434
Mi lesz belőle?
  • Max7
    #34
    Régebben nem ilyen volt a közlekedési fegyelem! Régen ha egy gyalogos lelépett a piros jelzés ellenére az utestre a rendőr belefúlyt a sípba és a gyalogos tudta, hogy ha elszalad akkor két sarokkal arréb elkapják és megbüntetik szal inkább odament a rendörhöz és megpróbált magyarázkodni hog minél kisebb büntetést kapjon!

    Aki meg erősen szabályt sértet pl indokolatlanul átment a piroson annak nem vették el a jogsiát 3 évre hanem leülte azt a 3 évet najó talán ez durva de börtön büntetés is volt ilyenért! szoval régebben ilyen hogy záróvonal átlépés meg gyorshalytás nem volt!

    most is jöttünk haza az M5-ösön és egy köcsög motoros mutogatott hogy miért nem megyünk 130-al a belső sávban és miért csak 100-al megyünk mikor kint volt a 100-as tábla illetve útfelújítás miatt tiszta szmötyi volt és verte fel a kavicsot az auto!

    szal támogatom! az hogy egy apa megbízik a fiába aki 130-al repeszt lakott erületen 50 helyett az megérdemli hogy gürizzen egy újabb autoért! jó kis tanulópénz lessz az apának is és a fiának is!

  • 12346
    #33
    te annyira buta vagy, hogy nem igaz.
  • ProGabe #32
    gondolom az lenne mint a határon elvettekkel:árverés
  • 0ppika
    #31
    Erre most mit mondjak??? A túllépést számolják, és a büntetést is arra szabják ki, ha a 30-at 200 %-al léped túl akkor az 30+60, tehát 90, kis zseni ...
  • gordon 24
    #30
    A végét nem neked szántam..
  • gordon 24
    #29
    Nem tudom mit csinálnak velük.. Egyenlőre ez csak terv CZ-be már müködik a dolog.
    De szerintem biztos nem véglegessen vennék el csak elkobozzák.
  • [NST]Cifu
    #28
    Alaphelyzetben támogatnám, ha rendesen ki lesz dolgozva, de félek ez is úgy magyarosan lesz csak megvalósítva...
    A másik meg az, hogy most is eléggé zsebre dolgoznak a közlekedési rendőrök (tisztelet és becsület a kivételnek), legfeljebb most többet raknak majd a zsebükbe az eltekintésért, ennyi...
  • Pheel
    #27
    Ezért mondtam, hogy ezzel kellene kezdeni.
  • Pheel
    #26
    Szerintem meg ne menj matektanárnak, mert körberöhögnek. ;-)
  • Mersant
    #25
    jo, de akkor a kovetkezo lepes legyen az ha lopsz vagjak le a kezed...ez is eleg visszafogo ero lenne
  • Cat 02 #24
    a kocsikkal micsinánának ?:) átfestenék rendőrautóra ? xD
  • gordon 24
    #23
  • 0ppika
    #22
    Szerintem csak 100 % ...

    Amúgy a kocsielvétel egy baromság, először normális utakat kéne csinálni. Szerintem a balesetek nagyobb része ittas vezetésből, elalvásból vagy műszaki hibából történik.
  • gordon 24
    #21
    ez egy jó példa gondolj bele belemész 60-nal egy 30-as táblánál a trafiba. És elveszik kocsit wazz. akkor mit csinál az aki most is támogatja az ötletet? 60-nal még a ti olcsó autójitok is megy.
  • PeeTeR
    #20
    szinten
  • gordon 24
    #19
    Na ez igy igaz.. Szerintem is minden képpen. A visszaesőket kell büntetni. De igazából engem az dühit hogy most is azokkal szarakodnak akik 130km helyett 140-150nel mennek. Ez egyrészt nem jelentős túllépés másrészt meg nem is veszélyes. Szerintem azt kellene csinálni hogy aki 50%-kal tulépi a hátárt annk 1vagy több évre elvenni a jogsiját és egy tekintéjes pénzbüntetéssel büntetni. De 20-30% ig csak kevessebb pénz büntetés és 6-hónap 1 év jogsi elvét. 20% alatt semmi csak figyelmeztetés. szerintem ez igy reális lenne és nem is lenne túl sok probléma.

    Ráadásul az a baj hogy ezzel magyarázzák a sok halottat. Pedig nem ezzel van a gond hanem azzal hogy olyankor is előznek amikor jönnek szemből. És hogy nem tartják be a köv.távolságot agresszívak stb. Ezekhez nem kell gyorsan menni 60-nál is megtörténhet és végzetes is lehet.
  • Cat 02 #18
    1ébként elég lenne ha gazdagabnak gtöbb lenne a bírsáég szegényeknek meg kevesebb ^^
  • Aschil
    #17
    Nem az autót, hanem a jogsit kéne elvenni!!!!
  • Cat 02 #16
    nem lesz autód ^^
  • Alexease
    #15
    Akinek 20millas autoja van, az ugy sem fizetesbol el, vagyis el lehet venni nyugodtan, elarverezni es betomogetni a katyukat az arabol;))))

    Amugy, amig le lehet fizetni a rendoroket, addig nehez barmilyen rendszert is uzemeltetni;) Kiveve, ha a rendor kapja meg az autot;))))))))

    Inkabb a jogositvanyt kellene elvenni a helyszinen, menjen gyalog, utana meg fizessen egy jo kover buntetest es/vagy kozmunka (katyu tomogetes):)
  • Daniel
    #14
    nem a trabit fogják megállitani amiben van nitro és 160 al megy hanem a ferrarit ami 120al megy... mert melyik rendörnek kell trabi? :DDD
  • ProGabe #13
    ja mert akinek van pénze ferrarira az már mehet gyorsan,vagy mi?
    mindneképpen szigorítani kell,túl sok az utakon a nem odavaló
  • mesor
    #12
    Szerintem simán vegyék el!
    Aki olyan hülye, hogy a saját és mások testi épségét is képes kockáztatni az megérdemli.

    otthon meg intézze el a családdal hogyan is történt az eset...


  • Pheel
    #11
    Bár jellemzően gyorsabban megyek, mint szabad, mégis támogatom a dolgot. Legyen drasztikus büntetés a vadállatok megregulázására! 200%-os tempó esetén megérdemli bárki. Persze ez kétélű fegyver, mert egy felújítás után kinthagyott 30-as táblánál már 60 is 200%. Először talán az ilyesmivel kellene valamit kezdeni...
  • Punker
    #10
    jó akkor legyen a kocsi ár a bírság :)
  • Daniel
    #9
    Hát nemazért de akik ezt támogatják... :DD
    jó nemkell gyorsan menni de ha elveszi valaki a 20 millás autom ezért.. egy.. oda se adnám... :\ , és szerinted miket fognak megállitani a trabantot ami gyorsan megy? vagy a 15 milios ferrarit ami megy 120al? ...
  • gordon 24
    #8
    Igazság szerint ez a dolog nem lenne hülyeség. Persze az autóelvételt leszámitva. Egyetértek azzal hogy szigoritani kell bizonyos szintig ezt a dolgot. De az milyen dolog hogy elveszik az autót. Az az ember saját tulajdona és ráadásul egy család autója. Ha valaki hülye egy családba és elveszik az autójukat. A többi ember akinek pl a munkájához vagy akármihez kell az autója az mit csinál?
    Ez egy baromi hülyeség szerintem. Persze azt támogatom hogy aki 200km felett megy azért azt nagyon meg kell büntetni. Jogsi el stb de a kocsit nem....
  • Punker
    #7
    hát szerintem a visszaesőknek kell rendes büntetés, mondjuk 5x 50%-kal átlépi a határt az biztos hogy 6x is megtenné, valamit meg kell próbálni hogy az ilyeneket leállítsák.
  • fifi
    #6
    ha reálisan átgondolt lesz a rendszer, és tényleg lesz ilyen súlyú büntetés, akkort sztem ez jó dolog...
  • Thanatos
    #5
    ott a pont, mert nem mindegy hogy valaki 50 helyett 70el megy a full egyenes utszakaszon vagy pedig 30 helyet 210el a szerpentinen :PPP
  • gordon 24
    #4
    Oké rendben...
  • Punker
    #3
    topic-nak egyértelmű cím + áthelyezve.

    amúgy ha reális rendszert dolgoznak ki akkor támogatom.
  • V8
    #2
    Hülye buzik...attól még nem lesz jobb
  • gordon 24
    #1
    Sziasztok!!!

    Azért nyitottam ezt a topikot mert megkell beszélnem et valakivel!!!.

    A rendőrség ujabb okos huzást agyalt ki.:

    Miszerint a szigoritanák a pontrendszert és a helyszini birságot.

    És a legdurvább: Elvennék a jelentős sebességtúllépésért az autot..

    Erről mi a véleményetek?