344
  • TheZsenyka
    #64
    "Egyik az szoftver más termékkel való összehasonlítása. Egyik az szoftver más termékkel való összehasonlítása.Ha megveszek egy tvt és nem műküdik ,akkor ott a garancia és kicserélik vagy megjavítják.Azonban,ha veszek egy op.rendszert és hibás akkor nem biztos hogy megoldják az én gondomat,sőt van amikor eleve úgy adják ki a softwaret,hogy hibás és nem érdekli őket. Például a mai játékok többsége ilyen,s bevallom utálom az ilyen javítgatásokat, főleg ha szarvas nagy hibákról van szó. Nah igen ott van az online update lehetősége,de vegyük ellenpéldának az XP SP2-őt ugye milyen "jó" lett.Arról nem is beszélve,hogy hányszor szív az ember naponta a MS baromságai miatt."

    Aha. Tehát ha veszel egy könyvet és neked nem tetszik a tartalma, esetleg kiábrándítónak tartod a könyv csattanóját, akkor visszaviszed a könyvesboltba? A te gondolatmeneted szerint ez lenne a logikus. És vannak nagyon drága könyvek is.

    - Jó napot kívánok! Visszahoztam ezt az állathatározót!
    - Miért tetszett visszahozni?
    - Úgy érzem, nem eléggé szépen kidolgozottak az állatfigurák a rajzokon.
    -
  • ollie
    #63
    Vannak inygenes vírusírtók, melyekm ég jobbak is a Nortonnál (tűzfal detto). Oprendszer meg kell, és elenyésző az ára egy játékgép árához képest. A játékokat is meg kell venni, melyeket a mai csiburáskák max 1-2 hónapig tolják, oprendszert meg évekig nem cserél az ember. És arról nem tehet az MS, hogy annyi probléma van a windwos-zal. Furcsa, hogy az MS-t okolod a sok vírusgyáros miatt. Egyébkétn meg a linux is tele van hibákkal ,csak éppen egyenlőre még nem nagyon foglalkoznak vele, nem tűnik fel, mert nem elterjedt, és ezért nem is célpont a vírusgyárosoknak. De majd eljön annak is az ideje, csakúgy, mint a Firefox ellen irányuló támadásoknak is. Az utóbbi elterjedését egyébként az idei nyárra prognosztizálják (és akkor jön a nyafogás, hogy de a Firefox még sz*rabb mint az IE).
  • ollie
    #62
    Ez az eszmefuttatásod legfeljebb arra jó, hogy megnyugtasd a lelkiismeretedet, de a lopás tényén nem változtat. Nem is dobozokról van szó, hiszen olnine is vásárolhatsz szoftvert doboz nélkűl (letöltéssel). És senki sem a szoftvert vásárolja, hanem HASZNÁLATI JOGOT.
  • TheZsenyka
    #61
    Egyrészt csökkenti a termék piacképességét, ha warezolják, másrészt szó sincsen "közvetett, esetleges elmaradt haszonról" mivel a szoftver használatára feljogosító kód/papírfecni/homlokodra ütött körbélyegző kiadása pénzbe kerül. A warezelő ezt ellopja, illetve ingyen (vagy lóvéért) továbbadja. Hogy használta-e a szoftvert, teljesen lényegtelen. Lényeg: a feljogosító kódot vagy ellopja vagy kiiktatja az azt ellenőrző mechanizmust. Ezt másképpen nem nagyon lehet értelmezni. Ha írok egy szoftvert és azt valaki közkézre bocsájta, feljelentem és mit bánom én, ha börtönbe kerül, a káromat térítsék meg. 170-en töltötték le tőle a cuccot? 170 licensz kifizetését kérem plusz a perköltséget természetesen.
  • dez
    #60
    Volt ott némi félrevezetés is a dologban..
  • szgege
    #59
    Azért itt a leírtakban vannak hibák szerintem.
    Egyik az szoftver más termékkel való összehasonlítása.Ha megveszek egy tvt és nem műküdik ,akkor ott a garancia és kicserélik vagy megjavítják.Azonban,ha veszek egy op.rendszert és hibás akkor nem biztos hogy megoldják az én gondomat,sőt van amikor eleve úgy adják ki a softwaret,hogy hibás és nem érdekli őket. Például a mai játékok többsége ilyen,s bevallom utálom az ilyen javítgatásokat, főleg ha szarvas nagy hibákról van szó. Nah igen ott van az online update lehetősége,de vegyük ellenpéldának az XP SP2-őt ugye milyen "jó" lett.Arról nem is beszélve,hogy hányszor szív az ember naponta a MS baromságai miatt.
    Szeretnék én is szoftware-t vásárolni és vettem is már,azonban azért durva hogy egy op.rendszer és egy vírusírtó ára kb. egy szinten mozog . (Arról nem beszélve,hogy régebbi op.rendszerek ára is hasonló szinten pedig már elavult,sőt talán már support sincs hozzá,de azért fizesd ki szépen a benne lévő support árát is)
    Win Xp. Home Hun 24000 Ft
    Norton Internet Sec. 21000 FT
    Kissé aránytalan ez. Erre a lehetséges válasz:Jah bocs ne használj vírusírtót ott a lehetőség..
    Nah igen sokáig el voltam én is nélküle,csak ugye felmész bárhova aztán a géped többet nem használod.
    Szépen rákényszerül az ember,hogy használjon ilyen programot is ,különben a netezés helyett állandóan kémprogramokat és vírusokat kéne írtanom. Milyen érdekes,hogy most is nem Internet Explorert használok, mert azon "sikeres" MS termék is elég jól sikerült ahhoz,hogy kellőképpen sérülékennyé tegye a rendszert.
  • ollie
    #58
    De arra sem, hogy játsz.
  • dez
    #57
    Jaja! A biteket lehet másolni, anyagot (egyelőre) nem. Ha valaki olyanhoz jut el, aki amúgy sem vette volna meg, olyan mintha semmi sem történt volna...
  • FTeR
    #56
    (GNU != nyílt forrás - utóbbinak látom az előnyét)
  • FTeR
    #55
    nagyon nem bírom amikor egy sw mögé ideológiát állítanak. Linux !=(nem egyenlő) világ megváltás. Linux != boldog élet. Linux != tökéletesség. És ez minden swre igaz.
    Linus T. != 2. megváltó (kinek 1.). LT != hős, mert ingyé dolgozott. LT != Teréz anya, aki életét a szegényekért áldozta.
    Ha mindenki linuxot használna és minden a GNU alá tartozna összeomlana az IT ipar.

    (egyébként még mindig várom, h vki megmondja mért is jó ingyé dolgozni - gyk GNU alá írni sw-t)
  • FTeR
    #54
    nem lehet párhuzamot vonni a bolti lopás és a warez közt!
    az utóbbinál a tulajdonosnál "lopás" után nem jelentkezik hiány. Max valami átvitt értelemben, közvetetten az (esetleges) elmaradt haszonról lehet beszélni.
    Előbbinél lopás után a polcon lévő 10 dobozból csak 9 marad, így a boltos 1 dobozzal károsúl. Utóbbinál a szerzőnek 1 szoftvere van és a "lopás" után 1 marad neki.
    Ezért poroblémás a dolog. Egyébként nem sw-eknél jelentkezett ez először, hanem könyvek (irásos művek) kapcsán már korábban is bajlódtak vele, így született a szerzői jog.
  • FTeR
    #53
    más nevében nem beszálhetek, de én nem gondolom, hogy jár a warez. A problémám az, h aránytalannak tartom a büntetést. Olyan büntetés kap, mintha legalább sikkasztotta volna azt az összeget az árváktól. Maximum közmunkát érdemeltek volna. Egyikről sem hiszem, h olyan börtönbe való fajta.
  • ollie
    #52
    Ez messze nem Robin Hood kategória, még ha a vádlottak arra is hivatkoztak. Aki meg tud venni egy számítógépet, az oprendszert is tud venni. A játékokat meg hagyjuk ki a képből, mert az csak a szórakozás kategóriába tartozik, és gyerekjátékot sem lopok a boltból, ha nincs rá pénzem.
  • FTeR
    #51
    annó a kék órjás M$-t választotta...
  • TheZsenyka
    #50
    Robin Hood egy kitalált alak, a lecsukott fickók valódiak.

    Az, hogy valaki ingyen adja a programot, amit írt, az a saját magánügye. Az, hogy valaki pénzért, esetleg sok pénzért (kinek mi a sok) adja, megint csak a magánügye. Ha Te ellopod vagy másokat segítesz a lopásban, akkor bűnöző vagy. Az, hogy a 80-as években és a kilencvenes évek első felében ezt mindenki leszarta ebben az országban, az egy dolog.

    Fie, miért nem mész be a Media Markt-ba, Metro-ba, Szoftver ABC-be (ahová tetszik) és teszed a zsákodba a kirakott szoftvereket? Miért nem lopod el a TV-t a kirakatból, mondván, a gusztustalan kizsákmányolók 106 ezerért adják, pedig 10 ropiért, vagy ingyen kellene adniuk? Mindenki tudja, hogy bőséges haszon van rajta? Minek veszel zabálnivalót a boltban? Nyereség van ám rajta! Miért veszel benzint? Kegyetlen adót dobtak rá. Miért nem lopod el a kútról az üzemanyagot? Ha meg BKV-val jársz, miért veszel jegyet vagy bérletet? Vagy Te mindenhol lopsz?
  • fapapi
    #49
    ejj roszul irtam a neved előre is bocs
  • fapapi
    #48
    File a saját tapasztalatom az ahol én dolgozom cégnél ez az ügy folyik
  • fie
    #47
    "Döntsük el a kérdést: Robin Hood rabló volt vagy hős?"
  • fie
    #46
    "Vajon mit szólnál hozzá ha évekig dolgoztál egy programon és mindenki ingyen használja? Azt mondanád, hogy jár nekik, mert én egy mocskos, kapitalista kizsákmányoló vagyok?
    Próbáljátok meg legyőzni legalább egy pillanatra a szűklátókörüségeteket!"
    Erre egy nevet mondanék: Linus Torwalds. Több évig dolgozott egy oprendszeren, mégsem kér érte pénz. Ja, és beszélve a több 10 000 emberről aki szintén ingyen adja a prgramját (Gimp, Firefox, Irfanview, VirtualDub, CDex, Audacity, ...) ! Ezen gondolkozz el.

    "Egy szaros ügyvezető igazgató is a teljes vagyonával felel már a cégért az euban". Eu tagok vagyunk, de még nem láttam, hogy egy ügyvezető igazgatót felelősségre vontak volna. - Csak kirúgták (végkielégítéssel). Ezzel nem azt mondom, hogy nincs ilyen, csak kérek egy linket, ahol olvashatok egy ilyet.

    Tiszeteletem.
  • TheZsenyka
    #45
    A lopás elítélendő. A lopás elősegítése (esetünkben) méginkább. Nem Kovács B. Karcsit vették elő, hogy miért használ feltört Total Commandert vagy éppen Windows XP-t, hanem egy csoportot, ami szándékosan, előre megfontoltan és talán még aljas indokból is tömegesen segítette elő olyan szoftverek illegális használatát, amely szoftvereket nem ők készítették rászánva a pénzüket, idejüket, hanem valaki más. Hol itt a kérdőjel?
  • fapapi
    #44
    Noss azért ne hasonlíts egy vezérigazgatót egy takarítónöhöz nézd már meg kinek milyen felelősség van a vállán. Egy szaros ügyvezető igazgató is a teljes vagyonával felel már a cégért az euban úgyhogy ha valami gáz van és elviszik a segged alol a házad mindened és még le is csukhatnak ezmiatt mégsem olyan nagy ez az összeg. (bár én is így kereshetnék)ha így nézed hatalmas baromságot írtál.
  • dez
    #43
    Hát persze, a politikus csak egy tényező. A társadalomnak kell megtanulnia közösen fellépni. (Persze erőszakmentesen.) Persze mindenért a politikusokat szídni könnyebb. (Végülis a warez is egy ilyen "ellenállási mozgalom".)

    Egyes távolkeleti országokban elérték a Win árának csökkentését. Azzal, hogy sokkal jobban nyomták a Linux-ot. De idehaza ugye az iskoláknak adott "x milliós szoftveradományokkal" le is lettünk kenyerezve.
  • Csacsis
    #42
    ...legtökéletesebb rendszer, amit valaha a gyakorlatban bevezettek! Én így fogalmaznék. Mert van jobb is, csak az ütközik a Gazdagok érdekeivel. Hogy mi? Szerintem összetudnánk dobni egyet, csak kb 15 percig kellene agyalni rajta. Nekem már van is egy, de mint mondtam, ütközik a gazdagok érdekeivel. És ugye a mai társadalomban a PÉNZ az ISTEN. Felfordulsz? Szenvedsz? World Peace? amíg valaki gazdakszik, addig kit érdekel? Egyébként meg csak hogy egy példát felhozzak: 20 millás igazgatói jutalomból, hány embernek lehetne munkát adni? Persze tudom, megdolgozott a pénzéért. De ugye ezt ti sem hiszitek el, hogy egy vezérigazgató munkálya ennyivel többet érne "erkölcsileg!!!!" mint mondjuk egy takarítónőjé. Mindketten azt teszik ami a dolguk. Nem mondom, aki tanul, és tud, az keressen többet. De ennyivel? Na neeeeeeeeeeeeeee
  • fapapi
    #41
    a hülyét javítíanám :D
  • fapapi
    #40
    Dez sok beírásodat olvastam már, nem vagy hüjegyerek. Jók a meglátásaid! De akárki pattoghat akármilyen miniszter változni nem fog a Win ára.
    Változtatni csak a fogyasztók tudnak ezen mert ha csökken a kereslet csökken a bevétel ez már alapbol egy jó érv arra, hogy lejebbvigyék az árakat vagy a pénzedért egy olyan rendszert kapj ami már kiszolgálja az elvárásaidat. Ez minden szoftverre igaz.
  • dez
    #39
    "Mindenki őrült, egyedül én vagyok normális!"...
  • dez
    #38
    "Nos szerintem a számító gép használat nem lét kérdése."

    Ma már sokmindenben az.

    "Az ,hogy a múlti cégek milyen kizsákmányolók ez egy dolog ezen aztán sokat lehetne vitázni de semmi értelme mert nem változik semmi."

    Ez nem egészen igaz. Az 1-2 halk szitokszó melletti beletőrődés csak bátorítja őket. De nem véletlenül vannak olyan intézmények, hogy Fogyasztóvédelem (bár általában azok is inkább a kisebb piaci árusokra szállnak rá - de van rá példa, hogy multit büntetnek). És a politikusokon is sok múlik. Ha az emberek megintcsak nem hagynának rájuk mindent. Nyugatabbra bezzeg nem ennyire szemtelenek a multik. Lényeg, hogy ehhez az egészhet még a magyar társadalomnak is fejlődnie kell.

    "A multicégek kizsákmányolása ennyire egyszerűen megszüntethető hogy ne legyünk LUSTÁK megtanulni más dolgokat. Mert a linux sem sokkal nehezebb."

    Ez igaz. Legalábbis bizonyos mértékig.
  • fapapi
    #37
    Sziasztok!

    Nagyon jókat nevettem a beírásokon köszönöm szépen az élményt, Kossuth 48-as forradalom
    Harmadik világ gyógyszerproblémái hihihihihiiii.

    Egy nagyon frapáns beírást olvastam Disni től.

    Nos szerintem a számító gép használat nem lét kérdése.
    Az ,hogy a múlti cégek milyen kizsákmányolók ez egy dolog ezen aztán sokat lehetne vitázni de semmi értelme mert nem változik semmi.
    Az egyetlen megoldás erre hogy az ember ne legyen LUSTA szerezzen egy linuxot ajánlom az UHU Linuxot vegyen hozzá egy kezelői könyvet ami 3-5 ezer forintig van és abban mindent megtalál. PL exel, world internetes böngészők mindenféle kis kütyü.

    A multicégek kizsákmányolása ennyire egyszerűen megszüntethető hogy ne legyünk LUSTÁK megtanulni más dolgokat. Mert a linux sem sokkal nehezebb.
    Aki még nem használt semmiféle rendszert annak meg tökmindegy milyen OP rendszert tanul meg.

    Aki meg játékra akarja használni a számítógépét vegyem magának play stationt.

    Ha valakit megsértettem ezzel a beírással előre is bocsánatot kérek de ha van más lehetőség ki kell használni.
  • dez
    #36
    Még jó, hogy csak 2-2,5 évet kaptak, és nem 10, vagy életfogytiglan... "Közellenségek". Közben... (Lásd #31.) És szerintem az már nem az ő hibájuk, ha még egy komolyabb cég, amelyik nyugodtan megtehetné, sem vesz meg egy számára fontos programot.
  • archkoven
    #35
    Srácok, itt annyi őrültséget írkáltatok le, hogy egyenként inkább nem is reagálok rájuk, mert aki nem akarja az úgy sem fogja fel és csak a falnak beszélnék.

    Helyette egy kis gondolatébresztő:
    Vajon mit szólnál hozzá ha évekig dolgoztál egy programon és mindenki ingyen használja? Azt mondanád, hogy jár nekik, mert én egy mocskos, kapitalista kizsákmányoló vagyok?
    Próbáljátok meg legyőzni legalább egy pillanatra a szűklátókörüségeteket!

    ui. én is warezt használok, de veletek ellentétben én nem gondolom, hogy ez nekem megjár. Tudom, hogy másoknak rengeteg munkájuk volt vele, de szarok rá ha ingyen is megszerezhetem.
  • palika22
    #34
    Nekem valami nem világos a cikkből:"szoftvercégek programjait feltörték, majd terjesztették a világhálón" Hogy? Jópézé a saját hasznukra vagy csak amúgy ingyéé? Tényleg kalózók voltak, akik jól megszedték magukat, vagy csak warez-ként, ingyenesen terjesztették? Mert ha pénzkereső kalóz akkor várható a börtön, de ha csak warez akkor túlzás........
  • disney
    #33
    Hát,kicsit megolszlanak a vélemények,nem hiszem el,hogy mindenkinek otthon mindene jogtiszta,majd ha annyit keresünk hogy a havi fizunk tötedékéből op redndszert vegyünk akkor meg fogjuk venni. A Windowsról pedig annyit,hogy olyan amilyen,de szükségünk van rá,és nagy szükségünk lenne valamire ami közel ügyanezt tudja és kicsit betenne a microsoft monopól helyzetének,a linix messze nem hasonlít rá,és nem lehet mindenki programozó.
  • irkab1rka
    #32
    Waz, erről csak annyit, hogy a DoD release-ek (mint minden release a scene-en) ingyenes, tehát nem kalóz, hanem warez.
    A kalóz windows változatot MS sales-ek gyártatják és értékesítik saját zsebre (lásd: oktatási verzió értékesítése fullverzióként, illetve license-ek gyártása házilag nagy tételben).

  • dez
    #31
    Na igen, ha nem lenne warez, a 3/4 pc-ipar lehúzhatná a rolót, és akkor ezek a cégek legálisan is jóval kevesebbet forgalmaznának. (PErsze lehet, hogy visszasírják azt az időt, amikor csak nagyobb cégeknek telt számítógépre, és a programok ára is hasonló nagyságrendben volt. De várjunk csak! Ott kicsit komolyabb elvárások is voltak... Vajon labdába rúghatott volna ott a MS? Vagy néhány más, hasonlóan arrogáns cég?)
  • FTeR
    #30
    egyszer jó lenne, ha vki megmagyarázná, h hogyan becsülik ezek a károkat? mert én úgy hiszem, hogy a többség ha valami van warezba azt beszerzi, de ha nem lenne, akkor nem foglalkozna vele. Így a gyártónak tök mind1...
  • cSuwwi
    #29
    Jelentőségüket mutatja, hogy az amerikai hatóságok még tavaly márciusban is megpróbálták elérni, hogy Ausztrália kiadja a csoport egyik volt tagját - a kísérlet végül kudarcot vallott, de az amerikai ügyészek a mai napig nem adták fel a küzdelmet.

    Hehehe. Amerika keze mégsem ér el mindenhova, ideje lenne már észrevenniük.
    A piratebay-es levélváltások is a fenyegető amcsi ügyvédekkel egy viccesek :)
  • dez
    #28
    Én is egy vagy-vagy szerkezetet akartam írni, csak... na mindegy.

    Azért van különbség a kapitalizmus, és a vadkapitalizmus között. Lehet, hogy itt még mindíg a második van. Persze miért is lenne más...

    Egyébként elég, ha a legalacsonyabbnál 1-2 fokkal magasabb pozicióban van egy multinál. [Más hozzászólások alapján itt sem nagyon kérdéses, melyik is az.] De ez nem lenne még baj, mert dolgozni csak kell valahol, de ez a totális mentális beolvasztottság...!?
  • Tetsuo
    #27
    Húú, te v egy naon naív áldozat vagy, v demagóg pártfunkcionárius-csemete. A rendszer életképtelenségét percről percre láthatja akinek van szeme ill érezheti több milliárd ember.
  • dez
    #26
    Próbáld meg egy kissé finomabban... :)
  • dez
    #25
    ..és nem dolgozik náluk..