926
Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét.
  • Dj Faustus #886
    "Nem a mondanivalód, hanem a csomagolása zavar. Gusztustalan hatást vált ki bennem mások csuklóból történő hazudósnak nyilvánítása. "
    Még egyszer az értetlenkedők kedvéért: ha ez a fószer nagy tömeg előtt valótlanságot/gyanús hihetőségű sztorit állít, ezzel pénzt is kunyerál ki emberektől, ezen valótlanságok bizonyításától eláll/ezeket elhablatyolja, és ráadásul a bizonyítást igénylőket piszkálja, az ne számítson pozitív elbírálásra.

    "Vettem a bátorságot és egy valaha winchesterben szolgálatot teljesítő erős mágnessel megpróbáltam ceruzabeleket vonzani. Nem cifrázom: nem sikerült. Kijelenthető, hogy ezek az általam megvizsgált 2H-2B-s 05-ös grafitbelek nem mágnesezhetőek."
    A vas-oxid nem feltétlenül mágnesezhető.
    Viszont ha szén jelenlétében elégetjük a vas(III)-oxidot, vas lesz belőle:
    2 Fe2O3 + 3 C -> 4 Fe + 3 CO2
    (Forrás)
    Az pedig már mágnesezhető.

    "Azt gondolom, hogy nem kell erőművi moderátor-grafit. Bőven elég a benzinkúti faszén, vagy a közönséges ceruzabél is a kísérlethez."
    A ceruzabél nem tiszta grafit. Erre már mutattam egy pár példát (itt egy újabb).

    Az 50-es évekig volt benne némi ólom is, ezért terjedt el az angol nyelvben a pencil lead (pencil=ceruza, lead=ólom, de ceruzabél is) kifejezés a ceruzabél megnevezésére (Life Magazin, 1972. július 7-ei szám, 45. oldal: "Pencils, paint and pottery can give you lead poisoning"-című cikkét javaslom olvasgatásra).

    A faszén meg egy más tészta. Egyrészt a fa élete során felszív ásványi anyagokat a földből, tehát a fa anyagában alapvetően nem teljesen tiszta szén.
    Másrészt ezek a huncut gyártók mindenféle adalékanyagot adagolnak a faszénhez, így kerülhet bele bármi - itt egy példa az USA piacán 80%-os részesedéssel bíró faszénjének összetételére.

    Ezért szükséges a nyersanyagok pontos ellenőrzése.
    Nem mágnessel, mert az nem mutatja ki biztosan a vasvegyületeket.

    Például kálium-rodaniddal (vigyázat, mérgező!):
    "A mintából kémcsőbe 10 ml-t mérünk be, egy csepp koncentrált salétromsavat, néhány csepp 5 %-os hidrogén-peroxidot és 0,5 ml 20 %-os kálium-rodanid oldatot adunk hozzá. Ha a vizsgált minta kb. 0,1 mg/dm3 mennyiségben tartalmaz vasat, az oldat rózsaszínűre színeződik, ennél nagyobb koncentrációnál az oldat színe vörössé válik."
    Vastartalom fotometriás meghatározása rodaniddal - PTE TTK jegyzet
    De egy jó laborban vannak erre más lehetőségek is.

    "Egyébként más laborok nem ismételték meg ezt az filléres kísérletet?"
    Egyrészt maga a feltételezés - mármint a faszénben+ceruzabélben található szénből közönséges mikrohullámú sütő hatására vas keletkezik, mert fúzió történik - alapból hibás.

    De ha ezt nem vesszük figyelembe: a laborok már eleve azzal kezdik, hogy megvizsgálják az alapanyagok összetételét. És ahogy megtalálják benne a vas-oxidot és a szenet, abból kik tudják következtetni, hogyha ezt a keveréket jelentős hő hatásának teszik ki, vas lesz belőle.

    "Ha igen, hol a publikáció róla, ha nem, miért nem?"
    A ceruzabél összetételére mutattam már példákat.
    A vasgyártásról meg már tanulhattál, illetve ebben a hozzászólásban is utaltam rá.
    Ezeket már csak össze tudod kombinálni.

    "A kvarccső beszerzése viszont problémás lehet."
    Használhatsz hőálló kerámiacsövet is - ha akad.
  • brozy
    #885
    Vettem a bátorságot és egy valaha winchesterben szolgálatot teljesítő erős mágnessel megpróbáltam ceruzabeleket vonzani. Nem cifrázom: nem sikerült. Kijelenthető, hogy ezek az általam megvizsgált 2H-2B-s 05-ös grafitbelek nem mágnesezhetőek.

    Lehet, hogy más ceruzabelek igen. Lehet, hogy egzaktabb kísérlet kellene, jegyzőkönyvvel, meg minden, de nekem ez is elég. Azt gondolom, hogy nem kell erőművi moderátor-grafit. Bőven elég a benzinkúti faszén, vagy a közönséges ceruzabél is a kísérlethez.

    Talán magam is megismétlem majd. 1000W-os mikrosütőm van. A kvarccső beszerzése viszont problémás lehet.

    Egyébként más laborok nem ismételték meg ezt az filléres kísérletet? Ha igen, hol a publikáció róla, ha nem, miért nem?
  • brozy
    #884
    Hát eszem azt a kis mimóza lelkedet, akkor ne beszélgess.

    Nem is. Nem a mondanivalód, hanem a csomagolása zavar. Gusztustalan hatást vált ki bennem mások csuklóból történő hazudósnak nyilvánítása. Lehet, hogy itt ez a menő stílus, de én nem így szoktam beszélgetni. Amíg nem vagy képes az én általam normálisnak tartott módon kommunikálni, addig biztosan nem fogok veled itt érdemi beszélgetéseket folytatni. Talán akad majd itt normális partner is a beszélgetéshez. Ha meg nem, akkor így jártam.
  • ManoNegra
    #883
    Igazad van, bocs.
  • Dj Faustus #882
    Balázs, Balázs nyugi van embőr!
    Bonts egy sőrt, úgyis nagy a meleg, higgadj le.

    ManoNegra: te pedig ne hergeld, mert nem lesz jó vége.
  • ManoNegra
    #881
    Ki vagy te itt, hogy így utasítgatsz??
  • Molnibalage
    #880
    Téged meg ki kérdezett? Fáradj csak vissza gyorsan az NWO topikba, ott biztos vevők rád...
  • Dj Faustus #879
    "de továbbra sem szeretnék veled semmiről sem beszélgetni."
    Hát eszem azt a kis mimóza lelkedet, akkor ne beszélgess.

    De ha egyszer az általad belinkelt videóban főszereplő "jómunkásember" megítélése az általa tett tettek/megnyilvánulások fényében, "szakmabeli berkekben" nem éppen az elfogadható kategóriába tartozik (az Index című online magazin szimplán csak a fizikusok "mumusaként" hivatkozik rá); akkor nem lehet eufemizálni, nem lehet elmismásolni, Patyomkin faluként kezelni.

    Ha a videódban belinkelt "kísérlet" hiányos, nem végeznek el a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1159081201&no=868]#868[/url]-ös hozzászólásomban 2. és 4. pontjában elvégzendő igen fontos méréseket; akkor ezek felett nem lehet szemet hunyni, mert ezzel a videót megnéző egyszeri honpolgárt (fiatalokat, diákokat is!) csapják be.

    Még mielőtt valaki azt kérdezné, hogy "mi van akkor a bűvészekkel, ők nyugodtan becsaphatnak minket? mi van a filmrendezőkkel - azok különböző trükkökkel megzavarhatnak minket?" - válaszként azt közölném, hogy nekik ez a feladatuk, azért fizetjük őket. Tőle viszont kőkemény tényeket várnánk el. Ez - mint arra példát mutattam a rotringhegy vasvegyület tartalma alapján - (újfennt) nem sikerült.
  • ManoNegra
    #878
    azért van annak egy diszkrét bája, amikor te hozod fel a kultúrát és érveléstechnikát...
  • brozy
    #877
    Valahol szánalamas, hogy felvilágosítanak, hogy mekkora balfasz vagy, és erre még neked áll feljebb.

    Ne személyeskedj!
  • Molnibalage
    #876
    Pedig jobban tennéd, ha figyelnél rá. Az egyik legátfogóbb természettudományos ismeretekkel bíró ember az sg-n, de szinte az egész magyar netes közegben. Ellenben te az n+1-ig nímand NWO-s konteóhívő vagy. Már régen nem számollak titeket. Csak röhögök...

    Valahol szánalamas, hogy felvilágosítanak, hogy mekkora balfasz vagy, és erre még neked áll feljebb.

    Egyébként meg semmi nagy szám nincs, ez is egy cifrázása a vertikális szélturbináknak. Csaj sajnos sokan itthon szeretnék azt hinni, hogy mi találkuk fel mindig a spanyolviaszt.

    Mondjuk mióta a hozzád hasolnók képviselik már a nagy átlagot lassan én már lemondtam róla, hogy itthon legyen valami komoly dolog. Én már annai is örülnék, ha a hülyeség terjedése lassulna. Sajnos a fórumokon felbukkanó egyre több nagyhangú balfaszok hada nem ezt igazolja vissza..
  • brozy
    #875
    Köszönöm az infót, de továbbra sem szeretnék veled semmiről sem beszélgetni.
  • Dj Faustus #874
    Vertikális tengelyű szélturbina egyik fajtája.

    Leginkább a Darrieus-féle turbina "evolúciójának", a Gorlov féle helikális turbinának továbbfejlesztésére hasonlít,

    Abból is van jó pár - pár példa:
    *
    *
    * - talán erre hasonlít a leginkább. Magyarországon is van disztribútorjuk.
  • uwu400
    #873
    Az kemény. Olyan dologra gondoltál amit nem ismersz, és adtál róla linket?
  • brozy
    #872
    Nem, azt ismerem, hanem erre:

    http://www.szelkerek.eoldal.hu/fenykepek/szelkerek/szelketek/uj-kepek/vertikalis-szelkerek-1000w.html
  • Pluskast
    #871
    gondolom erre gondoltál



    Egy időben felkapott téma volt a médiában, aztán nagy csend lett körülötte.
  • brozy
    #870
    Hoppá, lemaradt a kép valamiért. Akkor idemásolom a kép címét:

    http://www.google.com/imgres?q=sz%C3%A9lker%C3%A9k+f%C3%A9nyk%C3%A9pek&hl=hu&sa=X&biw=1028&bih=843&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=HKxpW6LYCj3cEM:&imgrefurl=http://www.szelkerek.eoldal.hu/fenykepek/szelkerek/szelketek/uj-kepek/vertikalis-szelkerek-1000w.html&docid=eIto05JVJBmnFM&imgurl=http://www.szelkerek.eoldal.hu/img/mid/34/vertikalis-szelkerek-1000w.jpg&w=377&h=460&ei=AF7gT_TiOI7Aswbci-20CA&zoom=1&iact=hc&vpx=427&vpy=290&dur=2853&hovh=248&hovw=203&tx=94&ty=135&sig=113218140272858566933&page=1&tbnh=155&tbnw=116&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:6,s:0,i:90

  • brozy
    #869
    Erről tudtok valamit?

  • Dj Faustus #868
    "Nevezett videóban Egely bátran és szókimondóan beszél. Régebben ilyet nem tett."
    Tett az, csak nem szerepelt annyit az adott "TVben".

    "Láthatóan történt, történik valami ami erre őt feljogosítja. Mi lehet az?"
    Adott egy világválság, így megnövekedett a plebs "energiát a semmiből"-vágyók tábora.
    Ezt a keresletet kívánja kielégíteni a "Mester".

    Mint a pénzenergiát küldő EzoTv-s csóka.

    "Mi az ami miatt hirtelen megváltozott a helyzet? Már nem tiltott többé a tanított fizikát sértő gépek elkészítése? ???"
    Nem erről van szó. Egely ugyanazokat a mantrákat nyomja már évek óta: Tesla "elhallgatott találmányai", vákuumban repülő légy, "longitudinális elektromágneses hullámok", vízzel hajtott autó, titokzatos gömbvillámok, stb...
    Néha ebből a mondacsokorból kiemel egy témát, és az erőteljesebben nyomja - így van ez a topikban leleplezett "porfúzióval" is.

    A kétkedők természetesen elvárják, hogy ezen kísérleteket rendesen, ellenőrzött körülmények között levezetve prezentálja, de Ő mindig talál valami kifogást.

    Jelen esetre vetítve: Egelyék azt állítják, hogy egy mikrosütőben a szénből fúzió során vas (titánium, palládium, stb) jön létre. Ahhoz, hogy ezt bizonyíthassa, az alábbiakat kell tennie:
    1. Vesz egy szokványos mikrosütőt, tiszta kvarccsövet, faszenet, grafitrudat.
    2. Mindezekkel elvonul egy olyan független laboratóriumba, ahol a faszén és a grafitrúd pontos összetételét meg tudják határozni. Ott vesznek belőle mintát, meghatározzák az összetételt.
    3. Pontosan kimért mennyiségeket berak a kvarccsőbe, azt a mikróba - adott időre, adott teljesítményen (a mikró teljesítmény-felvételét külön is mérheti).
    4. Az idő letelte után a végtermékből a 2. pontban említett labor mintát vesz, és meghatározza az összetételét.
    5. Ha a 2. pontban említett faszén és grafitrúd és a 4. pontban említett végtermék között fúzióra utaló jelentős eltérés van (vagyis például a faszén+grafitrúd mintákban egyáltalán nincs semmiféle vasvegyület, a végtermékben pedig van) akkor további vizsgálatok szükségesek. Ha nincs, akkor le kell vonni a konzekvenciákat.

    Mindezekről rendes jegyzőkönyvet kell vezetnie, tőlük független személy felügyeletével, folyamatos videofelvétel kíséretében. Biztos lenne egy labor meg egy szenzációhajhász TV-csatorna (már látom a retekklubbon: "Dr. Gyuri show"), ami elvállalná mindezen dolgok lebonyolítását.

    De ha már ott elakadunk, hogy a videón (nem csak az általad belinkelten, hanem például itt, meg itt is) rotringbelet látunk, amiről némi utánajárással kideríthető, hogy vasvegyületet tartalmaz, akkor semmi értelme a dolognak.
  • brozy
    #867
    Nevezett videóban Egely bátran és szókimondóan beszél. Régebben ilyet nem tett. Láthatóan történt, történik valami ami erre őt feljogosítja. Mi lehet az? Már nem fél az olajhatalmaktól. Miért nem? Mi az amit ő már tud, mi meg még nem? Mi az ami miatt hirtelen megváltozott a helyzet? Már nem tiltott többé a tanított fizikát sértő gépek elkészítése? ???

    Engem ezek a kérdések foglalkoztatnak, nem a burkolt lehülyézések, a kifinomult módszerű trollkodásotok. Van itt egyáltalán ember, akivel erről, vagyis a topik érdemi részéről is lehetne vitatkozni pár mondatot?
  • Dj Faustus #866
    Egy svéd srác egy másik, ezzel foglalkozó fórumtopikban is lerántja a leplet: a dolog nyitja a rotringbélben keresendő.

    Illetve egy másik:

    Forrás: GKE Elektronik AB
  • brozy
    #865
    Hőbörgés.
  • Molnibalage
    #864
    Láthatod, hogy az áltudmányos hülyeségekben hívőkben mennyire teng túl az érveléstechnika meg a kultúra. Ha tudományosan igazolható dolgokat írsz le, akkor te is összeeskövő, hívő, stb. vagy. Az, hogy a tudományos 2x2 sem megy nekik és gmis fizikából sem mennének már át, az csak hab a tortán.

    Sajnos nekem is fáj, amikor anyám n+1-ik biorzonancia vizsgálatra való buzerálásra is megmondom, hogy engem ilyenekkel ne fárasszon.
  • polarka
    #863
    Off, véleményem:
    Váó! Egy újabb ember, aki nem olvassa el, nem érti meg és nem próbálja ki saját maga is a tankönyvekben leírtakat, de akik ezt megteszik vagy csak részben teszik meg, azokat kritizálja.
    És az ilyenek akarnak majd "új" dolgokat alkotni a régiek ismerete nélkül. Mennyi elfecsérelt idő...
    Közoktatási színvonal ftw!
    Én aggasztónak tartom azt is, h itt az internet, ahol mindenki könnyen megoszthatja a saját hülyeségeit, viszont a tankönyveket, előadásokat és feladatgyűjteményeket, kísérleteket, statisztikákat... mégis nehezebb megtalálni a neten mint az 45235236. számú Jóska Pista marhaságait. Sőt! Jogellenes tett, ha vkivel netán megosztanám azokat. Ők élnek a technológia nyújtotta újabb lehetőségekkel az infójuk terjesztésében, az oktatáspolitika pedig nem. De hát úgy néz ki, h ez szolgálja az állam érdekeit...
    Lehet attól félnek, h előbb-utóbb kevesebb tanárra volna szükség és azok feladatköre is megváltozna és talán még a neveléshez is kéne érteniük... Lehet ez még mindig túl nagy feladat volna az embereknek és még néhány generációváltás kell és vmi nyugati példa, ahol működik (elvégre az a felfogás van, h onnan kell kopizni mindent). Nem tudom, nincsen rálátásom, de sztem a jelenlegi lehetőségeiket sem használják ki és már nem lehet érvényes ennyi év után, h még "túl új a technológia" és ismerkednek vele. A tévében is édeskevés az, h ismeretterjesztő filozofálgatásokat mutatnak és a matekot annyira kerülik, h még a 2+2-t is félve mondják, a 1,6*10^-19 meg ki sem ejtik a szájukon. Ezzel hülyének nézve minden nézőt, hallgatót és a tudományt is degradálják üres filózgatásokra a laikus hallgatóban meg olyan tévképzeteket kelt, h valóban ennyiről szólna azon tudomány művelése.
    Ezek után semmi meglepő nincsen abban, h egyre több ember kezd el a félműveltségével az "új" ötleteivel előállni és azt pontosan olyan igényességgel teszi, mint az ott látottak.
    Az ad-hoc prezentációk és eredmények mutogatására, ha a kételkedő Jóska Pista vmit nem ért mert hogyan értené egy ism.terjesztő anyagból, akkor azzal kell szembesüljön, h azért kell azt elhiggye, mert a prof. azt mondta és valójában ellehetetlenítik szegénykét, máris megvan az ellenségképe is.

    Sztem csökkentené a félműveltek számát, ha legalább a lehetőség kulturáltan meg volna adva a korrekt természettudományi művelődésre.
    Mindezzel nem azt akarom mondani, h most nincsen meg adva, mert akit igazán érdekel egy téma, az megtalálja a megfelelő könyveket és embereket is, de ma már közelebb, könnyebben elérhetővé és megérthetővé lehetne tenni. Ezen volna a mondandómban a hangsúly.
  • Molnibalage
    #862
    Kinek az álregje vagy? A stílusból még nem tudtam belőni...
  • Dj Faustus #861
    Ferromagnetism in lead graphite-pencils and magnetic composite with CoFe2O4 particles
  • brozy
    #860
  • Dj Faustus #859
    "Hozzá vagy szokva, hogy a tankönyv biztonságából hazugnak nevezz másokat."
    Mivel a bevágott anyagon azt láthatjuk, hogy rotringbelet (ami vas-oxidot tartalmaz) helyez el a piszkos kvarccsőben, és azt sikerül a hőhatás után mágneseznie; a moderátorgrafitra nem látunk bizonyítékot semmilyen formában így a csalás/hazugság lehetősége fennáll. És az eddigi megnyilvánulásai nem épp pozitív bizalmi indexet produkálnak számára.

    "Mit gondolsz, meddig fogok veled beszélgetni?"
    Nem kell, mert csak úgy jársz, mint a grafit a kvarccsőben. ;)

    "Például amikor a vas keletkezésére teszed a hangsúlyt. Senkit sem érdekel a csipetnyi vas."
    Pedig a kísérletnek az a lényege: a nem mágnesezhető faszénből + a rotringbélből lesz mágnesezhető végtermék egy mikrohullámú sütőre hasonlító berendezésben.
    Az ok Egelyék szerint: hidegfúzió történt és a szénből lett a vas.
    A figyelmesebbek szerint: a rotringhegyben található vas oxid alakult át vassá.

    "Mindenki a rengeteg hőben reménykedik."
    Amit a mikrohullámú magnetron állított elő. Köszönjük Emese!

    "Feljelentőkkel nem szoktam beszélgetni."
    Nem szimpla feljelentés volt. Bepereltünk egy, a társadalomra káros csalót.
    Látszik, hogy nem gazdasági válság van itt kis hazánkban, hanem erköcsi is - felőled nyugodtan károsíthatná a csaló hiszékeny embertársaidat, nem érdekes, csak egy vén nénike, nem számít...
  • brozy
    #858
    A moderátorgrafitra nem látunk bizonyítékot, csak üres szavakat.

    Hozzá vagy szokva, hogy a tankönyv biztonságából hazugnak nevezz másokat. Mit gondolsz, meddig fogok veled beszélgetni?

    ismerd fel a csalókat a belinkelt videódban!

    Nem. Ott nem láttam csalókat. Itt viszont látok egy erősen hívő szkeptikust. Téged.

    Miután szépen bepereltük

    Feljelentőkkel nem szoktam beszélgetni. Egy okkal több. De a valódi ok amiért nem fogok többé szóba-állni veled az a folyamatos téríteni akarásod. Az a tudatos hozzáállás, amit produkálsz. Például amikor a vas keletkezésére teszed a hangsúlyt. Senkit sem érdekel a csipetnyi vas. Mindenki a rengeteg hőben reménykedik. Mindenki leszarja a mellékterméket. Tőlem aztán akár inggombok is keletkezhetnek vas helyett, az sem érdekel. Az viszont igen, hogy lecserélhetem-e majd a gázkazánomat rá, vagy sem.

    Nem muszáj válaszolnod. Nem fogok már reagálni rá.
  • Dj Faustus #857
    "Nem abból. Bármiféle szénből. Például a nagy-tisztaságú atomerőműi moderátor-grafitból is vas keletkezik hideg-fúzióval."
    Téves. A videón csak annyi látható, hogy a faszén mellé rotringhegy (amiben van vas-oxid) kerül.
    A moderátorgrafitra nem látunk bizonyítékot, csak üres szavakat.

    "Utálom, ha kiforgatják a szavaimat!"
    ...
    "Ez a véleményem. Ne akarj téríteni!"

    Akkor ne adj arra eshatőséget, hogy tényekkel alátámasszák, hogy bizonyítottan csalókat promulgálsz. Ergó: ismerd fel a csalókat a belinkelt videódban!

    "Hozzám nem jön. Gondolkozz el a különbségen."
    Miután szépen bepereltük és pert nyertünk a Piri nénit becsapó árus ellen hozzá se ment. Na ezen gondolkodj el.
  • brozy
    #856
    Mondom, keveset fogunk mi beszélgetni. Talán még egyszer megpróbálom:

    "Szerintem pedig az ilyen hozzáállás a komolytalan."
    Mármint Egely-é.


    Utálom, ha kiforgatják a szavaimat! Ha tovább akarsz velem beszélgetni, ne csinálj többé ilyet!

    A klasszikus fizika egy csalás-sorozat."
    Tévedsz.


    Ez a véleményem. Ne akarj téríteni! (Másodszor is kérlek.)

    "4. A Vas a nukleáris hulladék. A hideg-fúzió végterméke. Sem több, sem kevesebb."
    Nem az.


    Nem abból. Bármiféle szénből. Például a nagy-tisztaságú atomerőműi moderátor-grafitból is vas keletkezik hideg-fúzióval.
    Csak bele-bele hallgatsz, végig már nem nézel ilyesmit. Valószínűleg annyira beképzelt vagy saját tudásodra, hogy azt gondolod, a felszínes tájékozódás neked elég. Hát nem. Megkérlek próbálj komolyan venni egy ilyen beszélgetést. Nincs időm a csuklóból odavetett kopipészt mondataidra.

    A "hívő" és a "térítő" szavak inkább ezekre a "meg nem értett", "elnyomott", pénzkéregető "feltalálókra" alkalmazhatóak.

    Nem. Tökéletesen fogalmaztam. Olvasd el újra és újra. Próbáld felfogni a tartalmat.

    "Leszarom, hogy miből él egy műsor, vagy egy magazin."
    Viszont én nem.
    Mert amikor hozzám jön át a szomszéd Piri néni,


    Hozzám nem jön. Gondolkozz el a különbségen.
  • Dj Faustus #855
    "Szerintem pedig az ilyen hozzáállás a komolytalan."
    Mármint Egely-é.
    Ezt már prezentálta az ELTE-n.

    "A klasszikus fizika egy csalás-sorozat."
    Tévedsz. Gróf Spanyol Zoltán a csaló - ezt a Budapesti Műszaki Egyetem bizonyította.
    Volt erről előadás is ([url=http://videotorium.hu/en/recordings/details/249,Intermezzo]#1[/url], [url=http://videotorium.hu/en/recordings/details/251,Intermezzo]#2[/url]).

    "4. A Vas a nukleáris hulladék. A hideg-fúzió végterméke. Sem több, sem kevesebb."
    Nem az.
    A vas a rotringszárban található vas-oxidból keletkezik.

    "Hívő vagy fórumtárs, ez kiderül a mondataidból. Nem mintha baj lenne. Ilyeneknek is kell itt lenni, csak ne akarj téríteni!"
    A "hívő" és a "térítő" szavak inkább ezekre a "meg nem értett", "elnyomott", pénzkéregető "feltalálókra" alkalmazhatóak.

    "Leszarom, hogy miből él egy műsor, vagy egy magazin."
    Viszont én nem.
    Mert amikor hozzám jön át a szomszéd Piri néni, hogy "jajj kedveském, az 50000 Ft-os biorezonanciás csodamágnes nem gyógyította meg az uram hátfájását" vagy "a villanyszámla-csökkentő berendezés nem működik - mit tegyek?" - akkor tenni kell valamit. Hogy másokat ne csaphassanak be.
  • brozy
    #854
    Szóval kezdésként ez komolytalan.

    Szerintem pedig az ilyen hozzáállás a komolytalan. Szerintem itt mindent meg lehet vitatni komolyan. Ha te erre nem vagy hajlandó, mit keresel itt?

    3. Fogalmad sincsen az egész folyamatról. A klasszikus fizika szerinti gondolkodással állsz neki. Ennek semmi értelme. A klasszikus fizika egy csalás-sorozat. Sokak számára ez már kiderült, de mindig is lesznek olyanok, akik megtanulják a könyvből és el is hiszik, hogy az úgy van. Hívő vagy fórumtárs, ez kiderül a mondataidból. Nem mintha baj lenne. Ilyeneknek is kell itt lenni, csak ne akarj téríteni!

    4. A Vas a nukleáris hulladék. A hideg-fúzió végterméke. Sem több, sem kevesebb.

    5. Leszarom, hogy miből él egy műsor, vagy egy magazin. Engem az-az információ érdekel, amit a saját agyam érdekesnek érdemlegesnek tart.

    Szerintem nem sokat fogunk mi egymással beszélgetni. Érdemi mondanivaló egy mukk nem sok, annyi sem volt a soraid között.
  • Dj Faustus #853
    1. Támogató "online ezoterikus magazin" - fail.
    2. Meghívott vendégek között Egely, illetve a Hihetetlen magazin (~UFO magazin) szerkesztője - fail.
    Szóval kezdésként ez komolytalan.

    3. Vízautó - emleget itt plazmát, ami vizet bont (csak nem Gróf Spanyol Zoltán...). Oké csak a plazma előállításához honnan szerzi az energiát? Akkumulátorból valószínűsítem. De akkor minek nagy energiaigényű termolízises vízbontással és a vízbontás energiáját nem fedező hidrogénégéssel vacakolni, ha az akkumulátor tárolt energiáját egyből villamos motorba is lehetne küldeni - sokkal jobb hatásfokkal.
    4. Faszén -> vas: mint végül az egyik hozzászóló utalt is rá: a rotringhegyben vas-oxid van.... A "reaktorban" a vas oxidból vas lesz, mert a mikrohullámú sugárzás begyújtja a szenet, az pedig energiát szolgáltat a vaskészítéshez.
    5. Nyeremények: Hihetetlen magazin, Daniken, Világ legnagyobb összeesküvései, Idegenek a szomszédból - csupa-csupa NWO-s ponyva.

    Szóval a gáz kazánodat ne cseréld le. Vagy legalábbis ne erre.
    Inkább napkollektoros fűtésrásegítésre, fatüzeléses kazánra gyüjts.
  • brozy
    #852
    http://www.youtube.com/watch?v=15Y23Uu1kAM&feature=relmfu

    Ez a fából vaskarika dolog egészen jól halad. Egely azt mondja a riportban, hogy 4-5 éven belül valósággá válhat a kész, -kapható gép. Nektek mi a véleményetek erről? Tényleg lecserélhetem nemsokára a gáz-kazánomat?

  • kibic
    #851
    Sziasztok!
    Ezekről mi a véleményetek?
    www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus]selfrunning working permanent magnet motor from Roobert33 is it a Fake? 2p44s
    www.youtube.com/watch?v=VsGhllSgpLU]GENERATOR BY MAGNETIC MOTOR 1p35s
    www.youtube.com/watch?v=Bvei4oGBd3A]Der Magnetmotor von George 2p32s
    www.youtube.com/watch?v=TjTHH-BTFM4]TORIAN III 4p46s
  • OKkultist
    #850
    A belinkelt helyen egy 4lóerős fűnyírót hajtanak meg, de ez még csak az első lépés, mer egyelőre csak az alapjárathoz elég gáztermelés megy, terhelésnél ennél akár 50%-kal is többet fogyaszt egy motor.
  • Duchovny
    #849
    Ez a motor: http://www.honda-engines.com/engines/gx120.htm
    120cm3 es 3.5 HP-s. A 4 HP inkabb mar nagymotor kategoria (125-150cm3)
  • HUmanEmber41st
    #848
    4 lóerő az már egy kismotor kategória nem?
  • OKkultist
    #847
    IGEN, egy MODULÁLT JELNÉL egyszerre több jelszint is van 1időben, csak itt a vivőfrekvencia és maga a jel elég közel vannak egymáshoz, jóval közelebb, mint az AM vagy FM jelnél. Tehát a 2jel még látszik egyeszerre is. (bármilyen összetett jelnél látszik, hogy az összetett, ha jó a szkóp és jól van beállítva) Akkor senki nem tudja összerakni nekem ezt az egyszerű kapcsolást? (bónusz megegyezés szerint lenne)