23171
11866197451219315601.jpg
A nagy Prison Break kvíz!
VÉGEREDMÉNY: 1. NoName 2. Quantumleap 3. kommersz
A további eredmények a #22929 számú hozzászólásban találhatóak!
Köszönjük minden részvevőnek és ha most nem nyertetek, ne bánkódjatok, hamarosan jön a második évados kvíz!
  • MerlinW
    #354
    Itt pl
  • qper
    #353
    köszi a választ :)(

    még 1 question:

    hol lehet utánanézni a PB-nézettségének? Tényleg kultstátustba katapultálta magát az eddigi 7 részével?
  • winnie
    #352
    13 részre kapnak megrendelést a készítők mindig, ennyit terveznek. ezt vagy megnöveli a csatorna, vagy leállítja a forgatást még közben és akkor kevesebb készül el.
  • qper
    #351
    és télleg először csak az első 6-8 részt forgatják le, majd a stúdió/csatorna dönt a további epizódokról? vagy felveszik az egész szezont, és nézettség hiányában megy a szemetesbe?
  • winnie
    #350
    amerikában, úgy tűnik másképp van, mint ott.

    itt megvan ez a szabott rendszer, a 8 naponkénti show-forgatás. (még az is meg van határozva, hogy mely hónapokban forgatnak - nyilván kikerülendő a pilot szezont) - utána jön az utómunka.
  • qper
    #349
    mesélj erről légyszi, mit dolgoztál ott?
  • Hunnenkoenig
    #348
    Miert kene 8 naponkent legyartani egy reszt?

    Nem tudom, amerikaban hogy megy a dolog, de itt europaban peldaul a Rex felügyelö, Medicopter es hasonlo sorozatok ugye 10 honap alatt keszülnek el egyben, majd a következö evben kerülnek adasba.

    Egy sima tv film utomunkai 8 hetet vesznek igenybe. Egy sorozat egy reszenek is kell legalabb 3 het szerintem.

    Attol függöen, hogy egy evadban hany resz van, legalabb 2-3 hetük van egy reszre, csak ami magat a forgatast illeti. Az utomunkalatok on-the-fly keszülnek.

    Azonkivül altalaban 2 csapat dolgozik egy ilyen sorozaton. A medikopter peldaul (amiben en is dolgoztam egy darabig, csakugy, mint a rexben) altalaban 14 resz körül volt egy eveadban, es 7 reszt csinalt az egyik csapat, hetet a masik. Persze ök egymas utan. Amerikaban siman el tudom kepzelni, hogy parhuzamosan dolgozik ket csapat (+ 2x second unit)
  • winnie
    #347
    nem tudom. volt sorozat, amit néztem, aztán abbahagytam, pl. dawson és a haverok vagy chicago hope vagy nemtom:) de nem akartam, hogy vége legyen, mert tudtam, hogy sokan nagyon szeretik - hadd nézzék:) (/me mártír:))

    Ott a Lost. Lehet csak en erzem igy de miutan atom nagy siker lett erezhetoen

    azért ne feledjük, hogy egy lost baromi messze van még így is a csi-től, vagy a dh-tól.

    par resz csak ugy ossze lett dobva es jopar szal el lett inditva ami most ugy tunik hogy kurvara nem tudnak mit kezdeni vele es csak ugy van azert hogy hosszu legyen. Legalabbis nekem ugy tunik.

    nem tudom. nem hiszem. eddig minden tökéletesen kidolgozottnak tűnik nekem - minden történést sikerült a háttértsztorihoz kapcsolni, az elejétől kezdve tudatosan felvezették, hogy ki találja meg danielle-t, kik legyenek a tutajon.

    most meg szépen, való igaz, gyorsítva egy kicsit az 1. évad tempóján bontogatják ki a szálakat és már adnak válastokat (én nem hittem volna, hogy ilyen gyorsan előkerülnek a többiek) - én úgy látom (lehet, hogy tévedek), hogy nincs összedobás, hanem kidolgozottság van, mindent lefektettek és tökéletesen tudják, hogy nagyvonalakban mi lesz 2-3 évad múlva is.

    (tudom, hogy akadnak olyanok, akik csalódnak a sorozatban (törvényszerű a lemorzsolódás - a sorozatot nem is védem, hisz mindenkinek más az ízlése - viszont azt is észrevenni, hogy a legtöbb negatív hang (még, ha jogos is) azoktól jön, akik az előző évadot nem hetenként nézték, hanem pár nap alatt - nekik még lassúnak is tűnhet a tempó:) ki kell várniuk a 2. évados dvdripet és majd akkor vezsákolni az összes részt:)
  • Nyiri
    #346
    Oke tudom hogy a penz beszel, de ne mond mar hogy te ezzel egyet ertesz hogy huzni halasztani aztan tonkretenni egy jol indulo sorozatot.

    Ott a Lost. Lehet csak en erzem igy de miutan atom nagy siker lett erezhetoen par resz csak ugy ossze lett dobva es jopar szal el lett inditva ami most ugy tunik hogy kurvara nem tudnak mit kezdeni vele es csak ugy van azert hogy hosszu legyen. Legalabbis nekem ugy tunik.
  • winnie
    #345
    tess, itt van mindegyik sorozat.

    mindegy, a lényeg. ha valami nem tetszik, akkor attól azonnal szabadulni kell, mert jövőre ugyanúgy indul 50 sorozat, amiből tuti lesz 2-3, ami bejön és nyilván értelmetlen halmozni őket, mert akkor egy idő után túl sok lesz:)
  • winnie
    #344
    En is igy gondolom. Ha a sorozatnak az a cime, hogy prison brake, akkor szökjenek meg...utana mondjuk meg lehet egy eveadon egy minisorozat erejeig a menekülest huzni, mig kideritik, kik a rosszgyerekek, aztan annyi. Többet nem akarok belöle latni.

    a menekülést bámeddig el lehet húzni és érdekessé lehet tenni. ld. az eredeti szökevény sorozat, amiből a harrison ford c. film lett 4 évadon keresztül ment a tévében - opedig mindvégig csak a felesége gyilkosát kereste a fúszer.

    Szerintem az ilyesmiböl minisorozatokat kell csinalni, mielött felhigul a dolog annyira, hogy mar senkit nem erdekel.

    meg lehet, de a minisorozat műfajánál sokkal gazdaságosabb a normál sorozat:)) (mini is van olykor persze - tavaly ott volt a revelations)

    amit nem tudnak/nem akarnak folytatni az mini lesz. (ellenpélda: 4400. mini volt és a siker miatt folytatták). amihez van ötlet, akkor azt sorozatként tervezik, több évre előre. (ld. lost, PB)
  • Nyiri
    #343
    Tudnal adni egy listat hogy mely sorozat melyik nap megy? Soha nem tudom mikor mit keressek csak epp szorfoles kozben elemall :)
  • Nyiri
    #342
    Hm Ertem.
  • winnie
    #341
    Ezzel csak azt erik el hogy elveszitenek par nezot. X-Aktakat meguntam. Nagyon eltoltak. Prison Break-nal megvarom a szezon veget ha nincs lezaras leszarom. Ez nem olyan mint a Friends, Joey stb... Ez egy elkezdett tortenet aminek behatarolhato a vege. Mig az elobb emlitett sorozatoknal nincs igy.

    tudom, a sitcom más műfaj, de minden sorozat folyamatosan veszíti a nézőket, aztán egyszer csak leveszik a műsorról. de ez van, szabad a választás, mindenki addig nézi, ameddig neki tetszik.

    PB: lesz lezárás, de tuti nyitva fognak hagyni jó so kérdést is, mert az a céljuk, hogy a nézők visszatérjenek.

    veszítenek nézőket, egy dolog - de maradnak is nézők és ez a lényeg.
  • winnie
    #340
    Amugy meg pl legtobb sorozatnal azzal kuszkodok hogy nemtom megnezni mert nincs felirat. :(

    pedig, míg 2 éve csak 4 sorozathoz készült magyar felirat, most már 35-höz készül.

    lenne fordító, csak nincs sorozat, amit lehetne fordítani, mert szinte mindhez készül felirat. (amihez nem, azokhoz meg eddig sem volt. pl. one tree hill)

    DH elso evad kiralyul meg volt csinalva. Megjelent az epizod 2-3 nap mulva felirat. Mot meg minden resz rejtely hogy mikor lesz ha egyaltalan lesz.

    nem. a dh pont nem jó példa. vasárnap volt a rész, csütrötökön lett hozzá angol felirat, és rá 2-3-4 napra magyar. most is hasonló a helyzet - a legitóbbi rész felirata 3 nappal az angol után készült el.

    Aztan Lost is elvileg atomjo sorozat megis herce hurca a feliratokkal egyszerre csinaljak 5-n aztan abbol 2 megsertodik 3 meg gyengus.

    félreérted. volt _nálunk_ egy állandó fordítója, akit nagy nehezen sikerült rábeszélni, hogy maradjon, majd miután látta, hogy csakazértis beelőzik anélkül, hogy szólnának, azt mondta, hogy szabad a vásár. lett új állandó fordító, de ettől még fog készülni szerintem más forrásból is 3-4 felirat - ahelyett, hogy azok az ebmerkék mást fordítanának, mert baromira nem gazdaságos így...
  • winnie
    #339
    Az X-Aktak volt az elsö olyan sorozat, ami olyan költsegvetessel es idöraforditassal keszült, mint egy mozifilm. Azert is lett olyan sikeres.

    nem értek egyet. az x-akták egy viszonylag olcsó sorozat volt, hisz csak 2 főszereplővel dolgoztak, ráadásul ismeretlen színészekkel (aztén persze nőtt a gázsijuk:) egy sitcom (jóbarátok, will és grace), vagy egy top nyomozós sorozat akkor (law and order) drágább volt, mint az x-akták.

    Igy ertettem, nem pedig magara a sztorira vagy barmi masra gondoltam. Kizarolag technikai jellege volt a hozzaszolasomnak.

    értem, de akkor is most is, előtte is az volt a módi, hogy 8 naponként kell legyártani egy részt - ez eléggé konstans jó ideje.

  • Nyiri
    #338
    Lost is nagyon tetszik de max 3 evadot adok neki. Vagyis a mostani es plusz 1. Aztan over.
  • Hunnenkoenig
    #337
    En is igy gondolom. Ha a sorozatnak az a cime, hogy prison brake, akkor szökjenek meg...utana mondjuk meg lehet egy eveadon egy minisorozat erejeig a menekülest huzni, mig kideritik, kik a rosszgyerekek, aztan annyi. Többet nem akarok belöle latni.

    Szerintem az ilyesmiböl minisorozatokat kell csinalni, mielött felhigul a dolog annyira, hogy mar senkit nem erdekel. Föleg, ha elmennek a föszereplök es helyettesitik öket valami vaker csavokkal... az aztan a veg.

    Sokszor meg annyira sem veszik a faradsagot, hogy elküldjek öket alaszkaba es kitalaljnaka valami uj szereplöt, hanem egyszerüen egy tök idegen atveszi a szerepet es kesz. Az milyen kiabrandito mar...
  • Nyiri
    #336
    Amugy meg pl legtobb sorozatnal azzal kuszkodok hogy nemtom megnezni mert nincs felirat. :(

    DH elso evad kiralyul meg volt csinalva. Megjelent az epizod 2-3 nap mulva felirat. Mot meg minden resz rejtely hogy mikor lesz ha egyaltalan lesz.

    Aztan Lost is elvileg atomjo sorozat megis herce hurca a feliratokkal egyszerre csinaljak 5-n aztan abbol 2 megsertodik 3 meg gyengus.

  • Nyiri
    #335
    Ezzel csak azt erik el hogy elveszitenek par nezot. X-Aktakat meguntam. Nagyon eltoltak. Prison Break-nal megvarom a szezon veget ha nincs lezaras leszarom. Ez nem olyan mint a Friends, Joey stb... Ez egy elkezdett tortenet aminek behatarolhato a vege. Mig az elobb emlitett sorozatoknal nincs igy.
  • Hunnenkoenig
    #334
    Ja, amugy Ally McBeal, Scrubs, 24 nagy kedvenceim voltak, de a 24-en kivül azok csak jo sorozatok voltak. Nem erzödött rajtuk ez a szinvonal akkor sem, ha a stilusuk egyedi volt.

    En most konkretan az ilyen izgis sorozatokra gondolok, nem pedig a Gilmore Girls stilusuakra...

    A többit nem ismerem, mert a magyar cimekkel nem vagyok tisztaban.

    A maffiozok az gondolom a Sopranos akar lenni. Azt sosem neztem, mert nem tetszett. Utalom a modern mafias filmeket (30-as evek chichagoja az mas).

  • Hunnenkoenig
    #333
    Az X-Aktak volt az elsö olyan sorozat, ami olyan költsegvetessel es idöraforditassal keszült, mint egy mozifilm. Azert is lett olyan sikeres.

    Ha csak azt vesszük, hogy egy mozifilmhez naponta 2-3 percet forgatnak le, mig egy TV sorozathoz akar 6 perc is belefer, el tudod kepzelni, mekkora a minösegkülönbseg csak a szinjatszasban...

    Igy ertettem, nem pedig magara a sztorira vagy barmi masra gondoltam. Kizarolag technikai jellege volt a hozzaszolasomnak.
  • winnie
    #332
    Prison Breka nagyon jonak tunik a 7 resz utan de bizom benne 1 evados lesz. Ne kedjek el huzni mint a retest

    csak a szokásos dumámat tudom mondani.

    természetesen lesz 2. évad is a prison break-ből (és, ha sikeres, akkor 3-4-5. évad is). miért? mert sorozat. az nem sorozat, amit szándékosan befejeznek az 1. évad után. egy évben 150 sorozattervezet készül, amikből a stúdiók megvesznek 40-50-et. ezek egyikét sem úgy tervezik, hogy 1 évad és vége. eleve úgy ülnek neki, hogy mi lenne a folytatásban.

    ezt nem húzásnak, hanem sorozatkészítésnek nevezik (a jóbarátokat hány részen keresztül húzták már?:). ha zavar, hogy húzzák, befejezed nézni. ennyi.
  • winnie
    #331
    Örülök neki, hogy vegre normalis sorozatokat gyartanak, ami a tv szinvonalat szintekkel emeli.

    OFF, de:

    eddig is nagyon sok színvonala sorozat volt - nem az volt a gond, hogy te néztél keveset? (apró lista, a teljesség igénye nélkül: oz, boomtown, scrubs, sírhant művek, maffiózók, 24, pretender, firefly, ally macbeal, esküdt ellenségek: bűnös széndék - és még vagy 100 másik)

    Joey a legkiralyabb sitcom a vilagon. Az elsö, amin valoban hangosan röhögöni tudok.

    írtam a topikba pár ellenpéldát - érdemes 1-2 részt csekkolni azokból is, hátha.

    A lenyeg, hogy vegre mozifilm szintü tv sorozatokat gyartanak. Es ezt valljuk be, igazabol az X-aktaknak köszönhetjük...

    x-akták? ezt nem is értem. (nem vitagerjesztés, de) mi köze van a (egyik nagy kedvencem) x-aktáknak a mozifilm szintű tévésorozatokhoz. az x-akták egy tipikus monster of the week sorozat volt, amiből volt jó pár a múltban (elég csak a 74-es kolchak, the night stalker-re gondolni) - ezket vegítette az összeesküvés szállal. alapsorozat, szó se róla, de közel sem forradalmi, vagy ilyesmi:)
  • Hunnenkoenig
    #330
    Joey a legkiralyabb sitcom a vilagon. Az elsö, amin valoban hangosan röhögöni tudok.

    Vegre beindult a masodik evad. Van topikja?
  • Nyiri
    #329
    En amit most nezek aza Lost, Joey, Desperate H, Prison Break, My name is Earl.
    Rohadt sok. Lehet valamelyiktol elpartolok, de mindegyik nagyon tetszik. Lenne meg par jelentkezo de mar teljesen idohianyban vagyok.

    Prison Breka nagyon jonak tunik a 7 resz utan de bizom benne 1 evados lesz. Ne kedjek el huzni mint a retest.
  • Hunnenkoenig
    #328
    Azert van meg mellette nehany sorozat, ami szinten nagyon jo. Mar mas topikokban ki lettek targyalva.

    A lenyeg, hogy vegre mozifilm szintü tv sorozatokat gyartanak. Es ezt valljuk be, igazabol az X-aktaknak köszönhetjük...
  • qper
    #327
    Bizony, ez tényleg fényéveket emelt a televíziózás színvonalán.


    Az eddig készült legszínvonalasabb TV sorozat, imho.
  • Hunnenkoenig
    #326
    En csak egy hete tudok a sorozatrol, de mar megneztem mind a 7 reszt. Nagyon jo!

    Örülök neki, hogy vegre normalis sorozatokat gyartanak, ami a tv szinvonalat szintekkel emeli. Remelem vegre eljött a nivos tv ideje es a szar talk showkat, meg big brothert el lehet felejteni.
  • qper
    #325
    Pontosan erre gondoltam én is miközben néztem.

    Olyan mint egy A++ kategóriás mozifilm!


    Ez a sorozatok gyöngye!
  • MerlinW
    #324
    Hát emberek ez a 6-7 duplarész felér egy fantasztikus mozifilmmel... le vagyok nyűgözve:)
  • qper
    #323
    én is mindjárt nekikezdek, de asszem egybe megnézem vele együtt a hatodikat is.
  • Bandee1987
    #322
    Megnéztem a 7. részt, kegyetlen jó volt
  • mbz
    #321
    THX a feliratot MX már nagyon vártuk!
  • qper
    #320
    :((
  • Bandee1987
    #319
    épp most végeztem vele, erre látom, hogy más már felrakta :(
  • qper
    #318
    Köszönöm a fordítónak a munkáját!!!!!
  • qper
    #317
    de most nézem, fent van a LOL is!
  • qper
    #316
    huhh ha ez ennyire bonyolult, akkor légyszvíes a LoL verziót küldd már át nekem a [email protected] címre :)
  • Nyiri
    #315
    En megcsinaltam a POLTV-t. Elkuldtem de 1 nap az atfutas :(