23171
11866197451219315601.jpg
A nagy Prison Break kvíz!
VÉGEREDMÉNY: 1. NoName 2. Quantumleap 3. kommersz
A további eredmények a #22929 számú hozzászólásban találhatóak!
Köszönjük minden részvevőnek és ha most nem nyertetek, ne bánkódjatok, hamarosan jön a második évados kvíz!
  • petee
    #154
    "akkor van." (Üvegtigris)
  • Dynamic
    #153
    pedig van angol.
  • petee
    #152
    még nincs,még angolt se találtam,tehát türelem,egy héten belül lesz sztem!:)
  • Geeryy
    #151
    Valaki megtudna mondani h mikor lesz a negyedik reszhez magyar felirat ? vagy mar van csak en vagyok ?
  • Dynamic
    #150
    Prison Break - 1x02 - Allen (HDTV-TV)
  • Dynamic
    #149

    Ott a 350 megáshoz is a felirat.Az jött ki először(a 2. részről beszélek).
  • Ramore
    #148
    de miért a 700Mb-os verzióhoz van igazítva a felirat? az első részhez és a harmadikhoz is a 350Mb-oshoz készült a felirat. ez nem túl következetes szerintem
  • petee
    #147
    király
  • winnie
    #146
    kijött a prison break 1x02 magyar felirat!
  • mrzed001
    #145
    ott a (makrók) rész, klatty rá, és elolvas, egyébként (szin=white) (/szin) között, csak szögletes zárójellel
  • thiefpaper
    #144
    Színes betűket, hogy tudok csinálni?
  • thiefpaper
    #143
    Ez a 4. rész sem volt semmi. Egyre jobb szerintem a sorozat. A vége megint kiakasztott, most megint várhatok egy hetet! :) Tetszik, hogy nem csak a börtönben zajlanak az események és, hogy mégsem lesz olyan könnyű kijutni a börtönből. Vagy mégis? :)
  • LezLee
    #142
    A fórumon levee, aki a 2. részt fordítja elvileg mára ígérte a feliratot. Úgyhogy várjuk türelemmel, és respect az összes fordítónak, hihetetlen munkát végeznek mindenféle ellenszolgáltatás nélkül. Meg kell becsülni az ilyen embereket.
  • Ramore
    #141
    Csúszik a beígért 2. rész felirata. :((
  • petee
    #140
    csatlakozom.
  • Ramore
    #139
    Én köszönöm előre is a munkátokat! Az első részt megnéztem és nagyon bejött. Várom a további részeket és hozzá a feliratokat.
  • petee
    #138
    Már meg is találtam a választ a supersubtitles fórumán:

    Na akkor felvilágosításként!!!! Prison Break feliratok!!!

    A második rész fordítása folyamatban. Nem ugyanaz fordította, mint aki nekivágott a harmadiknak! A 3ik rész fordítója 60%nál szólt, hogy közbejött neki vmi, ezért csak nagyon sokára lenne kész vele. Nekem meg volt egy szabad délutánom (kereken 4 óra!!!)és megcsináltam a maradékot, összenéztem stb. Szóval így lett kész a 3ik rész! A 2ik rész fordítója is igyekszik, (ő egyedül csinálja!) és inkább örüljünk neki, hogy dolgozik vele, ahelyett, hogy méltatlankodunk. A hibát tulajdonképp én követtem el, hogy felraktam egyáltalán mielőtt a második rész felkerült volna! "pletykák" szerint holnap jön a második rész!!!
  • petee
    #137
    Második résznek nem lesz magyar felirata?Harmadik már kész,a második kimaradt.:))
  • cSuwwi
    #136
    Tegnap megnézem az első két részt (az elsőt magyar felirattal, ami ugye van, a másodikat angollal, magyar nemlévén, bár szerencsére boldogulok vele), azthiszem helytálló a kultgyanús kifejezés. Lassan bontakozik ki a cselekmény, de tetszenek az összekombinált részek

    pl amikor a 2. részben kivarázsolja azt a csavart a parkban lévő padból, hogy imbuszkulcsot csináljon belőle, stb.

    csak nehogy az utolsó részeknél összetömörüljön a lényeg, hogy a 23. részig csak előkészülnek, aztán az utolsóban dobbantanak, mert ha olyan vége lesz mint a lostnak az első évad végén, menten magamhoz nyúlok... :o
  • mrzed001
    #135
    Eddig kimaradt az életemből :)
    Nem igazán vagyok oda a múltban játszódó dolgokért, scifi őrült vagyok, tehát inkább a jövő, és a misztikum.
    A Rome ennek ellenére megfogott :)
  • Montanosz
    #134
    ha kedveled a ben hur-szerű történelmi filmeket tudok egyet ajánlani, felirat is van hozzá: The Vikings (1968-as, legalább olyan jól megcsinálták mint a ben hur-t).
  • mrzed001
    #133
    Rome-ban valahogy jól eltalálták a kor hangulatát és viselkedési normáit
    Ja, és nem szégyenlősködnek, nem hazudnak, végülis az a kor pont az volt, ahol ment a szex éjjel nappal :)
  • Montanosz
    #132
    igen, az empire-nél jobb, látványosabb.

    megnéztem a második résztprisonb-nak, hüm,hüm...
    az jobban bejött aminek a "remény rabjai" ?? volt a címe?
    kicsit furának tartom hogy ilyen profin felkészült a börtönéletre. az ilyen "profin" előkészített szabadulások mindig elcsúsznak egy banánhéjon.
    kissé mesterkéltnek tünik ez a profizmus, holott már simán választania kellett volna hogy csicskás lesz vagy.
    ez most több ismerősöm véleményére alapozom akik többször megjárták a börtönöket....igaz a magyarországit)))
  • mrzed001
    #131
    Megnéztem a Rome 1x01-et, és nem is rossz.
    Egész jó :))
  • mrzed001
    #130
    De valaki összefogja, különben a sok ötlet között elvész maga a történet
    Glen A. Larson nagy öreg a szakmában :)) sok jó sorozat fűződik a nevéhez.
  • winnie
    #129
    pedig a BSG-nek igazából nincs főnöke, hiszen a kreátor glen a. larson nem ír semmit - ez az szokásos formula, egy embernél sokkal hatékonyabb a több, több ötlet jön, többen tudják javítani a könyvet.
  • mrzed001
    #128
    És a "szerelemgyerekek" lesznek a legjobban sikerült sorozatok :))
    A BSG esetében van egy főszál, a régi BSG amihez tartaniuk kell magukat.
    Egyébként nem tudom elképzelni, hogy ott nem egy főíró + besegítők lennének (nevezhetjük Creative Team-nek is persze :)), de tuti egy ember viszi (találja ki/fogja össze) a főszálat.
    (nem úgy mint más sorozatoknál, ahol az eredeti íróktól eleve más városban élő, külsős írók készítettek részeket, amik aztán úgy kilógnak a sorozatból, hogy kb a közesincshozzá kategória)
  • winnie
    #127
    én meg továbbra is azt mondom, hogy iszonyatosan ritka, hogy egy ember írhatja az egészet. jms kivétel volt, ő sokat írt a b5-ből - de a sorozat az szerelemgyerek volt, mint az elnök emberei - pl a battlestar galactica-t sokkal többen írjáák, akárcsak a 24-et - mégsincs gond.

    sokáig nem volt rálátásom ezekre a dolgokra, de szerencsére egyes sorozatos dvd-k extrái baromi jó bepillantást mutatnak ezekbe a kulisszatitkokba - az ember nem is gondolná, hogy mekkora csapat dolgozik egy sorozaton (és itt nem az írókra gondolok) - félelmetes:)
  • mrzed001
    #126
    Pontosan ezért írtam, hogy a jobb sorozatoknál (amelyiknél van komoly globális storyline) 1 ember írja.
    Ritka, sőt a lehetetlent súrolja a komoly globális storyline megléte különnálló írók esetén (gyakran egymás írásait sem olvassák el , lsd SG), nehéz, de megvalósítható 1 író + segédírók esetén, könnyen megvalósítható 1 író esetén (B5 :))
  • shaba23 #125
    az jó:) akkor igyekszem megszerezni a 3. részt is

    köszi:D
  • winnie
    #124
    ez se teljesen igaz, mert az utóbbi időkben az elnök emberein kívül nem volt olyan sorozat (ha tévedek, akkor mondj példát, de nem emlékszem), amit szinte végig egyvalaki írt volna (azt is ugye a 4. évadig).

    sorozatoknál van ugye a creator, aki jegyzi a sorozatot (és ír pár fontosabb részt, finálét), amúgy pedig az író stáb dolgozik, akik nagy része, mint executive producer jegyzi a sorozatot, de ezek nagy része egyenrangú, nincs főnök.
  • winnie
    #123
    hétvégén meglesz a 2-3. rész felirata

    je, gracc:)
  • mrzed001
    #122
    Persze ez sem teljesen igaz :)
    A story-t (a jobb sorozaroknál) 1 ember írja, a gyengébbeknél besegítenek neki a részek megírásánál :))
  • shaba23 #121
    winnie a 2. rész felirata mikorra várható? (ráér, mert hétvégén nősülök, szal nem lesz tvzés egy darabig)
  • winnie
    #120
    a sorozatokat sohasem egy ember, hanem 8-10-12 írja.
  • mrzed001
    #119
    Én azért félek tőle, hogy nem egy JMS, vagy (ki is írta a kémek a sasfészekbent, és még elég sok jó könyvet ... öregszem :))
    Nos ők komoly komplex előre ki nem található storykat írtak.
    Szóval én még óvatos vagyok egy kicsit vele, nem szeretném, ha a végén olyan bugyuta star trekesen: akkor kössük át oda azt a plazmavezetéket, és már múködik is ... halandzsa megoldással rukkolna elő
  • thiefpaper
    #118
    Érdekes lesz akkor, mert a fickó író nagyon tudja, hogy mit csinál. Egyre bizakodób vagyok. Remélem a másik kinézett két Fox-os műsorom sem fog kudarcott vallani (Bones, Kitchen Confidental).
  • a
    #117
    én is láttam már az első 3 részt, és eddig nekem is tetszik, csak ne b*sszák el a végét...
  • winnie
    #116
    ez volt a tippem, de

    [i]Paul Scheuring, creator of "Prison Break," agrees. "I come from
    features ('A Man Apart'), where the stories are closed-ended - it's
    all about getting to the ending. The interesting thing about TV is
    that it's about never getting to the ending."

    Hence, Scheuring continues, "I had to know where this is going.
    If this goes 50 episodes, that's roughly a 2,200-page script,
    ultimately. I definitely know where we're going. When I laid out
    the entire season for the network, they were shocked, actually. I
    even offered to tell them what happens in season two."

    Scheuring's show is unique in that if it continues into a second
    season, it will become a different drama altogether - more of a
    "Fugitive"-type show as the sundry characters who escape from
    the prison go their separate ways and attempt to elude those
    pursuing them.
  • mrzed001
    #115
    Tipp, vagy olvastad vhol?
    Lenne értelme, úgy Fordosan :)