675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #315
    Sajnálom, hogy téged nem érintett meg. Rám nagyon hatott.
    Azt szeretjük, amit értünk. Majd egyszer, ha lesz kedved egy nyár erejéig merülj el ebbe a világba, majd ajánlhatok ezt-azt. Biztos nem hagy érzéketlenül. És onnan már csak egy ugrás és beleszeretsz a szimfónikusokba, és minden egyébbe és te is úgy jársz, mint én, majd keresheted az embereket, akik el járnak veled koncertre, úgy, hogy nem halnak bele.

  • Casillas
    #314
    szép, szép :)
    sok sikert a versenyhez!
  • htr93
    #313
    basszuas:D:D:Dilyen szinten zongorázol?:D

    ne haragudj de engem nem érintett meg különösebben:S talán azért, met nem vagyok zongorista. a zongoristák és a csellisták , eggyértelműen igazad volt, 2 teljesen különböző műfaj. Mégis, miket tudnak alkotni ha összeállnak:D:D bár a zongorás darabok közül csak ritkán, eddig talán 2-3 darabot tudtam ugy előadni hogy nem csak eljátszottuk egymás mellett a szólamainkat, hanem, eggyütt zenéltünk.. de hát ez 4 év alatt kevés:')
  • debussy
    #312
    Ezt

    Impozáns, nem? Nagyon kötött a forma, de mégis egyértelműen romantikus mű.
  • Casillas
    #311
    a versenyen mit játszol?
  • debussy
    #310
    Találtam egy darabot kb 5 perce és teljesen... Megszereztem a kottáját és és a jövő heti verseny után elkezdem, ha lehet.
    Tetszik?Ravel
  • debussy
    #309
    Hallottam tegnap nagybőgőt :)
  • htr93
    #308
    mégsemXD le vagyon tiltava kommentelés tán?
  • htr93
    #307
    rubinstein melódy in f ezt tanultam, de scak cselló&zongora verzét. kommenteltem a videóhoz.
  • htr93
    #306
    Most mi van???
  • htr93
    #305
    L.v. Beethoven: B dúr vonósnégyes
  • htr93
    #304
    megyek szolfézs versenyre..kaptam hanganyagot, tehát várható a közelben hogy linkeket szúrok be darabokról..egyelőre még csak egy vonós négyes ésNiccolo Paganini : caprice keltette fel az érdeklődésemet....
  • htr93
    #303
    10es vok. 7.ben mentem normálisan zenesuiba, ja meg 6.ban de 6.ban még semmit nem tanultam^^ akkor még em tudtam hogy zenész leszek.

    bezony jövőre megint 9.leszek.

    ezzel mi nem nagyon szórakoztunk, mután elkezdtem, mondta a tanár hogy tehetséges vagyok, gyorsan haladunk majd, később megkérdezte nem akarok e zenész lenni, én meg mondtam hogy de. elvileg kb 6 év a felkészülés, normális esetben&tempóban.mi a az elejét ől fogva erre gyúrunk. én 3. évben próbálkoztam egy felvételivel de nem jött be. és most még egyszer, a 4. évemben, ez se jött be. ja és a zenesuli egy városi zenesuli, tehát teljesen független iskolától és kortól.
  • debussy
    #302
    Tíz éve. (1 év elők. +9 rendes év)
    Én mindig is zongoráztam. A gimnáziumban, ahova járok kötelező volt 2-3 évig furulyázni, de más nem volt.

    Nem teljesen értelek...
    A mi zenesulinkban úgy van, hogy járunk 6 évet és utána aki akar, mehet még plusz 4re, tehát pont érettségire fejezi be az egészet.
    Te 4.es vagy, viszont jövőre mész át a másik suliba. Az akkor egy gimnázium?
  • htr93
    #301
    de mindenki tudja és úgy látszik elfogadja hogy ez csak a hivatalos álláspont, egyébként nem lennék 4.es.bár továbképzős sem, ez 1 érdekes dolog..
  • htr93
    #300
    nem, csak 4.es.
  • htr93
    #299
    olyan 6 éve, de az első 1-2 év nem volt túl intenzív, csak akkor ezt még nem tudtam, de igazából nagyon lassan haladtam...meg volt hogy egész héten nem gitároztam. rendesen zenélgetni 4 éve kezdtem. inkább 3 és fél.
    és te? mióta zongorázol? más hangszeren is játszol?
  • debussy
    #298
    Akkor tulajdonképpen hány éve tanulsz zenélni?
    Azt mondtad, hogy jövőre mész át zenei pályás iskolába. Gondolom most vagy zeneiskolai 6-os, ugye?
  • htr93
    #297
    hú..érdekes sztori.. a kis falusi zeneiskola feletti irányítást átvette egy városi zenesuli, tartott egy nagyon vegyes hangszerekkel koncertet, és ott annyi hangszer volt, legszíesebben 20at próbátam volna ki.XD

    végülis nem jöttek ki a kis falusi iskolába tanítani, ezért elmentem marcaliba érte, gitározni akartam, de aztmondták "megvan a max létszám, megtelt a szak" úgyhogy mehetek basszusgitározni ha gondolom(hát persze hogy gondoltam)...de ahhoz meg csellózni kell fél évet mielőtt b.gitároznék..ebbe is beleegyeztem, mivel ha nem gitároztam volna akkor ezt szerettem volna kipróbálni..
  • htr93
    #296
    ja^^
  • debussy
    #295
    Még nem mondtad, hogy gitároztál is. Miért váltottál?

    Én néha találok egy-egy embert, aki benne van a témában, de tényleg nehéz dolog. Egy "zongorista" meg főleg magányosságra ítéltetett.
    A koncertre járással is az a gond, hogy mégis kivel menjen az ember?! Van pár ismerősöm, aki általában szívesen elkísér, de az nem az igazi. Aki nem ebben él, amellett egy koncerten én úgy érzem magam, mintha elárulnék magamról egy titkot, ami nem szeretnék.

    Nagyon tetszik a részlet. Te játszod?
  • htr93
    #294
    a meglepetések. cikáznak. hm. asszem értem mire gondolsz. ok, nekem a környezetemben nincsenek, azaz, persze, zenetanárok, d akikkel beszélek is komolyzenéről,meg zenéről egyáltalán, az tulajdonképpen egyedül te vagy.
    Mindegy, talán kiszedtem a lényeget a számból, mármint abból a luror-room in the hell címüből, habár furcsa módpn a sikoltások alá sztem jól hangzanak, sajnos minden próbálkozásaom ellenére nemtudom reprodukálni a z emberi hang eme érdekes formáját. mindegy, szóval a lényeg itt van. Említettem hogy előbb gitároztam mint csellóztam?
  • debussy
    #293
    ÉS még valami:

    Nagyon eredményesen telt a tavaszi szünetem, mert -bár egy percet sem gyakoroltam, mivel elutaztam Messzeföldre- szereztem három CD-t.

    Ravel: válogatás: ezen megvan a Daphnis és Chloé, amit régóta kerestem és a Pavane is, így ez már a 4. varáció ebből a remekműből.

    egy zongoraválogatás: ennek főleg egy Rachmaninov miatt örülök

    egy csellóválogatás: ezen meg a Fauré, Rachmaninov, Saint-Saens, R-Korsakov, Ravel darabok is vannak, amik -mint már kiderült- nagyon közel állnak hozzám

    Szóval már csak egy kis szabadidő kéne, hogy át is tanulmányozhassam. :)
  • debussy
    #292
    Csalódok benned? :)
    A meglepetések csak úgy cikáznak felénk :) Egyébként meg nincs semmi baj azzal, ha valaki nem csak a klasszikusoktól hallgat. A nyitottság jó. A te korodban meg főleg elmegy egy-két ilyesmi is :P
    Én is hallgatok bőven olyat, ami nagyon nem Ravel.
  • debussy
    #291
    Nagyon jó kis videó :)
    Jó a zeneválasztás is, csak így tovább!

    (Ha újra hasonló munkába kezdesz, esetleg azt javasolnám csak, hogy válassz merészebben zenét a "komoly felhozatalból".)
  • htr93
    #290
    gratulálok, István Terminátor, jól sikerült! nagyon szép kertetek van, biztosan örültek a videónak a megajándékozattak4:D
  • htr93
    #289
    lehet hogy mégs, de szomorúnak szomorú
  • htr93
    #288
    azt hiszem megtaláltam. most biztos csalódsz bennem ez miatt. :S
  • terminatorr
    #287
    http://www.youtube.com/watch?v=Ccfk-XTMS5Y
  • terminatorr
    #286
    Ezt mindenképp nézzétek meg!
    Magam csináltam...
    /watch?v=Ccfk-XTMS5Y]A kertem[/URL]
  • debussy
    #285
    Nekem nagyon tetszett. Megrázó film, de érdemes megnézni.
    Szerintem nem lehet elkülöníteni, hogy a zsidók helyzetéről szól, vagy a címszereplőről, sokkal inkább a kettő kapcsolatáról és arról a szituációról, amibe került.
    Tényleg nagyon megrázó, főleg amiatt, hogy mindezt egy zenész szemszögéből látjuk.
    A mondandója az, hogy "az ember" kiszolgáltatott, sőt a művész és a művészet is.

    Olvastam a könyvet is és az is jó.
  • Casillas
    #284
    Ezt a Zongorista című filmet is meg akartam már nézni olyan sokszor, de valahogy mindig visszatartott az attól való "félelmem", hogy sokkal inkább a zsidók helyzetéről és a háborúról szól, mint a zenéről, és a címszereplő zongoristáról...

    Te biztos láttad már, mi a véleményed róla?
  • debussy
    #283
    Igen, én is szeretem a noktürnjeit például ezt, de a kedvencem akkor is ez lesz mindig :) Biztos ismerős nektek is.
  • Casillas
    #282
    Aha, egy kedves zongoratanár ismerősöm kedvence, aztán átragadt rám is :)
    Mondjuk nem csoda, szerintem elég szép darabjai vannak, ez is többet közt.

    Egyébként Chopin noktürnjei állnak még közel hozzám :)
  • htr93
    #281
    nem.
  • debussy
    #280
    Meséljek jót?
    Jövő héten erre megyek.
    Irigykedhettek :)
    Megtaláltad már a Ravel-művet?
  • debussy
    #279
    Erről beszéltem.
    Erre nem lehet nem emlékezni :)
    Szereted Rachmaninovot?
  • htr93
    #278
    még szebbXD
  • htr93
    #277
    :D mien kis kúltúrált voltam:)
  • Casillas
    #276
    üdv, csak most találtam rá erre a topikra, itt melyik Rachmaninov darabról beszéltetek, ha emlékszik még valaki? :)