Szabad energia, olyan gépek, amelyek sértik az energiamegmaradás törvényét.
  • Garga Pitic #827
    A motor-generátor kombó tényleg egy rossz hatásfokú energiazabáló.

    Próbálj egy ilyet lemodellezni és finomítani:
    A 3 fázisú digitális jel egy-egy RC-tagos/műveleti erősítős integrátort vezérel. Ezeknek háromszögjel lesz a kimenete (az amplitudó asszem változik a frekivel).
    A háromszögjellel diódás/műv.erősítős szinuszosítókat hajtasz (ezek elé lehet, h kelleni fog erősítő/osztó, hogy a szint megfelelő legyen a teljes frekvenciaátfogás tartományában)
    Az egész végére meg valami kajakos kis erősítőt teszel.

    3 csatornára megépítve jó kis vezetékgubanc :)
    Vagy próbálj kifejezetten függvénygenerátor célú IC-t felkutatni.


    A 2. képpel kicsit bajban vagyok
    Ha jól nézem, a négyszögjelgenerátorral vezérled a FET-et, ami a 10k és 50k poti állásától függően szaggatja a generátor gerjesztőáramát, ezáltal változtatja annak kimenő feszültségét.
    A generátor tényleg háromfázisú belül, de a kimenete hullámos egyenáram, mivel ott a diódahíd.

    Nem vágom, miért előírás vagy mihez kell 3 fázisú jel egyetlen csőhöz, ha aztán egyenirányítják, mielőtt rávezetik.


    Azért furcsa nekem a szigeteletlen lemezek vízzel érintkezése, mert így pont létrejön elektrolízis. (Ha jól értettem az elrendezést)
    Ha kell egy kevés elektrolitikus vízbontás annak a valaminek a beindításához, amit ezek a rezonáns(nak mondott) cuccok aztán gerjesztenek, oké, másképpen viszont kicsit fura az ekkora körítés.


    A 3. kép egy örökmozgó? :)