675
A klasszikus zenét kedvelőknek
  • debussy
    #275
    A youtubeon nincs fönn, legalább is én még nem láttam, de ha szeretnéd, elküldhetem neked mp3ban.

    Azt mondtad, hogy olyan számot keresel, ami "olyan szomorú hogy az ember megölné magát miután végighallgatja"

    Itt van még egy:
    http://www.youtube.com/watch?v=jOqiolytFw4

    A szerző öngyilkos lett és állítólag többen vetettek véget az életüknek e hangok hatására.
    20 meghallgatás után már tényleg káros.
  • htr93
    #274
    láttad már videón? youtubén? talán adhatnál valamilyen távpontot akkor h. hogy keresem:D

    vagy akár el is küldhetd ha megvan mp3ban:O szol ha igen és elküldöm email címemet, ha nem publikus éppen.
  • debussy
    #273
    Még valami:
    Ravel: Pavane pour une Infante défunte
    De mindenképp a zongora-cselló változatot kell meghallgatnod, mert a zenekari a nyomába sem ér, a zongora-változat nagyon jó, de a leg(nem tudok jó szót erre) a cselló-zg.ás változat.
  • debussy
    #272
    Nincs mit :)
  • htr93
    #271
    Köszönöm!!:D
  • debussy
    #270
    Értelek...
    "Krezson behunyta a szemét és szívében megcsendültek a Lacrimosa kezdő hangjai, majd a Kyre-t zengte minden gondolata. Némán ült és mellette az öregúr hagyta, hogy fájjon, hogy megértse."

    Ezzel azért vigyázni kell!

    Néhány mű, ami eléggé tud fájni:
    Mozart- Requiem

    Rachmaninov- IV. Presto

    Brahms

    Rachmaninov- Elégia
  • htr93
    #269
    Hallgatott már valaki olyan számot ami olyan szomorú hogy az ember megölné magát miután végighallgatja?hogy ennyire szomorú és szívszaggató legyen?
    Nekem kedvem lenne sokszor ilyeneket hallgatni,

    Kérlek Ha ismertek ilyen számot, akkor küldjetek linket!!!!
  • htr93
    #268
    ez de szaar... hát a szándék legalább megvan..
  • blackgamer
    #267
    egy jópofa játék, próbáljátok ki!
  • debussy
    #266
    www.pianosociety.com (Főleg zongora)

    Én napokig ugráltam örömömben, amikor rátaláltam :)

    http://hangtarnok.klog.hu/category/kotta/

  • terminatorr
    #265
    sziasztok!
    tudna segíteni valaki?
    próbálom letölteni Muszorgszkij-tól a Hovanscsina-ból a Hajnal a Moszkva folyó felett(előjáték) c zenét, de sehol se találom...
    előre is kössz!
  • htr93
    #264
    Ismertek klasszikus zenei torrent-oldalt? nagyon jol jönne sokszor... tudjátok én bartok rádiót szokatm hallgtani és ha megtetszik valami, egyszerűen megjegyzem a címét/leírom -->rákeresek neten bartok ráió oldalán, ahol 1 hónapra visszsamenőleg lehet hallgatni mindent neten keresztül...
    hát igen de én csak buszon hallgatok zenét gyakorlatilag
  • debussy
    #263
    Nagyon szép feldolgozás. Holnap nem megyek suliban, hanem ezt fogom hallgatni egész nap :)
  • htr93
    #262
    és télleg szép:P
  • htr93
    #261
    Így kicsit élvezhetőbb, szerintem :P:D
  • htr93
    #260
    Jókérdés
    márpedig az embereknek egy érdekes tulajdnságuk hogy sok mindent meg tudnak szeretni...
  • debussy
    #259
    Híres, de szép. Érdekes... Vajon attól válik híressé egy darab, hogy szép, vagy csupán a véletlen műve és így mindenki megismeri és megszereti?
  • debussy
    #258
    Tetszik :)
    Ezt ma ismertem meg.
  • htr93
    #257
    Francois boieldieu
  • htr93
    #256
    beethoven holdfénysdzonáta? elég híres darab:D andré francois boieldieu, vagy valami ilyesmi, c-dur hárfaversenye tetszik még nekemXDpill
  • htr93
    #255
    XD

    ja jo a harmonika is. de azért inkább cselló sztemXD
  • Tetsuo
    #254
    neked harmonika kene, nem nagybogo :DD
    en is kedvelem a sanzont, de a klasszikuszenét jobban..
  • Louis Cyphre
    #253
    Meg ezt is szeretjük:
    Beethoven's Moonlight Sonata mvt. 3
  • debussy
    #252
    Nagyon szeretem
    Yann Tiersent
    Sokat szoktam hallgatni.
    Hozzá kicsit hasonló zenefelfogásban: Giovanni Allevi
  • htr93
    #251
    dehogyisXD
  • Tetsuo
    #250
    De ugye nem Youtube-on hallgatjatok! :D Az 1 kicsit durva lenne..
  • htr93
    #249
    Yann Tiersen- La valse d'amelie(version orchestre) (egy keringő améliétől, ha jól emlékszem) (én in nkább ilyeneket hallgatok...vagy itt egy másik kedvenc, La noyée vagy egy 3dik Jy suis Jamais

    viszont nekem valahogy a SZÉP és az állatok karneválja nem tetszik:S bocs
  • debussy
    #248
    Na ezzel most nagyon eltaláltad :)
    Én is tanultam

    Ha már az éterinél tartunk:
    annyira
    szép
    hogy .... nagyon
  • Louis Cyphre
    #247
    Meg ez is:
    Camille Saint-Saens - The Aquarium from Carnival of Animals
    Éteri...
  • debussy
    #246
    Gyönyörű.
    ez és ez a mű is hihetetlen....
  • Louis Cyphre
    #245
    Gyönyörű ez a zene és ez a verzió! Most ez a kedvenc:
    Johann Pachelbel - Canon in D Major
    Ha már katarzis és libabőr:)
  • debussy
    #244
    Persze...oké, de a klasszikus zenének sokkal mélyebbről jövő értelme van. Értsd ezt úgy, hogy klasszikus zene sokkal többször okoz libabőrt és katarzist, mint a másik.
  • htr93
    #243
    De van! azt mondják hülye vagyok amiért, de szerintem nem baj,azaz talán, ha ideges vagyok, black metalt is hallgatok. persze, fáj tőle a fejem 1 idő után, de van mondandója, csak egy negatív érzés, egy negatív "kép" az amit átad.

    A festményes dolog jo lehetett...
  • htr93
    #242
    vicces hogy léteznek még ekkora seggfejek a földön.

    dehát gondolom nem érdekel mi van, hiszen én csak pár betű vagyok, nemde?
  • debussy
    #241
    És még egy gondolat: a legtöbb mai zenében nincs szenvedély, ha van akkor az nem igazi és nem őszinte. Most biztos értetlenül és esetleg mérgesen olvassátok ezt, de..
    Az egész emberiségből kiveszett az érzés. Amit éreznek, az már csak földi kicsinyes dolgok. Voltam ma egy kiállításon és az elmúlt pár hetem gondolatait láttam vásznon megelevenedni. Lehet, hogy ez kicsit kesze-kusza...
  • debussy
    #240
    Miért baj a primitivitás? Azért, mert nem az az élet célja, hogy pihenve szórakozz, hanem mindehhez a gondolkodás, gondolatok, tartalom által juss el.
    Szerintem legalábbis.
  • Christiansen
    #239
    nem, csak a hangszerelése
  • qetuol
    #238
    ez klasszikus zene?

  • Tetsuo
    #237
    1 masik topikban vetodott fel, h a popzene mekkora fos mostanaban. A legnagyobbak sztarok is..
    En nem a klasszikus zenet istenitettem, hanem csak a pop-ot szoltam le.
    Imadom a klasszikus zenet (a szetutott, klasszikus osszhangzattant felrugo kaotikus muveket is),
    a jazz-t (a dixiland-et kiveve),
    a techno-t (foleg a kiserleti absztrakt muveket, de akar a nagyon egyszeru minimalt is).
    a hip-hop-bol is az abszraktot ill a triphop-ot (1ik kedvenc: Dj Krush),
    a drum and bass is franko nekem, foleg a 2step (pl Ed Rush) es a Bassface Sascha vonal.
    Imadom a jazzy house muzsikakat mint pl St. Germain,
    A klasszikus house zeneben is vannak improvizaciok, mint pl a house organ a Jaydee - Plastic Dreams-ben (ami veletlenul popularis lett :), bar ott a basszus utanzengese, meg a "hordo" effekt is helyen van, annak ellenere h nem 1 nagy zenesz a ficko (sot..).

    Szeretem meg az avantgard zeneket: Stockhausentol, John Cage-tol Brian Enon at a glitch stilusig minden (fokent elektronikus) experimentaciot,
    a rock-ot vhogy nem ill itt is a popularisabb vonalat utalom, de nagyon (pl a jelenlegi brit garazsrock-tol telleg hanyingerem van!).

    A regi popzeneben még volt vmi értékes, meg teljes szivvel is csinaltak vmit, a nagy penz ellenere is. (pl Qween) De ma ilyen nincs, full marketing es agymosas az egesz.

    Es vegul: Sokan lenezik az 1szeru 4/4-es repetitiv, foleg a minimalis (keves szolammal es variacioval dolgozo) zeneket.
    "Mert itt nem talalhato meg az atlagos bonyolultsag klasszikus ertelemben, ill -barki csinalhat meg1 olyat, nem kell hozza tudas, kezelni nehany potmetert-".

    Klasszikus ertelemben tenyleg nem bonyolult, de az miert baj? Atvitt ertelemben pedig nagyon is bonyolult lehet, ill a sugallat megertese (ha van, persze)..
    Pl. [URL=http://www.youtube.com/watch?v=hUJagb7hL0E]John Cage - 4'33"[/URL] kifejezeset senki nem vonja ketsegbe, de Plastikman - Panikattack-jet sokan nem fogadjak el, mert tul egyszeru. :)
    Barki utanozhatja ezeket, es utanozzak is persze, ubersok gagyi fos van mindenutt, de egy Jeff Mills toronymagasan felette all a NaksiesBrunnereknek, hiaba tekergetik ugyanazt a potmetert. ;)

    Az egyszerubb repetitiv zenek, az osi samanzenekre hajaznak, hasonlo hatast akarnak elerni, transzba hozni a hallgatokat. (Ezt sok ember csak drogokkal kepes elerni.. az az O bajuk. :P)
    Egy hosszu utazasban reszesulhetsz (drog nelkul is), ha raallsz a ritmusra es beszivod a pl techno primitiv strukturajat, megfejted az egyszeru hangok, nehol bonyolult uzenetét, figyeled az effektek jatekat..
    Ez is 1 tanulasi folyamat resze, minthogy eloszor a 4 evszak, nehany ev mulva johet csak Wagner, nem pedig forditva.. ;)
  • debussy
    #236
    Vicces, hogy ilyenen tudsz mulatni...