6653
Banner kerestetik, linkelt a mod topikba
  • Esrohnoil
    #118
    Arx-ot nem szabad kapásból feladni.
    A mágia nagyon jó benne. Levegőbe kell rajzolni a varázslatok rúnáit.
    A harchoz annyit h. lassan csapsz, bár az sem minden fegyvernél egyforma, de az ellenfelek sem ütnek túl gyorsan. Ráadásul mágiával rá lehet segíteni a dologra. :D
  • Methylisocloro
    #117
    Arx Fatalis nekem nem tetszett. Olyan béna lassú volt benne a harc. Jött egy patkány és én meg borzasztó lassan suhintottam a bunkóval. Itt a Dark Messiah demóban lehet látni hogy gyorsan kaszabol a főhős. Lehet hogy én rontottam el valamit az Arx-ban?
  • Methylisocloro
    #116
    Óvatosabban a HYPE-pal!:D
  • Goth
    #115
    AAAzzzz. Nagyon facányos, az egyik kedvencem ^.^
  • Esrohnoil
    #114
    Arx Fatalis is nagyon hasonló, bár már nem mostani game.
  • GrimReaper78
    #113
    Überbrutálisan iszoynat jó ez a 2 video! Ez egy király játék lesz, és ahogy elnézem, sokáig fog ülni a trónján!
  • grebber
    #112
    Most néztem meg a 2 új videót nagyon király lesz ez!!!!!
  • Lyan Kyj
    #111
    Igen, én is így vélekedek! Ez ütni fog..
  • BBird
    #110
    Najó, én akkor most határozottan azt mondom... nem lesz csalódás ez a játék, hiába vitázunk itt, hogy RPG, nem RPG. :-) FP-RPG, de annak nagyon ott lesz.
    (mondom ezt a két új videó megtekintése után, ami gamestar -n és hardwired -n is kinn van)
  • Esrohnoil
    #109
    Jah, ez is ilyen 10 órás játék lesz majd. :(
  • STREEX
    #108
    "Egy pálya nagyjából Half-life 2 méretű lesz"

    Namost ezen vitatkozhatunk hogy vajon hogy gondolják?Akkora mint a hl2 egy fejezete vagy mint az egész hl2.Sajnos azt hiszem az elöbbi.
  • STREEX
    #107
    A hangulatos ARX Fatalis fejlesztőcsapata, a goblinsütis Arkane Studios kalapál a játékon. Gamespy embereinek megadatott az a mennyei élvezet, hogy három karakterrel végighenteljenek egy pályát. Elsőként harcossal vetették be magukat a küzdelembe. Orkokat kellett laposra hengerelni. Szikrák repdestek az összecsapó kardokról. Harcosuk speckó mozdulattal kiütötte az ork kezéből a pajzsot, majd nyakon ragadta a drágát és tövig mélyesztette kardját az orkica pocijába. Aztán a harcos lerúgta áldozatát a kardról. Az ork átbukott a kőkorláton és a mélybe zuhant. Másik terembe érve hordók repkedtek és gurultak szét egy újabb összecsapás során. Kamera lelassít a látványos agyonmészár találatok alkalmával. A trélerben látott fagyasztó mágia képes az orkokat jégtömbbé dermeszteni, akik ezután szépen lecsúsznak a palló mellett tátongó mélységbe. Az Ork-Röplabda jelenet nekik úgy játszódott le, hogy a levegőbe lendített páciens először nekivágódott egy deszka tetőzetnek, amelyből hangos reccsenéssel kihulló darabokkal együtt az orkica sikítva a mélybe zuhanyzott.

    Mindez még semmi. Nem annyira durva, mint az a hatalmas fa, amibe eddig sok fejlesztő stúdiónak beletört már a fejszéje! Igazi fegyveres közelharc! Nem gyenge egérkattogtatás. Színtiszta, vértforraló akció. Több állás közül választhatunk. Irányítást nem mutatták pontosan. Remélhetőleg kattintással kezdődik a mozdulat -- egérhúzás megfelelő irányba lendíti a fegyvert és utána jön a becsapódás vagy az istenke megmenti az ellenséget. Többfajta támadás van, ami alap. Egy vagy kétfegyveres hárítások emellé bejönnek. RÚGNI IS LEHET közben! Ez hatalmasan izgalmassá és filmszerűvé teheti a keményebb ellenfelekkel vívott összecsapásokat! Húsba mélyedő penge fokozatosan összemázolódik vérrel! Szikrák röpülnek szerteszét ha két fémkard vagy fém gyilok összecsap. Kiüthetjük a másik kardját a kezéből és aztán végzetesen erős folytással nyakon ragadhatjuk! Brutális! 12 fejezetre osztották a fejlesztők a játékot. Egy pálya nagyjából Half-life 2 méretű lesz. Egyedül nyomulunk többnyire, tehát nincs partizás, csak néha csatlakozik hozzánk NPC, hogy segítsen a túlerő legyakásában.

    Brutális közelharcaival a Dark Messiah ideális eszköz lesz arra, hogy leadjuk a bennünk felgyülemlett haragot és stresszt. Arcunkon sötét elszántsággal szidhatjuk ellenfeleinket, fenyegetően vigyorogva bevárhatjuk őket és a brilliánsan megnyert párbajok után becsmérlő szavakkal illethetjük támadónk felaprított földi maradványait!

    Megjelenés jövő nyáron várható. A játék összetettsége miatt lehetséges csúszással kell számolni 2006. karácsonyának irányában.
  • Lacee
    #106
    na jó, részemről megadom magam, ne vitatkozzunk :)

    visszatérve a gémre, nekem az egyetlen maradék sirámom a többszemélyes parti hiánya. remélem lesz lehetőség kooperatív módon nyomni, híven a régebi részekhez (4-5 tagú csapatok ugyebár)
  • BBird
    #105
    Jó, hogy ilyenen vitatkozunk, hogy mi az RPG. :-)
    Véleményem szerint mind RPG, amiben a karakterünk fejleszthető, befolyásolható a történet menete során. Viszont!
    Régen, amikor még grafikai, programozói akadályok voltak, akkor még nemigen lehetett összedobni egy RPG-FPS játékot. Manapság viszont már semmi sem lehetetlen, így szerintem a szó szoros értelmében nem beszélhetünk CSAK RPG-ről. Már van FP-RPG (ahogy az rpgvault is jól írta), a hack'n'slash is az RPG egyik ága, akkor vannak a körökre osztottak és a realtime változatok, mmo stb.

    Valami hasonló volt régen az RTS-nél is, amikor még '80-'90 környékén annyi létezett: stratégia. Manapság meg ugye tycoon, rts (abban is több)...
    FPS-nél is: hardcore, taktikai, multi...
  • Esrohnoil
    #104
    Rpg elemekkel igen szegényesen tűzdelt agresszív game.
    Azaz REISTAG. ;)
  • _Atti_
    #103
    hát ha egy dx-re meghallom hogy nem rpg akkor cselekedni kell:)
    téma lezárva..
  • _Vegeta_
    #102
    Ne ezen mennyen mar a vita h mi rpg. :) Viszont a diablo sose volt rpg. :)
  • Esrohnoil
    #101
    Van egy olyan érzésem h. Arx Fatalishoz nagyon hasonló lesz, csak szebb, és több lehetőséggel lesz megáldva a főhős.
    Ha így lenne, az számomra jó hír lenne. =)
  • _Atti_
    #100
    ugy legyen
  • KH
    #99
    itt van némi infószedegetés két "előzetesből"
  • haxoror
    #98
    Oké a Fallout rpg, gondolom itt nincs vita.
    De.
    Sztem a Morro a Deus és az Arx IS rpg, a Diablo viszont szerintem se :P
  • _Atti_
    #97
    mondhattam volna planescape tormentet is vagy baldurs gate-et :) rossz ponton fogtad meg a mondanivalom:)

  • Lacee
    #96
    hát a diablo nem is RPG! akciójátéknak vagy hack'n'slashnek mondanám, de semmiképp nem szerepjáték... lásd még #82
  • _Atti_
    #95
    célzásrol meg annyit hogy ennyi erővel a diablo vagy a dungeon siege nem is RPG hanem.. külsőnézeti rpg:Psőt TPS:) ott se üti le az ellent ha 6 méterrel arébb kattingatsz:)
  • _Atti_
    #94
    mondjuk rossz helyen fogtad meg mert jah:) és ezért rpg a deus ex is. mert hiába lősz ugy a pisztollyal mint egy isten a far cryban ha itt egyszerűen nincs hozzá skilled és méterekkel félreránt a célkereszt miután halálpontosan a fejére céloztál az ellennek:)
  • _Vegeta_
    #93
    Fogjuk ra. Mivel a 1st person shooterek egyutt fejlodtek az rpgkkel, ket kulon jatekstilus.
  • Lacee
    #92
    igen, ezért mondtam h rpg fps-beütéssel... "vezetni kell", de nem csak az dönti el, hogy eltalálod-e, hanem a képzettséged. lásd még régebbi MM, nem? (na jó, nem egészen :))

    amúgy a baldur's gate-ben vagy a KOTORban is meg kell adni, hogy mit/kit támad az ember, szóval ez önmagában még nem változtat a lényegen.
  • haxoror
    #91
    Akkor a Morro is rpg-fps mert íjászkodás vagy varázslás közben vezetni kell a célpontokat :)
  • Lacee
    #90
    háát, ez az egyik tulajdonsága a műfajnak, szóval igen :)

    nem mindegy, hogy vmi RPG-beütésű FPS (deus ex, system shock, mindkettő nagy kedvencem), vagy fordítva (Morrowind vagy Might and Magic, még nagyobb kedvencek :))
  • haxoror
    #89
    Szóval akkor az az rpg amiben teljes mértékben a statjaid stb. döntik el hogy eltalálod-e az ellent és még minimális júzer közreműködés sem kell? (Értsd rávinni a célkeresztet a monsztára)
  • _Vegeta_
    #88
    Teljesen komolyan gondoltam. Deusex egy hybrid ami egy fps lenyegeben némi plusszal. Tudod mi az rpg? Final fantasy pl. Mar anno a nagy kedvencem a stonekeep se igazan rpg bar az még elegge storyorientalt volt. :)
  • BBird
    #87
    Arx Fatalis nem volt pofáraesés... a videók alapján ez sem lesz.
  • _Atti_
    #86
    Akkor mi a jo ég..egyik legszerepjátékabb szerepjáték..az hogy most felülről,perspektivből vagy first personbol nézed olyan mindegy
    (remélem nem gondoltad komolyan:) )
  • _Vegeta_
    #85
    Eleg botor dolog rpgnek nevezni a deusexet. Nem RolePlayingGame. :)
  • _Atti_
    #84
    marék párbeszéd? azért a dx eléggggé rpg volt..mennyi minden tetted befolyásolt akár apro dolgokat is..nameg az se volt midegy hogy garázdálkodsz a ockpickekkel stb..hogy a karaktered szerint mien uton átszod végig..rejtőzve,közelharcban stb..
    vagy hogy van e elég tüdőd egy alternativ viz alatti utvonalhoz stb..

    ha sima fps lenne akkor minden inditáskor mindent tudnál használni..ugyanugy tudnád feltörni a gépeket,zárat nyitni,vagy elektronikázni..és rajtad mulna mindig hog épp mit használsz..mig egy egy rpgben hiába szeretnéd feltörni a zárat ha a kari nem ért hozzá és egy kiló álkulcs kéne eg ajtohoz..
  • Lacee
    #83
    te vagy az oka: kellett neked minden bolygón balhézni :D
  • Thanatos
    #82
    hát mert nem volt rpg csak azért volt benne egy marák párbeszéd, augmentek, upgrade fegyverekre oszt kész, ettől még nem elsz valami rpg :) ez kb olyan mintha diablo2-re aztmondanád hogy rpg :P
    de ettől függetlenül deusex tényleg nagyon nagy volt..., olyanyira nagy hogy bele is buktak a 2. részbe... (máris itt a példa a csalódásra :/)
  • Thanatos
    #81
    és hányszor de hányszor volt már iylen reménykedés után a kibaszott nagy pofáraesés... :/
  • haxoror
    #80
    Mert?
  • BBird
    #79
    Azért ha belegondolunk, hogy kik csinálják ezt a játékot... és milyen motorral, nem hiszem, hogy nagy csalódás lehet belőle.
    Arx Fatalis már bizonyított...