245
  • wanek
    #205
    Zsidókám, te még szellemi lepkesúlyban sem indulhatsz. Gyúrjál rá még egy keveset. Tudod, hajrá, egészen a "nyócig".
  • Picizöldfül
    #204
    jah
  • Viet
    #203
    Jöhetne má valami új hír.
  • szivar
    #202
    Kedves ismeretlen nemű és életkorú wanek. Tudom, veled ellentétben sok dologhoz kevés vagyok. Mármint én ezt tudom magamról, nem magyarázom be az ellenkezőjét. Továbbá hogy a kedvenc hobbymat űzzem, nem kell semmiféle fejben lévő dolog, csak egy kis kérdezősködés és mások szavainak kiforgatása. De te ezt három okból nem értheted meg.

    Ezenkívül nem a társadalmi pozíciód színvonalára értettem a lesüllyedást, hanem az értelmi színvonalra. Bár ez utóbbiról nyilvánvaló okokból nem beszélhetünk.

    Illetve azért mert a család a beleegyezésed nélkül metéltetett körbe annakidején, nem másokon kellene kiélned a családod irtánt érzett haragodat és bosszúvágyadat.
  • wanek
    #201
    Tudod zsidókám, te maximum felemelkedni tudnál hozzám, de ahhoz te kevés vagy.
    Szivarosfrici! Ahhoz kéne egy kevés a fejedben, hogy kedvenc hobbydat ("Mások idegesítése, okoskodás") űzhesd, nem csupán egy egy bőrszivar...
  • szivar
    #200
    Először is nem vagyok a rokonod, pláne nem az öcséd. Még ha így lenne, akkor is tagadnám.

    Másodszor, ha Izrael és egyébb nem kedvelt államok neveit TE nem írod nagybetűvel -személyes okok miatt-, akkor legyél oly kedves és ne okíts ki a magyar helyesírás szabályaiból.

    Illetve ne haragudj, hogy megpróbáltam lealacsonyodni a színvonaladra csak nem sikerült. Sebaj, makjd legközelebb...
  • wanek
    #199
    A kérdésem költői volt. Tudom én is nagyon jól, hogy miért utálják őket.
  • wanek
    #198
    Öcsi! Azt, hogy "Magyarországon", nagy kezdőbetűvel KELL írni!!!
    Az egész hozzászólásod egyébként sületlenség.
  • szivar
    #197
    Ha azt nézzük, akkor a magyarországon élő emberek normálisak. De ha csak azokat nézzük, akiknek szava nyilvánosságra kerülnek, akkor a gondolatmeneted alapján a magyar lakosság:
    megrögzött hazudozó, vadkapitalista kommunista, neonáci cigány, antiszemita zsidó, szélsőségesen vallásos ateista, bűnöző, értelmileg sérült hülyegyerek, hidegvérű gyilkos, stb.

    Én még mindig csak azt mondom, hogy álltalánosítani nem lehet semelyik népcsoportra sem, egyes tagjainak kifogásolható (és nyilvánosságra került) viselkedése miatt.

    Esetleg ha a kiragadott példákban valaki magára ismer, az nem a véletlen műve.
  • babajaga
    #196
    Vagy pld olvastam hogy egy nem kóser vágóhídról rendeltek húst a zsidók és egy saját emberük intézte az egészet. Az újságíró döbbenten írta hogy jobbnál jobb húsokra rámondta hogy nem jó és a végén otthagyták a legnagyobbrészt széjjeltrancsírozva. Tulajdonképpen hogy miért is nem jó neki az a hús amit más örömmel fogyasztana, a válasz: csak, mert én mondom. Az ilyen magatartás undort kelt a társadalom többségében mert azt nem tolerálják hogy mi ezt már több ezer éve így csináljuk, ugyanis az ember alapvető tulajdonsága közé tatozik a változás és fejlődés képessége. A vágóhíd vezetői is azt mondták, köszönjük de erre nekünk semmi szükségünk termeljék meg maguknak a húst ha enni akarnak.
  • babajaga
    #195
    Volt egy film az amerikai ún amis-okról.Egy FBI ügynök érkezik hozzájuk nyomozni gyilkossági ügyben, és szinte felháborodva utasítják el hogy őnáluk egy idegen kutakodjon. Mikor az ügynök azt mondja hogy itt az USA törvényeit megsértették, azt mondják: mi a saját törvényeink szerint élünk. Na ez a szemlélet az egyik lényeges oka a kirekesztésnek, mert ők sokszor épp magukat rekesztik ki abból a társadalomból melyben élnek a túlzott elkülönülésükkel. (szombaton nem dolgozok, stb)
  • wanek
    #194
    Persze, hogy nem. A cigányok közül sem mindenki lop... Sőt, némelyikük még dolgozik is. De erre szokták azt mondani, hogy a kivétel erősíti a szabályt.
    Egyet azért árulj el: vajon mi lehet az oka annak, hogy mindig (el)üldözték a zsidókat? Emberemlékezet óta! Biztosan mindenki gonosz, jól összebeszéltek ellenük az emberek. Pedig ők olyan áldott jó emberek, igaz? Vagy lehet, hogy fordítva van? Végül is a talmudban pont ez van leírva! És aszerint élnek. Talán olvasd el a talmudot.
  • Epikurosz
    #193
    dez,
    Te az én emberem vagy. Mindig is tudtam, hogy veled - a politikai nézeteltéréseink ellenére is - szót lehet érteni. Persze vannak még itt józanul gondolkodó olvtársak: szivar, babajaga, BíróAndris, és még rengetegen, akiknek neve nem fér ki ebbe a kis szövegmezőbe, és én mindig örülök, hogy eszmét cserélhetek itt, vagyis találok azért fehérek közt néhány európait. Elérzékenyültem... :-)
    Persze, az is tény, hogy ellenfelek nélkül nincs vita, mely a vitalitás bevezetője. :-)
  • dez
    #192
    Ja, mielőtt még rámsütnéd, hogy védem őket, vagy valami durvábbat: csak egy tényt közöltem. Van néhány zsidó ismerősöm, ők se sokat foglalkoznak a vallással. Persze ezt nagyon rossz szemmel nézik a fundamentalisták, de azok egyre inkább kisebbségbe kerülnek. (Mint ahogy más vallások esetén is.)
  • dez
    #191
    A zsidók közöttieket. Látom, ez számodra teljesen értelmezhetetlen, de nem minden zsidó olyan, mint amilyennek a nagykönyvben meg van írva. Csak egy részük fundamentalista.
  • wanek
    #190
    Milyen ottanikat?
  • dez
    #189
    Értelmetlen válasz. Mindegy, ezzel csak az ottani elvakultabbakat támogatod.
  • babajaga
    #188
    "kiválasztottságért, világi előnyökért"

    Erre a kiválasztottságra csak egy magyar szó illik, állatság.
  • wanek
    #187
    A rákos daganat is a szervezet része, mégsem válik az ember hasznára, sőt!...
  • Stellum
    #186
    Szerintem a zsidókat eléggé rászedte Véreskezű Jehova - "bukott angyal" vagy földönkívüli hadvezér..?
    Különalkut kiválasztottságért, világi előnyökért... testrész darabjának levágásával szignálva... ugyebár tudjuk, hogy kivel szoktak kötni...
  • neoG
    #185
    most ez mi volt?fizetett hirdetés?:)))))))
  • dez
    #184
    És szerinted az összes zsidó vallási fanatikushoz méltóan betartja a Talmud összes szabályát?
    A "zsidó" nem csak egy vallást jelöl, hanem egy nemzet(ség?)et. A magyarok közül sem mindenki keresztény, és aki keresztény, sem mind vallási fanatista.
    Ott szerinted senkiben sem működik a normális emberi lelkiismeret?
  • kacsi01
    #183
    Epikurosz nagyon tud.
  • wanek
    #182
    Tessék?????
    Miféle szekták? Amit leírtam, az általánosan igaz, szektáktól függetlenül!
  • Epikurosz
    #181
    Azonban nem kell általánosítani. Ezek szekták, amelyek a zsidóságon belül is kisebbségben vannak.
  • wanek
    #180
    "sokan a zsidók közül zsigeri gyűlöletet éreznek a kereszténység, és speciel a katolikus egyház iránt" - Kiegészíteném azzal, hogy _is_. Aki nem zsidó, az goj, és az a zsidók által megvetett, lenézett ember (fajelmélet). Benne van a talmudban. A goj ellen bármilyen aljas gaztett is elkövethető, mert az nem számít bűnnek. Sőt, bizonyos mértékben még ösztökéli is a zsidókat, hogy a gojok javait elvegye.
    Lehet ilyen embereket nem utálni?
  • Epikurosz
    #179
    Nokérem, sikerült megegyezésre jutni? :-)

    Csak egy adalék + gondolat:
    - Persze, van olyan, hogy "forráskritika" (ammegmi?). Nem kell vakon olvasni semmit.
    - Én azt vettem észre - és ezt ama szándék nélkül írom, hogy netalántán egy platformra kerüljek wanek kollegával - hogy sokan a zsidók közül zsigeri gyűlöletet éreznek a kereszténység, és speciel a katolikus egyház iránt. Pedig ez öngyűlölet is, hisz a két Szövetség első könyve, az Ószövetség echte zsidó szent könyv, nem beszélve a vallás alapjairól, a monoteizmusról, meg sok egyébről is. Mondjuk, nem is csoda, hisz Jézus maga is zsidó volt. Úgyhogy, én ezeket az embereket óvatosságra inteném. Valahol hasonló a helyzet a mohamedánokkal is. Az intolerancia amúgy főleg az Ószövetségre jellemző, az Újszövetségben ki van húzva a méregfoga néki, ráadásul a soviniszta választott nép fogalom sem korlátozódik a zsidókra, hanem bárkire, aki megkeresztelkedik. Azért ez előrelépés.
    Szóval, érdemes kicsit elemezni, hogy mi honnan ered.
    A másik: én ugyan már régóta mondogatom, hogy jobban örültem volna, ha Európa 2000 éve meghatározó vallása nem Izraelből, hanem Görögországból származott volna ("Mi lett volna, ha..."), de "Sic fata volunt."
  • szivar
    #178
    Ezért kaptam fel egy kicsit a vizet. Sebaj, mindjárt világvége oszt' jól van :D.
  • totya4
    #177
    Olvasd el még egyszer mire válaszoltál.
  • assdf
    #176
    Ez igaz, de látod idejön most is egy ilyen newfronter tipusú ember, aki majd jól megmondja hogy miért jó az ő vallása.
    Egyébként igazad van.
  • assdf
    #175
    Az ő tetteik is belesimulnak. Mert ugye kétezer év múlva mire fognak emlékezni a 19-20. századból? Nemzeti szabadságharcok, forradalmak, 1. világháború, második világháború, hidegháború, szomália, vietnám, korea, iraki háború. Kb. mert ugye ezek a kiemelkedőbb "tettek" az utóbbi 150 évben. Az nem sokat fog jelenteni hogy volt két háború között 10-20 békés év. És ha "hires" személyt kell majd mondaniuk akkor hitler és sztálin tuti ott lesz. És számukra ez a rakás háború a hozzájuk kapcsolódó népirtással ugyanolyan természetes lesz, mint ahogy mi természetesen gondolunk arra, hogy nagy sándor végigirtotta a fél kontinest birodalomépités cimszó alatt.
  • assdf
    #174
    Az ő tetteik is belesimulnak. Mert ugye kétezer év múlva mire fognak emlékezni a 19-20. századból? Nemzeti szabadságharcok, forradalmak, 1. világháború, második világháború, hidegháború, szomália, vietnám, korea, iraki háború. Kb. mert ugye ezek a kiemelkedőbb "tettek" az utóbbi 150 évben. Az nem sokat fog jelenteni hogy volt két háború között 10-20 békés év. És ha "hires" személyt kell majd mondaniuk akkor hitler és sztálin tuti ott lesz. És számukra ez a rakás háború a hozzájuk kapcsolódó népirtással ugyanolyan természetes lesz, mint ahogy mi természetesen gondolunk arra, hogy nagy sándor végigirtotta a fél kontinest birodalomépités cimszó alatt.
  • szivar
    #173
    Az attól függ hogy miben és hogyan hiszel. Én például a "válasz erre" linkre való kattintásban is hiszek, bármennyire is kis résen tekintek a világra :D.
  • M2 #172
    A hittől se okosabb se több nem leszel, viszont egészen leszűkült kis résen nézel ki a világra.
  • szivar
    #171
    Egyrészt igazat adok neked. De szvsz nem a vallások követelik az elsőbbséget, és nem is a tanaik (többnyire). Hanem a nemnormális emberek. Pl.: a muzulmán lesz@rja hogy a szomszédja zsidó, és biza átmegy cukrot kérni ha nincs otthon. Mert emberek mind és a vallásuk különbözőségét is elfogadják. És vice versa. Kivéve ott ahol egy marék f@szkalap sérelmezi ezt a dolgot, és egyből sátánt kiabál meg ilyenek.

    Mellesleg én nem a bibliában hiszek, nem az írásoknak és nem is az embereknek. Nem azt mondom, hogy nem olvastam az evangéliumokat és tsaikat, hanem azt hogy nem fogadom el fentartás nélkül a leírtakat. Hiszem hogy van Isten, hiszek róla azt amit hiszek, de tudni nem tudok róla semmit sem, csak azt amit a hitem sugalmaz. Ennyi a vallás lényege - szerintem. Nem a papok, nem a templomok, nem a szertartások és a kib@szott nagy ájtatosság. Meg úgy kell viselkedni az emberekkel, mint ahogyan azt szeretnénk hogy velünk viselkedjenek. De inkább nem szaporítanám tovább a szót.
  • babajaga
    #170
    "hitlerről vagy sztálinról mire fognak emlékezni 2-3000 év múlva. Nos nem táplálok hiú reményeket, kb. úgy fognak rájuk emlékezni mint most mi "Nagy Sándorról" vagy "Julius Ceazarrol"

    Tévedés, a tények nem sikkadnak el azért az időben. Amíg Sándor és Cézár tettei belesimultak az akkori történelmi viszonyokba, Hitler és Mussolini már a történelem szemétdombjára került.
  • Morden23
    #169
    "történészék meg archeológusok és régészek már rég kideritették, hogy a vallások gyökere visszavezethető szinte az öskori pogány vallásoknak"

    Egészen pontosan az animizmusra vezethető vissza "minden" vallás, ha egészen pontosak akarunk lenni.
  • assdf
    #168
    off
    Akik persze úgy tesznek hogy nekik mennyire rosz mert az idén csak maguknak tudnak új audit venni, az asszonynak meg már nem, és jövőre csak korfura tudnak menni nyaralni és nem hawaira...
    off
    Egyébként a vallásokra visszatérve, az a helyzet hogy szinte minden vallás magának követeli az elsőséget, miközben a történészék meg archeológusok és régészek már rég kideritették, hogy a vallások gyökere visszavezethető szinte az öskori pogány vallásoknak,ugyanigy a jelképek többsége is valami "pogány" vallások jelképe volt (benne ádámmal és évával a kigyóval stb stb.)
    A bibliával meg az a gond, hogy mégha tényleg isten kinyilatkoztatása is, abban a korban csak nagyon kevesek tudtak irni. Ergo ez nem úgy ment hogy ment mózes a sivatagban aztán leirta isten igéit, hanem hogy elmondta valakinek aki azt továbadta majd általában 100-200 évvel később ezt valaki leirta. Na most általában nem azt irták le amit ő mondott hanem egy attól kicsit eltérő változatot. És ennek már több mint 2000 éve, azóta számtalanszór átirták leforditották értelmezték, majdnem valószinü hogy a biblia nagy része teljesen fals.
    Ehhez csak annyit füznék hogy egy kis faluban laktam régen, és egy ismerősöm egyszer motorral balesetezett eltört a keze, és pár nap mulva ment hozzájuk a nagymamájuk nagy sirással majd teljesen elképedt hogy a srác még él mert ő már úgy hallotta a szomszédasszonytól hogy meg is halt... Na most el lehet gondolni hogy 2000 év múlva mi lett volna ebből a sztoryból, vagy hogy pl. hitlerről vagy sztálinról mire fognak emlékezni 2-3000 év múlva. Nos nem táplálok hiú reményeket, kb. úgy fognak rájuk emlékezni mint most mi "Nagy Sándorról" vagy "Julius Ceazarrol" akik kiirtottak egész népeket, legalább olyan szörnyüségeket követtek el mint a fennt emlitett két "úriember" mégis nagy és dicsőgéses hadvezérként vonultak be a történelembe...
  • szivar
    #167
    Saját portánk körül is elég senkiházi haszonlesőt lehet megfigyelni. Ha nem tévedek. Nem kell ezért kiruccani az arabokhoz.
  • babajaga
    #166
    A vallási vezetők a hatalmukat féltik, mert ha lekerülnek a hatalom csúcsáról senkik és semmik lesznek. De hogy azt is megmondanák hogy mi hangozzon el egy másik országban azt minősíteni se tudom mert nincs rá szó. Legfeljebb az hogy azt képzelik a szerencsétlenek hogy az egész világ az övék. Egy magyar riporter évekkel ezelőtt riportot készített egy ilyen vezetővel, percek alatt egy senkiházit ismertem meg benne.