert ha csak olvastál róla, akkor ez csak vak hit...
    .....
    Egyetértek veled.

    Amúgy szerinted most kik keverik a szart odaát iszlámiában, meg bunkóciában? Azok, kik allahban,jehovában, istenben és buthában hisznek, vagy azok akik féltik a seggük ekkora ->. lyukát attól, hogy ekkora lesz ->O ha az emberek rájönnek arra hogy átdobják őket a palánkon mint azt a bizonyost? Nem egyszerűbb vallási ellentéteket szítani? Szerintem egszerűbb mint kimagyarázni ezt+azt. Ha azonos istent imádnak, akkor meg kell rá keresni vmi indokot. De ezt már egy ideje megmondták nálam okosabbak is. Divide et impera.
  • babajaga
    #163
    "Ők nem Isten nevében irtják egymást, hanem a vezetők nevében, akik isten parancsa és szava mögé bújnak"

    Teljesen mindegy engem nem tud senki semmire rávenni hogy olyat csináljak ami nem értelmes. Engem nem lehet uszítani mert nem kutya vagyok hanem gondolkodó döntésképes ember.Ezek a vallási vezetők sokszor olyan korlátoltak hogy az már ordít. Most nemrég volt hogy a Holokausztot tagadták, és azt mondták győzzék meg őket. Egy 50-60 éves épelméjű embert erről nem kell meggyőzni, győzködni meg felesleges úgysem lehet. Mellesleg nem szeretem hogy a Holokausztot ennyire kiemelik mert a nácik nem csak a zsidókat üldözték és írtották hanem mindenkit.
  • szivar
    #162
    Látod ezekben igazad van. De ha mindenáron az igét szeretnéd hirdetni, akkor ne úgy tedd mint (átvitt értelemben) a Jehova tanúí nevezetű társaság, aki addig jár az ember nyakára, mígnem már a súlyos testi sértést is kimerítő gondolatok fogalmazódnak meg a fejében...

    És azt hogy mindenki támad, azt felfoghatod a hited próbájának is. De míg csak ugyanazt szajkózod mint ami le vagyon írva, vagy mit a papok kötöttek a lelkedre és mindezt szinte mindenféle saját gondolat beleszövése nélkül, addig nem sok reményed van más emberek meggyőzésére. Jézus sem azt mondta állandóan hogy KELL, hanem azt hogy szándékotok szerint tegyetek.
  • babajaga
    #161
    "Sajnos azt látom csak támadtok, de nem néztek utána mit is mondok, pedig az lenne a helyes"

    Miért akarsz rábeszélni valakit is arra amit te gondolsz. Bízd rájuk a döntést és tartsd tiszteletben.
  • szivar
    #160
    Ők nem Isten nevében irtják egymást, hanem a vezetők nevében, akik isten parancsa és szava mögé bújnak. Aki hisz, az féli a szavukat. Aki meg nem, az pórul jár. Lsd.: Allah tanításai, de emberi értelmezésben.

    Ahogy kis hazánkban(és a 'fejlett' demokráciában is) az ügyeskedők a törvény mögé bújnak, úgy bújnak különféle vallások álarcai mögé azok, akik csak a saját érdekeiket kisérik figyelemmel. Ez volt a középkorban és ez megy ma is. A mindenáron betartandó törvények mindenkire vonatkozznak, kivéve... Kivéve azt, akire a betartatása bízódott, illetve ha ezeknek a barátja vagy családtagja,stb.

    Egyszóval nem kell rögtön a mohamedán vallási ágak ellentétén rágódni, amikor itthon a 'civilizált' világban is nyakig ülünk a sz... képzavarban és a hazugságban. Megfigyelhető hogy a szabályokat és törvényeket legtöbbször csak másokra tartjuk érvényesnek.
  • babajaga
    #159
    Ez az egyik baj a vallásokkal hogy 100%-osan bebizonyított tényeket nem képesek adoptálni csak szajkózzák az ezeréves szöveget. Az emberhez méltatlan a fejlődésképtelenség.
  • Taxy01
    #158
    Visszatértem egy kicsit....
    Newfronter, még egy utolső gondolat:
    Most nem hallgattam bele a belinkelt prédikációba, mert nem hiszem, hogy újat mondana. Édesanyám evangélikus (volt), nagyszüleim Római Katolikusak. Én is vallásos neveltetést kaptam, meg vagyok keresztelve, jártam hittanra, sőt az Evangélikus egyháznák konfirmáltam is (hasonló mint az első áldozás a katolikusoknál). Viszont a dolog az elejétől kezdve nem tetszett, viszont a szüleinek nehezen mond ellent. Azért én mindig mondogattam neki, hogy ez valahogy nem kerek, meg én nem nagyon hiszem, hogy ez így van, mert nincs benne logika, minig azt mondták, h gyerek vagyok, fogjam be. Azért annyira szabadon dönthettem, hogy többet templomba nem megyek, és nam is mentem. Kb 6-8 éve kezdett édesanyám olvasgatni a témában, az első könyv Müller Péter Lomb és Gyökér című könyve volt amit a témában elolvasott, és meglepetten tapasztalta, hogy azt írja le a könyv, amit én 10 éves koromban mondtam, csak nekem nem hitte el.
    Szóval azt hiszem nem fogom meghallgatni azokat az igéket.

    Azt még hozzá szeretném tenni, hogy bántani nem szeretnélek. Ha nbeked ez így jó, ahogy van, akkor élj így. Az a lényeg, hogy az ember jól érezze magát. Vannak olyan emberek, akik hite belefér egy vallási közösségbe, az enyém nem. Szóval minden jót Neked, és további sikereket!

    De ha mégis szeretnél többet tudni a kérdésről, mint amit a templomban mondanak, akkor olvass utána..... :)
  • Newfronter
    #157
    Szóval te keresztyén vagy?
  • totya4
    #156
    "További Békés és Áldott Ünnepeket!"

    Elég lett volna összesen ennyit írnod a mai napon, és ezzel növelted volna a keresztények megbecsültségét is itt... :)
  • Newfronter
    #155
    Már nem írok több választ nektek, pedig írnám tovább, főleg 1-2 ige hellyel a bibliából, de még annyira nem vagyok profi hogy vágjam az igehelyeket. :)
    Sajnos azt látom csak támadtok, de nem néztek utána mit is mondok, pedig az lenne a helyes. Csak annyit mondok, hogy nézzétek meg azt amit belinkeltem és ismerkedjetek meg egy kicsit vele.
    És ne a másik hibáját emeljétek ki, mert nektek is van és pont az a lényeg, hogy javítsunk magunkon Isten igéje által.

    További Békés és Áldott Ünnepeket!
  • totya4
    #154
    "okádd le magad"

    "okádd el magad" akart volna lenni gondolom én :)
  • Epikurosz
    #153
    Szerintem, akkor nyugodtan okádd le magad, én nem akarlak téged leiskolázni.
  • Tripax
    #152
    Lenne itt egy kérdésem a vallásos emberekhez. Valamit nem értek. És itt most főleg a Bibliai alapokon nyugvó Isten valláshoz tartozókat kérdem.

    A dinoszauruszokkal, hogy számoljak el. Mert a vallásban nincs benne, viszont tagadni, hogy ien az ember előtt nem létezett az meg butaság.
  • Tripax
    #151
    Kedves Fórumozók!

    Két alapvető hiba van itt a kommunikációba: 1. Egymás mellett való elbeszélés (indulatok miatt); 2. Az információk hiányossága (szokás szerint több a hivő mint a vallástörténész:).

    A vallás nem hibátlan, egy nagyon egyszerű dolog miatt. Az első írások mint, tudjuk héber eredetűek voltak. Ennek a nyelvnek van egy sajátossága: mássalhangzókból áll. Ezt azért kell kiemelnem mert később amikor holtnyelvé vált, az akkori fordítók megpróbáltak megtenni mindent annak érdemében, hogy ne legyen benne zűrzavar. Egy példa: az Isten neve héber fordításból magyarra JHVH de ezt a zsidók nem ejtik mert ez szent név, helyette ők azt használják, hogy Adonáj kiejtve (elnézést ha nem pontosan tudtam leírni). Figyelmesek voltak ezzel kapcsolatban és azért, hogy ne tévessze meg a későbbi korokat a dolog, ezért az eredeti héber írást kipontozták. A JHVH magyaros fordítása a JAHVE.

    Ellenben elolvasni egy teljesen héber eredetű írást és megfelelően lefordítani, az egy összetett művelet. Ugyanis itt már több kontextusban kell olvasni a Bibliát -össze kell rakni értelmes mondatokból. Ez sok félreértelmezésre adott okot (lásd magánhangzóval kellett kitölteni a szavakat), így egy adott zsidó valláson belül is sok alváltozat van. Nemcsoda talán ha x. lépés végén fura dolgok jönnek ki. Ezért kell értelmezni és sokat olvasni a Bibliát (többek között).
  • totya4
    #150
    "Egy egyház szerepét nem lehet szemellenzősen megítélni. Nagy-nagy nyitottság és sok-sok információ köllene, de úgy látom ezekből hiány van itten."

    Pont te akarsz itt tudásból leiskolázni minket, te, aki olyan helyesírással írsz hogy elokádom magam? Ejj. Egy gyilkos felé pl nem vagyok nyitott, kössék fel nyugodtan, információ pedig igaz hogy sok van, de meg kell lenni a képesség annak szortírozására, és a lényeg kivonására. A végeredmény lehet hogy csak egy mondat.
  • babajaga
    #149
    "Nem értelmezed félre, hanem a hívők egymást szeretik és ugyanúgy a többi embert is"

    Tudod a szeretettől még éhen lehet halni. Nem szeretni kell valakit hanem elég nem ártani neki.Attól hogy templomba jár valaki még lehet sunyi aljas rosszindulatú ember, mintahogy a vallásosak közül nagyon sokan azok is. Attól hogy egy ember vallásos egy szikrával nem lesz különb, jobb.
  • Epikurosz
    #148
    "Annak pedig semmi köze nem volt akkoriban a jósághoz és a szeretethez...ami a lényege kellene legyen ennek a vallásnak."

    Hát, ha így véleményt lehet mondani, akkor a te lényeged is a szeretet kellene legyen, de nem úgy tűnik...

    Egy egyház szerepét nem lehet szemellenzősen megítélni. Nagy-nagy nyitottság és sok-sok információ köllene, de úgy látom ezekből hiány van itten.
  • babajaga
    #147
    Irakban a siiták és a szunniták egymást irtják teljesen ok nélkül az isten nevében. Ezek vallásos emberek? Igen. Ostoba buta aljas emberek? Igen. Hol van akkor az isten jósága? Minek akkor az istenük? Gyilkolni anélkül is lehet.
  • totya4
    #146
    "Hát, nemtom, én itt azt látom, hogy Newfrontert báncsátok ti, ő meg próbál védekezni."

    Lehet ezt csak te látod így?

    "Aranyom! Ha nem lett volna a katolikus egyház, a magyar állam nem is létezne."

    Miért, szerinted csak olyan országok vannak ahol kereszténység a fő vallás?
    De jól mondod : "katolikus egyház". Annak pedig semmi köze nem volt akkoriban a jósághoz és a szeretethez...ami a lényege kellene legyen ennek a vallásnak.

    Érdekes, mikor volt ez a kereszténység felvétel? Ezer éve? Ezek szerint a fejlődés az nuku? Hát akkor, mint jó paraszthoz illik, menj mondjuk a földre szántani, de nem ám géppel, hanem ahogy ezer éve szántottak, aztán olyan 4-5 nap múlva a kórház intenzívjén el fogod lihegni hogy mégse olyan jó dolog ezer éves dolgokkal példálózni.

    Azóta volt ugyanis fejlődés...
    A papság a tized, az állam támogatása, és a centralizáltság miatt erőszakszervezet lehetett, és irtott mindenkit aki tanításuk ellen volt.
    Tudod te mennyi időbe került megszabadulni az igájuk alól? Az volt az igaz fejlődés! :)
  • Epikurosz
    #145
    Hát, nemtom, én itt azt látom, hogy Newfrontert báncsátok ti, ő meg próbál védekezni.

    Azt írád: "Nálunk az állam őket dotálja az adónkból az biztos."
    Aranyom! Ha nem lett volna a katolikus egyház, a magyar állam nem is létezne. Úgy elfútt vón minket a szél, mint a vízigótokat, gepidákat, hunokat, avarokat (bár ők itt vannak bennünk, részben).
    Én - vagyis a kuruc felem :-) - amúgy jobb' szerettem volna egy tökös, ősmagyar turulmadaras egyházat látni itten, de sokat akar a szarka, és nem bírja a farka, mert nem nem turul farka. :-)
  • wanek
    #144
    Ahhoz, hogy valaki normális, becsületes életet éljen, nem kell semmilyen istenben hinnie, nem kell semmilyen egyházhoz tartoznia.
    A vallásos embereket a fejlődés egy fokán megrekedt embereknek tartom.
    Az ilyen Newfronter féléket pedig szélhámosnak.

    Amíg nem nyílt ki a tudatom (gyerekkorban), engem is megvezettek mindenféle marhasággal, akkor KERESZTÉNY (nem keresztyén!!!) voltam...
  • totya4
    #143
    Amilyen sokat írtál, annyira keveset értettem meg belőle... a tekintetben hogy hogy jön ez most ide. Itt szerintem senki sem bántja a vallásos embereket, sőt mi védjük őket pl Newfronter-től mikor azt mondjuk, hogy baromság az hogy csak a keresztény isten van és slussz. Nálunk az állam őket dotálja az adónkból az biztos. A másik ami felkurblizza az emberek agyát, ha valaki, aki "vallásos" nekiáll lehülyézni és lebecsmérelni a többit csak azért, mert ő hisz valamiben amiben a többiek nem.
    Én a magam részéről azért igyekszem nem bántani valakit mert vallásos.
    Viszont arra hogy valaki vallásos ne úgy jöjjek rá, hogy teli pofára harsogja hogy:

    "Én vallásos vagyok bazdmeg a többi mind hülye és más vallás nincs, ha van hamis vallás baszod! Olvasd a bibiliát, igaz hogy többezer éves, de minden betűje halál igaz csesszed meg!"

    hanem úgy jöjjek rá hogy rendesen dolgozik, becsülettel, nem lop tőlem, sem másoktól, szerettel beszél az emberekkel stb.

    Igy.
  • totya4
    #142
  • Epikurosz
    #141
    Csókolom!
    Mit akarok én bébizonyítani?
    Isten létét?
    Szerintem igenis van Isten, mégha nem is úgy, ahogy a vallásos emberek elképzelik. Mellesleg úgy nem is lehetne, mert az elképzelhetetlent, a misztériumot nem lehet elképzelni.
    Mingyárt mondok nektek valami okosat, hogy megércsétek:
    - Azt remélem, hogy nem vitatjátok ti sem, hogy létezik egy szellemi világ, amelyben benne vannak álmaink, félelmeink, vágyaink, terveink, emlékeink, öntudatunk, tudásunk, erkölcsink stb. stb. Persze ez mindenkinél más és más, de az a tény, hogy tudunk kommunkálni, azt jelzi, hogy ezek a kis szellemi világok valahol összeérnek, megtapizzák egymást. Eddig stimmt?
    Nos, logikus az elgondolás, hogy a szellemi világban uralkodó zűrzavarnak, káosznak is kell lennie, illetve bocsesz, lehet egy szülője, egy felsőbbsége, amelyből eredeztetHETŐ, és ez nem több kis tojás, hanem egyetlen őseszem, ősszellem, ősszülője mindennek - Ungarische nyelven: maga Isten.

    Mielőtt lenyúlnál a sárkupacért, hogy rámdobd, még csak egy halovány érvet suttognék el:
    - Ne a papokat nézd, hanem egyházuk hitét. Nekem mindegy is, hogy miylen egyházzal állok szemben. Semmi pénzért nem bántanám őket, ha rám hallgatnak mndenki azt hisz, és olyan templomba jár, amilyenbe akar. A papi kicsapongás sem zavar egyáltalán. Nem ezen van a lényeg. Még az egyház vagyona sem zavar: ami náluk van, legalább megmarad, nem cincálódik szét, nem válik ebek harmincadjává.
    - A biológus kutatja az evolúciót, próbál visszamenni az időben, egész az élet alapjaihoz. Mi a fenét kutatja ő az alapokat, horribile dictu az élet megszületésének pillanatát, az Ősokot? Menj, állj elébe, és mond azt néki, hogy ne kutassa! Én nem teszem meg ezt, mert rösstellem.
    - A kozmológus választ szeretne találni olyan kérdésekre, hogy miből lett a világegyetemünk, volt-e ősrobbanás, lesz-e világvége, és az elméleti fizikussal karöltve próbálják kidolgozni az anyagot, energiát, teret, időt, stb. egyesítő nagy elméletet. Állj te eme tudósok elé, és mond szemükbe, hogy felesleges kutatni az Ősokot, az Egyet (amelynek neve az egyszerűség kedvéért amúgy Isten)! Én ezt szégyellem megtenni.
  • wanek
    #140
    Egészen biztosan. Bár semmit sem tudok rólad, de nagy valószínűséggel sikeresebb, tehetősebb vagyok, mint te, és feltehetőleg több öröm ér engem, mint téged a te bárgyú boldogságodban.
  • totya4
    #139
    "A Bibliában Isten tanítása van, ezt értsd meg!"

    Sajna, én nem értem :) Azt hittem eddig emberek írták, látomások/víziók pedig mióta hitelesek?
  • totya4
    #138
    "Miért lennék álhívő?"

    Soroljam? :)
  • wanek
    #137
    Figyelj ide Newfronter, te szentfazéknak látszani akaró szerencsétlen!
    Majd legközelebb kérdezd már meg a te szeretett és _mindenható_ istenedet, hogy a nagy "mindenhatóságában" miért születhetnek vak, szellemi fogyatékos ás nyomorék gyerekek? Mit vétettek azok az istened ellen? Miért nem kaptak egyenlő esélyt?
    Látod, többek között ezért tartom szar alaknak az egyébként nem létező istenedet.
  • Morden23
    #136
    Te meg azt, hogy nem Isten írta.

    Sőt, azokat a Bibliákat, amiket te olvashatsz, főleg nem. Sőt, az az értelmezés, amit hallhatsz a papoktól, sem Isten szájából ered.

    Ergo amikor Istent és a Bibliát értelmezed, korábban élt hívőkre hagyatkozol. Magyarán értelmetlen az a régebbi kommented, ahol azt mondtad, hogy nem az emberekben, hanem Istenben kell bíznod. Gondolod, hogy a Bibliát, amivel ma este elalszol, Isten fordította magyarra?

    "Biztosan? Majd ha rossz lesz az életed gondolj azért Istenre! "

    Aha. Ergo te most itt prekognitálod, hogy az, aki nem hisz benne, annak Isten majd jó alaposan eltolja az életét, hogy legyen miért sírdogálnia. Már ne haragudj meg, de soha életemben nem lennék képes egy olyan Istenben hinni, aki a neki nem tetsző cselekedeteket végző embereket csak úgy "megleckézteti". Aki ilyet mer mondani, az elmebeteg, és sokkal gusztusatalanabb, mint bármilyen "istentelen" lopó-csaló-hazudó gyarló ember.
  • szivar
    #135
    Isten tanításai de emberi szavak és emberi értelmezések. Melyek megmondják hogy mit tegyél, és mit gondoljál.
  • totya4
    #134
    ""Ha tényleg van egy Isten, aki megteremtette az embereket, vagy sír, vagy röhög "legelkötelezettebb híveinek" grandiózus méreteket öltő ignoranciáján, kevélységén és szimpla ostobaságán.""

    Igy van.
  • totya4
    #133
    "Bárcsak te is megtérnél, imádkozom te érted is ma este, hogy legyen igazi boldog életed, és ne az ítélet érjen utol! :)"

    Hát figyu, ha lenne végítélet ezt mondanám annak a szakállas fasznak :

    -Figyelj bazd meg. Életembe nem loptam, dolgoztam becsülettel, igyekeztem jó lenni mert énengemet bűneim alól nem menthet fel holmi gyónás, ha ezért megbüntetsz engem, akkor baszódj meg.

    Látod, mit tettél, most miattad kapok figyelmezetést, bűnt követtél el ellenem! :)
  • Newfronter
    #132
    A Bibliában Isten tanítása van, ezt értsd meg!
  • Newfronter
    #131
    Biztosan? Majd ha rossz lesz az életed gondolj azért Istenre!
  • totya4
    #130
    "Ó dehogynem jártam iskolába, csak nem minden úgy van ahogy tanítják. Tudod?"

    Bizony tudom, de most ezt értsd magadra is...várj segítek megfordítom neked :

    Nem minden úgy van ahogy a bibliában van, és nem minden úgy van, ahogy a papok elmondják, illetve olvashatod vallásos könyvekben.

    A nagy hittérítés közepette ezen gondolkodj el...
  • Newfronter
    #129
    Miért lennék álhívő?
  • Newfronter
    #128
    Nem értelmezed félre, hanem a hívők egymást szeretik és ugyanúgy a többi embert is.

    Amit idéztél, abban azt mondom, hogy pl. nem ütik egymást, nem utálják, és szeretettel néznek egymásra, nem forgatják a szemeiket.(nem úgy mint a többi ember a villamoson etc.) De ugyanúgy ez vonatkozik a többi emberre is akiket így kezelnek a hívők.

    Szeretni kell azokat is akik ellenünk vannak, tehát az ellenségeinket, ez nehéz dolog de ezt is meg kell tenni, ahogy Jézus is megtette.
    Igen azt is aki utál a fórumon, azt is szeretem.
  • wanek
    #127
    "Nem kell üzenned, ő ezt látja amit írsz, és eképpen alakítja az életed!" - Akkor megnyugodtam. Az istenednek valószínűleg tetszik, hogy szar alaknak tartom, mert sikeres és boldog ember vagyok :)))))
  • totya4
    #126
    "Amúgy vannak olyan emberek, akik ilyen álhívők"

    Pofára esnél ha kiderülne hogy te vagy "álhívő" mi? :)

    De hogyan is derülne ki? Hiába szól neked bárki, de te oda se neki, mi? :)