33535
  • zsoltfireman
    #8969
    Na,ez lesz a nagy durranás! Alig várom! Pollux bari :-)
  • Marci19
    #8968
    köszi
  • Rubio #8967
    CTRL+J
  • Marci19
    #8966
    Sziasztok!
    Az beszállókaput melyik gombbal lehet a géphez csúsztatni?
  • Rubio #8965
    Nyomtam én már mindenféleképpen, többek között így is, ahogy leírtad, de amikor a shift+E-t egyszerre lenyomtam kinyílt az 1 kabintető, és hiába nyomtam mellette közvetlenül utána a 2-t is, nálam nem a hátsó kabin teteje nyílt ki, hanem a GPS panel jött be ... (de most már mindegy, mert Papírzacsi módszere nálam is tökéletesen működik) (Azért köszi!)

    Előző hsz-edben írtakhoz: Én is megtaláltam és már le is szedtem, s ha kész leszek a zümivel, akkor ezt az interiort fogom én is használni, mert ez van a legközelebb az eredetihez. Erről (eredeti kabin kinézetéről) tettem képeket a SOH-ra, de nem sok sikere volt, de ettől még felhasználhatták (vagy mégse)....



  • Clidey
    #8964
    Lehet én értem félre, de nekem olybá tűnik mintha a 3 gombot egyszerre próbálnád nyomni...holott először a Shifttel együtt lenyomod az E-t, majd utána közvetlenül DE külön az 1-2-3 stb gombok valamelyikét, attól függetlenül hogy hány 'Exit'-et definiáltak az aircraft.cfg-ben.
  • Clidey
    #8963
    Most találtam a Flightsim.com-on...még nem töltöttem le, de nagyon ígéretesnek tűnik, főképp VC szempontjából... ;)
  • zsoltfireman
    #8962
    Már azt is kikapcsoltam telepítés elött,de semmi!
    Nem csak az Alba miatt,főleg az AS F-16 miatt lett volna jó és az betölt! Na mindegy...
  • Rubio #8961
    Köszönöm, ez már működik nálam is!
  • Papirzacsi
    #8960
    Tedd át az ajtónyitást a shift+E-ről valami más, nem két gombosra. Pl én a ,-t használom (vessző). Így nem bolondul meg a hülye fs a shift+E+2 hármas kombinációktól, hanem csak simán ,+2. Amit viszont mindig bevesz. Ez általános érvényű dolog, nem csak albára jó.
  • Rubio #8959
    Ha csak az Alba miatt keseregsz, hogy nem telepedig fel az Abacus FSrepaint V2, akkor amiatt kár bánkódnod, mert nem mész vele nála semmire. (De ezt már korábban is olvashattad, úgy hogy lehet, hogy még sem ezért, na mindegy.)
  • Rubio #8958
    Köszi, de nálam ez nem működik!

    A shift+2-re azonnal jön elő a GPS még akkor is, ha előtte lenyomva tartom a shift+e -t és hiába nyomom hozzá a 2-est, azonnal ugrik is elő (a GPS)! Bezzeg az első kabintető mozog rendesen... (mondjuk ez is valami)
  • CptSAB
    #8957
    Kasperskyt, tűzfalat nem próbáltad meg kiiktatni?
  • zsoltfireman
    #8956
    Természetesen!
    Nem is keveset! De imádok mázolni! :-)
    Nemcsak FS9,FSX,hanem FF5,OF,IL2,régebben Lockon(FC),most remélem megszerzem a DCS-t is,de csak az új A-10C miatt!
    Rengeteget festettem FF5.OF-re is,Lockon-hoz is,szóval,azt sajnálom,hogy az a rohadt Abacus FSrepaint V2 nem települt fel a gépemre,pedig nagy segítség lett volna!
  • Clidey
    #8955
    Erre szerintem egy egyszerű magyarázat van: minél nagyobb a köbcenti, annál gazdaságtalanabb egy 2-ütemű motor. Én anno repültem az Apollo Fox prototipusával, abban 912-es Rotax volt...háááát tudod...engem meggyőzött az a varió amit az a gép produkált, csendes járás, 15-16 literes fogyasztás mellett...ennél nemsokkal fogyaszt csak kevesebbet egy vizes 682-es 2-ütemű de erőben ugye sehol sincs a 912-höz képest.
    Szóval hidd el, a repülési-szakemberek is a minden tekintetben legkedvezőbb irányban próbálnak fejlődni, ha annyira jó volna az a 2 ütem, akkor azt favorizálnák ők is.
  • Clidey
    #8954
    Te amúgy repülsz is néha? Vagy csak festegetsz? :))))
  • Clidey
    #8953
    Shift+E+2
  • Rubio #8952
    Azt esetleg tudja-e valaki, hogy az Albinál a hátsó kabintető milyen bill. kombinációval nyílik?
  • vmarc
    #8951
    ConcordeX a neve a gépnek és ha jól emlékszem simviation.com ról szedtem le van benne VC is.


  • fityusz
    #8950
    Sziasztok!

    Concorde gép érdekelne ehhez a játékhoz, néhány verziót néztem már, de a legtöbb 2004-hez való, csak kamu képp odaírták, hogy jó az X-hez is, persze nem ment. Tudnátok egy olyan concordot, amit próbáltatok és tényleg működőképes? Előre is köszönet!
  • Hypo #8949
    Koszi az infot ha tudok mindenkepp elmegyek egerbe mert mar nagyon beulnek egy apollo g1 be.
  • zsoltfireman
    #8948
    Mindíg is imádtam a Skyhawk-ot!

    [IMG][/IMG]
  • L Viper #8947
    Üjjé' be egy Trabi motoros sárkányba :-)
  • polluxware
    #8946
    normális kétüteműre gondoltam

    fogyasztás meg egy érdekes dolog ám ha nem úton való közlekedésről beszélünk hanem ami a főtengelyen kellene 1 az 1ben áttétel nélkül.. pöszörögni biztosan jobb a 4ütemű de ahol szükség van a nyers erőre...

    no mind1... csak mint ötlet:) csak azért jutott ez eszembe mert példul versenyre szánt hajoknál a mai napig nem tökölnek 4ütemű motorokkal mert séhun sincsenek, az általad említett lóerő/súly arányt tekintve.
  • Clidey
    #8945
    Mert az a "dögnehéz" négyütemű Rotax 912 lead 100 lóerőt, míg a vizes 682-es 60 körül... Ráadásul fogyasztásban is sokkal jobbak a négyüteműk.
    Igen, a súly fontos tényező, de a súly/lóerő arány mégfontosabb...
  • Clidey
    #8944
    Jólvan, látom megoldottátok a helyzetet nélkülem is! :))) Egyébként pontosan arra gondoltam és is, mint amit Rubio felvázolt a #8936-ban. Szerintem abszolút nem zavaró, ha az a sötétkék, kissé lejjebb lóg a szárnyvégtank mértani felénél, próbáld csak ki!
  • polluxware
    #8943
    nem is gondoltam volna hogy MO-n bütykölnek ilyesmiket:) faszányos

    egy kérdés...

    francért nem lehetne ezekbe a kis ultrakönnyű cuccokba 2ütemű motort rakni ezek helyett a dögnehéz 4ütemű fűnyírok helyett?

    könnyebb, erősebb... (vannak már nagyon pöpec olajinnyektoros mocik is, kipufogó lezáró szeleppel)

    csakmet a súly az fontos tényező ugyebár




  • carlosfly
    #8942
    EDIT : Mindenkit aki tud és akar JÖNNI :) szeretettel várunk. Halley Kft
  • carlosfly
    #8941
    Haliho! Szeptember 12 EGER Apollo Találkozó! "Repnap Eger" Mindenkit aki tud és akar :) szeretettel várunk.
  • Hypo #8940
    Fogd a cd-k tartalmat es masold at vinyora es onnan telepisd,
  • CptSAB
    #8939
    Van, de nincs paintkit hozzá. Két verzióm van. Az egyikben van egy moddolt VC, bűn randa egy teremtés. A másik az a sima origin L-39 model, csak 2D panel. Nagyon jó kis kieg.
  • zsoltfireman
    #8938
    Semmi gond,köszi az ötletet,azt hiszem én is valami ilyenre gondoltam,majd kipróbálom!
  • Rubio #8937
    Szerintem (bár lehet, hogy helikopternél furcsán hangzik) használd a csűrő trimet (aileron trim)...

    balra: CTRL + Num Pad 4
    jobbra: CTRL + Num Pad 6

    Ha ez nem segít, akkor nem tudom....
  • Rubio #8936
    Hát erre én is kíváncsi lennék, mert én már eredetileg is arra gondoltam, hogy direkt néz ki, mivel egy kiterített tartály két, ellentétes oldalának színeit nem lehet egyszerű összemosni. Mert ügye a problémát az adja, hogy e két felület a textúrában nem egymás mellett helyezkedik el.

    És szerintem ez adhatja a megoldást is, bár ahhoz egy kicsit csalni kellene: a sötétkéket egy kicsit lejjebb viszed a világoskék felületre, éppen csak annyit, hogy ezt az átfedést már megtudd csinálni a textúrában a világoskék szélén is, azaz a tartály világoskék felületű oldalának szélére teszel egy sötétkék csíkot...

    Hát nem tudom, hogy érthető-e, azt sem hogy ez-e a jó megoldás, de én mint laikus így csinálnám, ha nagyon zavarna az az éles átmenet a szárnyvég-tartály oldalán!

    Bocs, hogy belefolytam párbeszédetekbe!
  • meki1
    #8935
    sziasztok jó reggelt mindenkinek!Szeretnék egy segitséget kérni!Van egy nagyon szépen kidolgozott mi-24p helikopterem,de annyi gond van vele hogy felszálláskor és menet közben húz balra.Mit lehet vele csinálni?Elöre is köszönöm!
  • zsoltfireman
    #8934
    Örülnék,ha segítenél!
    Kérlek mond el,hogy tudom megoldani a szárnyvégek két színének összemosását?
    Köszönöm!
  • zsoltfireman
    #8933
    Urak!
    Nincs meg valakinek véletlenül az FS9 Captain Sim Aero L-39 Albája?
  • zsoltfireman
    #8932
    Basszus,tényleg.....szárnyvégtagok! Köszi!
    Eddig én is úgy festettem ahogy te írtad,sajnos az FSrepaint V2 nem akar települni.
  • Clidey
    #8931
    Nocsak...kiprószálom legközelebb, tanks! ;)
  • Clidey
    #8930
    Igen de ő emlékeim szerint egy "sima" perspective képre nyomott egy wireframe-t és utána egy print szkrínt...az azért más, mint ez az unwrap...