675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • Narxis
    #235
    Ja ez még lemaradt: HA-HA-HA megszoptad
  • Narxis
    #234
    Nem is akartam, vicces, hogy ilyeneken idegesíted magad.
  • debussy
    #233
    Na ezt most meg sem hallottam... :)
  • Christiansen
    #232
    én pl. a komolyzenéből pont a jó kis ritmusokat hiányolom,
    mindig csak ívek meg dinamikák vannak, én ezt megunom egy idő után

  • Christiansen
    #231
    szerintem sokkal jobb a bőgő mint a cselló, mert a bőgő kísérőhangszer,
    és más zenei stílusokban is hibátlanul működik,
    latin, jazz, világzene stb..
    arról nem is beszélve, hogy elektromos zenéket is meg fogod kedvelni
    mert pl. a bundnélküli basszusgitárnak nagyon hasonló hangja van a bőgőéhez
  • htr93
    #230
    én még nem láttam egy ilyen folyamatot sem. hogy "leegyszerűsödjön"
    hiszek abban hogy részben az vagy amit hallgatsz de ez aazért kicsit túlzás..
  • debussy
    #229
    Az a baj, hogy akik ilyen zenét hallgatnak kizárólag, egy idő után az egész életük leegyszerűsödik. Nézni is rossz.
  • htr93
    #228
    vagy amikor a lány a csodálatos "tehetségével", szép hangjával "énekel", meg van alatta minden, 4-5 fajta hang, ugy, hogy a dob(duc--cí--duc--cí ésígytovább) csak egynek számít, és az ének is egynek számít csak,és az egész számban egyszerűen nem találok egy dallamot se.az énekes persze 10 mp alatt 4szer Nyög (???)de dallam sehol... íme a rádió. hatékony fegyver.butít.
  • htr93
    #227
    a hozzászólásoddal és az aláírásoddal együtt nem vetsz magadra jo fényt a szememben nézve:)
  • htr93
    #226
    pontosan. a cselló az alap mély tartománybol kitrö, magasra, hangosan, vibrálva, és az nagyon jo. a bőgő fordítva(sztem, még ki sem próbáltam) ő mélyre megy. A Bőgősök kevesebb hangot játszanak, pedg mien szép is egy gyors dallam.. a sok hangjaival.. indulatos vagy..na..sok mindent ki lehet vele fejezni. kevés hanggal már nem.
    a tanáromtol mindig csak annyit hallottam hogy "trehány vagy, gyakoroljál!" miután átálltam 4-5 órára/nap már csak annyit hogy "gyakoroljál normálisan! ütemeket külön-külön"
    De nemrég találkoztam egy másik ugymond felfogással. ezt a kürt tanár mondta a diákjának, aki az osztálytársam, és az öccse szintén zenei pályás, vele együtt jártam aspiránsra.Szal ez a tanár annyit mondott, a diák elmondása szerint:

    "nincs igazság. itt van a feri, egy lusta dög volt, mégis felvették egyből pécsre, csak azért mert tehetséges volt. most itt van tamás, aki szintén tehetséges, és még gyúr is rá, itt van egész nap(igazábol csak 6 50ig, mert 7kor zár zenesuli) és mégsem veszik fel"
  • debussy
    #225
    Van egy zeneakadémiás ismerősöm, aki nagybőgőzik.
    Értem én a szívfájdalmadat. A cselló az cselló, a bőgő meg nem cselló. Ennek ellenére, biztos vagyok benne, hogy meg fogod szeretni, mivel te első sorban a Zenét szereted és ennek az életre keltője és szíve a hangszer.
  • debussy
    #224
    tehát válaszom: tényleg butít az igénytelen zene. Sokszor olyan, mintha egy óra tikk-takkolását hallgatná a sok jóember. Már pedig köztudott, hogy régen ez elég jó kis kínzóeszköznek számított.
  • Narxis
    #223
    :DDD
  • htr93
    #222
    mien régen írtak is ide, szinte már poros...

    mint egy 30 éves kotta aminek a lapjai már sárgák&barnák, majd' szétesik, és lám, mekkora érték van benne...

    Mit gondoltok a nagybőgőről...? Képzeljétek, nagybőgő-s leszek, és mivel csellóra szerettem vollna felvételt nyerni, eléggé elszomorított a tény.
    A nagybőgőt pedig még nem ismerem. Talán senki se ismeri annyira. Nagyon kevés nagybőgős van magyarországon. Talán senkit se érdekel a bőgő?:')
    Mit gondoltok róla, és az anyagairól?
    Egy videó, hogy.. hm.. nem is tudom miért:) : ___Varga Viktor______ még a csellótanárom mutatta hogy ne szomorkodjak, a bőgő AZ TISZTA CSELLÓ (.. beztos csak jot akart de nagyon felhuztra az agyamat vele... tessék a köv 2 évben szétbasu az ideg ha csellóra gondolok, meg nagybőgőre, már most is tök nyugoddt voltam mikor ezt elkezdtem írni, a végére meg márXDFXDXDXDXDCJEOPGANERAAARRGGH)
  • Dougie
    #221
    amit most ajánlok mindenkinek az egy egészen elképesztő mű: (tényleg érdemes meghallgatni, nagyon összetett és hátborzongatóan drámai is egyben)
    (már aki szereti az ilyesmit, de még aki nem, annak is érdemes meghallgatni, többek között arra is figyelve, hogy mit lehet kifejezni a zene által, és hogyan...)

    Liszt - Totentanz (part 1 of 2)
    Liszt - Totentanz (part 2 of 2)

    magyarul Haláltánc néven ismert a darab, és valóban igencsak illik rá e találó cím,
    természetesen lenyűgözően magával ragadó, sziporkázó, megrázó, elemi erejű, megrendítő, pokolian félelmetes alkotás

    legalábbis én úgy éreztem, hogy Liszt olyan sikeres baljós atmoszférafestést produkált ebben a versenyművében, ami példátlan,
    helyenként még sikolyokra emlékeztető hangokat is hallani a különböző fúvósoktól, máskor pedig a zongora, egyenesen mint ütőhangszer funkcionál, sokszor a legmélyebb basszushangok vészjósló hangjai szolgáltatják a rettegést, másszor a magas hangok ugyanezt, ezek pedig mind-mind csak erősítik az utolsó ítélet apokaliptikus vízióit...

    mindenesetre én kétségtelenül a hatása alá kerültem
  • blackgamer
    #220
    Chopin - Valentina Igoshina - Fantasie Impromptu
    Valentina márciusban fellép Szolnokon, a Rahmanyinov est keretében
  • Disposable Hero
    #219
    szóval

    http://all-art.org/history661_music.html
  • Disposable Hero
    #218
    innen néhány mű ingyen, legálisan letölthető:

    all-art.org/history661_music.html
  • blackgamer
    #217
    Liszt - Grand Galop Chromatique nagyon durva
    Manók tánca pedig egy kedves darab, a vége különösen tetszik
    most jelent meg Cziffra György komplett 40 cd-s munkássága
  • Dougie
    #216
    ha csellós műre gondoltál, akkor hirtelen tudok ajánlani egyet:

    Schubert - Esz-dúr zongoratrió, op. 100, D 929

    egyébként nagyon sok szép csellóra írt darab van (bár olyan sokat azért nem ismerek közülük, mint amennyit illene)
  • htr93
    #215
    Neked is kiírta hogy Dulplikált üzenet nem küldhető el?XD
  • htr93
    #214
    Tudnátok ajánlani komolyzenét?Csellózok, tehát nekem a 8000 hang per mp sok... De zenét komolyzenét kell hallgatnomm, és szívesen hallgatnék és van is, de azok közül csak 1-2 szmot hallgatok el..Előre is köszönöm!
  • lind88
    #213
    Üdv mindenkinek!

    Zenei turizmusból (Budapest-Bécs) írom a szakdolgozatomat, nagyon sokat segítene, ha kitöltenétek nekem a kérdőívemet:):

    http://www.surveygizmo.com/s/80596/zenei-turizmus
  • debussy
    #212
    Ilyen értelemben a csellót és a zongorát nem lehet összehasonlítnai, mert egészen más "műfaj". Nálunk megszokott, hogy néha 6-8 hangot játszunk egszerre.
    Új kedveltem: Giovanni Allevi
    Nem komolyzene, de... a zenéje szép képviselője annak a bizonyos átmenetnek.
  • htr93
    #211
    Én csellózok, egy bonyolultabb dallamot vezetek. (majdnem)egyszerre maximum 3-4 hangot játszok, nagyon ritkán. Meghallgattam pár linket, és tényleg eszméletlenül jól játszanak, de ez a 8000 hang /sec nekem sok és egyszerüen nemtudom felfogn mit játszik. Nem élvezhető. Szerintem:(
  • debussy
    #210
    Eszméletlen... Egyszer én is játszottam "zongoraegyüttesben", de ott csak két zongora volt. Már ott is nagyon nehéz volt együttmaradni.
    Ezt is biztos ismeritek... Ravel- Bolero
    Szeretek régebbi felvételt hallgatni, mert érdekes rádöbbenni, hogy a zene mindig ugyanaz marad. (Legfeljebb a jelentése módosul)
  • Dougie
    #209
    nagyon ötletes, hogy 5-en játsszák egyszerre,
    szerintem ebben az esetben leginkább az összhang az elképesztő (hogy teljesen (kb. tizedmásodpercre) pontosan csinálják az egészet)

    találtam itt tőlük még mást is, pl.
    The 5 Browns - Flight of the Bumble Bee
    sokan feldolgozták már ezt is, de itt is az az igazán nagy dolog, hogy nem csúszik el senki (szerintem)
  • debussy
    #208
    Mindig a zene a lényeg. Az előadás csak kiegészíti :) Tényleg jó darab.
    Én is mutatnék valamit, egy átdolgozást, de kicsit másképp. Ez a darab lassan egy éve a hétköznapjaim része, az egész zenetörténetben ezt a legjobb gyakorolni :)
    Kék rapszódia
  • Dougie
    #207

    Cambry plays Liszt Transcendental Etude 10

    nem is az előadás a lényeg (bár az is jó), hanem a zene maga - felhívnám a figyelmet a 3:18-től 3:27-ig a jobbkéz hangjaira - hát "nem egyszerű", de mégis "működik", hihetetlen...


    természetesen érdemes végighallgatni a Transzcendens etűd mind a 12 részét, mert kivételes mű így egyben (is)
  • Disposable Hero
    #206
    http://www.youtube.com/watch?v=9xHBY-duRj4&fmt=18
  • Disposable Hero
    #205
    CZIFFRA - LISZT Transcendental Etude No.4 in D minor "Mazeppa"
  • debussy
    #204
    Érdekes párosítás egy játék és Mozart,... de tetszik.
    A tesóimnak lehet, hogy megszerzem karácsonyra :)
  • blackgamer
    #203
    A napokban fog megjelenni egy kalandjáték, a címe: Mozart - The Last Secret
    infó itt, videó
  • Bea007
    #202
    Köszönöm szépen!
  • Dougie
    #201
    úgy nézem, az eredeti a The Rolling Stones - The Last Time című 1965-ös száma volt, amit a The Andrew Oldham Orchestra átdolgozott instrumentálissá
    (legalábbis a wikipédia ezt írja link, sőt még pereskedés is volt belőle)
  • Bea007
    #200
    Sziasztok,légyszi segítsetek 1 picit! Mi annak a darabnak a címe,ami a the Verve együttes Bittersweet Symphony című száma alatt hallható?És az eredeti darabot ki írta?Mondjuk az 1 mixelt változat,de engem az eredeti érdekel.Bocsi ha ez nem tartozik a klasszikus zenéhez...És köszönöm előre is
  • Dougie
    #199
    Horowitz plays Liszt Mephisto Waltz part 1
    Horowitz plays Liszt Mephisto Waltz part 2

    (mondjuk én egy valamivel gyorsabb verzióban ismerem, de Horowitz azért etalon)

    vélemények a műről? szerintem nagyon összetett, nehéz, virtuóz, mégis drámai darab (mint általában a Liszt-művek)
  • debussy
    #198
    Szép :)
    Érdekes összehasonlítani a két előadást, különösen, ha egy férfi és egy női zongoristát állíthatunk egymás mellé. A két nem alapvetően másképp áll egy konkrét műhöz, sőt magához a zongorához is.

    Érdemes megnézni: Filmetüd
    A mű érdekes, de engem különösebben nem ragadott meg, bár vannak benne nagyon jó részek. Engem kicsit visszataszít a képmutatás (nem tudtam jobb szót). Nagyon művi és nem csak ez a kis-film, hanem szerintem az egész személy is. (A 100 tagú Cigány Zenekarral viszont tényleg hihetetlen koncertet adott.)
    A hivatalos honlapon bővebb infókat találhattok a részletekről.
  • Dougie
    #197
    ezt ismeritek?

    Csajkovszkij: B-moll zongoraverseny, op. 23 (I. Allegro non troppo e molto maestoso)

    (és ugyanaz egy japán hölgy előadásában)
    Csajkovszkij: B-moll zongoraverseny, op. 23 (I. Allegro non troppo e molto maestoso)

    (persze ez csak az eleje az egésznek, tovább is van, de ez az egyik legjobb része a darabnak szerintem)
  • debussy
    #196
    Egy érdekesség: Beethoven utolsó műve