675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #115
    A Szerelmi álmokat én is tanultam. :)
    Szép darab.
    És íme a világ legjobb oldala: www.pianosociety.com
  • debussy
    #114
    blackgamer, Teljesen egyetértek. Az ember ezt hallgatva szívesen meghalna...
  • blackgamer
    #113
    Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem (K. 626) - Lacrimosa
    szívfacsaró zene, komolyan mondom hallgatom és szorongás jön rám, tehetetlen érzés

  • blackgamer
    #112
    [b]Liszt - Liebestraum No.3 (előadó Hegedűs Endre)

  • bens
    #111
    legszebb
  • hugi_0
    #110
    Hi all !

    Olvastam, hogy alakinek megvan a Cafe Del Mar Classic I.
    Kerem irjon nekem egy mailt az akinek megvan:

    hugi00 kukac gemail pont com

    Koszonom !

  • htr93
    #109
    le fabulex destin a!melie vagy mifene. nagyon jóó.
  • debussy
    #108
    egyébként nem tud valaki jó Ravel darabokat?
  • debussy
    #107
    egy kis kiegészítés: amikor tudod, h tiéd a pillanat egy koncertteremben, vagy órán, vagy csak otthon. persze a hangszer mellett
  • Dying Soul
    #106
    váó. :)
  • debussy
    #105
    Ezt Márai egyik könyvéből idéztem. Engem nagyon megfogott és kicsit talán rám is igaz.
    Nem tudom hogy megy ez más hangszernél, de a részlet nagyon hűen kapta el magát a zongorát szerintem. És az a bizonyos "halálos ütem" sokszor bennem is megdobban egy-egy darabnál. És ha belegondolok a "halálos ütem" a legjobb a zenében.
  • debussy
    #104
    Az anya szenvedélyesen játszott: Chopin „polonéz-fantáziáját” játszották. Mintha minden megmozdult volna a szobában. Apa és fia is megérezték a terem sarkában, a karosszékben, az udvarias és türelmes várakozásban, hogy a két testben, az anya és Konrád testében történik most valami. Mintha a zene lázadása felemelte volna a bútorokat, mintha a súlyos selyemfüggönyöket meglobogtatná egy erő az ablak mögött, mintha minden, amit az emberi szívek eltemettek, ami kocsonyás és avas, élni kezdene, mintha minden ember szívében lappangana egy halálos ütem, amely az élet egy pillanatában végzetes erővel kezd dobogni. Megértették az udvarias hallgatók, hogy a zene veszélyes. De ők ketten, az anya és Konrád, a zongoránál nem törődtek többé e veszéllyel. A „polonéz-fantázia” csak ürügy volt, hogy elszabaduljanak az erők a világban, melyek megmozgatnak és felrobbantanak mindent, amit az emberi rend olyan gondosan rejteget. Oly merev testtel ültek a zongora előtt, kiegyenesedve, megfeszített és kissé hátrahajtott felsőtesttel, mintha a zene láthatatlan, mondabeli paripák tüzes fogatát röpítené, s a világ fölötti szélviharban és rohanásban ők ketten tartják, merev testtel és kemény kezekkel, az elszabadult erők gyeplőit. Aztán, egyetlen hangütéssel, elhallgattak. Az esti nap egy sugara behullott a szárnyas ablakon, a fénycsóvában aranypor keringett, mintha a zene messze iramodott mennyei fogatának táltosai után porzana az égi út, mely a semmibe és a pusztulásba vezet...
    A testőr, nagyon figyelmesen, kissé előrehajolva bámulta fia barátját, mintha most látná először. Este, mikor egyedül maradt a dohányzóban fiával, ezt mondta neki:
    – Konrád soha nem lesz igazi katona.
    – Miért? – kérdezte ijedten a fiú.
    De tudta, hogy az apának igaza van...
    – Mert másféle ember.
  • McGrady
    #103
    én játszom hangszeren, de nem ismerem ezt a kifejezést...írd már le mit jelent :-)
  • debussy
    #102
    olvastam róla egy könyvben és azóta sem hagy nyugodni, mert kicsit erőltetettnek tűnik, de van benne valami. Nem tudom, h te játszol-e valamilyen hangszeren, de ha igen akkor szerintem érted
  • debussy
    #101
    hát...
  • Narxis
    #100
    Az mi?
  • debussy
    #99
    Ki hisz a halálos ütemben?
  • n0rad
    #98
    hmm... 3 éve próbáltam, nem nagyon akartak válaszolni azóta se...
    kicsit ki is akadtam rájuk emiatt
    na de inkább kuss és keressétek! :D
    /idővonal filmzenét űgy nahyjából átnéztem, nem lehet az.../
    csak emiatt szedtem le nem mondom hogy mennyi trailer és filmzenét
  • Narxis
    #97
    Kérdezd meg a TV2-őt szerintem, ők csak tudják.
  • n0rad
    #96
    Nah, elcsíptem.. Nem tudjátok akkor, hogy mi lehet ez?
  • n0rad
    #95
    vaz, megint megy --> TV2 Idővonal előzetes (kórus énekel)
  • n0rad
    #94
    Nem tudom mi, segítsetek :P
    Nem tudná valaki leírni, mi ez? :P
    Sajnos csak a dallamot tudtam félig-meddig rekreálni, ezt a zenét a TV2 használta régebben, bemutatókhoz. Szerintem valami filmzene, remélem minél előbb tud valaki segíteni! (A szám alapja egy pörgős kórus, kicsit hasonló az Immediate Music számaihoz, és Carmina Burana-hoz)
    A fáradozásokat előre is köszi!
  • hellboi
    #93
    Sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek a 'String Arrangement'-nek mi a magyar megfelelője?
  • Mike
    #92
    majd meghallgatom otthon, nekm mim van
  • Dying Soul
    #91
    Ez meg rohadtul nem Cinéma, és amúgy is megvan már.
  • Dying Soul
    #90
    Hát hogy ilyen hülye verzióim vannak.
    Az újon van a Reie elején másfél perc csendes zene, aztán indul be és oszlik Swaz hie gat umbe és Chume, chum, geselle min tételekre.

    Aztán van a régi verzióm, amin rohadtul nincs Reie, hanem van Swaz hie gat umbe és Chume, chum, eselle min tétel.
    Vagy külön két számban, vagy egyben, de véletlenül sem Reie címmel és a csendes másfél peces intrózene nélkül.
    Nem tudom melyik verzió a jó és azt kérdeztem, hogy esetleg van-e neve a bevezető csendes zenének? Vagy most melyik a jó verzió.
  • Mike
    #89
    hogy mit szeretnél?
  • Dying Soul
    #88
    Valakinek esetleg nincs meg Erik Satie - Cinéma címet viselő lemeze?
  • Dying Soul
    #87
    Valakinek megvan a Carmina Burana? Ha igen, meg tudná hallgatni, hogy a 09 - Uf dem anger - Reie elején van-e egy intrószerű kb másfél perc hosszú ének nélküli, csenden zenélős rész?
    Van ahol nincs Reie, ott Swaz hie gat umbe vagy Chume, chum, geselle min van, vagy akár mindkettő, esetleg egy harmadik is, ami az, amit én keresek.
  • MerlinW
    #86
  • MerlinW
    #85
    Meghalt Pavarotti..:(
  • Dying Soul
    #84
    Valaki tud elérhetőséget Liszt Ferenc - La Campanell-jéhez? Torrent döglik, DC-n sem találtam.
  • zerosdfd
    #83
    Hogy hol van az Interneten a legnagyobb klasszikus zene letöltési lehetőség? Hát itt(nem írom le a hubcímet):

    http://holymusic.50webs.com/hub.html
    15GB min share | 25TB+ total share
    Itt minden eligazítást meg lehet találni, elég szigorúak. Érdemes beregisztrálni egyből a fórumra és megnézni a "guest" részben egy-két logfilet, hogy felkészüljünk.
  • MerlinW
    #82
    Tele van a free torrent klasszikusokkal (torrentspy, stb).
    Én is innen szedtem össze az összes Beethoven, Mozart, Csajkovszkij, Verdi, Bach, Wagner, Haydn műveket (1,5TB). Van Kodály és Liszt is, de őket nem szeretem. De könyvtárakban is van sok, illetve cd kölcsönzőkből is ki lehet hozni biztonságosan lementeni őket:)
  • Mike
    #81
    Tud valaki olyan boltot BP-n ahol a kalsszikus Cd-k nagy választéka található?
  • DecenS
    #80
    srácok... kéne egy kis help

    kórusművet keresek. egy előadáshoz (fotók bemutatása) kellene valami lebegtetős, átszellemülős dolog.
    ha ismeritek sarah brightman - misere mei c dalát, az tökéletes lenne, csak épp mindössze 1 perces... annál meg azért hosszabb kellene...
    tudtok valamit, ami ehhez nagyon hasonló?
  • zakika
    #79
    ezt talaltam. jo halgatast mindenkinek

    http://phonoarchive.org/
  • rasztin20
    #78
    Nem baj hogy nincs, nekem van egy pár,csak többet szeretnék, mert ezt is imádom, de a Mozartot és a többit is nagyon szeretem! Köszi Zaki:)
  • zakika
    #77
    edvin martonom talan nincs
  • rasztin20
    #76
    Nem tudtok nekem segíteni hogy honnan lehetne letölteni Edvin Martonos zenéket, mert azok is nagyon szépek, Zaki nagyon rendes tőled hogy más is megtudja hallgatni a régi komoly zenéket..