926
Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét.
  • OKkultist
    #846
    NEM, mert 3db szinuszjelgenerátor adja a jelet a 4szög tetejére, a 3szinusz ráadásul egymáshoz képest el van tolva fázisban. Egyszerű lenne, ha lenne 3fázisú 400V, akkor egy (3fázisú) trafó kellene csak, nem jelgenerátor, de nem akarom kötni semmilyen rendszerhez, ennek egy 12V-os akkuról mennie kell. Amúgy amit én próbálok kompakt méretben összehozni, az durván már megvan, egy 4lóerős benzinmotort tudnak működtetni 800-900W-os vízbontásból előállított hidrogén-oxigén keverékkel.
    ITT a linnk, regisztrálni kell, mert nem spammereket, hanem SZAKMABELIEKET várnak!
  • hematit1976
    #845
    nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz, de azért elvégeztem egy néhány érdekes eredményt hozó kisérletet. ezek közül osztok most meg veletek/önökkel kettőt:

    a kisérlet 3db állandó mágnes maggal rendelkező tekerccsel történt.
    az egyik tekercset kineveztem primer tekercsnek és váltóáramot vezettem bele. a másik két tekercset szekunderként használva rögzítettem a primer tekercstől egyenlő távolságra 1 kör alakú karton lapra. a geometriailag egyenlő távolság miatt mindkét szekunder tekercsben ugyanakkora feszültség indukálódott. az érdekesség az, hogy közel annyi volt az indukálódott feszkó a szekunder tekercsekben mintha csak egyedül lettek volna a primer tekercsel szemben!!!
    a veszteség szerintem a tekercsek anyagi elektromos ellenállása lehetett. a kisérlet számomra azt bizonyította be, hogy 1 indukáló tekercs energiája NEM oszlik meg a szekunder tekercsek között, hanem ugyanakkora indukciós energiát fejt ki mindeggyikre.
    (nem úgy mint pl.: folyadékok esetében a nyomás)

    a másik kisérletem:

    folyadékemelő energiabefektetés nélkül.

    az elmélet a hajszálcsövesség alapvető tulajdonságait használja ki.
    hajszálcső esetén kellően vékony cső vagy lapos felületek között a folyadék "felemelkedik" . (nem találtam rá jobb szót)
    ha a vékony cső vagy lapos felületek rövidebbek vagy alacsonyabbak mint a folyadék emelkedésének a szintje akkor úgy nevezett lefűződés jelensége jön létre. azaz csöppek formájában a folyadék összegyűlik a vékony cső v. lapos felületek tetején.
    ebből úgy lesz a folyadékemelő, hogy egyrészt nagyon sok vékony csövet v. lapos felületet teszünk egymás mellé. A "lefűződés"-nek hívott jelenséget úgy oldottam meg, hogy 3 üveglapot használtam a kisérlethez. 2 db normál téglalap formájú volt, 1 db -nak pedig az egyik függőleges oldala alacsonyabb volt. a folyadék emelkedési magasságát úgy állítottam be az üveglapok egymáshoz közelítésével, h a középső üveglap ferde felső felületén jött létre az üveglapok között felemelkedett víz lefűződési jelensége - azaz vízcseppek képződtek a középső lap felső /ferde/ élén. a vízcseppek pedig ahogy egymáshoz értek, egyesülve lefolytak az alacsonyabbik oldal irányába (mint ahogy az ablaküvegen a páracseppek). Vissza abba a tálkába ahonnan elindultak. <- így lett a kisérlet eredménye körfolyamat :D

    lehet nem szidni ezekért, ha vki nem hiszi próbálja ki.
  • brichard
    #844
    Engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljak egy magyar kezdeményezést mely többek között a topikban szereplő téma vizsgálatát is célul tűzte ki!
    Bővebb információ a következő portálon, itt található: Világbiztonság: Kapcsolat
  • OKkultist
    #843
    Ez vajon hogy működhet? (valami rezonancia ez is, +a Föld forgása is bele van kalkulálva állítólag, de még senki nem jött rá, hogy mi a lényege, SAJNOS)
    Steven Mark a mágnesek mestere
  • Garga Pitic #842
    "Ha egyszerre van jelen 4szögjel és szinuszjel is, akkor azt a szkóp nem képes korrekt módon megmutatni?"

    Egyszerűsítve:

    Nagyon különböző frekvenciájú jeleket egyszerre problémás megjeleníteni.
    Ha a két freki egymásnak egész számú többszöröse, mindkét jelből egész számú jut a képre, szép tiszta kép lesz, meg lehet állítani a képernyőn.

    Ha a frekvenciák hányadosa nem racionális tört, pl az egyik csatornán 1kHz négyszög a másikon 31,4159kHz szinusz, akkor az a jel, amelyik indítja a képrajzolást (te választod ki) és amire a vízszintes eltérítés fekvenciáját beállítottad, tiszta és álló lesz, a másik csatorna jele pedig képenként máshol kezdődik, futni látszik, zöld fű lesz.

    Ha két külön jeled van, megteheted, h most a másik indítja az eltérítést, arra állítod az időt, az látszik tisztán.

    Jelen esetben egy összetett jeled van hülye arányokkal, nincs választásod, h mi indítsa a rajzolást, csak a négyszög. A négyszög tiszta, a teteje fut, zizeg.

    Digitális tárolós szkóppal nincs gond, rögzíted a képet és nézheted akármeddig.
  • OKkultist
    #841
    Ha egyszerre van jelen 4szögjel és szinuszjel is, akkor azt a szkóp nem képes korrekt módon megmutatni? Ha szinuszjel még 3 különböző fázisú jelből áll, akkor meg végképp meg van kavarodva a szkóp, azt se tudja mit mutasson? Ez az egész elméleti háttér nélkül megy a gyakorlat meg azt mutatja, hogy ez a 3fázis, vagy 3frekvencia a lehetséges megoldás. Végül mindegy is, hogy a szkóp mit tu mutatni, a lényeg, hogy a vázolt jelformát elérjük, a vázolt módon. Sajnos egy fizikust próbáltam megbízni, nem volt szerencsés próbálkozás, az egyszerű megoldás nála szóba sem jöhet, én meg nem tudom összerakni a 832#-ben linkelt 3fázisú szinuszjel generátort a 825#/2-ben látható 4szögjel generátorban található generátor helyett. Pedig nem egy műszaki csoda: 4szögjel 100Hz-1MHz-ig állítható, fix 50%-os kitöltési tényezővel, a tetején a színusz is 100Hz-1MHz-ig állítható, egymáshoz képest a 3hullám fix, tehát a fázis ne változzon. Nem lenne hátrány, ha közel ideális hullámformákból állna össze az egész, a 4szög az tényleg 4szög legyen, ez is elég nehéz állítólag, a fel és a lefutása a jelnek nagyon meredeknek kell lennie, stb.. Sz*r kapcsolással , sz*r eredmény lesz.
  • Garga Pitic #840
    Ezeket én se értem. Arra gyanakszom, hogy a feltalálók jól megélnek előadásokból és a weboldaluk reklámjaiból, illetve kitek garancia nélküli árusításából, és ha senki nem látja, bizony autóznak egyet valami V8-as benzinfalóval.

    Repülőgépeken alkalmaznak kapacitív üzemanyagszint-mérőket.
    Ugyanilyen egymásba tolt csövek, rajtuk 400Hz-es váltófeszültség, áznak a kerozinban.

    Ha kérdeznék, azt mondanám nem bont ez vizet, max elektrolízissel.
  • Garga Pitic #839
    "nem 1db jellemzője van 1pontban."
    Máshogy mondom: egy időben egy pontban a feszültségnek csak egy értéke lehet.

    De hál'istennek, ezt végül is nem akarja senki felrúgni, ugyanis, ha a 822/1 szkóp képéről készült és a szinusz képe hullámzott, akkor megvan a gebasz:
    a kezelő a négyszögjelre állította be a szkópot, miközben az ettől teljesen független frekvenciájú szinusz minden képfrissítésnél más fázisban íródott a képernyőre.

    Vagyis a háromnak rajzolt akárhány szinusz valójában egyetlen darab, és csak a képen látszott többnek :)
    (Ha egész többszörös lett volna a frekvencia, akkor be lehetne állítani a képet úgy, hogy tisztán látszódjon a szinuszjel)

    Mondjuk ezek után kissé fenntartásokkal fogadnám a forrást vagy keresnék mellé másikat, harmadikat.


    "A 825#-ben belinkelt jel is olyan, hogy 1pontban 3jellemzője van, mert 3db szinuszhullám egymáson..."
    Az csak a szimulátorprogi oszcilloszkópjának ikonja, de nem a szkóp képe és a jelalak.
    A mért jelek a három különböző színű négyszöghullám a kis fekete hátterű ablakban.
  • dronkZero
    #838
    "Szimuláció, megépítés, kipróbálás, bújkálás az olajlobby elől :)"

    Na igen, bujkálás. Azt mondjuk nehezen értem meg, hogy ez a kapcsolási rajz, amivel itt egy ideje szórakoztatjátok egymás, miért nincs még fenn _készen_ az interneten. Azt is kevéssé értem meg, hogy ezek a szegény, olajlobbi által elnyomott feltalálók miért nem víztrabanttal járnak, meg hogy miért inkább eladni akarják a csodát, miért nem építik kisiparban ismerősöknek, érdeklődőknek.

    De hát ugye az én agyamat már átmosta az olajlobbi, ezt úgysem érthetem meg.
  • OKkultist
    #837
    Ennyire nem egyszerű, nem tudom hogy hatnak egymásra a különböző frekvenciájú/fázisú szinuszjelek, de egy modulált jelnek, ami 2 különböző forrásból áll össze (4szög+3különböző fázisú szinusz) nem 1db jellemzője van 1pontban. ANALÓG jel, lehet, hogy ezért nem lehet digitális jelgenerátorokkal egyszerűen modellezni, vagy megmérni. Az oszcilloszkóp úgy mutatja, hogy a 4szögjel tetején HULLÁMZIK a szinuszjel. (lehet, hogy a szkóp sem képes megmutatni, hogy menntire összetett a jel, csak nagyjából, az is mintavételezéssel dolgozik)
    A 825#-ben belinkelt jel is olyan, hogy 1pontban 3jellemzője van, mert 3db szinuszhullám egymáson, ott ugyanolyan fásissal, de különböző amplitudóval. A diódás vágás csak a 4szögjelre van, hogy csak POZITÍV félből álljon a jel. Ha jobban tudnánk a fizikát, meg ismernénk a vizet, akkor meg is lehetne magyarázni. (a H és az O egymáshoz kapcsolódása, ill. a molekulák viszonya egymáshoz, állítólag a víz hosszú szálakká áll össze, tehát nem sok-sok különálló H2O, ez is belejátszhat a rezonanciába. Meg a víz keménysége, a csövek mérete, stb..)
    A rezonanciafrekv. elhangolódása ellen azt találták ki (Pl. Bob Boyce) hogy a tartályban levő víz mennyisége mindig állandó, ezt valami vízszint-érzékelő+vízpumpa együttes szabályozza.
  • Garga Pitic #836
    Na, jól elmentünk elektronika témába :)

    "...4szögjel és a tetején a 3fázis szinuszhullámokkal. "
    Pont erről beszélek, a #822/1 ábra:
    -jó esetben három különböző, más madzagon mért jel ábrázolása egy rajzon a szemléletesség kedvéért
    -vagy három különböző frekvenciájú szinusz, aminek szintén van értelme, de a #832 nem ilyet állít elő, és mondjuk a #822/1 rajz sem ezt sugallja (egyforma frek. hullámok)
    -vagy szarvashiba: egy pontnak egy időben egy potenciálja van.


    A diódás vágó tökegyszerű, ha ez a jel kellett, megvan a kapcsolásod hozzá darabokban. Erősítőt a végére, és hurrá, buborék.
    (TDA2030 vagy hasonló kompakt cucc? Ha több teljesítmény kell, meg lehet próbálni többet párhuzamosan kötni, a kimeneteiket pár ohmos ellenállásokon keresztül összekötve)


    Ha három frekvencia kell, a #832 szinuszosító részével, egy állítható alaposzcillátorral és rákötött három különböző frekiosztóval gyakorlatilag össze tudod ollózni az eddig belinkeltekből.
    Szimuláció, megépítés, kipróbálás, bújkálás az olajlobby elől :)
  • OKkultist
    #835
    A dióda azért van a csövek előtt, hogy egy FÉLBEVÁGOTT 4szögjelet kapjunk, amiben nincs-, csak a +fél.
  • OKkultist
    #834
    Akkor az a félreértés, hogy nem összeadni akarom, hanem egy olyan modulált jelet kellene kapni, mint az ábrán, a 4szögjel és a tetején a 3fázis szinuszhullámokkal. Ezt egy oszcilloszkóp ábrából tudták meg, mert előtte csak találgatott mindenki, hogy az AUTÓGENERÁTOR mire kell, ill. mi lesz a jelalakkal. Egy másik működő cucc (Bob Boyce) is hasonló, ott 3 különböző frekvenciájú (10.7, 21.4, and 42.8 kHz) négyszögjel lett összegezve egy TOROID tekereccsel, azzal meg az a gond, hogy a tekercset neked kell megcsinálni, ráadásul NAGYON PRECÍZEN, mert az a legkényesebb pontja az egésznek.

    Itt a teljes leírás.

    LEHET, hogy a 3frekvencia hat egymásra és a vízre (rezonancia) és ezért működik, a három fázis jobbnak tűnik, lehet a 3különböző frekvencia+3fázis a 4szögjel tetején lenne a legjobb.
  • Garga Pitic #833
    Igazából kezdettől azért volt nekem fura és kamugyanús a kapcsolás, a jelalak meg az egy cső három jellel, mert ha összeadsz ugyanolyan frekvenciájú, eltérő fázisú szinuszjeleket, akkor kapsz egyetlen, valamilyen fázisú és eredeti frekvenciájú szinuszt. (Jó esetben persze én értem félre vagy a rajz nem teljes.)

    Ha jól rémlik, ebben a 3 azonos nagyságú, egymáshoz képest 120fokos eltolású változatban pont 0 lesz az összeg.
    Ezt egy kibelezett autógenerátorral lehetne is szemléltetni: ha a fázisokról leszeded a diódákat és a három fázis kimenetét összekötöd, kifelé 0V lesz a feszültség, a tekercsek meg jól elvannak egymás áramával :)
    A két véglet:
    -ha két azonos nagyságú ellenfázisút adsz össze, akkor 0 az eredő jel
    -ha két azonos fázisút, akkor kétszeres amplitudó
    Az összes többi variáció e kettő között ad ki valamit.


    Összeadó áramkör egyszerű:

    Kimeneti fesz: Uki= -Ube1*R/R1 -Ube2*R/R2
    Összead, de fázist fordít, polaritást vált a jel. Ha számít, utána kötsz egy invertáló erősítőt.

    Viszont ezzel még nem a kívánt jelet kapod meg, hanem csak egy ilyet:
  • OKkultist
    #832
    Van egy kapcs.rajzom, ami 3fázisú színuszjelet állít elő (pontos, és egyszerű, ha igaz) a 4szögjel előállítása megoldott, csak a kettőt nem tudom összerakni. Vagy az egymás tetején levő szinuszjel is jó lenne a 4szögjel tetejére, de hogyan?

    Van egy csomó más videó, meg szemtanúk beszámolói, és mivel Meyer már meghalt, nem védi senki és semmi a szabadalmát (amiben persze nincs konkrétum) viszont van több fórum is, ahol sikerült megismételni pár embernek, ugyanazzal a módszerrel a videón is látszik. (autógenerátor + elektronika, stb..) ezt kellene egy gyufásdobozméretű elektronikus változatban összehozni. (persze állítható kell, hogy legyen, mert ahány összeállítás, annyiféle renonanciafrekvencia, hozzá kell hangolnni az adott csőhöz, vízhez, stb.)
  • Garga Pitic #831
    Ha egyetlen szinuszjelről volna szó, annak lehetne jól többszörözni a frekvenciáját: torzítással és a kívánt akárhanyadik felharmonikusra hangolt szűrővel.
    Két baj van vele:
    - az amplitudóban hordozott info elvész a torzításnál
    - nem egyetlen frekvenciából áll a lentebb igényelt jel, hanem egymástól távol eső frekvenciák sávjából.
    Ha ezzel a módszerrel kezdenéd többszörözni a frekvenciát, a vége egy felismerhetetlen katyvasz volna.


    Az angol wikin a Stan Meyer cikk végén felsorolják a szabadalmi leírásokat, letölthetők pdf-ben. Ha tényleg működik, és ha az azokban leírtak alapján működik a szerkezet, akkor ott van egyszerűen előállítható jelalak.
    A szabadalmi leírás, ld a 3. oldalt
    Ehhez csak egy trafót ír elő és egy nem túl bonyolult négyszögjelet.


    Sajna nem nagyon hiszek a szerkezetben. A videókon sose látni teljes folyamatot, melyben elindítja a gázképződést és föl is használja.
    Amikor fémet olvaszt a lánggal, a készülékből a tetején kívül semmit sem látni.
    Az autós felvételen látom a masinát, ahogy buborékol, tekergeti a csapot és ingadozik a fordulatszám, de ez tényleg egy minimálköltségvetésű jelenet: perceken át jár a motor valamilyen üzemanyaggal, Mr. Meyer pedig lelkesen magyaráz.


    Ha meg kéne neveznem valami hasonló kinézetű jelenséget, a kavitációra tippelnék.
    Az előidézhető a vízbe merített rezgő eszközökkel, látványos buborékképzéssel jár (gőz), a zárt tartályban a kamera előtt nőhetne a nyomás. Vakításra kiváló, ha két amerikai tréfamester volnék, eljátszanám.

    A következő pár hónapban remélhetőleg egyesével beszerzek pár alap műszert (Dózsa Gy. úti használtas bótból) szkópot, hanggenerátort és tápegységet. Már régóta tervezem, nem a hidrogéngyártás miatt :)
    Ha nem jár sok vacakolással, adok majd egy esélyt ennek a kísérletnek, mert miért is ne?
  • OKkultist
    #830
    Nincs valami, ami meg tudja duplázni, vagy triplázni a frekvenciát? (úgy, hogy mindent ugyanúgy hagy, csak a frekv.-át nem?) akkor elég lenne 15-20KHz a kimeneten, azt meg egy jobb hangkártya tudja, bár szerintem itt a tisztán analóg cuccok tudnának jobb eredményt. (lehet, hogy a felharmonikusok is belejátszanak, meg ki tudja mi)
  • Garga Pitic #829
    Win alatt a GoldWave hangszerkesztőt használtam, abban egész szépen lehetett variálni függvényekkel. A gyenge pont a hangkártya: 42kHz túl magas neki :(
  • OKkultist
    #828
    Az is egy hiba, pl., hogy az amplitudó és frekv. egymásra hat, de azt még megoldották a kapcsolás módosításával. (nem 3szög, hanem 4szögjel jön ki belőlük.) Nem egyenírányítják, hanem egy diódán keresztül BELEPUMPÁLJÁK a csőbe (vízbe) ami valamiért így tud jobban bontani, és nem elektrolízis, mert nincs hő, és csak akkor működik, ha elég közel vannak egymáshoz a pólusok. (1-2mm)
    Az eredeti feltaláló, de megmagyarázni ő sem tudta
    Nincs egyeniránzítás, csak a jel félbevágása, hogy csak + (vagy 0) jusson a csőre. Az oszcilloszkóppal megnézték a jelalakot, (ahol nagyon jól működött) és abból látták meg, hogy mi ez. (előbb kísérleteztek, és csak utána jöttek rá, hogy a GENERÁTOR bekötése mit okoz a 4szögjelben)
    Valami számítógépes programmal is meg lehetne oldani, ha valaki meg tudna írni egy softvert (hangkártya vezérelné a FET-et) feltéve, ha az képes ilyen modulált jel előállítására.
    A 3. kép csak azért van itt, hogy a generátor bekötését mutassa.
    Igazából nem tudja az sem, akinél működik az eljárárs, hogy miért működik, ezt én is meghagyom másoknak, elég ha egy kompakt méretű cuccot sikerül összehozni. Lindemann valami RC rezgőkörről beszél, ami jó méretezés esetén szinte semmit sem fogyaszt, és a vízet is bontja. A 3fázisú jel minegyik megoldásban ott van. Anélkül nincs rezonancia, a vizet ugyan bontja, de sokat fogyaszt. Az is érdekes még, hogy nem egyszerű buborékoknak látszik a gáz, hanem mint a füst:
  • Garga Pitic #827
    A motor-generátor kombó tényleg egy rossz hatásfokú energiazabáló.

    Próbálj egy ilyet lemodellezni és finomítani:
    A 3 fázisú digitális jel egy-egy RC-tagos/műveleti erősítős integrátort vezérel. Ezeknek háromszögjel lesz a kimenete (az amplitudó asszem változik a frekivel).
    A háromszögjellel diódás/műv.erősítős szinuszosítókat hajtasz (ezek elé lehet, h kelleni fog erősítő/osztó, hogy a szint megfelelő legyen a teljes frekvenciaátfogás tartományában)
    Az egész végére meg valami kajakos kis erősítőt teszel.

    3 csatornára megépítve jó kis vezetékgubanc :)
    Vagy próbálj kifejezetten függvénygenerátor célú IC-t felkutatni.


    A 2. képpel kicsit bajban vagyok
    Ha jól nézem, a négyszögjelgenerátorral vezérled a FET-et, ami a 10k és 50k poti állásától függően szaggatja a generátor gerjesztőáramát, ezáltal változtatja annak kimenő feszültségét.
    A generátor tényleg háromfázisú belül, de a kimenete hullámos egyenáram, mivel ott a diódahíd.

    Nem vágom, miért előírás vagy mihez kell 3 fázisú jel egyetlen csőhöz, ha aztán egyenirányítják, mielőtt rávezetik.


    Azért furcsa nekem a szigeteletlen lemezek vízzel érintkezése, mert így pont létrejön elektrolízis. (Ha jól értettem az elrendezést)
    Ha kell egy kevés elektrolitikus vízbontás annak a valaminek a beindításához, amit ezek a rezonáns(nak mondott) cuccok aztán gerjesztenek, oké, másképpen viszont kicsit fura az ekkora körítés.


    A 3. kép egy örökmozgó? :)
  • OKkultist
    #826
    a 10k (P1) és az 50k (P2) potméterek állítják a frekvenciát meg az amplitudót. (a fejlesztett változatban a 4szögjel tetején levő színuszjeleknek is állíthatónak kell lennie, szintén frekv. és amplitudó, hogy a rezonancia könnyen behangolható legyen) A fámfelületek érintkeznek a vízzel, de állítólag ha le vannak szigeteve, akkor is működik. (Peter Lindemann) próbálkozások 99%-ka közvetlen , pl. a lemezes változat is. A lényeg, hogy csak a felületek érintkezzenek a vízzel, ahol a + és a - bemegy, ott nem. Ez a lemezekkel könnyebben megoldható, ott leszigetelve a víztartályon kívül van összekötve minden második. (+-+-+-+- és így tovább)
    Mégegy 3fázisú jelalak:

    Valószínű ugyanaz a lényege minegyiknek, de a 4szögjel tetejére ültetett a leghatásosabb, de MÉG senki nem csinálta meg tisztán elektronikus változatban. (az lenne a hatékony, mert akkor nem kellene egy plusz motor, ami csak a generátort forgatja! ami nem is szabályozható könnyen, amplitudó pl. egyáltalán nem, a frekv. is csak szűk tartományban)
  • OKkultist
    #825
    -Van olyan próbálkozás is, hogy 3-as csoportokban van a cső, a 3fázishoz, de van ahol közös, tehát nem lényeges.
    Szintén van olyan próbálkozás is, hogy a csövek egymáshoz képest is 3-as csaoportokban vannak, hogy egymással is rezonálhassanak, én az egyszerűbb lemezes változatot próbálom összehozni.
    -Nincs konkrét adat, valahol 5-50kHz között van, állztólag 42,3kHz az egyik ilyen rezonancia frekv.
    -Igen az egy 4szögjel generátor, a színuszjel ráültetés egy autó generátorral(3fázisú) van megoldva,(3000-es fordulaton kezd működni a dolog) ezt szeretném elektronikus megoldással kiváltani. PONT erre keresek megoldást.
    -Kipróbáltam, de csak az alap 4szögjelgenerátor változatot. Működik, de sz*rul, tehát nem lépi át a Faraday ekvivalenst. (mint az elektrolízis, csak nincs hőtermelés) Lehet még különböző trükköket bevetni,mint bifiláris tekercsek, változtatható induktivitású tekercsek, stb.
    EZ is egy ilyen változat,ahol szintén 3fázisú jel van, de egymáson, meg kellene próbálni ezt is a 4szögjel tetején. Ilyen kapcsolást nem találtam, ezt kellene összehozni, de még arra sem találtam senkit.

    Itt a generátor és a 4szögjel összekombinálása:

    és itt:
  • Garga Pitic #824
    Még:
    - Mivel állítod a négyszögjel amplitudóját?
    - A rezonátorcsövek, gondolom, a vízbe merülnek. Le vannak szigetelve vagy a fémfelület érintkezik a vízzel?
  • Garga Pitic #823
    Ahoj!

    Nem biztos, hogy jól értem, megkérdem hát:
    - Háromfázisú szinuszjel, tehát három rezonátorlemez v. cső szükséges?
    - A lemezek/csövek egymáshoz képest való elrendezése közömbös, vagy valami rendszer szerint történik?
    - Mik a négyszögjel és a szinuszjel/ek hozzávetőleges adatai? A 100Hz-100kHz elég tág tartomány a keresgéléshez.
    - A lenti kapcsolás egy egyszerű négyszögjel-generátor. A szinuszjelet a magas szintre kell ültetni, alacsony szinten kikapcsolni. Ezt mi végzi?
    - Te kipróbáltad a vízbontót, vagy csak belinkeltél egy képet a kapcsolásról?
  • OKkultist
    #822
    Aki vízbontással akar kísérletezni, (NEM elektrolízissel!!) az ezt a jelalakot állítsa elő:

    50%-os kitöltési tényezőjű 4szögjel, a tetején (MODULÁCIÓ!) 3 FÁZISÚ színuszjel, az amplitudó/frekvencia (100Hz-100KHz) külön-külön állítható kell, hogy legyen a 4szög és a színuszjelnél is. Kell még hozzá egy ROZSDAMENTES acélcső, benne egy másik, a kettő között legyen kb. 1,5mm rés, vagy lemezekkel ugyanez. Nem világos még, hogy a rezonancia fenntartása hogyan lehetséges, mert amikor beindul a vízbontás, akkor az egység rezonanciafrekvenciája is megváltozik. (mint amikor a pohár széttörik a rez.frekv. hatására, de mi még a maradék darabokat is tovább akarjuk törni, ill. folyamatos "üvegpohár utánpótlás" van) (a jel egy FET-re van ráküldve, a FET hajtja meg a rozsdamentes acél REZONÁTOR lemezeket, vagy csöveket.

    Egyelőre még senki nem csinálta meg tisztán elektronikai alkatrészekkel a jelalak előállítását, akiknek működik, azok egy AUTÓ GENERÁTORRAL (3000-es fordulaton) állították elő a színuszjelet)

  • atlagember
    #821
    Az egérbe kellene tenni egy dinamót, ami a tologatáskor áramot termelne!
  • atlagember
    #820
    Az interneten lévő mászkálós játékok mozgási energiáját kellene kinyerni. Abból rengeteg energiát szerezhetnénk.
  • exy1
    #819
    "Vigyázz vele, javaslom nézz utána miket írogat ez az idióta."

    Hümm-hüm, az ilyeneket meg mind benthagyta a moderátor. Elég 'érdekesen' moderál.
  • uwu
    #818
    Vigyázz vele, javaslom nézz utána miket írogat ez az idióta.
    Az összes SG tudományos topikot telenyomta a legvadabb agymenésekkel, mindenféle mondanivaló nélkül képes írni, és kötekedni.
    Teljesen beteg ez az exy1.
  • exy1
    #817
    "Minden topicban megkérdezed ezt? :D"

    Persze. Jó tudni vannak-e vannak-e beszélgetésre nyitott fórumtagok. Íme, a személyedben már találtam egyet. Örülök!
  • HUmanEmber41st
    #816
    "Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét. "

    alcím...
    Minden topicban megkérdezed ezt? :D
  • exy1
    #815
    Miről szól ez a topik? Elmondaná nekem ezt valaki röviden?
  • dronkZero
    #814
    Aha, erre gondoltam... :)

    A vízbontás szerintem még felejtősebb, mindenféle kovalens kötéseket kell felbontani, az meg "drága". Ahhoz képest elhanyagolható a felhajtóerő munkája, a befektetett energiát meg nem lehet mindet visszaszerezni...
  • Duchovny
    #813
    Hali

    Sztorno minden :)
    Kiszamoltam, ugyan annyi munka kell a felfujashoz mint ami a mozgaskor keletkezik + meg a vesztesegek ugyhogy inkabb tobb.

    De azert arra kivancsi lennek hogy ha vizbontas lenne ilyen melysegben akkor a kepzodo gaztol mennyi munkat vegezne a ballaszt. Ezt viszont magasabb fizikat/kemiai ismeretekkel redelkezonek kellene kiszamolnia.

    Szoval az a kerdes hogy a sullyedeskor vegzett 0.03kWh elektrolizishez valo felhasznalasa eleg -e arra hogy kiemelje a ballasztot. Felfele nem is kell munkat vegezni eleg ha siman felemelkedik, a ballaszban keletkezett H2 + O2 -t pedig arra hasznaljuk amire akarjuk (futes, uzemanyagcella)
  • leonforce
    #812
    szvsz!
    pont nem..
    "..amennyiben a matematika torvenyei a valosagra vonatkoznak nem bizonyosak,amennyiben viszont bizonyosak nem a valosagra vonatkoznak.."(A.Einstein,mondjuk attol meg lehetne tevedes mert Albert mondta...)
    tovabba..egy matematikus megengedheti maganak hogy tevedjen,egy fizikus nem(ugyanis komoly fizikai kovetkezmenyei lehetnek a valosagra vonatkoztatva)...
  • Duchovny
    #811
    Hello
    A kompressoros megoldashoz szerintem is sok energia kellene hogy felfujja 75m melyen. Most azon gondolkodom hogy mi lenne ha a ballasztot nem felfujnam hanem egy henger lenne nagy dugattyuval(~0.3 kobmeter) es belulrol egy kis hydaulikus henger ( autoemelo 20tonna :)) tolna az also es felso holtpontra. Szerintem ehez sokkal kevesebb munka kellene, egy kamiont felemel 12V/60W-os fogaskerekes olajszivattyuval 10 perc alatt.

    http://lelkes.home.sk/ballaszthydro.jpg
  • dronkZero
    #810
    Érdekes. :)

    De van egy olyan érzésem, hogy túl sok lesz az az elhanyagolt veszteség, leginkább a generátornál és a megtermelt energia tárolásánál...
    És arról tudunk valamit, hogy mekkora munkával lehet felfújni azt a ballasztot 70m víz nyomása alatt? Lehet, hogy pont annyi munka kell bele, mint amennyit majd a felhajtóerő termel... Ez nekem eléggé gyanús...

    De alapvetően működőnek tűnik, semmi lehetetlen nincs benne.(a "szabadenergiás" csodamasinákhoz képest) Gyakorlati szempontból lehet gond még a "felfújó" tömlővel, az folyton gyötörve van a használat során, valami üzembiztos megoldás kell... Meg a kompresszort ne a hálószoba mellé rakd.

    De asszem ezt meg kéne építeni, hogy kiderüljön, termel-e valamit...
  • Duchovny
    #809
    Hali

    Regen nem irt mar ide senki. Regebben szo volt a viz alatti harangban torteno vizbontasrol ez adott egy otletet amit szerintem mar biztonsan sokan kiprobaltak.
    A lenyeg az hogy van egy mely viz/kut/to stb. aminek az aljara rogzitve van egy csiga. A viz felszinen pedig van egy masik csiga ami ossze van kotve az feneken levovel. Ezen a kotelen van egy ballaszt amiben ha nincs levego 150kg-ot huz lefele ha pedig a ballasztban levego van az egyszeruseg kedveert 150kg-t huz felfele. A ket holtpont kozotti vizszitkulombseg legyen 70m. A kerdes az hogy ha a ballaszt mozog fel es le a 70m-t holtpontok kozott vegez -e annyi munkat amennyi eleg arra hogy egy kompresszor felfujja a ballasztot 75m-el a vizszint alatt?

    En kiszamoltam es nagyon meglepodtem hogy igen aztan egy kicsit kibovitettem alternatorral es UPS-el es kivancsi lennek hogy a vesztesegek utan is megerne -e megepitteni egy ilyen konstrukciot.
    Kompresszornak egy 300 Euros mezei komresszort valasztottam ami 220V/1.5kW , 200l/min - 0.8MPa parameterekkel rendelkezik ettol szerintem vannak sokkal jobb hatasfokuak is de meg igy is pluszban van az energiatermeles.
    Csatolom a vazlatot: http://lelkes.home.sk/ballaszt.jpg
    A vizellenalast es a hatasfokokat elhanyagoltam de szerintem nem ezen mulik.

    Mit szoltok hozza, mi benne a gyenge pont

    Udv Duchovny
  • Albertus
    #808
    Újabb bizonyítékok az energie megmaradási törvény érvénytelenségére!
  • Albertus
    #807
    Szabad energia-szabad a vásár!

    Hamis törvények topic-ot ajánlom az érdeklődőknek!