1759
Jurassic Park IV és a Trilógia
  • _Vegeta_
    #35
    Nem kell neveket sorolni, csak en ugy szurtem le hogy itt mindenkire vonatkozik ez a kijelentes. :)
    Bocsi

    Knightrider: Mennyémá, hulyeseged. :P
  • InfectedMann
    #34
    én nem mondom, hogy szar lesz, de az első részt tuti nemfogja felülűberelni...
    majd lehet szarozni ha már a story némi képi promóció meg trailer napvilágot lát...
    amíg szart sem tudtok róla addig sztem kussba lehet maradni...
  • Dexantreal
    #33


    Amúgy én is szeretem a Jurassic Park összes részét, főleg mert egyik kedvenc téma köröm a dinoszauruszok
  • JonDavis
    #32
  • JonDavis
    #31
    Az első rész gyerekkorom meghatározó filmje.Egy tökéletes alkotás.Ugyanezt várom a negyedik résztől is. Szóval én bizakodom.
  • KnightRider
    #30

    Ez lesz a negyedik rész:



    Bocsesz. Amúgy imádom a filmet
  • Kmarha
    #29
    akkor olvass vissza. az elejét is. a kétsoros reagokat is :) és képzeld, csak azoknak szóltam, akik azt irták, amit én kifogásoltam. nem álltalánosítás, nyiltan meg lett mondva, kinek szól. de ha kell sorolok fel neveket is
  • _Vegeta_
    #28
    Legyszives ne altalanosits, csak bobo kollega nyomatta itt a negativ szoveget.

    Amugy nekem meg Jp-s lutra albumom is volt asszem ketto is.. nagy divat volt az akkor. :)
  • NIG Perfectism
    #27
    Mindegyik rész jó,láttam már mindet leg 2X de az elsőt 5X6X,
    én is azt mondom az első a legjobb,de nem lebecsülendő a folytatás sem.
  • Kmarha
    #26
    Ezt nagyon birom :) Bejönnek, hogy az első jó volt, a második szar, a harmadik türhető. Rendben, bár husszor meg lett mondva elöttük. De hogy utána benyögik: "viszont a 4 szerintem nagyon szar lesz"

    Na ezt meg honnan az életből szoptátok ki? :) Az igazi jövőbelátok közöttünk élnek? :D Egyetlen egy indokot mondjon, aki ezt állította, hogy miért lesz szar?
    Talán megnézte a szereplőgárdát és a rendezőt ? (kétlem, de még ez alapján sem lehet ítéletet mondani egy a jövőben elkészítendő filmről). Vagy talán a forgatókönyvet sikerült ellopni, és abból olvastátok ki hogy milyen szar is lesz? :) Ehhh

    Csak azért lesz szar, mert egy szar után még szarabbat vártok? Ez ám az objektiv hozzáállás. Várjátok ki szépen hogy mennyi pénzt öltenek bele, kik csinálják, kiknek a szakmai tanácsával, nézzétek meg az első trélert belőle, szedjétek össze a le-leccseppenő információkat a történetből, aztán lehet mondani hogy szar lesz :) De ne vegyétek ezt itt kötöszködésnek, lehet maradni indok nélküli pesszimistának is nyugodtan :)
  • blackgamer
    #25
    Én nem a hibát keresem a dolgokban, hanem az értéket!
    Nem nézhettem szakmai szemmel, mivel nem a filmiparban dolgozok és nem is vagyok paleontológus.
    Ha valaki piszkálódni akar, akkor mindenben találhat kivetnivalót, de kéretik ezt mellőzni!
  • _Vegeta_
    #24
    Van a filmben potencial, 2 rosszul sikerult film miatt meg nem kell elfordulni tole. ;)
  • B0B0
    #23
    Nos az első részről nem kell áradozni, azt már itt sokan megtették, csak annyit mondok, hogy benne van az 5 kedvenc filmem között. A második rész még elmegy, bár már abban is van egy-két hiba (motoros átmegy a diplo lábai között), a harmadik viszont egyenesen katasztrófa egy rakás szar, tele olyan hibákkal és ökörségekkel, ami egy B-kategóriás akciófilm szintjére süllyeszti a filmet, nem tudom, hogy azért mert nem Spielberg rendezte, vagy, hogy nem kérték fel Jack Hornert szakértőnek, mint az első résznél. Egyszóval a negyediket őszintén szólva nem is annyira várom, mert szerintem felülmúlja a 3. rész színvonaltalanságát (jó példa erre a Hegylakó 4. része).

    Azt már látom, hogy te nem szakmai szemmel nézted végig a 3 filmet (ez a szárnyas dinó kijelentésed után nyilvánvaló), ha egy kicsit igényesebb lennél a valóságtartalom fele, akkor a harmadik rész megnézése után teljesen közömbös lennél te is a folytatás iránt.
  • petko000
    #22
    Az első rész kiskoromban a kedvencem volt, ezért még most is nagyon szeretem (emlékek) de ettől függetlenül is klassz filmnek tartom. A második részt is csíptem annak idején (hőő t-rex a városban ) ezt manapság már inkább csak az emlékek miatt kedvelem.. öö, mai szemmel kissé gagyinak tűnik. A harmadikat szégyenszemre nem láttam. Moziban vhogy kimaradt nekem, tévét nem nézek, dvd-ért nem fizetek.
    Ja, az első rész könyv változatát nem rég vettem meg antikváriumban. Belelapoztam, hát, nem egy Maupassant, de végülis szórakoztató.
  • blackgamer
    #21
    Nem tudjátok véletlenül hogy könyvben az egyes részeket hol lehet kapni?
    Voltam pár könyvesboltban, de sajnos nem jártam sikerrel.
  • blackgamer
    #20
    Lehet hogy Keira Knightley jó választás,


    én mégis az eredeti szereplőt Ariana Richards-ot látnám szivesen Hammond unokájaként az új részben is


    Nem tudom még ki fog játszani a régiek közül, de nem lesznek már fiatalok. Az idő biztos látszani fog rajtuk.
  • blackgamer
    #19
    Sajnos nagyon rövid mindegyik rész, két-két és fél órás filmet simán ki lehetett volna hozni belőlük.

    Első rész szerintem is a legjobb, van valami varázsa a park bemutatásának, a szereplők megismerésének, a hibák megjelenésének a rendszerben :) stb.

    Második részből hiányoltam Dr. Grant és Dr. Sattler karakterét, vagyis hogy szakmabeli (paleontológus, paleobotanikus) nem jelent meg a részben, ellenben szigetet kifosztók, Mercedes reklám, stb. volt.
    Viszont Ian Malcolm az első részben nyújtott hencegő, tenyérbemászó, és törött lába miatt kevesett tevékenykedő figurája megváltozott, és az epizód legszimpatikusabbjává vált.
    Érdekes csavar volt a "san diegoi incidens", amikor megmenekültek a szigetről azt gondoltam hogy vége van a filmnek, de kellemesen csalódtam.
    Igaza volt Spielberg-nek, a nézők kiestek a székükből! :) Amikor ástak hogy kijussanak a házikóból és a Velociraptor feje megjelent, akkor tényleg frászt kaptam.
    Negatívum a túl sok sötét jelenet, San Diego lehetett volna reggel.
    Emlékszem már késő és koromsötét volt amikor mentünk haza a moziból (kicsit félelmetes is, egy T-Rex bármikor nekidőlhet a busznak :) , de azt gondoltam hogy méltó folytatása az első résznek.

    A harmadik részben örültem, hogy feltűnt Dr. Grant, és hogy Dr. Sattler-s is pár perc erejéig, (bár az első rész végén azt hittem később összejönnek, na mind1 :)
    Dr. Grant valahogy magányosnak tűnt a sok "idegen" szereplő között, de a második részben is hiányoltam a régi arcokat.
    A dzsungel srác tényleg nem hiányzott, csak mellékszereplő volt, de Téa Leoni valamennyit lendítet a részen, szeretem a színésznőt (bár itt hisztis szerepe volt)
    A szárnyas dínók nagy kedvenceim, örültem hogy megjelentek, a raptorok igényesebb kinézete is feltűnt, becsületére váljon a gárdának, hogy a legtöbb helyen bábokat használtak, és nem számítógépes animációt!

    Összességében én szeretem az összes részt, mondjuk örülnék ha lenne jópár konkurenciája dínós vonalon, de eddig nem tolonganak hasonló filmek.
    Aki nagy rajongó annak nem hiányozhat polcáról az eddigi részek díszdobozos kiadása! (ára 7000 Ft körül mozog)



  • KnightRider
    #18

    Az első film a legnagyobb, egyik kedvenc filmem. A második... nos, Chrichton bácsi csodálom, hogy nem halt bele, hogy a könyvéből ekkora xart csinálnak. A harmadik kritikán aluli. A negyedik akkor lenne pl. jó, ha valójában megfilmesítenék a The Lost World-öt, Thorne dokival, Levine dokival és a többiekkel.
  • quack
    #17
    első részt imádom, kb tizmillioszor lattam, masodik az ótvarfos, harmadik tűrhető...hát várjuk, de sztem szar lesz :\
  • bertino
    #16
    soká van még 2008. nyara, sztem nem lesz a szintjén
    sőt, az Indiana Jones 4-ről is ez a véleményem előreláthatólag, amit írtak rola, meg amit Spielberg mondott... :(
  • McGrady
    #15
    hm, az 1 télleg csúcs, de szerintem a másik kettő is nézhető, a 3ban van pár rész ahol nagyokat lehet röhögni :))
    a 4re énis kíváncsi vagyok, remélem lesz az 1 szintjén
  • _Vegeta_
    #14
    A jp1 naggyon sokaig kedvenc mozim volt. A 2-3resz kib*szott gány.
    A kommented dicseretes, bar ha jp4 akkor inkabb neznem a trespasser fohosnojet. Nagy dudak tudjatok. :D De sebaj Keira Knightley is szep csak o nem mellbosegben, erdekelni fog a 4.resz is. :)
  • Czdano
    #13
    jaja :DDDD
  • Dragooon #12
    meg fogom nézni, márcsak Keira Knightley miatt is ^^
  • DanielT
    #11
    A második rész azért indult jól, mert az eredeti első könyv kezdődött úgy, csak az első filmbe azt már nem rakták bele.

  • Shiwo
    #10
    én is így vagyok...sztem könyvbe tök korrekt lett ,csak a filmbe sz@rták el az egészet.. ezért is rossz előérzetekkel ültem le a 3. rész elé, ami kellemes csalódást okozott, mert jobb lett, mint vártam..igaz, nem 1 oscar-díjas alkotás és rosszabb, mint az 1. rész, de a másodikhoz képest sokkal jobb sztem..
  • Magoo
    #9
    Az első rész tényleg baromi nagy! Minden téren tökéletes! (Én különösen a hangját szeretem, mert Gary Rydstrom volt a Sound Designer aki már a T2-nél megmutatta, hogy valamit tud :D)

    A második rész olyanm intha tv-re készült volna. Jeff Goldblum volt az egyetlen jó színész a csapatban. (A vörös csajxit nem bírtam) Az meg hogy a kislány lazán kirúg egy raptort az épületből, cinkes jelenet :D

    A harmadik picit jobb akart lenni mint a második, de túl mesedélutános lett. Ott a tarzan kölök és egyéb marhaságok. Szóval a lényeg hogy a másodiknál is sikerült xarabbra csinálni.

    A 4....hát tuti bukta sztem :(
  • LasDen #8
    Nekem is vmi ilyesmi a véleményem....az I. rész a legjobb...a II. sztem nagyon el lett rontva, de III. legalább a II-nél jobb lett....
  • Seten
    #7

    A második rész jól indult csak kár, hogy teljesen eltértek a könyvtől ezért is lett elk(sz)úrva.
    A harmadik határozottan tetszett: a régi szereplők miatt és a látványvilága is kitűnő.

  • Istencsászár
    #6
    cicababa főhős is megvan :))
  • hunbasser
    #5
    pont ezt akartam írni :)
  • lord nihilus
    #4
    lol, soká lesz :|
  • RaZoK
    #3
    na ez a példás első komment!
    grat..
  • DanielT
    #2
    Az első Jurassic Park egy hihetetlenül jó film, nagyon nagy kedvencem. Az második rész a létező legnagyobb szemét amit valaha vásznon vetítettek, a harmadik pedig egy RTL Klub délután 16:00 kor kezdődő low-budget film szintjén van.

    Ezek után semmit nem várok a negyediktől, de valószínűleg premier napján nézem majd meg.
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Kedvenc filmem a Jurassic Park, amióta kijöttem a moziból a III. rész után (2001-ben), csak a folytatásra tudok gondolni.
    Mivel néhány havonta fel-feltűnik egy-egy kósza hír az új részről, érdemes minden apró infót itt gyűjteni és kivesézni.
    És persze a már leforgatott részekről is beszélgetni.

    Amit tudni/sejteni lehet a folytatásról:

    - lesz negyedik rész!
    - Spielberg fogja rendezni
    - az Indiana Jones 4 után fog elkészülni, 2008 nyarára várható
    - pont kerül a dinoszauruszok uralmára
    - a főhősnő John Hammond unokája lesz, akit Keira Knightley fog alakítani



    Várok mindenkit, aki szereti az előző részeket, és már nagyon várja a negyediket!

    1-2 hasznos link:
    Jurassic Park fórum (Index.hu)
    Jurassic Park IV (IMDb.com)
    Jurassic Park IV (IGN.com)
    Jurassic Pak IV (Wikipedia)
    Jurassic Park IV (spielbergfilms.com)