926
Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét.
  • John Wayne #1
    Itt egy olyan fórumot szeretnék, ahol információt osztunk meg ilyen gépekkel kapcsolatban, akár egy weblinket, vagy valamilyen rövid leírást, esetleg könyvcímet, akár "működési elvet". Nem vitafórumot szeretnék, vagy ilyesmit, nem sok értelme a vitának, ha a "hivatalos" fizika korrekt, akkor ilyen gép nem létezhet. Ha viszont ilyen gép létezik, akkor újra kell írni a tankönyveket. Az elméleti vitát inkább valami tudományos folyóirat fórumában kell megtenni.
    Szóval inkább információcsere lenne a cél a témában.
  • John Wayne #2
    Legyen ez a kezdés:

    The Energy Machine of Joseph Newman
  • John Wayne #3
    Erről már létezik külön fórum az SG az Általános eszmecserében, de ide illik:

    Jasker Power System

    Erről is nagy hírverés, aztán egy darabig ígérgetés, most meg semmi, még a honlapja is eladás alatt:

    www.jasker.com

    Vajon őket is megfojtotta az "energialobbi"?
  • Landren
    #4
    Mindenkit megfolyt az energialobbi, és amíg a pénzel rebdelkező embereknek az az érdeke, hogy ez ne terjedhessen el, a továbbiakban is meg fog.
    Korábban sokat foglalkoztam a témával, de mielőtt hülyeségeket írnék inkább előszedem és átnézem újra.
  • blackgamer
    #5
    Egely György-nek vannak ilyen írásai, én a Tiltott találmányok című könyvét olvastam, de a végére érve humbuknak tűnt az egész, mindenesetre ha érdekel a téma akkor érdemes beszerezni
  • John Wayne #6
    Hát, őszintén szólva nekem is komolytalannak tűnik ez az Egely féle könyv, ennél konkrétabb dolgokra vágyom :).
  • Doomista
    #7
    energia,van ilyen emberi energia ... erősen koncentrálsz,és tudsz gyógyítani embereket,a kézből meleg,avagy forró hatás,azaz energia hatás áramlik,így erőt lehet adni arra a pontra,ahova tartja az illető.gyógyítóhatással rendelkező.
    de most ezis az a 2 lépcsöt mutatja,hogy elhiszi e az ember vagy nem...ha nem hiszi el,akkor menjen egyszer el egy ilyenre,és érezni fogja majd ... :=)
  • Thanatos
    #8
    ha meg elhiszi kezeltese magát a táltosokkal 10ezrekért :PPPPP sok szerencsét :)
  • Sir Quno Jedi
    #9
    És ez hol sérti az energiamegmaradás törvényét?!! :D
  • Doomista
    #10
    sehol,pusztán csak leirtam :D
  • Doomista
    #11
    hát ja...de az egészség az elsö :D
    az internet is felesleges,minek az ... hát tudjuk hogy minek,de ezis pénz..de mégis kiadunk rá pénzt ^^ ... és még van mit sorolni...egy plazma tv minek minek kiadni rá több százezer forintot,mikor egy kicsike samsung tv is megfelel ... stb ... etc !
  • Doomista
    #12
    de én mondom a fizika az jó dolog :=)
  • tomo
    #13
    sosem ertettem, hogy ha valaki feltalal egy mukodod rendszert, miert ül rajta, miert titkolja? ahelyett, hogy szetkurolne a vilagban.
  • laliking
    #14
    egy ilyennel meg lehetne öriteni a fizika tanárokat :DD
  • Goth
    #15
    ilyen nélkül is meg szoktuk :c
  • Sadist
    #16
    mert kapzsi irigg kizs geci :C

    Vagy lehet hozni az összeesküvés elméleteket, hogy az ilyeneket elhallgattatják, hogy az olajcégek még több évtizedig zsebelhessék a pénzt.
  • tomo
    #17
    epp ezert nem ertem, ha en feltalalnek valamit, es feltenem az eletem, mert hallottam hogy az olajcegek a magamfajtakat megolik, akkor az lenne az elso , hogy kirakom a netre, es onnet tuntessek el ha tudjak.

    igy mar nem lenne ertelme hogy megoljenek.
  • Nuki
    #18
    már csak a poén kedvéért ;D

    én pont tegnapelőtt kaptam kölcsön ezt a könyvet #5 de azért kiváncsi vagyok miről van benne szó :D
  • HUmanEmber41st
    #19
    akkor ezt csekkoljátok:magyar oldal
  • Emmegki
    #20
    Olvastam Egely két könyvét (Tiltott Találmányok és Borotvaélen) de szerintem nem kell csont nélkül elhinni mindent, amit ír.

    A könyveiben vannak jó meglátások, pl. a szimmetria-elmélet, hosszasan taglalja Kínát, hogyan bukott a haladásellenessége miatt (ennek köszönhetjük, hogy most nem kínaiul beszélünk), a longitudinális elektromágneses hullámok létezése.
    Rávilágít rengeteg kutatási területre, ami mostanság "nem divatos", illetve tabu. Az egészet úgy magyarázza, hogy vannak a gonosz multik meg az összes energialobbi, meg a szegény feltalálók, akik mind pénzt szeretnének látni de tönkreteszik őket, stb.
    DE
    1, manapság itt az internet, bárki szabadon publikálhat bármit. Ha működik, akkor oké. Egyébként meg egy újabb időgép-kapcsolási rajzzal gazdagodunk, tehát a "találmány" a méltó helyére kerül.
    2, Ahogyan létezik energialobbi, ugyanúgy létezik hadsereg és titkosszolgálat is. Ők köztudottan szeretnek lecsapni a friss dolgokra, mindig két lépéssel a világ előtt kell járniuk.

    Amiben lehet valami:
    - Tesla kutatásai, vezeték nélküli energiatovábbítás
    - Vákuumenergia
    - Schauberger-féle "pisztráng-turbina"
    - Hidegfúzió
    De ezek nem feltétlenül sértik az energiamegmaradás elvét! Sőt, szerintem semmi sem sértheti. Vákuumból nyerhetünk energiát, de olyasmi lesz, mintha anyagból tennénk. Létezhetnek eddig ismeretlen hullámok, amikből jelentős energiájúak érik a Földet, annyira, hogy mindig kéznél lesznek, de ők sem sérthetik az elvet, mert akkor a többinek is kell. (Az elektromágneses hullámokról se tudtunk sokáig, új dolgok jöhetnek mindig.) Egely mindig nemkonzervatív erőterekről ír, létezhet olyan? Abban nem lene egyértelmű egy jelenség kimenetele, az biztos.

    Új dolgokat nem találunk fel. Ha a természet nem ismeri az energiamegmaradás sértését, akkor nem lehet sérteni. Miért fejlődött ki egy bonyolult rendszer a cukor mint energiahordozó előállítására, raktározására és elégetésére, ha lehetett volna hatékonyabban is csinálni?

    A könyvnek az a veszélye, hogy a hivatalos fizika ismerete nélkül olvasva szép és jó minden, elhiszi az ember. Olyan effektus ez, mint amikor a tudományos hírek kapcsán mindenki érteni kezd a kvantumfizikához, bizonygatva, hogy az összes tudós hülye.
  • Albertus
    #21
    Ez megér egy misét... Vagy többet is..

    Alap megközelítés: mindent ismerünk amit a természet is ismer, vagy mi csupán a természet parányi részét ismerjük?
  • sz4bolcs
    #22
    Meg az összeesküvés-elmélet könyvek írói. ;]
  • sz4bolcs
    #23
    Nem. De amit nem ismerünk, azt nem ismerjük, amit ismerünk, azt ismerjük. :)

    Az áltudomány ezeket szereti keverni. :)
  • sz4bolcs
    #24
    Szerintem a tudományt a gyakorlat szűri. Ami nem használható, azt félrerakja.
  • Albertus
    #25
    Szia!

    Ez nem ilyen egyszerű. Az ősember nem tudott nagyon sok mindent.
    Ha Ő mondta volna azt amit te, de akár még a múlt század elején is
    bármelyik tudós, akkor nem lenne gőzgép sem.

    Egy példa:

    A tudomány mai állása szerint a szimmetria megmaradás törvénye az impulzus megmaradás törvényéből következik.
    Az impulzus pedig csak szokásos körülmények között megmaradó mennyiség.
    Részecskefizikai bizonyítékok sora cáfolja, de vannak olyan mechanikai elrendezések is, amik egyszerűen megsértik..
  • sz4bolcs
    #26
    Nem azt akartam mondani, hogy egyhelyben topogásnak kell lennie. :)
    Inkább azt, hogy vannak hibás elképzelések, amik nem működnek, és nem is fognak működni, ílyen a "holnap fölfele fog esni az eső" Ez hova vezet? :)
  • [NST]Cifu
    #27
    A szememben Egely a Vitalitásmérőjével, meg a körülötte történt hercehurcával írta le magát. Az már egy másik dolog, hogy beállt a "gonosz tudósok elnyomják az igazi fejlődést" hívőket toborzók sorába.

    A kedvenceim, amikor elöjönnek a különféle hidegfúziós, vákumenergia, sőt levitációs dolgokkal, de nem elméletként kezelik azokat (úgy lehetne tudományos szinten megfelelően kezelni, cáfolni vagy adott esetben bizonyítani őket), hanem úgy állnak hozzá, hogy ezek léteznek, és aki azt mondja, hogy nem, az hazudik. Ilyenkor mindig a vallás jut az eszembe...
  • Albertus
    #28
    Látom nem értetted meg. Ezért részletezném:

    Bizonyítottan nem érvényes az impulzusmegmaradás tétele.
    Ebből adódóan az összes olyan tétel sem, amely az impulzustételre épül.
    Így a szimmetriamegmaradás is és az energia megmaradás is hamis.

    Ennek ellenére úgy tekintjük, mint ha az energia megmaradás tétele
    feltétlen igazság lenne. Pedig csupán nagyon szük feltételek között érvényes.

    És hiába ez a nagyon szük feltételek közötti érvényesség, az Egely -féle
    megnyílvánulásokat a tudatlan tömeg, de még a tudósok egy része is
    fellengzősen nevezi butaságnak, éppen a megmaradási törvényekre való hivatkozással.

    Az egyiküket sem izgatja, hogy ők a mérhetetlenül buták..
    A "Sok lúd disznót győz" elv érvényesül és az Egely-knek annyi..

    Csoda, ha ezek után gömbvillámokkal és vitalitásmérőkkel próbálják
    felhívni a figyelmet? Én nem csodálkozom ezen..
    Hibáznak, de újra és újra megpróbálják felnyitni a sok agyament
    műtudós figyelmét, hátha az igazi tudósok között is akad olyan aki
    meg meri próbálni a "lehetetlent"...
  • Saintgerman
    #29
    Nekem is Cifu. Ugyanis a vallásokat ugyanazok találták ki, akik az "energia" körül ködösítenek.

    Újra fején találtad a szöget az új topikoddal Wayne ! Sok sikert és értelmes hozzászólást !
  • Albertus
    #30
    Szia!
    Rossz nyomon jársz. Itt a neten is van olyan leírás, Tesla-tól, és másoktól,
    amik közül némelyiket én magam is ellenőriztem, és működik.
    A tudományos alapja egyik-másiknak még csak a hagyományos tudomyánnyal
    is összefér, de tudomásom szerint se szabadalom, se tömeges felhasználás
    nincs a látóhatáron.
    Kérdezhetnénk, hogy miért? Talán ilyen esetekben éppen az Egely féle
    válaszokban lehet az igazság.
  • [NST]Cifu
    #31
    A vallásban nem szokás megkérdőjelezni az alap dogmákat. A tudományban meg lehet kérdőjelezni mindent, de ezt elméletnek nevezik. Az általam kritizált pont az, hogy sokan a tudósok elutasítását látják abban, hogy nem fogadják el az elméleteket bizonyítékként - mivel azt bizonyítani is kellene.
  • [NST]Cifu
    #32
    Rossz nyomon jársz. Itt a neten is van olyan leírás, Tesla-tól, és másoktól,
    amik közül némelyiket én magam is ellenőriztem, és működik.


    És ezeket a bizonyított dolgokat nem működőnek tartják talán a fizikusok?

    A tudományos alapja egyik-másiknak még csak a hagyományos tudomyánnyal
    is összefér, de tudomásom szerint se szabadalom, se tömeges felhasználás
    nincs a látóhatáron.


    Szabadalmaztatni bármit lehet, ha az nem ütközik szabadalmi vétségbe. Viszont az, hogy valamit szabadalmaztatnak, nem jelenti automatikusan azt, hogy az a dolog működik is. Gróf Spanyol emlegeti folyton, hogy az ő vízzel hajtott motorja szabadalmi bejegyzésre került. Csakhogy ez megtévesztés, mert a szabadalom annyit jelent, hogy az adott szabadalmi bejegyzés (technológia, desing, terv, elképzelés, akármi) nem ütközik más szabadalmakkal, és nem magától értetődő, vagy régóta ismert dolog (ezért nem lehet szabadalmaztatni a kereket magát például). Azt nem bizonyítja, hogy az a valami működik is.

    A tömeges elterjedés összetett dolog. Nem elég egy jó ötlet, hogy aztán mindenki ráharapjon...
  • Saintgerman
    #33
    Egy közös azért mégis van bennük. A középkorban ha valaki az "energiával" kapcsolatba tudott lépni, azt megégették. Mára már, ha valaki a hagyományos energiahordozóktól eltérö energia konvertálót konstruál, az is a média máglyáján végzi.
  • [NST]Cifu
    #34
    Hidrogénmotorok, üzemanyagcellák, bio-üzemanyagok, szél-/nap-/vízi-energia... soroljam még? Érdekes módon ezeket nem égetik el máglyán...
  • John Wayne #35
    Egen, de ha figyelmesen megvizsgálod őket, rájössz, hogy nem elég hatékony egyik sem. Nem veszélyeztetik a jelenlegi status quo-t.
    Amúgy az elméleti vitának nem látom értelmét én sem. Ugyanis igen sok teljesen logikus, kompakt, "hibátlan" elmélet gyártható, mondhatni korlátlan számú. Egy elmélet jóságát az mondja meg, mennyire jól modellezi a valóságot, mennyire jól írhatók le vele a valóság folyamatai. A jelenlegi tudományos világképnek legalább részben helytállónak kell lennie, hiszen erre építve fantasztikus dolgok jöttek létre. De azért még messze nem teljes, a művelői szerint sem.
    Ez az én számomra pontosan annyit jelent, hogy gyakorlati oldalról kell megközelíteni a kérdést, ha nekem sikerül "perpetum mobile"-t építeni, akkor a kérdés eldőlt, függetlenül az elméletektől, és ráérünk olyan részletkérdésekről vitázni, hogy az energiamegmaradás törvénye fennáll-e, és ha igen, akkor miféle "végtelen" energiamezőből csatoljuk ki azt az energiát (éter ? , vákum ?, nullponti energia ?).
    Számomra nagyon is valószerűnek hat, hogy elnyomják az ilyen jellegű felfedezéseket, de persze biztosat akkor állíthatok, ha reprodukáltam egy ilyet. Elnézést a profán hasonlatért, de kicsit olyan ez, hogy vagy feláll, vagy nem, ha igen, minden rendben, ha nem, akkor lehet magyarázkodni, de minek . Szóval építsünk örökmozgót !
    Igazából egy hatékony, és környezeti terhelést nem jelentő megoldást kell találni. Ezen nyilván el lehetne viccelődni, hogy biztos a Mikulás hozza majd el a rénszarvas szánján, és naív álmodozás, de ha valamivel érdemes ma foglalkozni, az pont ez a téma. Mert ha nincs ilyen módszer, akkor félek tőle, az emberiség evolúciója elég gyors véget fog érni, nem lehet a végtelenségig önteni a mérgeket a környezetbe. Úgyhogy mindenki tekintse szent kötelességének a fizikakönyvek bújását .
  • sz4bolcs
    #36
    Én is épp úgy gondolom, hogy egy jelenség csak adott feltétellel jön létre. Ezeket a feltételeket vizsgálja a tudomány. Mondja valaki, hogy adott jelenségek mindig mindenhol létrejönnek?
  • Albertus
    #37
    Szia!

    Annak ellenére, hogy a részecskefizika évekkel korábban bizonyította, hogy
    az impulzusmegmaradás törvénye, csak nagyon pontosan behartárolt körülmények
    között érvényes, azaz az összes többi esetben érvénytelen,
    továbbra is úgy tekintjük, hogy általános érvényű.

    Hogy miért?

    Mert ha általánosan elismernénk, akkor elvesztené a szimmetriamegmaradás és
    az energia megmaradás tétele is az érvényességét.
    Miután semelyikünk nem mer egy új, és vélhetően hasonlóan hibás definíciót
    publikálni, így marad a "szemet hunyás"..

    A bosszantó csupán az, ha a bizonyítottan érvénytelen megmaradási tételek
    megsértésére hivatkozva szapulnak, vagy neveznek lehetetlennek új fizikai
    felfedezéseket.

    Ebben Te is szenvedő alany vagy. Azt nem tudom, hogy Gróf Spanyol kütyüje
    egyébként működik-e, de azt tudom, hogy ha nem működik, akkor annak elvi
    hibájából adódóan nem működik, és nem azért mert megsértené az
    érvénytelen megmaradási tételek valamelyikét.
  • Albertus
    #38
    Energia? Miért lenne hiánycikk? Azért mert most a legnagyobb haszon az olaj?
    Talán igen.,
    Hiszen 1 négyzetméteren 1200 kWh energiát kap alföldünk nagy része.
    Így ha nap alapú hőerrőműveket üzemeltetnénk, nem csak teljesen ingyen,
    hanem teljesen tisztán kaphatnánk energiát.

    Mennyi energiát lehetne?

    Több mint 50 000 000 000 négyzetméter éves termelése 60 000 Giga Wh..

    Egy család éves fűtési energia igénye 10 négyzetméteren "lejön"..
    Így a három millió családnak csak 30 000 000 négyzetméternyi kellene..
    De ennek több mint az ezerszeresére van hely...

    Hogy a növényzet megsínylené?
    A napreflektorokat a fényre merőlegesen kell beállítani, ami pedig mindig
    jelentős szöget zár be a felszínnel.
    Arról nem is szólva, hogy mint látható a számokból, az ország felének
    minden tizedik négyzetméterére jutna csak egyetlen négyzetméter napreflektor..

    Mennyiért is termelünk növényeket? És mi lenne ha ingyen fűtött foliáink lennének? Elláthatnánk szuper nagy haszonnal fél Európát primőrökkel??
    Nos igen.. Csak ehhez ész kellene, nem meddő vitázás..

  • Sir Quno Jedi
    #39
    Ész ahhoz kell, hogy felfogd, ma piacgazdaság van és ami nem éri meg, azt nem fogják forszírozni. A naperőművek fajlagosan annyira drágák még, hogy évtizedek alatt sem térül meg a beruházás. Vagy az egyedi napkollekrokkal szetelt családi otthonok esetében évtizedekig kellene használni a rendszert (karbantartás és csere nélkül!), hogy kitermelje az árát. Ugye belátható, akinek nincs feles pármillió forintja erre, az nem fog beruházni, amíg ilyen "olcsó" a sima villanyáram, ami a régimódi erőműveinkből szakad ránk.

    Persze, hogy önellátóak lehetnénk tiszta energiából, mintahogy pl. mezőgazdaságból is, mégis a kínai árú tölti meg a hűtőházakat, el lehet gondolkozni rajta miért?!
  • Albertus
    #40
    Szia!

    Szerencsére olyan régen hallok-olvasok demagóg szövegeket, hogy már nem
    okoz meglepetést..

    Igen van 400 000 Ft/nm árú és van 3000 Ft/nm árú napkollektor is a piacon.
    De leginkább a tégedet is félrevezető demagógia van, az még a csapból is folyik..