675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #195
    A megfejtés: Amelie csodálatos élete. Ezek szerint láttad...ugye? A teljes zenéjét Yann T szerezte. Tetszik a stílusa és az előadása. Több könnyűzenei cd-t is kiadott, de sajnos egyet sem találtam meg, csak a youtubeon pár számot.

    Vicces... Pont ma jutott eszembe, hogy megkérdezem, h milyenek a cd-k :)

    Én ma (többek között) Glinka-t hallgattam. Láttam egy orosz rendezésű filmet és több helyen az ő zongoradarabjai szerepeltek, de sajnos én csak egy operát találtam itthon.
  • blackgamer
    #194
    tényleg nagyon szép, és ismerős is de hogy honnan?
    Yann Tiersenről még nem hallottam

    megjött a rendelt Liszt és Mozart cd + fejhallgató, jó cd-k, bár nem a legjobb előadás
  • debussy
    #193
    Yann Tiersen
    Ismerős valahonnan, nem? Nagyon jó zenéi vannak.
  • debussy
    #192
    Ez még nem én vagyok, de Brahms és nagyon szép. (Ez már két jó pont) Biztos Nektek is ismerös...
    Brahms: Symphony No.3
  • blackgamer
    #191
    Várjuk! :)
  • debussy
    #190
    Én is gondolkodtam már azon, hogy mennyi zseniális zeneszerző élt boldogtalanul. Talán azért mert ők sok olyan dolgot megértették, amit egy "halandó" átlagember nem. Gondoljatok csak bele.... meghallgatjuk a Requiemet és meg akarunk tőle hallni. Akkor milyen érzés lehetett megkomponálni....

    Komolyzenei cd-t mindig megéri vásárolni. Jól tetted :) Egyébként ilyeneket nagy bevásárló központokban éri meg venni, mert én múltkor például pár száz forintért vettem Rachmaninovot. A mai közvélemény nem értékel többre 200 forintnál mondjuk egy Brahms válogatást, de egy Tokio Hotel cd-t (erről inkább nem fejteném ki a véleményem) megvesznek sok ezer forintért. Elgondolkodtató.

    Köszönet a kritikáért :) Tervezem, hogy felteszek egy újat. Számítok majd a véleményedre.
  • blackgamer
    #189
    én is néztem egyik nap, arról volt szó hogy a híres emberek mennyire boldogtalanok tudnak lenni, Bach-ot orgonáltak, csak nem láttam elejétől, jó hogy humort visz a műsorba a karmester

    :) szerintem szépen játszol


    nem szoktam csomagküldőktől vásárolni, de most megrendeltem egy Liszt és Mozart cd-t + fejhallgatót ezer forintért innen
    remélem nem járom meg :)
  • McGrady
    #188
    persze, ezért van hogy az igazán jó zenészek játékát akkor is felismerjük, ha számunkra ismeretlen zenét játszik, mivel lehet érezni az egyéniségét.
  • debussy
    #187
    Ma délután az m2-ön egy nagyon érdekes müsor ment. A zenén túl. Brahms életmüvén vezetett végig Vásáry Tamás és zenekara. (Blackgamer, már megint elökerült az a bizonyos Magyar tánc :)....)A darabokhoz mindig volt egy-két gondolata. Sok mindenre rámutatott, rávezetett, sok mindent megmagyarázott. Nagyon érdekes volt az elmélkedésre az elöadó-zeneszerzö viszonyáról is. A felmerülö kérdés az volt, hogy elöadóként mennyire kövessük az alkototót és alkotásáról való elképzelését. Az volt a véleménye, hogy egy elöadó nem rejtheti el magát, kénytelen saját énjét is a darabba adni. Szerintem teljesen igaza van. Lehet, hogy sértés a mestereknek, amit én müvelek, de én például nyugodt szívvel játszok piano-t, forte helyett, ha éppen az az érzés jön. Szerintem ez így van helyén, mert az elöadás nem arról szól, hogy megtanulod a darabot, hanem, hogy a darab által adsz magadból valamit a közönségednek.
  • debussy
    #186
    :)
    Jutalmalul: Biztos, hogy ismered, de gondolom Zimermantól még nem hallottad. Chopin Ballade, No1. Az ilyen darabokkal csak egy gond van. Meghallom, utána azonnal megszerzem a kottáját és van egy új darab, amit gyakorolni kell a másik 100 mellett, de Chopin ezért Chopin és ezért nem felejtettük el, hogy valaha a világon volt.
  • blackgamer
    #185
    :) egyre jár az agyunk
  • debussy
    #184
    Eszméletlen!! Monet-re gondoltam. A teljes életművére. Nem gondoltam, hogy kitalálja valaki, azt hittem, hogy csak az én hülyeségem. Nagyon ráéreztél valamire :)
  • blackgamer
    #183
    Monet kerti tájai? bár vastag az ecsetvonás, biztos nem erre gondoltál
  • debussy
    #182
    :)
    Ha már Debussy-re terelődött a téma, akkor egy érdekességgel szeretnék előhozakodni. Van egy festő, akinek a képei számomra olyanok, mintha Debussy zenéit vitte volna vászonra. Kicsit más módszerrel, mint Muszorgszkij, mert itt inkább a Debbussy-hangulat érzékelhető a képeken és persze fordítva, míg az Egy kiállítás képeiben konkrétan megjelenik a fetmény a zenében. Találjátok ki, hogy kire gondolok :) Várom az ötleteiteket.
  • Narxis
    #181
    Ezen a napon született Claude Debussy. :)
  • debussy
    #180
    Szeretem az ilyen eseteket. Szimpatikus ember, amiért ilyen csengőhangja van :)
  • blackgamer
    #179
    :) tegnap gondoltam rád, valakinek megszólalt a telefonja és az Állatok farsangja Finale-t játszotta
  • lemongrass
    #178
    + a borító back...

  • lemongrass
    #177
    http://rapidshare.com/files/135100627/va_-_video_games_live_vol_i_sharedmusic.net_.part1.rar

    http://rapidshare.com/files/135100867/va_-_video_games_live_vol_i_sharedmusic.net_.part2.rar

    Password: sharedmusic.net
  • debussy
    #176
    Tegnap Szentpéteri Csilla és a 100 Tagú Cigányzenekar adott koncertet Esztergomban. Hihetetlenül jó volt. Biztos lesznek majd a MÜPA-ban is. Érdemes lesz elmenni. Többek közt játszották Vivaldi Négy évszak Vihar címü müvét, a Kardtáncot is, ami külön öröm volt, mivel én is tanultam :) és sor került Brahms Magyar táncára is. (Blackgamer, ez neked is tetszett volna)
    Tényleg nagyon magas színvonalú élvezetes koncert volt.
  • blackgamer
    #175
    most jelent a Video Games Live vol. 1 cd, amin játékok zenéjét adják elő
    bár nevemhez méltatlanul nem vagyok nagy gamer, sok zene ismeretlen, de így is érdemes meghallgatni, külön tetszik a Tetris zenéje zongorán :)
  • debussy
    #174
    Örülök, ha "zenei hatást" gyakoroltam rád :)
    Szeretem ezt a Debussy-darabot, de az én kedvencem a Clair de Lune
    A Hét év Tibetben címü filmet már csak ezért is érdemes megnézni.
  • blackgamer
    #173
    Debussy ajánlására sok Debussy-t hallgattam az utóbbi időben :)
    és találtam egy darabot amit már nagyon régen ismerek, egy Commodore 64 játék kapcsán, ahol vízvezetésszerelőt és segédjét kellett irányítani hogy a friss tej zavartalanul eljusson a hordóig, a címét sajnos nem tudom, de gondolhatjátok hogy tetszett a zene ha még tizen akárhány év után is emlékszek rá :)
    szóval nagyon meglepődtem hogy valójában komolyzenei mű és nem csak a játékhoz írták ezt a kedves kis dallamot
    itt meghallgathatjátok: Golliwogg's Cake-Walk, ez pedig egy funny verzió :)
  • Narxis
    #172
    Köszi! Beethoven juniornak nevezte a kiscsajt, de így se voltam teljesen biztos benne, nagyon szép zene. :)
  • Dougie
    #171
    Chopin: Prelude #7 In A, Op. 28/7

    link mondjuk ettől egy kicsit lassabban kell játszani (szerintem)

    egyébként egy perces az egész, ezeket amolyan bemelegítésnek szánta Chopin (de azért még jók, és nem annyira nehezek)
  • Dougie
    #170
    ha arra gondolsz, ami az eleje (3. perc) környékén van, és a kislány játszik, akkor az Chopin lesz, nem Beethoven

  • Narxis
    #169
    Nem tudja valaki, hogy mi annak a lassú zongoradarabnak a neve amit valószínűleg Beethoven írt és most volt a Monk a flúgos nyomozó 7. évad első részében? Hasonlóan szomorkás és egy kicsit lassabb a Holdfény szonátánál. A keringőre hasonlít nekem, de szerintem nem az. Tűvé tettem érte az egész internetet de nem találom. :( Nagyon tetszik.
  • htr93
    #168
    hű fasza. kösz.
  • colalady
    #167
    Ha valaki szereti az operettet annak üzenem, hogy operettfesztivál lesz 2008. július 26-án Szeged mellett az Operettfaluban Kübekházán. Érdemes elmenni, én már voltam ott, mindenkinek csak javasolni tudom! Aki elmegy nagyon jó szórakozást kívánok. A sztárok krémje ott lesz!
  • Dougie
    #166
    ha tőlem kérdezed, akkor: port.hu
  • htr93
    #165
    Nem. nicsen teletext az mikor megy?
  • Dougie
    #164
    nézi valaki a mezzón a David Kadouch mesterkurzusa műsort?
    most megy éppen és baromi jó
    egy Beethoven szonátát tanít egy srácnak aki már eddig is nagyon jól játszotta és kb. ütemenként elmondja hogy mi a baj, és hogy kellene - nagyon érdekes, hogy a sok semmiségnek tűnő apróság nem is apróság,
    mindezt közönség előtt, ilyet még nem is láttam
  • blackgamer
    #163
    ma az M2-n 15:20 A komolyzenéről könnyedén (magyar szór. műsor) - Saint-Saëns: Állatok farsangja
    most vettem észre a műsorújságban
  • Schelek
    #162
    Hali!!!
    Új vagyok itt, "debussy" ajánlotta nekem ezt az oldalt.
    Röviden bemutatkozom: 11 évet zongoráztam, 3 évet orgonáltam, és klarinétozom egy ideje, többé-kevésbé autodidakta módon. Nagyon szeretem a komolyzenét, de mást is.
    Majd még körül kell néznem, ki kell ismernem magam itt!
    Mindenkinek szép napot!
  • debussy
    #161
    Erről mi a véleményetek? Álattok farsangja, Finálé
  • debussy
    #160
    Nekem Cziffra elődasában nagyon jó és a hasonlításom György Ádámra vonatkozott. Tőle is hallgassátok meg a Liszt darabot Vélemény a kettőről? Nekem egyértelműen Cziffra.
    Beethoventől a harmadik zongora koncert a kedvencem, de amiket Te mutattál, azok is nagyon jók. második része.
    Nem tudtam menni múltkor, de 14-én mindenképp el akarok menni, mert nagyon jók lesznek.
  • Dougie
    #159
    az op. 81/a címe helyesen 'Les Adieux' csak elírtam, bár Beethoven állítólag fel volt háborodva, hogy franciára így fordították a címet, mert az eredeti német címe: "Lebewohl" nem ugyanazt jelenti, de aztán csak úgy maradt, mert végülis a búcsúzást fejezi ki mindkettő
  • Dougie
    #158
    ezt a darabot ismeritek?
    Beethoven - Piano sonata No. 32 in C minor op. 111 - I. Maestoso – Allegro con brio ed appassionato

    van egy második része is, az is jó,
    egyébként ez volt Beethoven utolsó zongoraszonátája, nekem nagyon tetszik (és Fischer Annie remekül adta elő)

    mondjuk nekem igazából Beethoven összes zongoraszonátája tetszik (mind a 32, ami összesen 102 részes), de közülük is leginkább a következők:
    op. 13 'Pathétique'
    op. 28 'Pastorale'
    op. 31 No. 2 'Tempest'
    op. 53 'Waldstein'
    op. 57 'Appassionata'
    op. 81/a 'Les Adieuxés'
    op. 106 'Hammerklavier'
    és az említett op. 111,
    egyébként gyakorlatilag mindet érdemes meghallgatni, mert a legalapabbak a zongoraszonáták között
  • Dougie
    #157
    nekem egy kicsit túl gyors ahogy játsza, de különben tényleg jó előadásmód
    (bár ezt direkt ilyen gyorsan és szaggatottan kell játszani)


    egyébként voltál 31-én a Zeneakadémián, és ha igen, milyen volt?
  • debussy
    #156
    Hát szerencsés vagy :)
    Én múltkor Cziffra játékában megtaláltam pár kedvencemet, íme az egyik La Campanella
    Szerintem nagyon jó az előadásában, sokkal jobb mint más manapság felkapottabb zongorista játékában.