434
Mi lesz belőle?
  • Kata
    #234
    tényleg nem vezetek sokat, csak átlag 10-15 ezer km-t évente

    Ez ha minden nap vezetsz, napi 27-41 km-t jelent...
  • ibrik
    #233
    Tíz éve van jogsim, tényleg nem vezetek sokat, csak átlag 10-15 ezer km-t évente...

    Amúgy meg kit érdekel, hogy 50 perc alatt érsz Miskolcra? Ez az életcélod?
    Mert ha igen, akkor szánalmas...
    Ez aztán nagy vezetési tudás... Nyomni a gázt, oszt kész...
    Ha meg a versenyérzet hiányzik, fizesd be magad a Hungaroringre és ott törd össze magad a hasonszőrű barátaiddal...

    Valószínűleg túl van méretezve a bitonságérzeted, mint ahogy az egód is.
    Azt hiszed, ha autószerelő vagy, akkor "szakértőként" már mindent megtehetsz?
    (Bár megjegyezném, egy autószerelő tudhatná, hogy a "szó szerinti" durrdefetkt nem a guminyomástól függ, ahanem az csak belső tömlős kerekeknél létezik - bár a mai tömlő nélküli gumik esetén is ugyanolyan veszélyes egy defekt, ami szintén nem a guminyomás következménye...)
  • Botond #232
    Ja,és azt ne felejtsük el,hogy a rémhírekben szereplő balesetek,ahol ennyi meg annyi halott volt az elmúlt hétvégéken azoknak töredéke volt az autópályákon.
  • Botond #231
    130nál kapsz egy durrdefektet ugyanúgy elszállsz,mint 230nál. Ott már csak a jó szerencsén múlik,hogy életben maradsz e avagy sem. Az autópálya egy zárt pályás rendszer,ami az autóknak lett kiképezve,hogy ott zavartalanul közlekedjenek egy irányba. Az emberek viszont nem szériára készülnek mint az autók,így van aki tudja kezelni a nagy sebességet,van aki nem. Én sokkal veszélyesebbnek érzem a kalapos hétvégi vezetőket akik 80al küldik a pályán,és ahogy mész mögötte látod,hogy stabilan előre néz,feje se mozdul. Nem használja a tükröt. Ilyeneket kilóméterekről ki kell szúrnod,különben felkészületlenül ér,hogy kivág eléd,és áthajtasz rajta... Van aki képes erre van aki nem. Aki nem az menjen a külsőben amennyivel tud,de aki képes annak ne kelljen már tötyörögnie,amikor minden feltételt létrehoztunk egy gyors haladáshoz.
  • Pheel
    #230
    Én a német pályán vezettem 195-tel óra szerint. Azaz úgy 180-185 volt. Őszintén szólva én féltem, és féltettem azt a másik 2 embert, aki még az autóban volt. Egy élmény volt, nem volt veszélyes, de itthon nem csinálnám újra. Ott adottak a feltételek, itt nem.
  • Csori
    #229
    Persze, persze, persze. Már csak 1 valami nem világos számomra. Mi is az amitől "csakúgy" megpördülök ? És nehogy durrdefektre hivatkozz mert rögtön a kardomba dőlök :DDDD 0,0000001% esélyed van megfelelő keréknyomás mellett durrdefektet kapni.
    Miért is mennék le az útról ? Vezettél már autót 200km/h felett ? Ha nem vezettél akkor nyugodtan mondhatjuk, h fogalmad sincs miről beszélsz, ha pedig vezettél akkor tudod azt, h ha vlki nem a haverok előtt akar vagány lenni, akkor minden idegszálával a vezetésre összpontosít, és nincs az a külső tényező ami kizökkenthetne ebből ... igen, még a telefon sem.
  • mrzed001
    #228
    Igen ki lehet számolni nyugodtan, h mennyi is az annyi ... ettől még nem érzem úgy h bárkit is veszélyeztetek. Jahhh, h magamat! Kinek mi köze rajtam kívül az én életemhez ?
    Naiv? Önző? Csakazértsegondolkodom? Töprengek, hogy melyik jelző lenne rád a legmegfelelőbb, mert NEM csak magad sodrod veszélybe a gyorshajtással, ezt az ökörséget gyorsan felejts is el. Ha leszaladsz az útról is előfordulhat, hogy átvágódsz pölö a szembejövő sávba és ölöd meg az ott egyébként teljesen szabályosan és óvatosan közlekedőt, vagy pördülsz meg és nyomod le az éppen előzött szerencsétlent az útról ... szóval közveszélyes vagy, ha tetszik ha nem.

    Ismerek én is pár igazán gyorshajtót (egyik kedvenc mondása a "150 alatt szédülök"). Igen, csak a szerencsének köszönhetik hogy sem magukat, sem másokat nem öltek MÉG meg.
  • 42nd Intruder
    #227
    Még nem olvastam el, de el fogom, ettől függetlenül témába vág!
  • Csori
    #226
    Te biztos jó sokat vezethetsz. Nekem nagyon úgy tűnik a dolog (meg merem kockáztatni), h még jogsid sincs. A beírásaid alapján azt veszem le, h 2X is megnézed hova lépj ... csakhogy ezzel a beállítottsággal még beülni sem szabad a kormány mögé, mert veszélyesebb mint gyorshajtani 1 belátható, elférős helyen. Biztos azért születtek az autó versenyek is, h téged, és a hozzád hasonlóak elemezni tudják a benne rejlő veszélyeket.
    Aki jár az autójával annak sajna számolnia kell azzal a nem kellemes tényezővel is, h karambol. "Az én apukám 300.000 km-t vezetett baleset nélkül" című nótára 1 szó a legmegfelelőbb : SZERENCSE. Attól h valaki gyorsan megy még nem feltétlen veszélyes ! Sanyix-nak 100%ban igaza van.
    A baj csak az h a szabályhozóknak sofőrjük van és max 7végén 1 családi telektúrára veszik elő a nagybecsben tartott autójukat. Ők ezáltal veszélyesebbek mint én, aki éjszaka Pestről 50 perc alatt érek Miskolcra. Igen ki lehet számolni nyugodtan, h mennyi is az annyi ... ettől még nem érzem úgy h bárkit is veszélyeztetek. Jahhh, h magamat! Kinek mi köze rajtam kívül az én életemhez ?
  • ibrik
    #225
    A gyorshajtás mindig veszélyeztetés.
    Vagy másokat, vagy ha nincs senki rajtad kívül a forgálamban, akkor saját magadat veszélyezteted vele.
    Ha valaki más is ül a kocsidban, őt is veszélyezteted.
  • Sanyix
    #224
    Na ezaz, vannak gyorshajtók, akik ésszel hajtanak gyorsan, tehát veszélyes helyen nem hajtanak gyorsan :) van a hülye fasz barom nyakkendős öltönyös sokmilliós audis/mercis/bmws/fosvágen limuzinos/terepjárós, aki mindenáron mindenhol gyorsan akar menni, bevág a többi autós elé, akár olyan helyre is ahol csak épphogy elfér, ha nemtud gyorsan menni, nagyot fékez, majd erősen kurvaanyázik, akár a piros lámpának is. Na ez az utóbbi a veszélyes, de nem feltétlenül a gyorshajtásával. Nem mérni kéne a sebességet, hanem figyelni hogy mit csinálnak, és mikor 100 méteres belül már 5.ször is sávotvált kicentizve, többieket leszarva, index nélkül, na akkor megállítani, és jól megbüntetni.
  • Rise Against
    #223
    nem
  • Csori
    #222
    A gyorshajtás, és a veszélyeztetés fullosan 2 külömböző fogalom.
    Hajthatok gyorsan anélkül, h valakit veszélyeztetnék, és veszélyeztethetek valakit anélkül, h gyorshajtanék.
    A lényeg, h nem szorosan kapcsolódik a 2 dolog.
  • ibrik
    #221
    Úgy látszik Magyarországon divat a "szelektív hallás"...
    Akkor mégegyszer:
    Az autót NEM az "átlag" gyorshajtóktól vennék el, hanem a VISSZAESŐKTŐL és akik jóval meghaladják a sebességhatárt (passz, hogy mennyi százalékkal).
    És persze az autópályán sem minden gyorshajtótól, hanem akiket 180 fölött kapnak el - mondjuk furcsa, hogy ennél kevesebbnél nem, de valahol tenni akartak egy értékhatárt...

    A német tanfolyamnál sem az ár volt a lényeg, amit írtam, hanem az, hogy ott "sokkal szigorúbb" feltételek mellet lehet jogsihoz jutni.
    Itt Magyarországon is történtek az utóbbi években erre vonatkozó változtatások, de azok száma még mindig igen csekély.
    Pl. amikor tizen-egy-két valahány évvel ezelőtt a tanfolyamok menete úgy változott, hogy műszakiból és EÜ-ből már gyakorlati vizsgát kell tenni (régen csak teszt volt), vagy hogy addig nem lehet forgalomba menni tanulóvezetésre, amíg nincs teljesítve a rutinpálya és vizsga.
    Vagy az utóbbi évek újítása a frissen levizsgázottaknak a gyakorló jogsi, meg a pontrendszer (ami gyakorlatilag nem ér többet, mint a békebeli jogsi-lyukasztgatós korszak...)

    A lényeg, hogy felesleges összehasonlítani a nyugatot az itteni vadkelettel.
  • Pheel
    #220
    Német autópályák:
    Igen, van olyan, ahol nincs sebességkorlátozás. 3 sávos tökéletes úton, sokkal jobb műszaki állapotú autókkal. Nálunk szinte nincs is 3 sáv egymás mellett csak az Árpád hídon.
    Mellette pedig teljesen megszokott a 70-es korlátozás hangterhelés miatt.
  • Csori
    #219
    Az autó elkobozása SEMMILYEN körülmények közt nem reális ... sztem. Vegyék el a jogsit 3hónap, 6hónap, 9 hónap, 12hónap, 24hónap ... kihágástól, és visszaeséstől függően kalibrálva. Majd akire ez sem hat, attól örök időre.
    Ha pedig örökre bevont jogsi mellett is vezet akkor elzárás. Azt is lehet szigorúan kalibrálni. Pl sima igazoltatás esetén, (szal semmi bajt nem csinált csak megállította a poszt) 1 - 2 év, koccanás (személyi sérülés nélkül) 3 - 5év, személyi sérüléses 5 - 7év, halálos - életfogyt, és nemám felfüggesztett, mert annak nyema visszatartó ereje. Ha monnyuk nem ő okozta akkor 1 kategóriát visszaesik, nem csak ejnye bejnye.
    Ezzel ha tényleg bevezetik az lesz, h túlbuzgó rendőrbácsi el fogja venni bármit mondasz neki, akkor is ha vitatható a jogosság ... pusztán azért mert megteheti, és majd ő megmutatja. Sajnos nagyon sok ilyen rendőr áll ki az útra igazoltatni, h "majd én megmutatom nekik". Elég ehhez némely embernél annyi h előző éjszaka a kedves felesége keresztbe tette a lábát, és ő ismét hoppon maradt. Nembaj, majd az úton megbosszulja azon aki nem tehet erről a kis családi leépüléséről.
  • Sadist
    #218
    Gyorshajtani és másokat veszélyeztetni nem rohadtul szemét dolog?
  • Sadist
    #217
    Olyan akadály előtt kell tudnod megállni, amire az adott körülmények között számítani kell.
  • Botond #216
    Egerben aki 3x járt már ott a kanyarban a várnál ahol 30-40es táblák váltakoznak azoktól mind begyűjtenék.
  • Punker
    #215
    arról beszéltünk hogy a rendszeresen jelentősen határt átlépők ellen lenne ez reális.
  • Botond #214
    A nem több milliós autókat kapásból ki kellene tiltani,ha nem lenne a sok susmus a műszakiviszga és a zöld kártya beszerzése körül.
  • Csori
    #213
    Pl. Sztem kukába vágná a mobiltelefonját, h ekkora baromságot ne kövessen el többet.
    Azéé félreértés ne essen, a jogsi bevonását jogosnak tartom (még akkor is ha az enyémet veszik el). De esetenként 1 többmilliós autó elkobozása rohattul szemét dolog! Remélem ombuccman megvétózza ezt.
  • Botond #212
    Amikor a városban a 30as táblánál elkapják 45el. :-)
  • Csori
    #211
    Megnézném én 1 olyan ember arcát, aki tegnap IGEN szavazatot küldött, akkor mikor közlik vele, h ugyanmááaggyaátakocsikulcsaitis ... verné e a mellét, h "Én a naplóban igennel szavaztam".
  • Botond #210
    Mert lenne értelme drágítani a tanfolyamot. Átlag Pityuka megy 180al az autópályán aki részletre veszi a tanfolyamot és mellé még akár egy wartburgot is megengedhet magának vagy egy 28éves opel asconát,nem pedig Józsika aki a jogsi mellé kap apucitól szép új bmwt. Sokszoros büntetés,sokszoros fizu,akkor mit tart vissza? Egyszerűen a morál más,nem az adócsaló a hős és a becsületes ember a balek. Ilyen is csak nálunk van,hogy 1 utcasaroknyira kocsival megy az ember,mert derogál felszállni a villamosra/buszra.
  • Csori
    #209
    A szabályok betartása fontos dolog lenne, de sztem nem ez lenne a módja a betartatásnak. Én (őszintén megvallva) nagyon ritkán járok pl városban 50km/h-val. Ennek az oka viszont rém egyszerű! Ugyi mindenki sejtheti, h nem a száguldozási vágyaim élem ki 70 - 80km/h-val, ettől jobb a magyarázat ... egyszerűen így érem el mindenhol a zöld lámpákat a városban. És el is érkeztünk a városi közlekedés 50km/h-hoz. A lámpákat először is 50km/h sebességhez kellene belőnni !
    Városon kívül tartom a 90km/h-t ... maxx előzéshez gyorsítok fel, ha valaki tököl előttem 60-70km/h-val. A kérdés, h ha alapból 20-30km/h a sebességkülömbség, akkor minek gyorsítani "?" ... nem jogos! Azért húzok rá a 90-re még jópár egységet, h minél hamarabb befejezzem az előzést, mivel az országutak kb 95%ban csak 2 sávosak (1 jön - 1 megy), és szeretnék minél hamarabb visszatérni a szembesávból a sajátomba, hiszen ott mégiscsak biztonságosabb.
    Autópálya : egyszerűen nevetséges a 130km/h limit . Szinte sosem tartom be (esetek 97%). Az előbb emlegetett okos aktakukacok nincsenek tisztában azzal az apró ténnyel, h annak az autónak ami 200km/h-t ... v bőven többet is tud menni, bizony elég komoly a lassulása is. Sajnos ez úgy van kezelve, h lehet h megy monnyuk 220-at, de csak trabant fékkel rendelkezik ... "hogy fog megállni?" .
    Sajna amikor baleset van akkor rögtön az szerepel a hírekben h "az ok gyorshajtás" ... igen, csak azt már nem teszik hozzá, h valóban gyors volt-e az a hajtás, v relatív gyorshajtás!? A relatív gyorshajtást + gyakorlatilag bármire rá lehet fogni, az emberekben csak annyi marad meg ... még1 hülye aki száguldozott kifelé az életéből ... v rosszabb esetben más életéből. Ezt kb tavasszal fogalmazta meg jól 1 bácsi a híradóban vlh így : "Jön a nyár emelkednek a balesetek számai, ami nagyrészt a tapasztalatlanságnak is betudható. Most előkerülnek azok az autók amik egész télen a garázsban porosodtak."
    Sztem állambácsinak lenne mit rendbetennie mielőtt 1 újabb megszorítást vezet be. Pl tegye rendbe az utakat országszerte, és biztosítsa a szabályok betartásának feltételeit (lsd. lámpák összehangolása).
    A MIBŐL? kérdésre pedig nagyon egyszerű a válasz ... abból amit erre kellene fordítaniuk !!! .... súlyadó, üzemanyag/liter/forint jövedéki adó, autók regisztrációs díja stb. Ezeket ha összeadogatjuk akkor éves szinten rohatt sok 0-ra véződő szám jön ki, és elvileg ezért szedik : úthálózat karbantartás.
    Ezért mondom, h csak a követelőzés már 1re büdösebb, valamit mutatniuk is kellene !
  • ibrik
    #208
    Először is, én támogatom, hogy elvegyék a "visszaeső" gyorshajtóktól a kocsit is és az autópályán 180-al száguldozóktól is.
    Ha nem sajnáltam volna az SMS árát, akkor tegnap a Naplóban én is igennel szavaztam volna a törvényre.

    Félreértés ne essék, nem a gyalogosok táborát képviselem, én is autótulajdonos vagyok.
    Nem kéne példálózni a német "autobahn" korlátlanságával (bár igazából ott is vannak pár helyen korlátozások).
    Mint már írták, a magyar és a német utak állapotát nem lehet összehasonlítani.
    De nem csak ez az egyetlen szempont a kérdésben.
    Figyelembe kell venni azt is, hogy ott teljesen más a közlekedési morál. A jogosítványt sem bagóért osztogatják. Konkrétan nem tudom, mennyibe kerül most egy magyar "B" jogsi, de úgy 100-150e körülire saccolom (amúgy passz...)
    A németek ezért sokszázezer forintnak megfeleő euróért jutnak hozzá, mert ott a sokkal jobb tanfolyam és a sokkal szigorúbb vizsgák annyiba kerülnek.

    Nem beszélve arról, hogy a nyugat-európai helyszíni bírságok összege többszöröse a magyarországinak... Ennek ott van visszatartó ereje.
  • Botond #207
    Mivel szüleim egy időben Brüsszelben laktak és nem volt közvetlen fapados járat ezért volt alkalmam jópárszor megtekinteni a német autópályákat. Emlékszel még a régi m7esre? A vonatozós zikit zakat elményre? Na például bajoroknál ilyen az autópálya. Van pannenplatz 30-40kilóméterenként,de csak azért van olyan sűrűn,mert benzinkút az 100kmenként van. Nálunk nincs pannenplatz ilyen sűrűn,de minden 20kilóméteren van egy benzinkút. Rekordméretű államadósságot sikerült felhalmozni az autópályaépítésnek köszönhetően és akkor budapest eger viszonylatban az út felét 80-100al kell megtenni,mert toldoznak foldoznak. Röhely.
  • Max7
    #206

    Ez mind szép és jó de erre csak azt tudom mondani, hogy nézd meg a német autopályát és a minenket!

    It konkrétan gondolhatsz arra hogy milyen a minősége illetve hog hány kilóméterenként van németben elsősegély illetve katasztrófaelhárító hely illetve magyarországon hány autópályán van ilyen!

  • Botond #205
    Amúgy szerintem nem kéne sebességkorlátozás az autópályákra. Német minta jó. Ajánlott sebesség van,aki balesetet okoz vagy szenved el,azt megbüntetik mint a hétszentség,ha az ajánlott sebességnél gyorsabban ment (vagyis mintha 130 lett volna a megengedett,és túllépte volna),de amíg nem csinál semmi bajt,addig hadd tolja a 250et, az autópálya erre van kitalálva. Viszont megszigorítanám a műszaki meg zöld kártyát. Hugom 3 éves kocsijára lejárt a zöldkártya elvittem vizsgáztatni bementem az udvarra felrakták a matricát,bementünk az irodába betettek egy vonalzót a légbeszívó útjába,hogy mégse azt mutassa a műszer,hogy tisztitja a levegőt a kocsi,befirkáltak vmit,és alap viszgadíjat leraktam,és kész. Gondolom,ha wartburg lett volna akkor még 3ezer zsebbe. Nesze neked a fejesek csalnak ahol tudnak. Ezenkívűl a telefonálós,biztonsági övet nemhasználó vagányokat is kiszűrném. És persze aki városban száguldozik azt is úgy megbüntetném,hogy belelilul. De az autópálya az gyorsforgalmi út elzártan,ott hadd tolhassa az ember amit bír.
  • 42nd Intruder
    #204
    Mond ezt a kedves belügyminiszternek.......
  • Botond #203
    Csak azt kéne megnézni,hogy zebrán hány embert ütnek el,és amit meg sem lehet számolni,hogy hányat majdnem. Napi szinten ér inzultus,hogy hogy képzelem,hogy átmegyek a zebrán,amikor ő siet a kocsijával. Nyugaton a zebra a járda meghosszabítása,és az autós kel át a zebrán és nem fordítva. Messze járunk mi még Európától.
  • Botond #202
    Nem fizet adót,így nem csalja azt. De aki adót fizet az bizony a kiskaput keresi. Kényszervállalkozások ellen sem azért kellett fellépni,mert tömegesen adót csalnak,ugyan dehogy. Közlekedési morál is ilyen,te magad mondtad,hogy meg voltál lepődve,hogy Egerben a 30as szakaszon 30al mentem,emlékezz csak...
  • Max7
    #201


    Pedig ha belegondolsz erősebb szabályok több pénz befektetésével (több rendör) ha betartatnák a közlekedési szabályokat több pénzt hozna mint kiadást!

    Nem csak abban van pénz hogy a gyorshajtókat pénzbirságolják, hanem abban is hogy aki átmegy a piroson azt megbüntessék illetve aki szabáltalanul közlekedik legyen az gyalogos vagy legyen az motoroso vagy éppen buszvezető vagy akárki azt is büntessék! Ez mind mind bevétel lenne a rendőrségnek ami fedezné a + munkaerőt a gépjárművek cseréjét illetve az üzemanyagot. ( Nemrég volt róla szo hogy x mennyiségü üzemanyagot kapnak csak és avval kell furikázniuk)

    Nem véletlenül mondja az eggyik ismerősöm hogy: " A gondolkodás a leg megtérülőbb beruházás!"

  • Csori
    #200
    Itt az működik az íróasztalos néniknek - bácsiknak a legjobban amit vlhol már bevezetnek. Ezt az autó elkobozást kb 3 hete vezették be a horvátok. Okos aktakukac otthon nézte a híradót és felvillant neki ...
  • Mr Csé
    #199
    pedig az barátkozz meg a gondolattal
  • Punker
    #198
    nem politika ez még, ez a magyar morál ami hozzátartozik a közlekedéshez is :(
  • Max7
    #197
    Reménykedjünk benne mert az azt jelenti hogy öreg koromra nekem se lessz ilyesmivel gondom :)

    #195: témához tartozik bár igaz hogy átmentünk egy kicsit a politikába is :)
  • Punker
    #196
    bízok benne hogy a kiskölyök se lesz az, neki talán már csalások nélkül is lesz normális élete anyagi gondok nélkül.
  • PeeTeR
    #195
    kicsit elkanyarodtatok a tematol. raadasul egymas hozzatartozoira kopkodni hogy adocsalo -e vagy sem... ez azert undorito