33535
  • Clidey
    #8889
    Ezt Zacsi találta a napokban, nem én... de nagyon jó képek vannak a pilótafülkéről Bár most nálam valamiért nem töltődnek be a képek... :(
  • Clidey
    #8888
    Sim-Outhouse.com :)
  • Clidey
    #8887
    Igen, néztem. Bár nem FS-ben, hanem csak képnézegetővel a textúrákat. Szép-szép de nem az igazi. Nem akarok hazabeszélni, sem nagyképűsködni, de az enyém szebb-pontosabb. Ha megnézed a p-f-z éket, annak mind pozíciója, mind mérete rossz a szárnyakon. A gép orrának és svancának a kékje totál nem egyforma, a svancé sokkal sötétebb. A hajtómű-beömlőkön a "Danger" felirat is totál rossz; vastag is és tömzsi is - persze ennek tudom is az okát: biztos nem akart szenvedni az egy másik fájlra/textúrára átlógó háromszög egymáshoz illesztgetésével. :) Meg bírom érteni, elég szopatós meló volt nekem is... :D Az orr-rész cápa textúrája nagyon szép, tán szebb is mint amit én csináltam, de a cápa szájának és a "feltépésnek" az alsó részére történő "átmenete" viszont igénytelen (L39Ext1.dds)... Egyszerűen csak le van húzva egyenesen és kész. Ráadásul vékonyabb pirossal. A törzs hátsó szekcióján a készítők nevének felsorolása a vezérsík alatt nem jó, a többi jelzés viszont nagyjából igen, bár az ábrák a helyükön vannak, feliratok egyáltalán nincsenek.

    Összegezve: respect a Yago srácnak, ahhoz képest hány ezer km-re van innen, elég szép munkát végzett, de a pontosság és precizitás nem az erőssége. Nekem is ugyanazok a fotók álltak rendelkezésemre mint neki; és én se láttam élőben a gépet soha, mint ahogy ő sem. :))) Gondolkodtam is, hogy esetleg megírom neki észrevételeim a fórumon, de aztán letettem róla; túl sok ott az elvakult Yago-fan :) esetleg félreértenék...és összetévesztenék a fikázást a kritikával.
  • g0a
    #8886
    gondolom erre gondolt: http://www.sim-outhouse.com

    apropo nemtud vki magyar l-39 hez cockpit fotot?
  • polluxware
    #8885
    SOH = ??????????????????????????????????????????????????
  • zsoltfireman
    #8884
    Köszönöm!
    Peace!

    Nézted Yago9 Cápeti festését? SOH oldalon elérhető....
  • Hypo #8883
    Hat vagy buheralsz a camera.cfg vel es csinalsz minden gephez mast, vagy kulso progi, az egyikben gyorsbillhz tudod csatolni az epp aktualis beallitasod es akkor konnnyebb elohivni
  • Clidey
    #8882
  • polluxware
    #8881
    köszi:) féltem hogy ez lesz a válasz
  • Clidey
    #8880
    Sok-sok bénázással és sok-sok próbálgatással! :D
    Érdemes elolvasni egyébként az SDK-t (nem csak most, bármely más kérdés esetén is...), abban le van írva hogy melyik paraméter mit állít és merre meg mennyit. :) Utána már csak 1-2 hét mire belövöd ahogy neked jó lenne, és már kész is! :D :D :D
  • polluxware
    #8879
    Zlin-nél a mini kameranézeteket hogy definiáltátok cfg-ben? hogyan??
  • Clidey
    #8878
    Bocsánatkérés elfogadva! Peace! :)
  • polluxware
    #8877
    Találgatós megoldáson kívül, van valami megoldás arra hogyan lehet egyéni kamera nézeteket elmenteni definiálni VC-ben?

    példul szeretnék 2db plussz nézetet ami a bal és jobboldali konzolra mutatna
  • MatWood
    #8876
    Igen, igaz. Tényleg 2 tower bejegyzés van, a harmadik a runway, amit szintén kiszedtem, hisz az is egy fix helyhez van kötve.
    Szerintem is célszerű lenne a FAQ-ba tenni, hátha más is keres megoldást.
    Remélem segítettem.
  • Papirzacsi
    #8875
    hm... ez hasznos! FAQ-ba vele!
  • Rubio #8874
    Nálam a camera.cfg fájlokban csak 2 tower-es bejegyzés vol a 007-es és a 008-as!

    [CameraDefinition.007]
    Title = Nearest Tower
    Guid = {60BC0819-BD04-4AF6-8954-8FC8AA3545FF}
    Description = This is the description of the tower view.
    Origin = Tower
    SnapPbhAdjust = Swivel
    SnapPbhReturn = False
    PanPbhAdjust = Swivel
    PanPbhReturn = False
    Track = Track
    ShowAxis = No
    AllowZoom = Yes
    InitialZoom = 8.0
    SmoothZoomTime = 2.0
    ShowWeather = Yes
    XyzAdjust = FALSE
    Transition = No
    ShowLensFlare=FALSE
    Category = Tower
    ClipMode = Tower
    NoSortTitle = True

    [CameraDefinition.008]
    Title = Facilities Tower
    Guid = {AA8C80C0-9EE2-4284-A1C2-B20CD3F5F3D9}
    Description = This is the description of the tower view.
    Origin = Fixed
    InstancedBased = Yes
    SnapPbhAdjust = None
    PanPbhAdjust = None
    Track = Track
    ShowAxis = No
    AllowZoom = Yes
    InitialZoom = 8.0
    SmoothZoomTime = 2.0
    ShowWeather = Yes
    XyzAdjust = FALSE
    Transition = No
    ShowLensFlare=FALSE
    Category = Tower
    CycleHideRadius = 7
    ClipMode = Tower

    Én ezeket töröltem ki és az utána lévő CameraDefinition fájlok sorszámait átírtam, hogy sorban legyenek...

    Nálam működik!
  • MatWood
    #8873
    Sziasztok!

    Megvan a megoldás a Tower view kioltására. Megint elöbb kérdeztem, mint cselekedtem. A megoldás borzasztóan egyszerű.
    Ahogy a scenery.cfg is nem csak egy helyen található meg, úgy a camera.cfg-ből is kettő van. Ugyebár megtalálható a felinstallált könyvtárban és a C:\Documents and Settings\SAJÁT NÉV\Application Data\Microsoft\FSX könyvtárban is. Fogtam ezt a cameras.cfg file-t és abban 3 tower bejegyzés is van, mind a hármat kivágtam és egy üres txt file-ba szúrtam be, majd elmentettem, ezt megcsináltam mind a 2 helyen szereplő cameras.cfg-vel és hipp-hopp nincs Tower view. :) Ugye nem is volt bonyolult! :) Ha minden igaz, akkor ez a pan rate is megtalálható ebben a cameras.cfg file-ban.
    További szép estét!
  • JackDow
    #8872
    Egyéb ötlet?
  • Papirzacsi
    #8871
    Tudtommal neked kell beleírni. Nem is régen volt róla szó egyébként. Valaki bemásolta mit kell beírni.
  • JackDow
    #8870
    fsx.cfg -ben nincs ilyen hogy panrate, pan rate
  • MatWood
    #8869
    Alternatív megoldásnak éppen ez is megteszi, de én általában körbe megyek és jó lenne, ha valahogyan le lehetne tiltani azt a Tower nézetet. Remélem valakinek lesz rá valami megoldása.

    Az eddigi válaszokat köszönöm.
  • JackDow
    #8868
    Köszönöm a válaszokat!

    Ezt a pan rate dolgot kipróbálom és beszámolok majd.

    A kameranézet problémákra reagálva csak annyit tudok mondani, hogy én a joy-on configoltam azokat a nézeteket amik nekem kellenek és egy gombnyomással arra ugrik amelyiket akarom. Nem kell az összesen végigmenni. Van VC gomb, van 2D gomb, van outside gomb, stb.

    JacDow

  • Rubio #8867
    Lehet, hogy neked van igazad...
  • Papirzacsi
    #8866
    Most nem keresem meg, de úgy emlékszem, hogy csak arról volt ott szó, hogy a default nézetet magasabbra emelték, mert a default az túlságosan alacsonyan van. Ami igaz is, hiszen a fejtámla alá esik a nézőpont. Persze lehet volt másról is szó, nem emlékszem.
  • Rubio #8865
    A srácok a sim-outhouse oldalán, az L-39-es topikban már felvetettek egy kameranézet módosítási problémát, ha jól emlékszem, akkor az 1-es kameranézetet hozták példának és tettek közzé egy lehetséges paraméterezést. Nem tudom, hogy épp melyik kameranézet módosításáról beszéltek, de szerintem, ha az egyiket lehet, akkor a másikat is és nekem is rémlik valami, mintha le is lehetne tiltani.....
  • polluxware
    #8864
    fsx.cfg-ben ha jól tudom ezeket a nézeteket talán le lehet tiltani... mintha ezt olvastam volna...
  • polluxware
    #8863

  • Papirzacsi
    #8862
    Ez engem is érdekelne, mert tényleg baszott idegesítő. Fs9-ben is az volt, de ott az AC megoldotta a flyby nézettel. Most viszont a flyby a külső nézethez tartozik, nem a repteres nézethez, így nem jelent megoldást, hogy ha arra váltok. (pedig szeintem logikailag is inkább a toronynézethez tartozna a flyby, de hát ez az MS....)
  • MatWood
    #8861
    Helló!
    Ha már camera kérdések, meg lehet-e azt oldani, hogy amikor váltogatom a nézeteket a joy-on, akkor a Tower view-ot nem lehetne valahogy kiiktatni? Engem nagyon zavar és ha 1-2 másodpercig rajta hagyom, akkor ha utána visszalépek outside view-ra akkor igen csak szétesik a ground textures.
    Nagyon örülnék, ha megoldható lenne.

    Üdv.
  • polluxware
    #8860
    Egy kérdés!

    FSX-ben betudom azt állítani vhogy hogy az alap VC nézetben a "bólintás" szögét átírjam? fs9nél csak szélességi, hosszúsági és vertikális érték adható meg

  • polluxware
    #8859
    ez két rétű dolog...

    vagy az fsx.cfg-ben a panrate=xxx értéket kell növelni/csökkenteni

    avagy fps reláted a dolog... azaz ha nincs meg VC kabinban a 25-30fps akkor darabos a dolog

    + fs9ben ez lináris volt, fsx-nél meg nem teljesen
  • LegendTommy
    #8858
    igen az engem is nagyon zavart, ezért vettem trackirt, ha van rá lehetőséged akkor mindenképpen próbáld ki.
    Asszem amúgy a config file-ban van valami pan rate állítási lehetőség, de ez csak halvány derengés.
  • JackDow
    #8857
    Szasztok!

    Kicsit most más téma (nem L-39) !

    Tudja vki , hogy a joy-ra configolt nézetváltó (körbenéző) gomb vagy tekerentyű mozgását mivel lehet finomítani? Nagyon darabos ahogy Virtual Cockpitben körbenézek vele, vagy nagyon hirtelen történik mindez. Vannak olyan cockpit nézetek ahol viszont egész normálisan történik, és van ahol meg túl lassú.

    Saitek X52 , Saitek Pro Flight Yoke vezérlőim vannak de mindegyiknél ez a helyzet.

    Várom a hasznos hozzászólásokatT

    Előre is kösz:

    JackDow
  • polluxware
    #8856
    Lotussim L-39 Peccs 1.01 (hotfix)
  • polluxware
    #8855
    úgyis hamarosan itt van az új balkán háború, addig ne együk mán itten egymást:)
  • polluxware
    #8854
    nemhinném hogyeztet komolyan is gondolná...

  • polluxware
    #8853
    avia L-39:)
  • zsoltfireman
    #8852
    Sziasztok,
    Nem sértődtem meg!
    Lehet,hogy elragadtattam magam,szar napom volt!
    Clidey-tól ezúton szeretnék elnézés kérni,nem kenyerem a veszekedés,és tényleg igaza volt,csak nem jól reagáltam le!
    Szeretnék még gratulálni a gyönyörű Cápetis színekhez! Tökéletes munka!
    Köszönöm!
  • Clidey
    #8851
    Mert szerinte ez itt nem egy színvonalas fórum.
  • Rubio #8850
    Mondjuk én már tudom, hogy mi az, mert az első barokamrás "felszállásomnál" egyszer csak "lekapcsolták a villanyt", s mire újra felkapcsolták a doki egyszer csak az asztal mögül az egyik pillanatról a másikra ott termet előttem, és arról győzködött, hogy szipákoljak a csutorából friss tiszta oxigént, de nem akartam hagyni magam, de ő sem, így Ő nyert, én meg buktam a barokamrát! Isoráz!