434
Mi lesz belőle?
  • mrzed001
    #314
    Na, csak megtaláltad a megfelelő helyen azt a válasz gombot. Gratulálok elérted az nagycsoportos ovis szinvonalat

    Bár arra a megfelelően nőiesen butuskás kijelentésre, hogy "te ugye biciglivel közlekedsz?" még most sem tudnék értelmes választ írni, szóval: nem

    Egyébként fejtsd ki kérlek, mit nem találsz megfelelőnek az idézett felsorolásban
    // próbálja beszéltetni, mint a hülyegyereket a táblánál a tanár
  • Gabor_(HSF)
    #313
    Ahogy látom te elég idióta vagy ahoz,hogy érdemben beszélhetnénk,de hogy te is értsd
    "Hogy kitől venném el azonnal és kérdezés nélkül
    Lakott területen:
    20-as táblánál 65-el hajtótól
    30-as táblánál 70-el
    50 helyett 90-el
    70 helyett 100-al
    kívül:
    70 helyett 110-el
    90 helyett 140-el
    110 helyett 150-el
    130 helyett 170-el"
    Nos erre válaszoltam
  • mrzed001
    #312
    Huh! izé...Mi is a köze a gyorshajtóknak a balesetekhez,vagy a zöldkártyának?
    Olvass vissza!!!
    Nos, egyesek azt állították, hogy a gyorshajtással (180-200 kmh) csak magukat veszélyeztetik, szóval ugyan miért ne mehetnének amennyivel akarnak.

    Megint csak egyesek azt állították, hogy a zöldkártya elmismákolók miatt veszélyesek az utak, nem a gyorshajtók miatt.

    A diszkóbalesetekről gondolom még életedbe nem hallottál

    Ami pedig a #311-et illeti, mégis mi a faxra válaszoltál??? vagy kérdeztél??? Vagy mi?
    Esetleg értelmesen magyarul hogy mit is akartál idegügyögni
  • Gabor_(HSF)
    #311
    te ugye biciglivel közlekedsz?
  • Gabor_(HSF)
    #310
    Huh! izé...Mi is a köze a gyorshajtóknak a balesetekhez,vagy a zöldkártyának?
    Nekem eddig csak az tünt fel,hogy balesetek a figyelmetlenségből,vakságból,a kocsi megbizhatatlanságából és sok piától következnek be...
    Abból nem szokott baj lenni,ha valaki áthajt a piroson,vagy bemegy egy behajt-tilosba,csak tudjon róla...
    Azt sem állítanám,hogy a gyorshajtás lenne a balesetek góca,ezt kaszni soför válogatja...
    Én pl. soha sem tartom be a sebesség határt,nagyon régóta nem,csak ha trafit látok,vagy tutira tudom,errefelé van,bár igy is beleszeladok néha..
    De 30 éve vezetek,26 éve meg már hivatalosan is jogsival,túl az 1milliókm-en,de sohasem okoztam balesetet és veszélyes helyzetbe sem senkit,(városi utakon) és még rengeteg hozzám hasonlót tudnék emliteni...
    Azt sem mondanám,hogy a "tinik" okozzák a több balhét,bár az tény rengeteg ilyen is van,amiről itt írtatok,de ugyen ez igaz az idősebb korosztályra is..
    Cóval nem osztom azt a véleményt sem,miszerint csak a rutintalan vezetők a rutintalanok,bőven van a 30-40 éve utakon bugdácsolók között is...
  • mrzed001
    #309
    miva ????
  • Botond #308
    Rjtad kívűl senki nem beszélt ilyesmiről.
  • Botond #307
    "és olyan jól megépített, hogy még az utasfülke se tört meg :PP "

    Ez volt a nap vicce. Azt hittem tudod miről beszélsz,de kiderült,hogy nem. Részemről ennyi.
  • mrzed001
    #306
    Attól még hogy folytatódik a "gondolatmenet" még igaz, hogy zöld kártya elcsalása miatt keletkezett balesetek száma konvergál a NULLÁHOZ. (egyszóval marhaság)
  • Botond #305
    Egy kép mindennél többet elmond. Wartburgos buszra támadt, tömeggyilkosság a régi autó.
  • mrzed001
    #304
    Képeket lehet linkelni 100 számra, én is tudok mutatni
    Igen, a wartburg biztos gyorshajtás miatt ment a busz oldalába (és olyan jól megépített, hogy még az utasfülke se tört meg :PP )
    Nem hogy 80-al nem ment, sztem 50-60 lehetett max, szóval NEM HAJTOTT GYORSAN! Talán éppen ezért élte túl.
    És most képzeld el hogy nézne ki a kocsi, ha egy őrült 80-100-al belvárosban gyorshajtó ült volna a volánnál

    Egyébként lépcsőssé tenném, hogy mikor vegyék el a kocsit, mert pölö a 200% nem reális (20 helyett >40-el nem olyan nagy bűn, mint 130 helyett 260-al menni):

    Hogy kitől venném el azonnal és kérdezés nélkül
    Lakott területen:
    20-as táblánál 65-el hajtótól
    30-as táblánál 70-el
    50 helyett 90-el
    70 helyett 100-al
    kívül:
    70 helyett 110-el
    90 helyett 140-el
    110 helyett 150-el
    130 helyett 170-el
  • Botond #303
    Szövegértelmezés. Attól mert még pont van attól még folytatódik a gondolatmenet.
  • mrzed001
    #302
    Nem a (zöldkártya) lejárta,hanem ahogy leírtam korábban a hogyan történő megszerzése.
    EMBER, te tudod egyáltalán hogy mi a fasz az a ZÖLD KÁRTYA ????
    Kártosanyag kibocsájtását nézik a kocsinak, szóval balesetet max akkor okozhat, ma a bömbi dízel mercid rossz beállítása miatt sűrű fekete füstfelleget ereget (ez persze a vicc helye volt)
  • Csori
    #301
    Képeket lehet linkelni 100 számra, én is tudok mutatni. Nehogy már csak az legyen idióta akinek jó autó van a segge alatt, mee minnyá lemegyek és felgyújtom az enyémet (dehogy). Ez az autó nem ment tuti 200környékén, de lehet még 80 se ... mégis xarrá ment.

    mohus, nem arról van szó, h kire vonatkozik, és kire nem a 130 v bármi más szabály. Természetesen mindenkire vonatkozik, én csak azt taglalgatom, h ha vlki túllépi akkor mikkel legyen tisztába ... természetesen a bírságon kívül ha elkapják. Aztán jönnek itt a jópofa idézetek, a dolgok újraértelmezése, csak sztem max 2 - 3 hsz visszolvasása után történnek ezek a dolgok.

    mrzed001 neked már nincs mit mondanom, csak annyit h ne állj a fa alá mert tele van madarakkal.
  • Botond #300
    Nem a lejárta,hanem ahogy leírtam korábban a hogyan történő megszerzése. És a műszaki vizsga ugyanez. És ez az a szemlélet amit ki kellene szűrni első körben. Csökkenne a forgalom,lehetne halandi az autópályán,nem kellene sebességkorlátozás. Ez a boldog boldogtalan pöfékel a roszdatemetőkkel ez nevetséges. Aztán persze mutogatunk állambácsira,hogy az utak állapota. Na az olyan amilyen a kocsiké,mert annak is olyan gazdája van mint a kocsiknak. Magyar.
  • mrzed001
    #299
    Igazad van alkalmazzuk szelektíven a szabályozást,rám a zöld kártya vonatkozik rád a sebesség korlátozás
    Rám is vonatkozik term. a zöldkártya, van is (gond nélkül megy át rajta a >>10 éves kocsi), szóval én BETARTOM a törvényt.
    És te, BETARTOD ??? (azaz bevallottad, hogy nem)

    Mellesleg iszonyat sok baleset történik zöldkártya lejárta miatt
  • Botond #298
    Majd beteszünk magunkról képet Csorival,hogy ide vezet a gyorshajtás,mert élünk és virulunk,2x-es bizonyíték a te egyszeri bizonyítékodhoz és cáfolva leszel.
  • Botond #297
    "Ja,hogy le van ejtve a szabályozás?
    Hát ezt meg hol olvastad ???"

    #290: "A zöld kártya meg egy nagy faszság."

    Igazad van alkalmazzuk szelektíven a szabályozást,rám a zöld kártya vonatkozik rád a sebesség korlátozás,így be van tartva minden. Jó hozzáállás. Azt hiszem nincs több mondanivalóm a témakörben.
  • mrzed001
    #296
    Egy kép felér 100 szóval .... 15 pedig egy teljes mesével.
    Nesze, itt a gyorshajtás eredménye.
    Nem tetszik ????

    És ez egy sportautó volt, tehát mondjuk 3x jobban fel volt készítve a nagysebességre, mint egy átlag szar, és min. 2x jobban mint egy luxuskocsi, mégis a szalagkorláton kötött ki
    Mellesleg ha nagyon unatkozol lapozz ott vissza, fogsz te ott látni hasonlóan szarrátört gyorshajtó mercit, bmw-t, ....

    Szerk:
    Na itt van még egy adag, van itt mindenféle (persze nem mind a gyorshajtás következménye, de fele tuti :P ):
    http://funlista.funpic.hu/?page=archive&message=15856&did=6&searchresults=7
  • mrzed001
    #295
    Ja,hogy le van ejtve a szabályozás?
    Hát ezt meg hol olvastad ???

    Akkor miért pont a sebesség korlátozást tartsuk be?
    Mert a sebesség növekedésével hatványozottan nő a veszély amit okozol magadnak, és más közlekedőknek (meg a balesetek száma és súlyossága is mellesleg)

    Nem kell ide kocsi elvétel meg semmi,mindenki okos,aki nem az meg úgyis kihull a rostán
    És mi van azzal aki "kihullot" ahogy oly szépen írod, és megölt "kihullása" köüzben egy családfőt. Ilyen esetben pölö olyan k-rva magas kártérítést állapítanék meg ha túlélte, hogy a meghalt családfő fizujának 2-3x-osát kapja havonta az áldozat családja (és nem egyszeri 1 misit mint manapság, amit zsebből fizetnek az ilyen állatok)
  • 42nd Intruder
    #294
    Nekem is van egy ismerősöm, akinek a látása hagy némi kívánnivalót maga után. Pl egerbe állítólag a fekvőrendőrt nem látta meg! Aztán kb fél éve egy BMW-t orral előre tört össze totálkárra. Egyébként szemüveget hordania kéne de még nincs is neki...
  • Botond #293
    Találtál egy kivételt,gratulálok! Porsche tucatautó Mo-n azzal okozzák a balesetek 99%át,gratulálok!
  • Botond #292
    Ja,hogy le van ejtve a szabályozás? Akkor miért pont a sebesség korlátozást tartsuk be? Én is megjártam Eger-Budapestet 40-45percek alatt nem egyszer,baleset nem volt. Nem kell ide kocsi elvétel meg semmi,mindenki okos,aki nem az meg úgyis kihull a rostán.
  • mrzed001
    #291
    A suhancok is a 22éves bmwvel koccolnak,nem az új 7essel.
    inkább a vadiújjal, mint most az új Porsce-vel http://funlista.funpic.hu/?page=archive&message=22235&did=20694
  • mrzed001
    #290
    Ott kéne kezdeni,hogy nem kéne panamázni a zöld kártyánál meg a műszaki vizsgánál. És akinek nem fussa közlekedésre alkamas autóra az üljön fel a vonatra buszra.
    Annyiban igazad van, hogy ami nem alkalmas az ne közlekedjen.
    Viszont akár le is szállhatsz erről a témáról, mert a buszok kivételével még nem sűrűn hallottál olyat a hírekben, hogy műszaki hiba miatt történt volna személyautóval baleset (mármint amit a műszaki néz, pölö fék, vagy hogy mert kettétört a kocsi mert elrohadt)
    Továbbmegyek, amilyenek a mai fogyasztói társadalomnak készült kocsik, nos én a >10 évesekben jobban bízok, mint az 1 évesen már szarrárohadt megánokban.
    Szóval erről ennyit.

    A zöld kártya meg egy nagy faszság. Csak azért mert >10 éves a kocsim vihetem évente, ott meg csodálkoznak, hogy vadi új megahiperturbodízelek csúnyábbat eregetnek (és nem is kell évente szenvedniük vele)
  • Max7
    #289


    Ne érts fére eggyet értek veled de mennyi az esélye annak hogy egy 20 éves tapasztalattal rendelkező személy aki kb 40 körül jár tükörradiál guminál egy defektnél karambolt illetve balesetet okoz?

    És mennyi az esélye annak hogy egy 18 éves srác ugyan ezeknél a feltételeknél a fél éves jogsilyával látási problémákkal halálos kimenetelű balesetet okoz?

    Igaz hogy a topik arról szol, hogy a gépkocsit kéne elvenni, de nem hogy a jogsit kéne elenni hanem nem kéne kiadni!

  • Botond #288
    Az embereket nehezebb kiszűrni,mint az autókat. Ott kéne kezdeni,hogy nem kéne panamázni a zöld kártyánál meg a műszaki vizsgánál. És akinek nem fussa közlekedésre alkamas autóra az üljön fel a vonatra buszra.
  • Max7
    #287


    De nem is a 25 éves lentebb említett felszereltséggel rendelkező pityuka bácsi okozza a balesetebb töbségét hanem a 3x-et nem átlépő vagány fiatalság, abból is a roma nemzetiségü egyedek!

    Megjegyzem a 3x-et én se léptem még át sőt a 2x et se bár közel vagyok :) Iletve nem tartozom a fent említett "kisebbséghez" ami már inkább lassan "nagyobbság".

    Szal először ott kéne a szigorítást kezdeni, hogy ki alkalmas a vezetésre és ki nem!

    Itt értem azt, hogy az évfolyam társam nemsrég vizsgázott "b" kategóriájú jogosítványra és az orvosi vizsgálat annyi volt hogy letette az amúgyis kötelező 5e ft-ot és már meg is volt a vérvétele illetve annyit kérdeztek tőlke hogy van-e panasza a szemére! És máris alkalmas volt! Arról nem is beszélve hogy a nők 90% nem tudja hogy müködik az elkadást jelző háromszög vagy épp hogy müködik az emelő vagy mégjobbat mondok nem tudja mire való a 4 ágú csavarkulcs! És az ilyentől várjál elsősegélyt aki még az elsősegély dobozt sem tudja kinyitni!

    Szal nem csak a kocsik állapota a borzasztó hanem a tudáshiány! És nem a szabályosan 50-el özlekedő miatt van a dugó hanem az olyan vezetők miatt mint amivel mulktkor találkoztam (természetesen nő) látja hogy megált elötte az autó de már 100 méternél fékez és 5-el gurul (mindezek után lezárt egy kereszteződést a piros lámpa miatt és miatta torlodott a sor)

  • Botond #286
    A suhancok is a 22éves bmwvel koccolnak,nem az új 7essel. Bontóban lenne mind nefélj nem lenne ennyi baleset. Durrdefektet sem az új kocsi kap,hanem a tükörradiálos.
  • Max7
    #285


    Nekem meg pocsék a helyesírásom és sok a gépelési hibám de hát van ez így :D

  • Max7
    #284


    99.9%-ban nem a pityu bácsi okozza a balesetet akinek 25 éves wartburgja van tüköradiál gumikkal rosdás spoilerel tompított fényszoroval szelepsapkával 2 pontos biztonságiövvel elektromos dudával és manuális indexel!

    Hanem a kevésbé felszerelt merci amin 22" gumiabroncs van 6 légzsák max 6 éves tapasztalat míg pityu bácsinak legalább annyi éves tapasztalata van mint a wartburgjának az élete szal rosz a nézőszöged!

  • Botond #283
    Az átlag magyarnak státusz szimbólum az autó,rengeteg olyan ember tart autót,aki amúgy nem bírja fentartani. Ezek az autók aztán hagynak maguk után némi kivetni valót,és valóságos baleset gócpontok. Ezt tetézi a sofőr rutintalansága,mert üzemanyagra se nagyon fussa. Ezeket kellene kiszűrni elsősorban és nekik "elvenni" az autójukat. Könnyű mindig állambácsira mutogatni,hogy szarok az utak,de Pityu bácsi a szomszédban a 25éves wartburggal és a tükörradiállal sem hasznos a forgalomra.
  • mohus
    #282
    "szépen lépésben pedig akár fel is állhatok a járdára, semmi baja nem lesz a guminak ... aki ezt nem tudja megoldani az tényleg tartsa be a 130km/h-t !!!"

    szerintem a 130 mindenkire vonatkozik, nem csak arra, aki nem tud parkolni...

  • mrzed001
    #281
    Vizes falevél stb ... ez olyan h nem főzök otthon még tojást sem, mert az ördög nem alszik, és felrobban a gáztól a lakás.
    Ezek szerint te nem vezettél még eleget, hogy találkozz ilyen problémákkal és esetekkel amiket okoztak. Mondtam, naiv vagy. Az ilyenek szoktak utána nagy kikerekedett szemekkel ülni az összetört kocsiban, hogy ez vele mégis hogy történhetett meg, hiszen "profi". Úgy, hogy a profizmusod is a szerencsén múlik. Egyszer nincs ott a védőangyalod és paffff.

    Mint tudjuk parkolni nem 100km/h-val szokás, szépen lépésben pedig akár fel is állhatok a járdára, semmi baja nem lesz a guminak
    Mit is írtam: "ráálltál a parkára és meghúztad a gumit", de a gyengébbek kedvéért átfogalmazom: túl közel állsz a patkához, és meghúzod a gumi oldalát a patkával (tod, radiál utálja az oldalsó behatásokat).
    Pláne a dögerős szervós luxuskocsik esetében a szervó még egy jókora kátyúból is zokszó nélkül kifordítja a kereket, az megint más tészta, hogy a gumi mennyire sérül közben (a sofőr meg észre se veszi).

    Ami a durrdeft illeti, csak annyit tennék még hozzá, hogy steel radial. Semmi előrejelzés, egyszer csak ping.ping... kikandikál a vasszál, beakad, letépi fél gumit (találkoztam vele)

    Egyébként ha tényleg annyit vezettél akkor azt is tudod, h vezetés közben minden pillanatban tisztába van az emberke az autója műszaki állapotával ... tudod elég 1 apró zörej, és az sokat elárul
    Aha, már ha hangosabb mint az üvöltő damdammzene, vagy a mobilból rikácsoló szuka ... meg amikor már valami hangot hallassz, akkor már könnyen megeshet, hogy késő

    Egybként sok sok vezetéssel lehet elegendő rutint szerezni de ... ne vedd magadra, nem tudom, h melyik kategóriába tartozol ...
    Voltam őrült száguldozós, előzgetős ... aztán felnőttem és megkomolyodtam (meg láttam egysmást). Most már inkább óvatos.
  • Max7
    #280
    vagy éppen kata flémel ahelyett hogy a konyhába fogná a fakanalat és kiverné a feléyből a vezetést :D
  • Csori
    #279
    Te pont az a típusú ember vagy aki inkább ülve marad egész életében, nehogy 1X se**re essen. Vizes falevél stb ... ez olyan h nem főzök otthon még tojást sem, mert az ördög nem alszik, és felrobban a gáztól a lakás.
    Mint tudjuk parkolni nem 100km/h-val szokás, szépen lépésben pedig akár fel is állhatok a járdára, semmi baja nem lesz a guminak ... aki ezt nem tudja megoldani az tényleg tartsa be a 130km/h-t !!!
    Ha 180-nál már féltél és még nem vezettél 200 fölött akkor tényleg nem tudod miről beszélsz (ez nem a levezetett kilométerek számától függ).
    És nem smartal nyomom, de még csak nem is corsa GTI-vel ... abban lehet én is félnék 200 környékén.
    Egyébként ha tényleg annyit vezettél akkor azt is tudod, h vezetés közben minden pillanatban tisztába van az emberke az autója műszaki állapotával ... tudod elég 1 apró zörej, és az sokat elárul.
    Egybként sok sok vezetéssel lehet elegendő rutint szerezni de ... ne vedd magadra, nem tudom, h melyik kategóriába tartozol ... nagyon sok olyan ember kocsikázik, aki már 100.000-be számolja a maga mögött hagyott kilométereket, mégis látnia kell a kocsi orrát, és hátulját.
  • mrzed001
    #278
    Ja,és azt ne felejtsük el,hogy a rémhírekben szereplő balesetek,ahol ennyi meg annyi halott volt az elmúlt hétvégéken azoknak töredéke volt az autópályákon
    Ööööö, talán mert töredéke az utaknak az autópálya?
    Mellesleg ha az autópályán van valami (azért ilyen is szokott lenni rendesen), az viszont szinte mindig súlyos (5-6 kocsi rohant össze ....)

    Egyébként egyetértünk, a 2 sávos főutak legalább olyan veszélyesek. És annál veszélyesebbek, minél messzebb az autópálya (mert akkor a száguldozósok is a főútra kényszerülnek)
    Pölö elég sokat megyek a 4-esen (az ahol 7 év alatt <4 km-t sikerült autóút szerűen 4 sávosítani)
    Két komoly veszélyforrás van:
    1) a gyorshajtók akik mindenkit agyamenten előzgetnek, nem hagyják hogy a sorban elöl álló előzzön, mert nekik a sor végéről előzniük kell ...
    2) a lassan hajtók, akik miatt előzni kell (Trabi/buzuki 70-el, IFA 40-50-el, kamion 70-el, földgép 20-30-al). Itt Mo-n nem túl gyakran állítanak meg azért autóst, mert túl lassan hajtott (máshol inkább).
    Pedig
    - főútra (pláne egyszámú) lassú jármű nem hajthatna rá (tábla van, le se sz....)
    - ha jól emlékszem ha a látási és közlekedési viszonyoknak megfelelően ha lehetséges, akkor köteles lenne az autós tartani a megengedett sebesség +-10%-ot (aki meg nem, az húzzon a mellékutakra). Szóval én a notórius lassanhajtókat is piszkosul büntetném.
  • mrzed001
    #277
    Már csak 1 valami nem világos számomra. Mi is az amitől "csakúgy" megpördülök ?
    Egy olajfolt, egy adag vizes mócsingos levél (ősszel különösen veszélyes) amikor éppen sávotváltasz ....
    Egyébként kérdezd meg nyugodtan azt az idióta Stohl bucit, az is egy ilyen mutatványt adott elő (autópálya szembesávba landolósat luxuskocsival) és csak a jószerencsének köszönheti, hogy senkit sem ölt meg

    És nehogy durrdefektre hivatkozz mert rögtön a kardomba dőlök :DDDD 0,0000001% esélyed van megfelelő keréknyomás mellett durrdefektet kapni.
    Kerék sérülés is okozhat durrdefektet, pölö a nagybatárral nem nézted hova parkolsz (ráálltál a parkára és meghúztad a gumit .... aztán egyszer csak BUMMM)

    Miért is mennék le az útról ? Vezettél már autót 200km/h felett ?
    Nem, 180-nál már féltem és féltettem az utasokat (magyar út)

    Ha nem vezettél akkor nyugodtan mondhatjuk, h fogalmad sincs miről beszélsz, ha pedig vezettél akkor tudod azt, h ha vlki nem a haverok előtt akar vagány lenni, akkor minden idegszálával a vezetésre összpontosít, és nincs az a külső tényező ami kizökkenthetne ebből
    Volt amikor évi >50.000 km körül vezettem az ország minden része felé, asszem tom miről beszélek.
    Ekkora sebességnél már nem csak az a gond, hogy te hibázol, hanem az, hogy a kocsid (megcsúszik a kerék), bal első féked 10-20%-al erősebb, mint a jobb ....
    A legtöbb autót nem erre tervezték, és bár tudja, tiltanám (kb mint amikor a kis Smart-os 130-140-el megy, én meg hüledezek, hogy ez nooooooooormááááális ????)
  • Sanyix
    #276
    Nem vagyok rosszindulatú, de kár hogy nem halt meg
    Az ilyen köcsögök megérdemelnék.
  • mohus
    #275
    kiélem máshol az autós hajlamaimat:)link