23171
11866197451219315601.jpg
A nagy Prison Break kvíz!
VÉGEREDMÉNY: 1. NoName 2. Quantumleap 3. kommersz
A további eredmények a #22929 számú hozzászólásban találhatóak!
Köszönjük minden részvevőnek és ha most nem nyertetek, ne bánkódjatok, hamarosan jön a második évados kvíz!
  • mrzed001
    #234
    Te, be ne nézz a Battlestar Galactica topic-ba, mert az pl tele van spoiler-rel és elemzéssel.
    Természetesen mind FEHÉR (már viccelődünk rajta, hogy a láthatatlan topic)
    Ugyanezt a filmes/sorozatos topic-ok felében is megtalálod
  • Ramore
    #233
    Egyrészt láttam az ezidáig elérhetővé vált részeket, de már volt olyan hozzászólás ebben a topikban, amelyben valaki a széria várható befejezését is lelőtte, (gondolom utána olvasott valahol) spoiler figyelmeztetés nélkül.

    Én nem fogom szétoffolni a topikot a továbbiakban, annak ellenére sem, hogy a 232 hozzászólásból kb 5. foglalkozik magával a sorozattal és a maradék az aktuális felirat elkészülésének időpontjáról érdeklődik, tehát sokminden elmondható erről a topikról, de az nem, hogy aktív beszélgetés folyna.

    Jártam már egy pár (filmes) fórumon, de ott nem ezt a stílust tapasztaltam, persze ez az én észrevételem, ebből a spoiler problémámból senkinek sem kell ügyet csinálnia a továbbiakban, lévén, hogy ezt a topikot hanyagolni fogom, merthát van jópár másik PB sorozattal foglalkozó topik is a világhálón szerencsére, így a vita lezárható.
  • zero977
    #232
    hűha , ez nagyon OFF !!! :-)
  • MerlinW
    #231
    Egyébként pont ezek azok a hozzászólások amikért bannolnak némely fórumon... Ezeket a vitákat a moderátori vagy mittomén milyen témákban kellene feszegetni és nem itt.
  • MerlinW
    #230
    Nézd, mint veterán te is nagyon jól tudod hogy a ezen a fórumon (is) ez bevett szokás. A fórum arra való, ahogy a neve is tükrözi, hogy az emberek eltársalogjanak egymással egy adott témával kapcsolatban. Szabadon. Ha a témával kapcsolatos a hozzászólás (mint általában a spoilerek) akkor azoknak itt a helyük.

    Az emberek megbeszélik az élményeiket. Az hogy te még nem élted át ezeket, arról senki sem tehet. Tehát amíg ez meg nem történik, logikusan nem olvasod a topikot, ahogy én sem és más sem, ha nem akarod csökkenteni a leendő élményeket.

    Ha ez egy Prison Break topik, ne mondja nekem senki hogy ne írjak véleményt a legfrissebb release-ről egy másik embernek aki ugyancsak látta és mondanivalója van.

    Örülj hogy ki van fehérítve, és ott a Spoiler szöveg. Pont a te helyzetedben levők érdekeit szolgálja. És ugyanigy van ez más és külföldi fórumokon is. Sőt azokon még fehérítés sincs.

    Nem anyázás, csak a tisztánlátás végett.
  • Cvd
    #229
    Jó, akkor hagyjuk ki azt amit pl. én írtam, mert szernted találgatás és nem spoiler (mondjuk aki nem naprakész a sorozatból annak lelövök pár eseményt előre, vagyis mégiscsak tartalmaz spileres részt, így aztán máris érthető lenne miért tettem ki a SPOILER jelzést, de ebbe ne is menjünk bele). Vegyük a #211-et, ahol egy fórumlátogató társunk feltett egy kérdéstforma hozzászólást, egyébként a sorozattal kapcsolatban (vagyis ott is a sorozatról ment a beszélgetés, és számára is lehetséges volt hozzászólni, úgy látszik hogy csak te nem vagy képben). Csinálhatta úgy ahogy tette is, SPOILER jelzéssel, aztán konkrétan körbeírva a dolgot. Vagy csinálhatta volna spoiler nélkül is, akkor így nézne ki:

    "Nem értem, hogy amikor az egyik részben az az bizonyops szereplő fölfedezte a valamit a másik szereplő valamilyében, akkor a harmadik miért nem csinált vele valamit ott helyben? Kézenfekvő megoldás lett volna ha valaki valamit csinál valahonnan hiszen jelentősen megnehezít így valamit."

    Szerinted melyiknél nagyobb az esélye hogy kap érdemi választ? Lehet hogy az általad ismert kultúrált fórumokon így folyik a beszélgetés, csak ott akkor eltelik 3-4 év is mire kiderül hogy egyáltalán melyik sorozatról is beszélnek...
  • Morpheus
    #228
    Nem nagyon akarok belekavarodni, de a sorozat eddigi részeit le tudja szedni mindenki (nem is lenne nehéz megtalálni), és mivel magyar felirat is van a részekhez szerintem nem kéne spoilerezésnek venni. A mai nethozzáférések mellett nagyon gyorsan le lehet tölteni, és megnézni sem hosszú az eddigi hat részt. Így tartani lehet a "tempót" a topikban.

    Mondjuk ezt a spoilerezést a Lost topikban inkább megértem, mert ott most az RTL klub miatt nagyobb lett az olvasottság, és már ugye jópáran a második szezont nézzük /néznénk, ha gyorsabban jönnek a részek.:)/.

    Egyébként meg ha az ember leírja a véleményét, akkor abban már ott van a spoilerezési lehetőség is, mert olyan dolgokat hozhat fel, amiket esetleg te még nem láthattál.

  • Ramore
    #227
    Látom utána néztél, hogy mitévő legyél, elöbb lelámázzál, vagy csak kioktass egy régebbi fórumlátogatót.

    Mivel spoilerbe rakta, így nem olvastam el, amennyiben pusztán a véleményét közölte, akkor nem értem miért kell spoilernek nevezni.

    Kultúrált fórumokon nem spoilereznek, én így tapasztaltam.
  • Ramore
    #226
    A találgatás nem egyenlő a spoilerezéssel! Nem érted mi a bajom? Csak annyi, hogy mint azt már korábban írtam, zavar, hogy megy a spoiler, szóval ennyi. Magáról a sorozatról nem is megy a beszélgetés, tehát hozzászólni eleve nem igazán lehetséges.
  • Cvd
    #225
    Ha véletlenül sem szeretnél megtudni semmit előre, akkor tudok egy hihetetlenül egyszerű és hatékony megoldást: bele se nézz az adott filmről/sorozatról szóló topicba. Ugyanis az adott mű topicja bizony az adott műről szól. Törvényszerűen amint valami változás van a témában, azt itt azonnal kibeszéljük, mivel ezért van az egész topic főleg. Kíváncsi vagyok szerinted miről kellene szólnia a topicnak, ha a cselekmény/a találgatások meg lennének tiltva?
    És most nem lefikázni akarlak, de egyszerűen nem értem mi a bajod.
  • sz4bolcs
    #224
    Ismeritek Flek0-t?
  • FLeK0
    #223
    Odairta, hogy spoiler, spoiler tagba tette (gondolom 5000+ komment utan csak talalkoztal mar ilyennel), raadasul csak a sajat velemenyet irta le ahogy egy kulturalt forumban szokas, nem a konkret tortenetet 25 reszre elore.
  • Ramore
    #222
    kijelölés nélkül is el tudom olvasni, de igazad van, ez az én problémám. az már más kérdés, hogy kultúráltabb topikokban ezért kibannolják a spoilerezőket.
  • MerlinW
    #221
    Önkontrol:) Az hogy zavar a fehér szöveg amit csak kijelöléssel tudsz elolvasni, az a saját szociális prooblémád:)
  • Ramore
    #220
    engem valamiért zavar, még véletlenül sem szeretnék előre megtudni semmit a történésekről
  • BADE
    #219
    erre a spoilerre végképp nem panaszkodhatsz,még véletlenül sem tudod elolvasni a fehér szín miatt
  • Cvd
    #218
    Nem muszáj elolvasni.
  • Ramore
    #217
    muszály spoilerezni???
  • Cvd
    #216
    SPOILER

    Én nem hinném hogy ő is ellenük dolgozik. Elvégre sokat segített, aminek nincs értelme. Ha nem segít, akkor az ügyvédnőnek nem sok esélye lenne bármit is csinálni. Nincs értelme bármivel is segíteni, hacsak nem rossz irányba viszik el a "segítséggel", de azzal is csak ugyanott lennének mintha semmit se csinálnának, a nő semmit sem közeledne a megoldáshoz. Szerintem csak azért gyanakszik a fickóra mert eltűnt a kazetta, és csak a fickó tudta hogy merre van. Node régebben is betörtek már a nőhöz ha jól emlékszem, megtehették most is és elvitték a kazettát. Mégcsak keresni se kellett valszeg, első dolgom lett volna a helyükben bekamerázni a lakását. Azt viszont el tudom képzelni hogy a fickó is valami titkos szervezetnek dolgozik akik itt a jó oldalon állnak, és nem szimplán csak jótét lélek.
  • qper
    #215
    spoiler


    én arra gondolok, hogy ő is valamiképpen A cég tagja
  • qper
    #214
    hát nem tudom hogy ezt valaha is látjuk-e itthon.


    reméljük :)
  • #213
    Reméljük a folytatás is ilyen izgalmas lesz!
    Szerintem ez a sorozat most a legjobb.
    Kiváncsi leszek a magyar tv mikor csap le rá.

    SPOILER!

    Arra kiváncsi vagyok hogy a faszi aki segített Veronicának az ki lehet.
    Gyanús volt hogy Veronica látott valamit a szekrényben aztán nem kért több segítséget.
  • qper
    #212
    Winnie is írta ma délután ( a feliratok.hu-n), hogy az eddigi 13 részhez még 9-et rendelt a fox. Mi pedig örüljünk nagyon, mert ez a sorozat nagyon magasra emelte a mércét :)
  • qper
    #211
    SPOILER


    Nem értem, hogy amikor a 6. részben az az aberrált T-bag fölfedezte a kijáratot Scofield-ék cellájában, Abruzzi miért nem nyírta ki ott helyben? Kézenfekvő megoldás lett volna ha Theo kirepül a második emeletről hiszen jelentősen megnehezíti így a dolgukat.
  • Dynamic
    #210
    Pont ezért nem értem, mert a feliratok.hu fórumon valami 7-8 epizódról beszélnek.
  • qper
    #209
    Dögg kolléga írta délután, hogy az első 22 tuti :)
  • Dynamic
    #208
    Kicsit megkavarodtam.Hány epizódból áll ez a sorozat?
  • Dynamic
    #207
    áááááááááá ez az új rész!A szemetek tudják tudják hol kell abbahagyni
  • qper
    #206
    A 06-os alapján nem hogy tudják tartani, hanem pörgetig mégtovább ezerrel!!!!

    Az új epizód hihetetlen!!!


    Nincsen sehol semmi üresjárat, nem ület le, ez a sorozat iszonyatosaaaan duuuurvaaaaa!!!!!


    Nekem a személyes kedvencemmé nőtte ki magát.
  • #205
    Nah ez a jóhír!
    Csak kiváncsi leszek,fent utdják-e tartani az eddigi szintet!
  • #204
    fox's 'prison break' scores full season - newcomer is the first to 22 episodes this season
  • Phat Smoker
    #203
    tenksz ezúton is a feliratot!
  • Ramore
    #202
  • qper
    #201
  • winnie
    #200
    és a pb 1x06-é is
  • Dynamic
    #199
    Fent a PB5 magyar felirata!!!
  • LezLee
    #198
    Elvileg most megy MovieLvr által a felirat lektorálása. MovieLvr gyorsaságát ismerve azért meglepne ha nem ma kerülne ki a felirat. Szóval türelem, hamarosan érkezik. Mikulást nem várjuk ennyire vazz :DD
  • Phat Smoker
    #197
    "..jönnek a népek, kérdezgetnek ahelyett, hogy várnának.."
    szerintem türelmesek az emberek, de a fordító meg fordíthatna és időben föltehetné a feliratot!

    "így sajnos időpontot KELL mondani" miért KELL fölöslegesen hamis időpontokkal csitítani a népet ?
  • Ramore
    #196
    szerintem nem kell időpontot mondani, ha az ember nem ér rá, amennyiben tud előre tervezni, akkor célszerű, de semmit sem kell
  • winnie
    #195
    az a gáz, hogy jönnek a népek, kérdezgetnek ahelyett, hogy várnának, és így sajnos időpontot kell mondani. amit meg nem lehet mindig betartani