33535
  • Rubio #8769
    Sajna a réteg másolása nekem ezzel a módszerrel nem működik, viszont Clidey módszerével igen! Azért köszi!
  • Rubio #8768
    Azért mert a züminek nincs .psd fálja csak .dds, és ahol ráfestek, ott eltűnnek a szegecsek (stb.) Viszont így hogy tudom másolni, már vissza tudom helyezni, nem kell velük egyesével vacakolni! (mondjuk ezt eddig sem tettem).

    Épp most kell majd használnom, mert ahogy rátettem a felségjelzést az kitakarta a szárnyfelületen lévő szegecseket, szerelőnyílásokat (svancon), ami messziről ugyan jól néz ki, de közelről már nem!
  • Clidey
    #8767
    Így is lehet, jah. De esetünkben ugye totál értelmetlen egyik psd-ről átvinni bármely réteget egy másik psd-re... :)
  • Clidey
    #8766
    Miért akarod áttenni, ezt nem értem...minden *.psd fájlnak megvan a saját szegecseket tartalmazó rétege...
    Egyébként pedig réteget úgy tudsz másolni, hogy aktívvá teszed (mint a #8763-ban láthatod a réteg 10 a kék, tehát az az aktív) majd jobbklikk rajta (nem a képen, a réteg-navigátoron) és válaszd a réteg másolása... opciót. Két kép között pedig mégegyszerűbb a réteg csere-bere: csak egyszerűen áthúzod egyik képről a másikra.
  • Papirzacsi
    #8765
    Pl. a legfapadosabb módszerrel. Réteg kijelöl, Ctrl+A, Ctrl+C, másik képet előhoz, Ctrl+V. És már bent is van a léjer.
  • Rubio #8764
    Hoppá!

    Akkor már csak azt volna jó tudni, hogy ezt a réteget, hogy tudom átvinni egy másik képre? Korábban már próbálkoztam réteg másolással, de nem igazán akart összejönni, csak ugyan abban a képben duplikálta magát!
  • Clidey
    #8763
    Nem fájl, réteg! Minden fájlban benne találtatik.

  • Rubio #8762
    Igeeen? Hát én esküszöm, hogy az enyémben nincs benne, vagy legalább is nem találom! Melyik fájl lenne az?
  • Papirzacsi
    #8761
    benne van az paintkitben.:-)
  • Rubio #8760
    Ezt a részét érteném is, csak azt nem, hogy honnan veszed a szegecseket stb., amit rétegként rátehetsz...
  • Clidey
    #8759
    Nincs ebben semmi ördöngősség. Ha a réteg-sorrend megfelelő (értsd: a festésed a szegecsek és egyebek rétege alatt van) akkor így fog látszani ahogy most látod. :) Szólj hajobban részletezzem esetleg!
  • semidim
    #8758
    Ez már kezd hasonlítani egy képzőművész szakkörre. Megérdemelne akár egy saját külön fórumot.
  • CptSAB
    #8757
    Erre azt mondják, igényesség. Ha olyan a paintkit, ami köszönő viszonyban sincs az eredetivel, akkor az elég bizzarrrrr...
  • polluxware
    #8756
  • polluxware
    #8755
  • Rubio #8754
    Ez is jól néz ki (már most)!

    Ha annyira nem bonyolult, akkor egy kulisszatitkot elárulhatnál (vagy ha létezik tutorial, akkor azt, hogy hol van):

    Hogyan lehet úgy festeni, hogy a panelek, szegecsek szépen látszanak? Mi a trükkje? Mert ha egyesével kell festegetni, akkor nem létezik, hogy ilyen gyorsan kész!
  • semidim
    #8753
    Akkor most már tudsz egy sokkal jobbról is: AeroSim First Step.
  • vmarc
    #8752
    Köszönöm a lehető legjobb tipp volt. Elkerülte eddig a figyelmem ez a kieg.
  • Falconer
    #8751
    Külön nem lehet betenni VCt semmilyen gépbe. Alapból bele kell hogy legyen integrálva a modellbe, ha nincs, akkor nincs.
    FSX-hez 777ből én csak a Wilco modelljéről tudok. Klikk Persze fizetős, de sokkal többet tud mint akármelyik ingyenes vagy FS beépített.
    Ja, még annyit tennék hozzá, hogy mivel wilco, valószínűleg van benne egy-két bug, és az FPSt is zabálja rendesen. De valamit valamiért :)
  • Clidey
    #8750
    Káming szún...



    :)
  • Rubio #8749
    Hát ha akad olyan személy, aki tudja hasznosítani (egy kis kedvcsináló azért mindenkinek jól jöhet):





  • vmarc
    #8748
    Sziasztok már elég régóta figyelemmel kísérem a fórumot, de csak most írok először. Ős FS széria rajongó vagyok ezért is örültem mikor megtaláltam a Boeing-777-est FSX hez, az egyik FS el foglalkozó oldalon. A kérdésem az lenne hogy nincs olyan verziója amiben alapból benne van a VC, mert amit én leszedtem abba külön kell betenni és sehogy sem akar összejönni a dolog. (POSKY_777_200_China_Southern)


  • semidim
    #8747
    Jelen esetben a probléma éppen az, hogy a panel cfg-ben nincs ott a minipanel. Milyen egyszerű is lenne....
  • polluxware
    #8746
    panel.cfg-ben kell a gaugeseket felülírni, és nem csak beírni mellé (pozitúra adatok adottak)

    de lehet hüleséget mondok..

    én a cheyenne-nél így jártam el annó, meg pár másik gépnél

    Példul mostanság a Lotus supporton azon megy az okoskodás hogy a Reality XP 430WAAS-t hogyan lehet betenni a másik helyére... Mivel az eredeti 3D-s objektum az így totál felejtős, megaztán a 430W csak 2D-s..

    Viszont láttam youtubon egy vidijót ahol egy magánzó L-39nek (privát változat) a két hibakijelző panel között volt az üres helyen berakva a 430W-as. Oda én is be tudnám szerkeszteni, meg 2D-s mini ablakot is tudnák berakni gond nélkül. Ami egyedül trükkös lenne az az hogy hogyan pozícionáljam be, csak mert olyan értékek vannak megadva a VC részhez hogy példul 'x műszer' poz 0,1,1,1

    tehát ott érdekes beosztások vannak...
  • polluxware
    #8745
    emlékszem a régi makett újságokra ahol egy ürge azt írta le hogy egy 1/72es méretarányú Cseh gyártmányú makettet hogyan tömített le fúlll sikra, aztán karcolta újra a panelvonalakat.. (szegecselésről már nem is beszélek)

    ez már túúúlzás:)

    repkedés közben ki nézi a gépet kívülről ilyen közelről?
  • semidim
    #8744
    A barkács szakkör tagoktól kérdezem:
    Ha egy nem gyári gépben nem készítettek saját minipanelt, hanem a defaultot hívja meg (jeteknél ez amúgyis elképesztő), nehéz megoldani egy saját minipanelt két odaillő alapműszerrel (jobb és bal alsó sarok)?
    Próbáltam betenni hivatkozást, olyan módszerrel ami más gépnél működik amihez van saját minipanel (pl. a gyári 737-800 esetében), de nem reagált rá, továbbra is a defaultot tette be.
  • CptSAB
    #8743
    Halkan jegyzem meg, Clidey kimondta a nagy igazságot. Amikor a felségjeleket illesztegettem az OldSchool MiG-ekre, sandán pillogtam a paintkitek panelosztásaira. Megvolt a nagyon jó fotó anyag, ahol akár szegecsre lehetett volna illeszteni, majd jött a kit. A jellegzetes lemezosztás sehol.. hoppá! Így aztán egy-egy géphez elég sok psd fájl készült, mert mindig lementettem, teszteltem, aztán.. Volt olyan, hogy az 1.0-ás paintkit elemeit kicseréltem a service pack 2-vel pl. Mig-15. Sok olyan gép van FS-ben, ahol a gép festésénél abszolút hiányoznak a panel osztások.
    A 3D modell a másik dolog. Így igaz ahány 3 nézeti rajz, annyi változat. Pont a makettezők szoktak szívni az ilyen hibákkal, hogy aztán a házi boszorkánykonyhában hosszú és fáradtságos munkával addig fúrják, faragják a fröccsöntött darabokat, amíg valamit ki nem tudnak hozni.
  • Hypo #8742
    Kicsit elmegyek esőbe nyaralni erre mindent betolt az albatros:))) egy szep magyar kodiak-nak is orulnek lehetne Bálnali:)
  • Rubio #8741
    Én azért választanám a pitot-csőhöz való pozicionálást (és a züminél át is fogom pozicionálni), mert az szembetűnőbb az attól való eltérés, mint "a csűrő belső/ felső sarkához" mérve!

    De természetesen ez a Te dolgod, én csak megkérdeztem!
  • Clidey
    #8740
    "(Egyébként pedig szerintem ez egyáltalán nem warez!)"

    Ööööö....izé...ez vicc akart lenni...mégha kissé bárgyú is... :))))))
  • Clidey
    #8739
    Igen, ketten egy haverommal.
  • Clidey
    #8738
  • Clidey
    #8737
    Azaz holnap? :D
  • Clidey
    #8736
    Szerintem azok jó helyen vannak. Én a csűrő belső/felső sarkához mérten igazítottam be. Azonban a pitotcsőhöz képest tényleg nem jó. De itt valami modell-hiba lehet, mert ha viszont a pitothoz pozícionálnám, akkor meg a csűrőhöz nem volna jó... szóval 22-es csapdája. Mostmár tuti így marad. Aki nem vájt szemű mint mi, annak úgyse tűnik fel.

    Mivel hogy a panel- és nyílások vonalai a repaint kitben/textúrákon köszönőviszonyban sincsenek az igazi L-39-ével - bár jó volna tudni különbözik-e és ha igen miben a -C és a -ZO itthon használt változata -, így biztos tartalmaz a modell is néhány kisebb modellezési hibát, aminek most szemtanúi lehetünk. Hisz 3-nézeti rajz és 3-nézeti rajz között is lehetnek óriási különbségek ami alapján egy-egy ilyen add-on készül.
  • Rubio #8735
    Ez igaz, de én csak azért erőltetem "azt a szerencsétlen Ferihegy"-et, mert annak a scenery-je ki van dolgozva, míg az általad említett repterekre meg rá sem ismernél annyira gagyi! Szóval akkor inkább már Ferihegy...

    (Egyébként pedig van egy olyan érzésem, hogy csak én nyomom e reptér felett, más nem...)
  • CptSAB
    #8734
    De ha legalább valamelyik katonai gyakorló légtérben, vagy repülőtér felett nyomnátok! Mindig az a szerencsétlen Ferihegy kapja meg az ámokfutó pilcsiket! Pápa, Kecskemét, vagy Szolnok lenne megfelelőbb.
  • Rubio #8733
    Ez nagyon jól néz ki!







    De azért megkérdezem, hogy a szárnyakon a felségjelzés pozícióját mért a fent látható helyre, s miért nem inkább az alább láthatóra pozicionáltad?





    Ettől függetlenül elismerésem a munkádnak!

    És nem utolsó sorban nagyon szépen köszönöm e remekművet! Én biztosan azok közé tartozom, akik nehezen bírták volna ki, hogy kijöjjön a hivatalos realise és még ha ki is jön, ez nekem akkor is megfelel, pontosabban tökéletes!

    (Egyébként pedig szerintem ez egyáltalán nem warez!)
  • polluxware
    #8732
    ez így igaz... de ha tudja azt amit a cessna 172n én örülni tudok csak neki:)

    a legelső addon gépem ami miatt egyáltalán elkezdtem foglalkozni az FS-el az a Carenado piper Cherokee volt annó:) szóval számomra ez egy kedves kis rüppentyű

    grafikailag sztem szép, a kabinja egyszerű, semmilyen műszer nincs benne ami olyan bugos lehetne (autopilot, meg egyebek)
  • LegendTommy
    #8731
    úgy látszik ezek tényleg futószalagon csinálják a tescos gépeket
  • LegendTommy
    #8730
    Nagyon szép munka, majd kipróbálom, ha lesz vasam az fsx-hez