33535
  • Papirzacsi
    #8929
    Jesz, néha össze-vissza dobálja, és akkor jön a hajtépés, hogy milyen barom módon kezelhető. De egy atomüberkirály, ebbe a témába vágó tutorialtól nagyon hepi tudnék lenni.
  • Papirzacsi
    #8928
    Ott az edit UVWs ablak Tools menüjében a Render UVW template... menüpont...]
  • CptSAB
    #8927
    Zyppio mester is sokszor tolt fel ilyen wireframe képeket, meg avsim.ru-n is az An-2 topicban nagyon sokat láttam.
  • CptSAB
    #8926
    WOW! Ez aaaaaz! Ki kell próbálni ezt! Van egy free Mig-21 modellem gmax formátum!
  • CptSAB
    #8925
    Nincs semmi túlzás. :D Cyrus problémája max. privátban intézendő. Tévedés ne essék, egy valamit ne felejtsünk el. A neten bármi hozzáférhető, ez köztudott. (na jó.. ez túlzás..) Hogy ki mit tesz ameglelt kincsekkel, az magánügy, vagy szűk körre tartozik. De ugye elkerülendő.. hogy torrent, rapid stb. linkekkel teljen meg a fórum. Amelyben olyan emberek is vannak szép számmal, akik maguk is fejlesztenek, ki fizetőst, ki ingyenest, vannak akik megveszik a cuccot, megtehetik, vagy ott van az érzés, hogy eredeti. Vannak akik nem tehetik meg, vagy megtehetné, de minek alapon stb. lehet ragozni. A lényeg. A warez végül azzá fajul, hogy mindenki nyüsszög, hogy ezt légyszi töltsétek fel, hú ezt linkelem, jaj de i*tenfaszaüberkirály vagy mert feltoltad rapidra.. és akkor a szinvonal el is érte a béka se*gét. :D És azért az már eléggé szemrehányhaó dolog, főleg ha ott az a kis ikon, a fórumban a warez tilos..!
  • Clidey
    #8924
    Jahát igen, úgyvan ahogy Zacsi mondja. Valóban van egy olyan a Max-ban hogy Unwrap UVW, ami nagyjából ezt csinálja. De hogy azt hogy tudom elexportálni bármi kép formátumba arra nem jöttem rá. De annyira azért nem buta, nekem egész jól sikerült belejönnöm mire bemappoltam a Zlint. Na jó, van néhány idegesítő húzása, néha pl. összevissza dobálja a poligonokat, de alapjában véve azért a célnak megfelel. :)

  • Clidey
    #8923
    Bocs, ma különösen lökött vagyok... :D Szóval kezd már derengeni mire gondolsz...valami ilyesmire?



    Amint látod ez benne van a paint kitjében is az L-39-nek. Bár még sosem néztem utána, de asszem' van valami hasonló funkciója a Maxnak. Szerintem ez az Alba kit is így készült.

    Én sokkal prózaibban oldottam meg a Zlinnél is például: nyomtam egy "L"-t hogy kapjak egy oldalnézetet, majd rajta egy "F3"-at hogy wireframe legyen, aztán azon egy printszkrín és már landolt is a fotosoppban a legalsó léjeren. :) Tudom kőkorszaki, már-már megmosolyogtató megoldás, a profik máshogy csinálják, dehát nekem a cél szentesíti az eszközt, ami meg eddig kisült belőle az nekem tetszik. :)
  • CptSAB
    #8922
    Köszi a gyors választ! Nekem is az volt a nyavalyám, hogy van-e valami plusz ott a printscreen körül. Nemrég feltettem a régi PSP 7 móját, mert kellett egy AI MiG-21 paintkitjéhez, de le is szedtem utána. Titokban azt reméltem, esetleg van valami rejtett funkció. Hiába nézegettem a beállításokat GMax-ban sehol sem találtam textura mapping exportálást. Köszi azért, akkor tényleg marad a képernyőmentős dolog.
  • polluxware
    #8921
    tisztelem hogy ilyen ágyenes vagy ilyen témában... ,de sztem picit túlzó is néha

    azok közül amit eddig kiprószáltam mint addon, kb maradt 3-4 fs9 gép amire azt mondom hogy számomra értékes... ha az összes szarért pénzt adtam volna amik screen-en ugya jól mutattak :/

    én nem fogok lelkizni egy pillanatig sem azért mert normálisan kiprószálok mindent (terjeszteni meg nem terjesztem)

    FSX-et példul csak az alba miatt raktam fel:) amúgy sztem a jelenlegi legjobb hardverekkel is csak egy "VFR" félmegoldás az fs9 helyett.
  • Papirzacsi
    #8920
    Hát azon a doksin nincs mit fordítani, nagyon beszédesek a képek. Ők annyit trükköznek összesen, hogy különböző nézetekből csinálnak szkrínsotot (printscreen, numlock), és paintshoppro-t használnak. Nem tudom, hogy a printscreen+numlock mit csinál, de túlképp mindegy is mert ha nem működik a dolog PS-ben, mert a szkrínsotot kivágva magad is összerakhatod a mapot.
    Belenézve a Gmaxba, nem tud olyat amit kérdezel. A 3dsmax tud, sztem elég bután, de lehet csak én nem ismerem minden csínját bínját, ami valószínűleg igaz is, de amennyit eddig használtam, úgy azt kell mondjam, bonyi modelleknél sok szívás van vele. A szkrínsotos megoldás viszon eléggé primkó, és inkább PS ismeret kell hozzá.:-)
  • CptSAB
    #8919
    FSX az kimaradt.. mielőtt még a LotusSim üdvöskéjére gondolna a társaság..
  • CptSAB
    #8918
    Sajna FSX gépek esetében nem tudok tippet adni, mert nem használom. Egyszer megnéztem, repültem vele fél órát oszt szép estét. Ennyi volt.. engem nem fogott meg, pedig a demó alapján jónak igérkezett.. mégsem jött be.
  • Rubio #8917
    Értem!

    Én egyébként arra gondoltam, hogy esetleg azért nem, mert az Alba .dds fájlokat használ, míg amiket megnyit a progi, az meg .bmp fájlokat!

    Apropó .bmp fájlok! Ezeket a .bmp fájlokat, amiket az fsx használ, mivel lehet egyáltalán megnyitni - és akkor szerkesztésről nem is érdeklődtem -, mert nálam csak egy üres abalk jelenik meg, ha meg szeretném nézni a textúrát és ezt sem értem, hogy hogyan lehetséges, hisz más .bmp-s fájloknál ezt nem tapasztaltam csak itt az fsx-nél?!
  • CptSAB
    #8916
    Nem, nem arra gondoltam. A lényeg, hogy kijelölök egy vagy több felületet, amit majd textúrázni akarok. Ezt a kijelölést, a leendő textúra határokat elmenti egy bitmapba, amio azután a paintkitnél felhasználható.
  • CptSAB
    #8915
    Hát.. ha elolvastad volna annak idején a Razor infókat, akkor ezt a warez témát most nem hoztad volna fel. A fórumon ugyanis nincs warez így csak annyit tudok ajánlani, hogy a fenti infóból hámozd ki hol lehet a bibi. Azt elárulom azzal a verzióval, amit lemezre égettél 100x is ugyanaz a hibaüzenet lesz.
  • Clidey
    #8914
    Nyílván olyan kód van az mdl-ben (animáció vagy gau esetleg valami spec kód) amit a Repainter nem eszik. :)
  • Clidey
    #8913
    Pontosan nem vágom mire gondolsz, de egy olyan funkció van a Max-ban, hogy "render to texture". E funkciót használta előszeretettel Mike is a L-39-nél. Az összes árnyékolás és vetett árnyék így készült a kokpitben. Bővebb infót Zacsi tud(na) adni, ő e teknikka avatott szakértője. :)
  • polluxware
    #8912
    attól még fel kéne telepítenie..
  • Rubio #8911
    Ezzel csak az a gond, hogy sajna az Albát nem nyitja meg s nem értem, hogy miért nem!
  • Miley Cyrus
    #8910
    tudom h WaReZ lesz, de a rzr-os verzio, 2x4gb dvd mind2 iso...:S
    most nincs huzva semmi
    Win7em van...
  • polluxware
    #8909
    az van oda írva hogy rossz a forrás amiről olvas..

    namostan lehet karcos a lemez, vagy ramhiba is szokott ilyet produkálni

    cpu-t húzod? vagy bármi ilyesmi?
  • CptSAB
    #8908
    Clidey Bácsihoz lenne egy kérdésem. GMax-ban nincs olyan lehetőség, hogy a kijelölt polygonokról csinál egy textúratérképet? ISDT fiúknál van egy pdf doksi, ahol ecsetelgetnek valami témát, de a helyzet az, hogy az egyettlen bökkenő ezzel a dokumentével, hogy héber nyelven íródott. Azt pedig én nem tudom fordítani.
  • Miley Cyrus
    #8907
    az már lejárt téma...nekem is segithetne valaki..-.-'
  • Clidey
    #8906
    Ja most nézem, azt mondja Tomi hogy jó FSX-hez is ez a Abacus cucc...hát akkor hajrá! ;)
  • Clidey
    #8905
    Esetleg próbáld ki azt az FS Repaintert amit Tomi javasolt, de nem tudom hogy az olvas-e FSX-es repülőt...én még sosem próbáltam, nincs is meg a cucc. Én a legegyszerűbb módszert használom: megfestek valamit, és kipróbálom FSX-ben. Aztán a kérdőjeles részekről nyomok egy szkrínsotot, bezárom az FSX-et, és a sotokat alapul véve fotosoppolok tovább amíg jó nem lesz. Kissé nehézkes meg hosszadalmas tudom, dehát szegény ember vízzel se főz... :)
    Mondjuk a 142-esnél van egy óriási előnyöm, mégpedig hogy annak ugye megvan a 3DSMax modellje, így azt abban tudom egyből csekkolni. Ráadásul van annyira intelligens a Max, hogy amint nyomok egy save-t fotosoppban, egyből frissíti a textúrákat a Max is, ráadásul oda zoomolok és annyira ahova csak akarom. :) Szóval mondhatnám pofonegyszerű egy festés elkészítése. :)

    Ez a Navy-s Albád szép tényleg, bár én a szárnyvégtankokon is elmosnám a kékek éleit, úgy mint a törzsön.
  • Miley Cyrus
    #8904
    tud valaki segiteni ebben?S:
  • polluxware
    #8903
    nemtom ki hogy van vele de ez az alba egy tökéj IFR turier autopiloticska nélkül... pöpec VOR műszerek..

    hibátlan egy cucc
  • polluxware
    #8902
    akkor adott a válasz is
  • Framsen
    #8901
    hely van, és más gépen se ment feltelepíteni
  • polluxware
    #8900
    helyhiány, rossz adathordozó, ramhiba

    tipp
  • Framsen
    #8899
    Sziasztok
    Lenne egy kérdésem
    Úgy 1-2 éve vettem meg az FSX-et és most helyhiány miatt le kellet törölnöm...
    Most vissza akartam de úgy 90% körül ezt írta ki:

    Error 1305. Error reading from file C:/Program Files/Microsoft Games/Microsoft Flight Simulator X/Scenery/World/Texture/031b2Imb.bmp. Verify what the files exists and that you can access it.

    Légyszi segítsetek, mit csináljak !?

    üdv: Framsen
  • zsoltfireman
    #8898
    Hoppá!
  • CptSAB
    #8897
    Sasolj át FS2004 topcba.. tettem fel néhány képet. Abacus FSrepaint 2 nevű progival meg lehet lesni anélkül, hogy FS-t elindítanád. Ez a progi FS9/FS10-hez jó.
  • polluxware
    #8896
    pofás
  • zsoltfireman
    #8895
  • polluxware
    #8894
    Ha valakit érdekel, ez a camera poziciót a GPS nézet helyett tettem be.. (GPS-t úgyis 2D ablakban használom)

    értékek: ([CameraDefinition.001] utolsó két sorát kell átírni)
    InitialXyz=0.1, -0.1, 0.05
    InitialPbh=50.5, 0, 47.5

  • zsoltfireman
    #8893
    Hát igen,kétségtelen.
    Hogy tudom,ill.milyen progival tudnám megnézni 3D-ben a kész festésemet,hogy elkerüljem a színek illeszkedési problémáit?
  • polluxware
    #8892
  • g0a
    #8891
    koszi! havernak az a vagya hogy megcsinalhassa a cockpitet :))
  • Clidey
    #8890
    Nna, most betöltődtek...szóval érdemes próbálkozni! ;)