434
Mi lesz belőle?
  • gordon 24
    #274
    Köszönjuk ......
  • mohus
    #273
    ezé költöztem vidékre, hogy ne tartsam fel a pestieket...azok folyton sietnek:)ahelyett hogy időben indulnának.....
  • Csori
    #272
    Nekem a 2.nál szakad a cérna, de sztem jól kezelem ... megállok KáVézni :)
  • gordon 24
    #271
    Pont miattuk van az hogy az ember néha elveszti afejét és néh csinál olyat is amit nem kéne.
  • Csori
    #270
    Befejezem én erről az okfejtést, mert bevásárlós-telekrejárós autósok sosem fogják átlátni az egészet :DDD Azt hiszik, ők nem veszélyesek.
  • gordon 24
    #269
    Hát pont az utolsó kérdésed miatt nyitottam atopikot.. Ez az ujabb F@assa Magyaro-n
  • NFP
    #268
    Akinek 20millas autoja van, az ugy sem fizetesbol el

    Ahogy te tévedsz!
    A PSZÁF elnöke például havi 7 milliót keres.
    És ez nem is ritka.
    Csak éppen nem a Te valóságod. :)
  • NFP
    #267
    Ha céges autó?
    Mert pistike, a futár idióta, az én autómat veszik el?
    Mi az a hülyeség?
  • Csori
    #266
    Kata kihagytad azt az 1et aki megnyomja a kapcsolót, és kiderül, h csupán ennyi volt a probléma :DD
  • gordon 24
    #265
    Ezért irtam hogy egyet értek. Ennek igy kellene mülödnie. Én annyi külömbséggel ugyan igy vok hogy én nem 90-et megyek országuton. Én ott kb 110-120 között járok pálán 140-150 között. Ez teljesen korekt tempo. PERSZE EZEK A SEBESSÉGEK AKKOR VANNAK HA KEVESN ESETLEG EGYEDŰL VAGYOK!!!!!!! Brahizni is szoktam de ki nem? DE ezt megintcsak akkor amikor egyedül vagyok. Persze ésszel mert ez a munkám és ha letöröm a cégnek az autóját nagyon fognak szeretni.. Igazából az is igaz hogyha egy adott szakszon mész csak gyorsan akkor 30-40 mp sporolsz. Nekem azért ezekkel atempokkal nap végén kijön kb 30-60perc. Azért ez fontos. De kisteheresek tolják is neki, én is. De ovatossan csak!!!!
  • Csori
    #264
    Ebben teljesen igazad van ;) Sajnálom, h véleményem, és őszinteségem ennyire közfelháborodás tárgyát képezte. Erre képtelenek sokan, bevallani (akár csak maguknak is) h nem fehér bárányok.
    Lényeg az h az autó elkobozását semmi esetre sem tartom korrekt dolognak ... lsd #219. A baj az, h manapság már mindenhol, mindent a sebesség korlátozásával oldanak meg. Ugyi kátyú van az úton ami szétcsapja a futóművet ... nem betömik, kitesznek 1 20 v 30 korlátos táblát.
    Ezért mondtam pl azt is, h először mutassanak már valami pozitívat is az autósoknak, mielőtt megint meg akarják szorongatni őket valamivel .
  • gordon 24
    #263
  • Kata
    #262
    Srácok, maradjunk a témánál, mert kezd a topik hasonlítani erre:

    Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?

    1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve
    14 aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésről, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni
    7 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire
    1 aki az egészet átrakja a világítás topicba
    2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba
    7 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésről szóló hozzászólásokban
    5 aki flame-eli a nyelvtanárokat
    3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben
    6 aki vitázik azon, hogy "villanykörte" vagy " villany körte" másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot
    2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa
    15 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt
    19 hozzászóló aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni
    11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba
    36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás
    7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat
    4 aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást
    3 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált
    és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz
    13 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy "én is"
    5 aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte problémát
    4 aki azt mondja, hogy "nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelőtt?"
    13 aki azt mondja, hogy "csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről"
  • Csori
    #261
    szal plusszmínusz az a 30másodperc :))
  • Csori
    #260
    Sztem te átláttad, h mit is írtam. Ezzel kevesen vannak így rajtad kívül, természetesen tisztelet a kivételnek.
    Van akinek annyi jött le az egészből, h "na itt 1 nemnormális, notórikus gyorshajtó". Pedig sztem nem vok notórikus. Ha kell akkor igenis 130 max 150 amit a pályán kihozok az autóból. Mint írtam, ha a feltételek adottak akkor igenis megnyomom a pedált. Azt pedig ugye tudjuk, ha nem ész nélkül indulunk neki ilyen vágtának, h mik is ezek a feltételek. Fontossági sorrend nincs, mert mind egyformán fontos, és egyik sem elhanyagolható. Autó műszaki állapota, belátható út (értsd reakcióidőhöz elegendő belátható útszakasz, de inkább több beláthatóság), józan kipihent állapot, száraz út, és természetesen némi belátás sem árt másokkal szemben, pl a még gyorsabbakat elengedni, nem eléállni és majdénmegmutatomhogynemelőzle. Viszont a lassabbakkal szemben ugyanígy belátással kell élni, ha nagyon ráközeledek akkor elveszem a lábam a gázról, és a fékpedál felett pihentetem, h ne az utolsó pillanatban kelljen a pedálokon ugrálni ... akkor már késő mikor indexel, és jön kifelé. Természetesen mindezt csak autópályán, mint írtam országúton én is betartom a 90-et, mert full mind1 az a 30másodperc amíg 1ik helyről a másikba érek.
  • Magnumrolcsi
    #259
  • PíszLávJuniti
    #258
    mert városon belül gyalogosok is közlekednek nem csak autósok. például.
    véletlenül kilépnek az útra, ha 50 el mész meg tudsz állni, ha 100 al nem. hiába nincs autós forgalom, mégis gáz lehet.
  • Morphin
    #257
    Hát nemtom így visszaolvasva a hsz-eket az a véleményem, hogy nagyon általánosítotok az "ego-bajnokokra". Haverom apjának új M5-ös BMW-je van, és most mindegy hogy hogyan vette meg, ill. miből.(nem ez a lényeg)A csávó is ladával kezdte mint sokan mások, namost az uj M5 előtt nagyon sok "luxuskocsija" volt.Tapasztalata és rutinja van, sőt több is mint az elvárandó.Soha nem volt még nagyobb balesete(pár kis koccanás,amiről többségében szintén nem ő tehet),ezt még hozzátenném.És neki a fél élete az autóban zajlik, ezt bármikor aláírom.Nem védeni akarom mert én is ellenzem a "gyorshajtást".De ahol lehet menni és nem feltétlenül veszélyes ott miért tötymörögnek???Ez sztem örök dilemma marad, amíg lesznek ezek a lámák.
    Végszónak annyit hogy igenis lehet közlekedni balesetmentesen és gyorsan is egyszerre, persze ehhez technikai háttér is kell( pl. jó autó), ill. az elmaradhatatlan rutin. na csumpák
  • gordon 24
    #256
    Ez igy igaz a farmer gatyó és arövid ujju poló papucs nem jó öltözék egy cbr 900rr-re. És az a baj hogy nem egy ilyen pali van..
  • Gabor_(HSF)
    #255
    A mai motorosoknál a legnagyobb baj,hogy ruha nékül mennek ki az utakra,a másik,dobálják mindenkinek részletre az új gépeket..
    Én még tankolni se megyek ki anélkül,hogy beöltöznék és nyugodtan állithatom,hogy biztonságosabb egy motor megfelelő ruházatban,mint az autó...(persze itt nem a gázolásról vagy a frontális nagytempós ütközésről beszélek)
    De az is igaz,már jó pár éve csak pályán motorozom,mert életveszélyes a városi motorozás és nem csak az utak miatt....
  • gordon 24
    #254
    Szinte mindenben egyetértünk...
  • 42nd Intruder
    #253
    Azért az autópályával kapálózni hülyeség, mert ott a angyobb forgalom és a műszaki hiba miatt lehet tényleg gáz, bár sokan ezt se veszik figyelembe és mennek. A komoly gond a főútakkal vannak szerintem, mivel ott van szembeforgalom és ez már tényleg nem mindegy. Ettől függetlenül autópályán is lehet átöröm a korlátot tipusú baleset....
  • Punker
    #252
    szerintem motorosból a szemek a menthetők ha van sisak.....majd megkérdezem faterékat.
  • Sadist
    #251
    De a veséjük nem szakad szét, ugye?
  • Gabor_(HSF)
    #250
    khmmmm... a Német autópályákról azért tudnék mesélni...
    Az tény,hogy nem mind1 milyen autóval mész,de az sem milyen nemzetiségű a rendszámod..
  • Max 36
    #249
    Ahol adott,ott persze,de a 180-at,és efölöttit sokallom.És mondom,itt nagyon sok embernek az egojával van probléma,túlértékeli magát.És sajna nem ő marad ott a tragédia h.színén fekete zacsiban.
  • Csori
    #248
    #209, csak a baj az, h sokak kiszögelnék legszívesebben az autópályát is, én + nem hagyom magam, h ahol adott a feltétel, miért ne lehetne menni. Végülis a #226 miatt találtak meg a sokat tapasztaltak :DDDDD
  • Max 36
    #247
    Igen,Murphy törvénye általában beigazolódik az ilyen esetekben,meg sajna a drogos és részeg vezetőket is védi az őrangyaluk.Nálunk a l.telepen van 1 figura,anno belőve,esős úton a 20 éves Bömössel állt bele a munkagödörbe,az autó kifliformájúra gyűrödött,de a srác "megúszta" jó pár deka platinával a szervezetébe.Jah,és 130-cel történt vele ez az eset.Nem vagyok rosszindulatú,de v.hogy nem sajnáltam.
  • Kata
    #246
    Egyszer unokabátyámmal jöttünk fel Bp-re M7-esen, este volt, szemerkélő eső, és egy vadonatúj Merci szabott el mellettünk, a csávó telefonált benne. Ahogy elénk került, hirtelen visszavágott a mi sávunkba, megpördült kétszer (mi blokkfék), majd a palánkon átcsapódott, és vagy 4-5-ször megpördült még a mezőn, mire fejjel lefelé megállt (akkor még nem volt vadvédő kerítés az autópályák mellett). Megálltunk - én nem mertem kiszállni, nagyon megijedtem - unokabátyám visszament, kisegítette az alig 20 éves taknyot a kocsijából, akinek semmi baja nem lett csodával határos módon. (Murphy törvénye újfent beigazolódott: a hülyéket az Isten is védi.) Autómentőt hívtunk neki, mentőt nem kért. A kocsija elmondása szerint két hónapos volt. A többszázezres mobilja is összetört. Mondjuk legalább be volt kötve, ennyi esze volt. Talán pont ez mentette meg.
  • Pheel
    #245
    Pont az ilyen száguldozókat hívom donoroknak. A motorosokat pedig puhatestűeknek. Szarul hangzik, de a motoros nem jó donornak, mert szétszakad a mája, mikor meghal. Kocsival meg "csak" meghalsz, de még jó vagy donornak. Morbid, de igaz.
  • Pheel
    #244
    Nekem konkrétan egy 10ekm-es Seat Altea 1.6 benzin volt a fenekem alatt. Az nem kisautó, mégis..
  • Max 36
    #243
    Pláne a most felnövő 18-20 éves generáció esetében,akik beleülnek az apuci sokmillás gépébe,előtte meg rutinjuk semmi,ego annál több
  • ibrik
    #242
    Ez már csak kínlódás a részedről - főleg, hogy egy zárójeles megjegyzésembe kötöttél bele, mint "szakmai kérdésbe" -, persze a mondanivalóm lényege fölött elsiklottál.

    Nyomjad csak bátran, legalább hamarabb elpatkolsz - reméljük, nem viszel magaddal vétleneket.
  • DJ Bee18
    #241
    tehát 200-sztem is veszélyes érzés egy kisautóval
  • Max 36
    #240
    Azért remélem,te nem az ész-,és önkontroll nélkül száguldó egobajnokokat véded a hatóság ellen,ugye?Elég volt pár hónappal ezelőtt az Árpa-féle aláírásgyüjtögetős vadbarmokból.És ne hasonlítsuk már össze a német közlekedési kultúrát a hazaival.Ott jobb utak,jobb állapotú autók,és nem mellesleg a mi ego-bajnokainknál jobb képességű,de józanabb belátású vezetők közlekednek nap mint nap.
  • DJ Bee18
    #239
    más a 200 corsával, és más a 200 A6-ossal... Német autópályán mennek, de ott azért, mert tudják hogy a másik figyel, magyaroknál ez nem mindig igz
  • ibrik
    #238
    Azt a mondatomat direkt fogalmaztam így, ironikusnak szántam.
    Nem minden nap megyek kocsival, tehát egy-egy napi "adag" ennél több szokott lenni.
    (És még csak nem is az autóvezetés a foglalkozásom...)
    De ha csak a városban megyek és onnan haza, az is néha 15-20 km "kaputól kapuig" (a tömegközlekedés itt elég tré - főleg a sűrűsége).

    Azért az a 10-15 ezer km egy évre elég átlagos érték,
  • Csori
    #237
    Hjahh ... még annyi h a 10-15E ponn a hétvégi telektúrát fedezi :DDDDDD
  • Csori
    #236
    Durrdefektel kapcsolatban hatalmas tévedésben élsz :DD Látom még sosem tapasztaltál melleted elszálló tömlő nélküli kereket. Nekem volt már részem benne, pont melóhelyemen pár éve. 1 busznak kissé túl volt töltve a nyomás, és az aszfalt forrósága rátett még 1 lapáttal (tudod hőtágulásnak is emlegetik, de a zárt tér miatt nem tágul, csak úgymond erősödik), lényeg az h a kb 9bar nyomásra töltött kerékben lett kb 11, amit a köppeny már nem bírt ki, 1 picit felszakította maga körül a doblemezt, és leverte a sárvédőt a kerék körül. Ez személyautónál kisebb értékekkel ... de működik. Asszem h műszaki téren nagyon nem vagy vitapartner.
  • Max 36
    #235
    Na az ilyenektől egy életre bevonnám a jogsijukat.